Joga Snu

Zaczęty przez noname, Październik 26, 2013, 12:52:11 AM

« OOBE a sluzby specjalne... | Jak utrzymać dłużej pełną świadomość? »

noname

Witam.

Podsyłam link do filmu Joga Snu (Dream Yoga) napisy PL w którym Tenzin Wangyal Rimpocze wyjaśnia cel starożytnej praktyki "Jogi Śnienia" pochodzącej z tradycji Bon buddyzmu tybetańskiego.


LINK: http://vimeo.com/37338760

Więcej informacji możecie znaleźć w książce "Tybetańska Joga Snu i Śnienia - Tenzin Wangyal Rinpocze" lub na stronie www.ligmincha.org

Pozdrawiam serdecznie.
도봉

Świetlisty


Robert Noble

Ja posiadam książkę:Joga snu i praktyka naturalnego światła

Ogólnie powiem szczerze, że mimo całej mądrości zawartej w tej książce jest to dla mnie bardzo ciężko przyswajalna wiedza. Dlatego Do Bong jestem ciekawy jak będzie wyglądała Twoja praktyka w jodze snu. Ja wielokrotnie podchodziłem do tego tematu, ale zdecydowanie bardziej przemawia do mnie Sztuka Śnienia Castanedy.

zinka

A ja właśnie eksperymentuję, z poradami tam zawartymi, mi. żeby zasypiać na lewym boku w przypadku kobiet i wizualizowac literę A w gardle, celem zapamiętywania snów i rano po obudzeniu wypowiadać Ahh, celem przywołania pamięci snów.
No coś tam mi wychodzi ale nie zawsze pamiętam o tym, żeby to stosować  ;)

Robert Noble

Mi te wizualizacje, nie szczególnie pomagały. Niby proste ćwiczenia, ale jakoś męczące. Kwestia spania na odpowiednim boku u mnie też nie bardzo się sprawdza, jest dokładnie odwrotnie niż być powinno :)

santisteban

w Tybetanskiej Jodze snu & snienia , sa opisane dwie rozne techniki
techn Jogi snu "operuje" na 4 ech tigle (kulkach swiatla) po ktorych
jakby "schodzimy" w sen - za pierwszym razem (nim przeczytalem, ze
jest trudniejsza) szla mi calkiem niezle : /  sproobojcie , TJS&Sn. jest
na Chomiku :)

Robert Noble

Temat wizualizowania litery A powrócił do mnie gdy ponownie sięgnąłem do wspomnianej książki. Tym razem próbowałem wizualizacji litery A w środku klatki piersiowej. Mimo iż wizualizacja do łatwych nie należy zauważyłem ciekawe efekty oraz odczucia w miejscu 3 oka. Jeśli chodzi o sny to spontanicznie uzyskałem świadomość kilka razy co z pewnością jest efektem tej wizualizacji.


Share via facebook Share via twitter