Pozycjonowanie Forum

Zaczęty przez Robert Noble, Luty 08, 2016, 07:41:48 PM

« Gdzie ma znajdować się forumowy CZAT? | Sugestie dotyczące estetyki forum »

Robert Noble

Czy ktoś ma pomysł jak wypozycjonować forum IRN ? Z tego co zauważyłem, to znalezienie wątków związanych z tematami, które mamy założone graniczy z cudem. Google coś kiepsko wyszukuje. Nie bardzo wiem co jest przyczyną, ale wydaje mi się, że powinno to zupełnie inaczej śmigać. Zakładam ten wątek bo może ktoś wie o co w tym chodzi...

OneNight

Ja na początek zrobilbym osobną kategorie i dzialy dla OOBE oraz LD, bo jak tu zaczynalem, to sie pogubiłem, na wszystko jest jeden dział.

A tak to:
-adres jest długi, linki mogą byc nieprzyjazne dla bota google
-sprawdź sitemap
-Zobacz, czy forum jest indeksowane przez google w narzedziach webmastera

Ale to tylko moje przemyślenia :)


Robert Noble

Masz na myśli adres forum? Czy ścieżkę gdy wybierzesz już jakiś temat?
Mapa strony jest, ale zaktualizuję na nowo. Forum jest indexowane w google.

OneNight

#3
I to i to. Chodzi o to, żeby adres był krótki i nie zawierał dużo znaków.

Spójrz: gdy wejdziesz w dział i klikniesz temat, to masz taki adres:
forum.instytutnoble.pl/nasze-doswiadczenia/23/sny-aleksandry/612/

Ale gdy klikniesz w aktualnościah lub na skrót ostatniej odpowiedzi, to masz tak:
forum.instytutnoble.pl/wiatr1000/69/dziennik-snow/1139/msg7386;topicseen#msg7386

Nie fajnie wyglądają obie wersje. W phpbb3 wyglądało to tak, że wtyczka zmieniala adres na forum.pl/nazwa-cyfry.html - tak jest czytelniej. Smf jest dziwnym wynalazkiem.

Tutaj i tak jest dobrze indeksowane forum. Ważniejsze od tych adresów są backlinki. Link do forum musi być umieszczony na innych stronach o tej tematyce.

Robert Noble

Cytat: OneNight w Luty 10, 2016, 10:07:39 PMLink do forum musi być umieszczony na innych stronach o tej tematyce.

Zgadzam się, wszystko zależy od użytkowników którzy roześlą informacje o tym, że to forum jest warte odwiedzania :) Zatem dzielmy się linkiem: https://forum.instytutnoble.pl


Share via facebook Share via twitter