Muzyka :)

Zaczęty przez Sanctus Diavolos, Maj 13, 2013, 07:13:41 PM

« Fajny temat (słowo szyfr) jak odczytasz do końca będzie ciekawie;) | Wyprawa Czarownic »

Sanctus Diavolos

Muzyka jest czymś co daje nam kopa energii każdego dnia, poprawia nastrój, a być może jest sposobem życia niektórych użytkowników tego forum :)

Zachęcam do pisania w tym temacie waszych ulubionych gatunków,zespołów i dlaczego cenicie danych wykonawców


A więc:
Muzyką, którą uwielbiam jest szeroko pojęta muzyka metalowa, a w szczególności Death i Black Metalowa. Uwielbiam tą energie i emocje, którą niesie ze sobą ta muzyka. Teksty tej muzyki mają na celu zachęcenie ludzi do samodzielnego myślenia, poznawania.

Rock - Każdy zna dobrze ten gatunek muzyczny. Bardzo lubię takich wykonawców jak Nickelback, Red Hot Chilli Peppers, Led Zeppelin, Scorpions itd.

Flamenco - Niesamowity klimat, duch. Piękna muzyka :)

Blues - Od tego się wszystko zaczęło. Świetna muzyka, zresztą kto z nas nie zna takich wykonawców jak Dżem czy BB King

Muzyka klasyczna - Piękna muzyka, nastrojowa,odprężająca. Świetnie wycisza człowieka, łatwo przy niej odpłynąć ;)

Havana

Lubię każdy rodzaj muzyki, który dodaje mi ducha. Na różne okazje miewam różne rodzaje muzyki. Przy innej odpoczywam, przy innej pracuję, przy innej ćwiczę Tai Chi, przy jeszcze innej medytuję, zasypiam itd... Ale dla mnie najwspanialszym rodzajem muzyki jest prawdziwa kubańska Muzyka, której rytm potrafi mnie oswobodzić z wielu krępujących więzów. Dlatego ponad wszystko przekładam magiczne umiejętności kubańskich congeros - na takich bębnach można naprawdę polecieć w Kosmos  :D :D .....

Robert Noble

#2
Muzyka odgrywa istotną rolę w mojej praktyce OBE. Przede wszystkim służy mi jako doping mobilizacyjny do działania. Dzięki muzyce nakręcam się na wyjścia niczym do walki. Muzyka pozwala mi "wrzeć" wewnętrznie w oczekiwaniu na wyjście. Często wykorzystuję ją w chwilach rozbudzania (prawie za każdym razem gdy ćwiczę fizycznie). W pewnym momencie sam staję się muzyką. Przewala się sporo emocji, myśli, a w większość pojawia się zmieniony stan świadomości i zaduma nad głębszym sensem egzystencji. Z całą pewnością nabieram wtedy większej mocy...

Mam wiele utworów bezpośrednio nawiązujących do snów, śnienia, godziny 4 nad ranem, obe, innego świata itd...
Najczęściej utwory, które przypadają mi do gustu pochodzą z gatunku Vocal Trance. 

Dla przykładu wstawię jedną fajną nutkę Kai Tracid: Your Own Reality (jest to jakiś dziwny remix, ale generalnie słowa oddają treść oryginału jaki znam).






Kama

Witam. Dam Wam kawałek od siebie. Według mnie, bardzo "uspokajający" i charakterystyczny.

zinka



Sen o życiu

Może świat śni się nam
Może my się śnimy komuś
Jak naprawdę jest nie wiadomo
Tego jeszcze nie wie nikt

Czy to świat śni się nam
Czy to my się śnimy sobie
Nikt niestety nam nie odpowie
Tego jeszcze nie wie nikt


Ciekawe przemyślenia i dające do myślenia, lubię takie piosenki z treścią.

Life

Cześć.

Lubię gatunek ambient. Muzyka ta przesyła mi sygnał, przypomina o tym czego nie pamiętam ale za czym tęsknie i jest mi bliskie. Wiem że istnieje miejsce do którego wrócę i z westchnieniem oznajmię: "za tym tęskniłem. To było takie proste". To gdzie mi tęskno jest bardzo transcendentalne, przenikające i bezsłowne. Tam nie ma czasu, istnieje tylko wieczność.
















zinka

Nie ma to jak muzyka relaksująca i odprężająca  :D




Alicjaaa


NianiaOgg

ha! no proszę, duch w narodzie nie zamiera  ;D
nie spodziewałabym się po tak młodej osóbce, że zna Ask the mountains Vangelisa  :D

Alicjaaa

Znam, słucham, uwielbiam. Jeśli chodzi o taką muzykę to przede wszystkim Vangelis, Enya, Enigma..Towarzyszą mi od dzieciństwa, ponieważ rodzice słuchali. Oczywiście słucham również innej muzyki (electro, house, dubstep itd)bardziej  na miarę mojego wieku ;)
I jeszcze mogę Wam polecić coś co może nie jest muzyką relaksacyjną i wyciszającą, ale nie wiem..mnie osobiście strasznie rusza za serce (nie zrażajcie się tytułami - warto posłuchać, szczególnie jeśli ktoś kocha skrzypce) A mianowicie:






NianiaOgg

to i ja dorzucę co nieco :)
indiańska muzyka...

mantra...


Share via facebook Share via twitter