Instytut Roberta Noble

Moja nowa pozycja śnienia :)

Zaczęty przez Linek, Listopad 11, 2013, 04:28:17 PM

« Wybór miejsca do śnienia | Metody »

EosCris

#15
Zinia, ja np. do pozycji śnienia zakładam maskę na oczy, dzięki temu nie potrzebuje koca :)

Linek skorzystałam z Twojej rady, i spróbowałam pozycji o jakiej pisał Castaneda, czyli nogi skrzyżowane u kobiet... Niestety, bardzo drętwiały mi nogi, bo krew nie dopływała i po godzinie takiego siedzenia, musiałam zmienić pozycję. Ułożyłam nogi tak jak Ty pokazujesz na schemacie, z tą małą różnicą, że mam pięty podciągnięte do  czakry podstawy :) i tak kontynuowałam śnienie :)

Po kilku razach doświadczeń z tą pozycją, zauważyłam, że lepiej utrzymać w niej świadomość :)


A jeszcze takie coś mnie denerwuje podczas, gdy ciałko usypiam... Mianowicie ślina, znaczy sie jej nadmiar ;/ rozprasza mnie jak ma ją połknąć....  Tak mi wpadło dziś podczas medytacji, że zrobię tak jak u dentysty, wsadzę sobie waciki między policzki a zęby, żeby na nich sie ślina zbierała :D hahaha ciekawe co mi wyjdzie z tego :D  ::) ::) ::)

zinka

Ola, na oczy, to chyba opaska, bo mnie maska to się z tlenową skojarzyła ;D


kurde, fajnie kombinujecie, ale ja nie umiem spać na plecach, zaraz mnie ciągnie na boki ;)

EosCris

hahahah no tak Zinia masz rację, opaska :D  <smiech> <smiech>
A tak poza tym Zinia nikt nie mówi o pozycji leżącej ;)

Powiem że Ciebie rozumiem, też tak kiedyś myślałam jak Ty, że nie umiem spać w innej pozycji niż boczna. Ale ta pozycja jest wyjątkowa sama w sobie, lepiej utrzymuje się w nij koncetracje :)

Sofia


Linek

Zinka eksperymenty to sama przyjemność :D Po za tym ciągłe wydziwianie polepsza śnienie ;) Maska czy tam opaska ma służyć ku całkowitej ciemności. Ponieważ mimo, że pogasimy światła itp to zawsze jakieś światło gdzieś się nam pakuje, a wiadomo taki lekki koc przepuszcza światło bez problemu( o grubym nie ma mowy bo się podusimy :D ) Całkowita odizolowanie się od światła jest wskazane w śnieniu ;) A wiadomo, że powieki coś przepuszczą po za tym zdarzy nam się otworzyć na sekundę oczy. Z początku chciałem wyeliminować zakrywanie głowy kocem ale kurcze jakoś tu to nie wypala bo mimo to, że maskę mamy na oczach to jednak nie ma tego samego uczucia "odizolowania" co przy przykryciu kocem. Ale myślę, że jeśli przykryję głowę jakąś siateczką lub firanką będzie wtedy OK :D Pozycja śnienia jak pisałem wcześniej jest w fazie tworzenia ;) więc jestem otwarty na wasze propozycje:D Osobiście już zaprojektowałem łoże takie do zrobienia u stolarza dla tej pozycji lecz na to jeszcze przyjdzie czas... Potrzebuję więcej informacji żeby jak najlepiej usprawnić ten mój mały projekt.
Szukam do niej nazwy :D Co powiecie na "pozycja Hypnosa" ;p

Ola z tym skrzyżowaniem jeszcze pokombinuj :) to jest generalnie przeznaczone tylko dla kobiet więc sam nie mogę tego sprawdzić :( bynajmniej u mnie niekrzyżowanie niczego jest bardzo wskazane no ale jestem przecież facetem :D

Co do pozycji bocznej... w moim wypadku przewrócenie się do pozycji bocznej jest równoznaczne z powiedzeniem sobie "mam to w dupie świadomość znikaj sobie jeśli chcesz" generalnie boczna pozycja stała się dla mnie pozycją folgowania i zwykłego snu :D Ale wiem, że są osoby , którym ta pozycja bardzo pasuje.

