Instytut Roberta Noble

Marihuana

Zaczęty przez artur8pl, Marzec 09, 2014, 07:11:40 PM

« Programowanie wody | ILEX GUAYUSA »

artur8pl

Czy marihuana jakoś pomaga w osiągnięciu ld/oobe jest to jakiś pozytywny wspomagacz? czy jakoś polepsza efekty ?

zinka

Wszyscy znawcy tematu piszą, że wszystkie używki i narkotyki nie pomagają w osiąganiu odmiennych stanów świadomości w sensie oobe, tylko uzależniają bez żadnych gwarancji osiągania doświadczeń doznań poza ciałem.

Linek

Warto raz spróbować :) Stan świadomości podobny do śnienia lecz patrząc na niszczący efekt energetyczny oraz zaburzenia pamięci krótkotrwałej nie widzę żadnego sensu.
Marihuana wyzwala w ciele po prostu wielkie ilości melatoniny. Dlatego można poczuć się podobnie jak w śnieniu. Po pewnym czasie stałego brania niestety zaburzamy samodzielne wydzielanie ważnego składnika jakim jest melatonina co doprowadza do tego, że jeśli nie zapalimy nie pośpimy :P Znam takie przykłady z życia wzięte :D

Zamiast tego polecam od czasu do czasu spróbować brać melatoninę jaką możesz kupić w aptece najlepiej 3mg i to nie dziennie lecz w jakiś odstępach czasowych z przerwami.




Neon38

Mój znajomy twierdzi, że po niej wydawało mu się, że co chwilę się budzi. Tak jakby śnił i po chwili się budził.
Moim zdaniem jest to trochę niebezpieczne, bo co się stanie jeśli będziesz myślał, że to sen a nie rzeczywistość?

Świetlisty

Cytat: Neon38 w Marzec 13, 2014, 09:31:54 PM
Moim zdaniem jest to trochę niebezpieczne, bo co się stanie jeśli będziesz myślał, że to sen a nie rzeczywistość?
Prawdopodobnie pierwsze co zrobisz, to wyrżniesz bańką w szybę albo ścianę jak dzik w sosnę ...
po czym rzeczywiście się obudzisz.

Linek

Bez przesady konopia to nie meskalina czy LSD :)

Po prawdziwej marihuanie jesteśmy w 100% trzeźwi. Rzekłbym, że bardziej trzeźwi ponieważ jasność umysłu może nas naprowadzić na wyższe poziomy medytacji czy samych przemyśleń. To, że jest wielu idiotów, którzy folgują sobie po jej zażyciu dziwnym zachowaniem to efekt braku szacunku do tej rośliny oraz zepsute społeczeństwo napędzane nienawiścią do narkotyków naturalnych (roślin mocy).

Alkohol moim zdaniem jest po 1000 kroć bardziej niszczący i niebezpieczny niż marihuana, a jednak ludzie są tak głupi, że bez zastanowienia wołają obłudne słowa "na zdrowie!"   ^-^

Jeśli byś nie brał mocnych halucynogenów czy alkoholu tylko konopie czy nawet nic i nie potrafił rozpoznać w realu, że to real to chyba świadczy o narastającym obłędzie czy poważnej chorobie psychicznej.

zinka

Specyfiki bogate w substancje oddziaływające na świadomość wprawiają w stan odurzenia, w którym mogą jawić się rozmaite obrazy wewnętrzne.
Wywoływane obrazy powstają wskutek mechanicznych reakcji chemicznych- procesów niezależnych od woli i częstokroć wymykają się spod kontroli.
Specyfiki te powodują, że stajemy się biernymi odbiorcami impulsów świadomości , wrażeń symboli, postaci i obrazów, które pochodzą z zewnątrz i jako takie są nam zupełnie obce. Środki  te wcale nie pogłębiają świadomości, uniemożliwiają natomiast jakąkolwiek samokontrolę.
Obrazy wywoływane po ich zażyciu pochodzą ze sfery nieświadomości lub podświadomości.

Linek

Nie rozumiem Zinka co to ma wspólnego z marihuaną co napisałaś?

Life

Marihuana to śmieć. W niczym nie pomoże. Zabija koncentrację i pamięć, to podstawy przy praktykach duchowych.

Linek

CytatZabija koncentrację i pamięć
to co piszesz z koncentracją nic podobnego. Pamięć krótkotrwała cierpi ale koncentracja jest wręcz perfekcyjna jeśli zapalisz prawdziwą konopie... choć na pewno czystą jest gorzej dostać :)

Faktem jest, że nie zmienia to tego, że jej inne skutki są niewarte jej brania.

zinka

Napisałam, tak ogólnie o środkach odurzających, że za ich pomocą, nie ma co liczyć, na świadome doświadczanie oobe.

miai

We wszystkim należy mieć umiar, moim zdaniem marihuana użyta z tak zwaną głową MOŻE pomóc w dotarciu do swojego wnętrza a tym samym mieć wpływ na śnienie i inne aspekty życia. Z doświadczenia wiem jednak, że częste używanie tego przeszkadza w śnieniu, sprawia, ze sny stają się niewyraźne i bardzo utrudniają jakąkolwiek kontrolę.
Polecam ją tym, którzy mają problem z rozluźnieniem się i wszędzie widzą przeszkody, bo to pomoże im w likwidacji wewnętrznego oporu, ale ostrzegam: łatwo się uzależnić psychicznie (wcale nie fizycznie) od tego uczucia.
Wszystko jest dla ludzi, tylko to musi być świadomy wybór, nie uzależnienie :D
Dla tych, którzy znają angielski polecam film:
https://youtu.be/op0MzomLTHo

Robert Noble

Ciekawi mnie czy ma ktoś z forumowiczów doświadczenie z marihuaną, ale taką leczniczą w formie kropelek. Podobno fajna sprawa, daje się parę kropel pod język i można się rozkoszować jej dobroczynnym działaniem.

EosCris

hmmm fajnie brzmi ::)  ja miałam doświadczenie tylko paląc ::) ehhe dawno dawno temu...  może by tak spróbować ? :)

Robert Noble

#14
Cytat: zinka w Marzec 25, 2014, 06:17:42 PMNapisałam, tak ogólnie o środkach odurzających, że za ich pomocą, nie ma co liczyć, na świadome doświadczanie oobe.

Zgodzę się w pełni. Jeśli chodzi o OOBE to praktycznie żaden psychodelik nie sprawi, że będziemy mieli OOBE. OOBE to doświadczenie w którym mamy świadomość taką z JAWY w ciele energetycznym. Wszystko co zaburza tę fizyczną świadomość powoduje, że jest to już innego rodzaju doświadczenie.

W przypadku Marihuany OOBE może być dalszym skutkiem brania psychodelika czy kontaktu z rośliną mocy. Jednak skutek uboczny zawsze jest czymś innym niż świadome inicjowanie.


Share via facebook Share via twitter
sklep ezoteryczny super produkty rozwojowe misy krysztalowe uzdrawianie strona autorska robert noble strona instytutu roberta noble strona instytutu roberta noble