Instytut Roberta Noble

Książki

Zaczęty przez robercik101, Lipiec 05, 2013, 04:54:36 PM

« Dream Boost | Kulki mocy »

robercik101

E-book na głównej podsunął mi pomysł jak rozpromować stronę  ;D
Otóż istnieją systemy (darmowe oczywiście ;)Pay With a Tweet,ClickAndSave itp, które robią tak, że jeśli ktoś chciałby pobrać książkę musi wysłać Tweeta\Posta na tablicę z informacją, że ta książka była pobrana z danej strony, po opublikowaniu takiej informacji, "płacąc" w ten sposób [jest to sprawdzane] użytkownik może pobrać swój egzemplarz,
Można tak  "sprzedawać" całe książki jak i np robić tak: jak chce się sprzedać książkę daje się w ten sposób dwa darmowe rodziały, przez co książka jest promowana, po przeczytaniu tych rozdziałów ktoś, jak chce może kupić tą książkę (np płacąc za nią smsem)
Na koniec pokazowy film na Vimeo z Pay With a Tweet ;)
http://vimeo.com/19880705

Robert Noble

Przycisk pay with twitt or fb mamy w dziale audio :) Bardzo fajny pomysł :)

Robert Noble

Jeśli chodzi o same książki. Jeżeli ktoś z was ma ochotę napisać coś związanego z tematyką Instytutu, to nie widzę problemu, żebyśmy takie książki wydawali i powiększali zasoby Instytutowej wiedzy. Kilka osób z forum z pewnością mogłoby coś ciekawego napisać. 

Ja mam zamiar poprawić swoje ebooki i przerobić je do wersji drukowanej.  Okazuje się, że nie tylko ja preferuję tradycyjne papierowe książki. No, ale niestety muszę przyznać, że czytanie z kompa mi nie leży. 

NianiaOgg

Robert, taki mi dziś przyszedł pomysł do głowy, podczas przydługiej podróży autobusem, akurat czytałam Tubilewicza, który opisywał sesje grupowe na kursie prowadzonym przez B.Moena, każdy z tych uczestników miał ciekawe doznania i doświadczenia, ale niewielu z nich napisało o tym książkę, tak jak Tubilewicz, i to nasunęło mi myśl, że w sumie - zbierasz tu ciekawych i doświadczonych w podróżach nie fizycznych, ludzi. Mógłbyś namówić ludzi żeby opisali starannie i ciekawie swoje najbardziej wartościowe podróże, i wydać książkę zbiorową, co o tym sądzisz?
Ludzie których tu zebrałeś mają niesamowite przygody niefizyczne, aż szkoda żeby te opisy się "zmarnowały", ale pewnie nie chciałoby im się , każdemu z osobna, napisać książki. A tak, na opowiadania większość z nich będzie stać czasowo, i tym sposobem książka niemal że napisze ci się "sama"  :D

Robert Noble

Pomysł jest fajny, ale trzeba chyba go jakoś doszlifować. Ktoś już od dawna takie coś planuje zrobić, ale nie powiem na głos kto, bo to konkurencja :)  Załóżmy, że będzie opis 5 osób, po 10 wyjść z ciała. Daje nam to 50 opisów doświadczeń niefizycznych. To już byłaby fajna książeczka. Tylko, takie opisy należałoby opatrzyć jakimś komentarzem, wnioskami, aby miało to wszystko "ręce i nogi". Byłoby dobrze, jakby te wyjścia były powiązane ze sobą tematycznie, a więc każdy robi np. to samo zadanie w poza i zdaje swoją relację. Wtedy widzielibyśmy jakie różne efekty mogą wystąpić przy realizowaniu tego samego planu poza ciałem.

Fajnie byłoby razem stworzyć coś ciekawego. Dochodzi jeszcze jedna kwestia rozliczenia finansowego... Chyba, że stawiamy na wolontariat, a środki pozyskane z książki przeznaczy się na rozwój Instytutu.