Maska, z której ja korzystam : http://www.magicznyogrod.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=2356&category_id=54&keyword=maska&option=com_virtuemart&Itemid=54

Noga

Panie Linek z tymi nogami to bardzo często je tak ustawiam po tym jak sie dowiedziałem że nie powinno sie krzyżować nóg...nie powiem, że mnie to nie irytuje bo moją ulubioną pozycja do spania to na trupa mocno wyciagniety na plecach ze skrzyzowanymi nogami i dłonmi zaplecionymi na klatce piersiowej...i podobno tak sie nie robi przy oobe...nie wiem czy tracic czas czy tez nie ale nie wydaje mi sie żeby to bylo problemem bo to dosc indywidualna sprawa jak zasypiać. Wiecie coś więcej na ten temat tego zaplecania dłoni i krzyzowania nóg ??...spie tak od zawsze i ciezko mi inaczej pomimo ze sie na chwile poprzekrecam to sumą sumarów wracam do mojej pozycji...

Linek

Jesteś facetem chyba nie? :D To nie powinieneś krzyżować... Krzyżowanie jest dla kobiet i o tym wyżej pisaliśmy... Dlatego proszę Ole o eksperymentowanie z tym.

EosCris

Właśnie znalazłam odpowiednią pozycję  <jupi> To za wsparcie Linek <hug>
Teraz będę ja namiętnie stosować i dam znać co i jak, w czasie późniejszym oczywiście :)

Noga jak zwykle lubi robić wszystko na przekór ;)

.........................................................................

zinka

no właśnie próbowałam pozycję ze skrzyżowanymi nogami ale mnie kości uwierają , więc to nie dla mnie  ;D
A na usprawiedliwienie mojej pozycji spania, to mogę napisać, że w jodze snu, wskazane jest spanie na lewym boku w przypadku kobiet i to mi odpowiada  :P, ale i tak tylko w początkowym etapie snu ją stosuję.  ;D

No wiem wiem, tutaj metoda castanedy króluje  ;)

Linek

Castaneda Zinka niekoniecznie każe spać na plecach :D Była mowa o śnieniu w każdej pozycji. Ta pozycja nad którą pracuję jest za radą jednej z czarownic, która uczyła Castanedy śnienia na nieco wyższym poziomie. Mi też zdarza się i śnić na boku i nawet na brzuchu :D ale najczęściej na plecach jednak.

zinka

Linek w której książce jest opisana ta metoda, chcę poczytać  :)

Linek

Szkolenie czarownicy Castaneda opisuje w Darze Orła rozdział Arkana śnienia. O bocznych wspomniane przez lokatora w sztuce śnienia. Wszelkie informacje ogólnie rozsypane są po wszystkich książkach. Nie wiem teraz dokładnie czy w Darze Orła jest o krzyżowaniu ale wspominane jest to w Naukach don Carlosa a on posiłkował się wszystkim z książek Castanedy.

zinka


Noga

nie na przekór ale takie ślepe wierzenie że sie nie powinno to jak z tym eksperymentem z małpami drabiną i bananami...jak kobieta moze to moze mam cos z kobiety bardziej i tez moge a jak nie moge to przez noge i znowu moge...a dłonie można splatać ?? palce albo co

Linek

Noga, a rób se co Ci się żywnie podoba możesz i spać na suficie z palcem w dupie... My nie wyznajemy ślepych wierzeń tylko sprawdzamy co po prostu jest lepsze do śnienia kierując się sugestiami bardzo potężnych śniących. Ja potwierdzam, że pozycja półsiedząca jest bardzo pomocna. Krzyżowanie faktycznie powodowało spięcie i to, że nie powinienem krzyżować zasłyszałem z wielu źródeł. Ola miała sprawdzić sugestie, że u kobiet jest odwrotnie.
Z własnego doświadczenia wiem, że pozycja w której śnimy jest bardzo ważna i jest różnica pozycji zwykłego snu i śnienia to mogę stwierdzić bez wątpienia.


Share via facebook Share via twitter

sklep ezoteryczny super produkty rozwojowe misy krysztalowe uzdrawianie strona autorska robert noble strona instytutu roberta noble strona instytutu roberta noble