Chela-Mag B6

Zaczęty przez Robert Noble, Kwiecień 16, 2015, 09:44:20 PM

« Herbata na Spokojny sen ;) | HERCAMPURI ziele z Peru »

Robert Noble

Od  jakiegoś czasu (ok. miesiąca) suplementuję się magnezem z witaminą b6. Na rynku jest sporo tego typu produktów, ja wybrałem sobie Chela-Mag B6 w kapsułkach firmy Olimp.

W zamiarze miałem wspomóc się by nie odczuwać nieprzyjemnych skurczy mięśni podczas ćwiczeń. Chyba pomogło, ale oprócz tego zauważyłem znaczną poprawę jeśli chodzi o redukcje zmęczenia spowodowanego nocnym wstawaniem. Ciekaw jestem czy ktoś miałby podobne spostrzeżenia.

Skład
diglicynian magnezu (chelat aminokwasowy magnezu ALBION®), maltodekstryna, tlenek magnezu, stearynian magnezu – substancje przeciwzbrylające, chlorowodorek pirydoksyny – wit. B6, kapsułka (żelatyna – składnik otoczki, barwnik: E 171)

Informacja żywieniowa1 kapsułka% ZDS
Magnez100 mg27 %
Witamina B62,1 mg150 %

Wskazania
Preparat przeznaczony do stosowania jako suplement diety ułatwiający pokrycie zapotrzebowanie organizmu na magnez – pierwiastek sprzyjający właściwej pracy mięśni, układu nerwowego oraz redukcji uczucia zmęczenia i znużenia.

EosCris

Z racji tego że ciągle jestem zmęczona to byłby suplement dla mnie. Spróbuję i się wypowiem po jakimś miesiącu :) dzięki Robert za podpowiedź :)

EosCris

o ho ho! niezłe informacje :D Marisz przetestowałeś na sobie??? 

Robert Noble

Cytat: Mateusz Dragwa w Wrzesień 04, 2015, 04:06:28 PM
Tak mała ilość  - 2,1mg nie wykazuje wzmacniającego działania na magnez.

Mateusz mówisz, że 2,1 mg to mało jeśli chodzi o wspomaganie magnezu? W takim razie wezmę B50 bo akurat posiadam. Tam B6 jest w dawce 50mg, na opakowaniu pisze, że to 3571% normy :) I znowu będę sikał na żółto...


Share via facebook Share via twitter