 

Sofia

Cytat: Robert Noble w Sierpień 08, 2013, 08:47:55 AM
Ja mam zamiar poprawić swoje ebooki i przerobić je do wersji drukowanej.  Okazuje się, że nie tylko ja preferuję tradycyjne papierowe książki. No, ale niestety muszę przyznać, że czytanie z kompa mi nie leży.

Robert nie zapominaj, że bardzo dużo osób tych ebooków już dawno nie czyta na kompach tylko na czytnikach, np. Kindla. Sama w ten sposób czytam większość książek. Bo to prawie jak czytanie prawdziwej, z tym że wygodniej i wszędzie można zabrać ze sobą całą swoją bibliotekę. Polecam :)

Robert Noble

Sofia to prawda, że dużo osób zgrywa sobie ebooki na kindle i zapewnia sobie lepszy komfort czytania. Jednak jeśli o mnie chodzi to wszelkie książki na kindlu mógłbym czytać, ale te związane z OOBE muszę mieć fizycznie w swojej kolekcji. No a jeszcze lepsze są te z autografami :D Chyba jestem staroświecki...

NianiaOgg

oj tak ja też! koniecznie papierowe, pachnące tak specyficznie, wyświechtane przez częste czytanie :)

NianiaOgg

Robert, można też zrobić inaczej, zamiast nadawać odgórnie temat podróży w oobe, można zebrać od tych co zdolniejszych podróżników ich najciekawsze opowieści o przygodach niefizycznych , a następnie podzielić je na kilka grup, tematycznie, a nie wg autorów.
Jak tam ci pasuje, mnie się wydaje że tak może być ciekawiej.

Robert Noble

To kto chętny niech się zgłasza :D (las rąk...)

Z całą pewnością wyjścia muszą być z celem. Inaczej to nie ma najmniejszego sensu. Rozdziały właśnie powinny być tematami wyjść, a w nich opisy poszczególnych osób. To by było najciekawsze.


zinka

Koniecznie papierowa i nie ma co się ociągać, tylko brać się do pisania. :D

Robert Noble

No też apeluję do chętnych, aby się zgłaszali. Ja to wszystko złożę w całość, dodam coś od siebie i powstanie papierowe dzieło.

Świetlisty ma dar pisania, może pierwszy rzuci na tacę swoje zgłoszenie... ? ;)

NianiaOgg

Kurde Robert, tak to nikt ci się nie zgłosi, nie myślisz strategicznie,heheh ;)
lepiej to ty zgłoś się do konkretnych ludzi w konkretnej sprawie, bo jak rzucasz hasło : na ochotnika, to ci się wszystko rozleźnie między palcami (tymi niefizycznymi,heheh)

Świetlisty

Robercie, rozważam taką ewentualność.
Na początku każdej książki powinna pojawić się pewna sentencja, która w doskonały sposób odzwierciedla jej wartość.
Myślę, że ja takową sentencję już dawno temu napisałem.
Jest ona częścią mojego jestestwa...bardzo istotną częścią.
Zastanawiałem się, cóż w przyszłości z ową sentencją pocznę...
Być może ta książka jest miejscem, w którym winna zaistnieć ... ziemski czas pokaże.

Robert Noble

Świetlisty jak możesz to prześlij tą sentencję, może być na pw, jeśli nie chcesz dawać jej jeszcze publicznie.

Niania, widzisz sprawa nie jest taka prosta. Ochotnicza energia jest najlepsza. Jeśli jej nie ma no to efektów też nie będzie. Jestem otwarty na wszelkie pozytywne zmiany hasło jest rzucone, a dyskusja trwa.


Share via facebook Share via twitter

sklep ezoteryczny super produkty rozwojowe misy krysztalowe uzdrawianie strona autorska robert noble strona instytutu roberta noble strona instytutu roberta noble