Gdzie ma znajdować się forumowy CZAT?

Zaczęty przez Robert Noble, Sierpień 31, 2013, 09:26:07 PM

« Wstawianie filmów i plików graficznych w postach | Pozycjonowanie Forum »

Gdzie ma się znajdować położenie czata?

Na Górze Forum
3 (30%)
Na Dole Forum
7 (70%)

Głosów w sumie: 9

Głosowanie skończone: Wrzesień 07, 2013, 09:26:07 PM

Robert Noble

Jestem ciekaw czy zechcecie zmiany położenia czata na forum. Podejrzewam, że niektórzy już się mocno przyzwyczaili do tego, że czat jest na górze.

Zobaczymy co powiedzą nam wyniki ankiety.

yattaron

Czat ogólnie jest praktyczną funkcją ale za bardzo się narzuca będąc na samej górze tak jakby był najistotniejszy w tym wszystkim a za każdym razem kiedy się zmienia dział na forum to trzeba go przewijać i sprawia to drobną ale irytującą nie wygodę.

NianiaOgg

yattaron chyba rzeczywiście masz rację, zdarza się że forumowicz trafi wprost na czata, i na nim się zatrzyma, dalej nie idąc.

Robert Noble

Generalnie forum to podstawa, ale fajnie, że czat pozwala nam prowadzić ciekawe dyskusje i często się tu spotykać. Jednak dużo tematów poruszanych na czacie znika po pewnym czasie, a na forum zostają. Dlatego warto jest przypomnieć, że forum jest miejscem do wymiany poglądów i tworzenia historii ;)

Robert Noble

Ankieta zakończyła się po cichutku. Jak na razie czat zostaje tam gdzie był czyli na górze strony.

Robert Noble

Dostałem info od Smfpacks o wprowadzeniu czata shoutbox w wersji Pro. Forum Instytutu od samego początku skupiało dużą uwagę wokół czata, który ma w sobie tą magię ;) Ciekaw jestem co myślicie o tej ulepszonej wersji i czy chcielibyście aby pojawiła się na naszym forum.

szczegóły na stronie: http://www.smfpacks.com/shoutboxmod

EosCris

Jeśl poprawi się wygląd strony, to czemu nie :)  Choć ta wygląda nie najgorzej ;)  O:-)

Ja jestem za :) Jak zawsze zreszta :P

Robert Noble

W chwili obecnej czat jest wyłączony, jedyna zauważalna korzyść to znaczne przyspieszenie strony.

dage

czat bym zostawił. teraz na forum poważnie jak w kościele :)

Robert Noble

Z pewnością ktoś kto doświadczył czata będzie za nim tęsknił. Niestety są problemy z obecną wersją bo nie wyświetla dobrze wiadomości. Nie wspominając o braku widocznych linków gdy wstawia się jakiś adres strony. W wersji darmowej nie można szeptać do innych użytkowników. Czasami pisze się coś i na czacie nie jest to widoczne.
Z kolei brak czata może będzie mobilizacją do udzielania się w wątkach na forum co byłoby bardzo wskazane.
Przypomnę, że działający czat w najnowszej wersji kosztuje 19,99$, mówię działającej bo support pewnie by jakoś ogarnął te problemy. Już poniosłem koszty nowego serwera oraz utrzymania domeny, zastanawiałem się czy reanimować w ogóle forum. Miałem myśli aby to wszystko rzucić w cholerę, ale wiem, że jest tu sporo cennej wiedzy i szkoda by się zmarnowała. A kto wie czy nowi użytkownicy nie pojawią się lada moment i nie dołożą swojej cegiełki.
Stąd liczę na Wasze sugestie i aktywność, to miejsce jest wspólne dla nas i ma nam dobrze służyć. Widząc, że w sieci panuje obecnie totalny chaos i można być na setkach grup na Fb gdzie nic się nie dzieje, pomysł na to by to Forum istniało wydaje się uzasadniony. Zatem do dzieła :)


Robert Noble

No i stało się! Dzięki hojności Artura mamy na forum czata w najnowszej wersji :) Póki co działa jak trzeba, ale jak będą jakieś problemy dawajcie szybko znać. Mamy support przez cały rok więc nie ma problemu.
Artur dzięki jesteś Wielki :) <gitara>

Robert Noble

#11
Dostaję od Was prywatne wiadomości, że nie działa Wam czat. Czat został celowo wyłączony, aby zachęcić użytkowników do aktywnego udziału w wątkach. Jak wiadomo, wiadomości z czata znikają po pewnym czasie i nie ma sensu poświęcać na niego zbyt wiele energii.


Share via facebook Share via twitter