Forum IRN - Rozwój Świadomości
Instytut Roberta Noble

Ostatnie wiadomości

1
OFFTOPIC / Księga Rodzaju 11,6-9
« Ostatnia wiadomość wysłana przez wiktorio12 dnia Maj 25, 2019, 04:16:01 pm »
Księga Rodzaju 11,6-9
"I rzekł Pan:" Czyli słowo, dźwięk, wibracja - nośnik informacji Wszechmogącego zamieszczony we wszechinformacji "Oto jeden lud i wszyscy mają jeden język," Czyli oto jeden rodzaj informacji - ród Chama i jedno jego plemię i wszyscy mają jeden dźwięk komunikacji "a to dopiero początek ich dzieła" Czyli a uczynienie sobie swojej organizacji społecznej i religijnej, to dopiero początek ich działalności "Teraz już dla nich nic nie będzie niemożliwe, cokolwiek zamierzą uczynić" Czyli jak początkiem ich działalności była jednomyślność w uczynieniu sobie swojej organizacji społecznej i organizacji religijnej. To teraz już dla nich nic nie będzie niemożliwe, cokolwiek zamierzą to sobie uczynią w swoich organizacjach "Przeto zstąpmy tam i pomieszajmy ich język," Czyli dlatego wówczas nastąpiła ingerencja: słów, dźwięków - nośników informacji Wszechmogącego, w ich dźwiękach komunikacyjnych "aby nikt z nich nie zrozumiał języka " Czyli dźwięku komunikacyjnego "drugiego !" Czyli aby nikt z nich nie zrozumiał dźwięku komunikacyjnego drugiego! " I rozproszył ich Pan stamtąd po całej ziemi, i przestali budować miasto" Czyli i rozproszył ich Wszechmogący stamtąd we wszystkich kierunkach ziemi, i nie uczynili sobie swoich organizacji." Dlatego nazwano je Babel, " Czyli dlatego nazwano ich organizację społeczną i religijną, którą chcieli sobie uczynić - Babel, "bo tam pomieszał Pan język całej ziemi" Czyli bo tam w ich organizacjach: społecznej i religijnej, którą sobie chcieli uczynić. Nastąpiła ingerencja słów, dźwięków - nośników informacji Wszechmogącego we wszechinformacji, w ich dźwiękach komunikacyjnych "i rozproszył ich stamtąd po całej powierzchni ziemi", Czyli i rozproszył ich stamtąd gdzie sobie chcieli uczynić swoje organizacje we wszystkich kierunkach ziemi i po całej powierzchni ziemi (Rdz.11,6-9)
2
Dage / Odp: Moja przygoda z Magicznymi krokami
« Ostatnia wiadomość wysłana przez dage dnia Maj 25, 2019, 12:19:40 am »
Wydłużona podróż
 
Podczas jednego z pobytów B strasznie cisnął wszystkich, aby otwierali swoje drzwi i zapraszali innych do siebie w gości. Miała to być według niego, najlepsza metoda na otwieranie swojego serca.
Mieliśmy jechać właśnie do pewnego małżeństwa, które z nami ćwiczyło. B wsiadł do samochodu bardzo zmęczony. Ledwo się drzwi za nim zamknęły, a już usnął na kolanach dziewczyn. Zrobiło mi się go bardzo żal. Postanowiłem dać mu trochę czasu na odpoczynek, gdyż to ja byłem kierowcą.
Wynik mojej jazdy był taki, iż z planowanych pięciu minut drogi, woziłem ich po dzielnicy i okolicach z dobre  pół godziny. Mówiłem pasażerom, że są objazdy, zakazy albo, że jest akurat remont drogi. Najśmieszniejsze jest to, że z nami jechały dziewczyny, które znały drogę i nawet jedna z nich mieszkała w okolicy. Nikt z nich nie zorientował się, że jeździmy w koło. 
Ot taka moja, mała kontrolowana głupota.
3
OFFTOPIC / Odp: Instrukcja życia w systemie...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez wiktorio12 dnia Maj 23, 2019, 03:29:49 pm »
Księga Rodzaju 11,1-5
"Cała ziemia miała jeden język i jednakowe słowa" Czyli cały rodzaj informacji miał jeden dźwięk komunikacyjny - nośnik jednakowych słów, dźwięków informacyjnych. "Podczas swojej wędrówki ze wschodu znaleźli równinę w kraju Synear i tam się osiedlili" Czyli podczas swojej wędrówki z miejsca osadzenia arki znaleźli równinę w starożytnej Mezopotamii (dorzecze Eufratu i Tygrysu ) I tam się osiedlili potomkowie Chama "I mówili jeden do drugiego:" Czyli i byli jednomyślni: "Nuże wyrabiajmy cegłę i wypalajmy ją w ogniu!" Czyli szybko wyrabiajmy sobie swoją formę świadomości, a jej skuteczność w ogniu na stosie wypróbujemy. "I używali cegły zamiast kamienia," Czyli i wyrobili sobie swoją formę świadomości. Zamiast świadomości, że Wszechmogący Bóg twórczą myślą i słowem uczynił system duchowo - informacyjnej całości, w którym prarodzice uczynili falowe zakłócenia we wzajemnych oddziaływaniach informacyjnych wszelkich rodzajów informacji ze wszechinformacją. Zjedzonym owocem banana bez nasienia, nie dla was, dla zwierząt (Rdz.1,29-30) I by nie potęgować falowych zakłóceń negowaniem i manipulowaniem rzeczywistymi faktami i rzeczywistymi słowami Wszechmogącego Boga. Bo za potęgowanie falowych zakłóceń, na pewno poniesie śmiertelne konsekwencje każdy, kto tak czyni "a smoły zamiast zaprawy" Czyli a używali słów Boga w swojej wyrobionej formie świadomości. "Potem rzekli:" Czyli słowo, dźwięk, wibracja - falowy nośnik informacji. "Nuże, zbudujmy sobie miasto" Czyli szybko uczyńmy sobie organizację społeczną "i wieżę, której szczyt sięgał by aż do nieba," Czyli i organizację religijną, której wiedza miałaby sięgać wiedzy Boga."i uczyńmy sobie imię, abyśmy nie rozproszyli się po całej ziemi ! " Czyli i uczyńmy sobie przewodnika religijnego w swojej organizacji religijnej, do której będziemy pielgrzymować po rozproszeniu się we wszystkich kierunkach świata. "Wtedy zstąpił Pan, aby zobaczyć miasto i wieżę, które budowali ludzie". Czyli wtedy nastąpiła ingerencja Wszechmogącego gdy zobaczył organizację społeczną i organizację religijną, którą sobie organizowali ludzie. ( Rdz. 11, 1-5)

4
Dage / Odp: Moja przygoda z Magicznymi krokami
« Ostatnia wiadomość wysłana przez dage dnia Maj 22, 2019, 10:58:12 pm »
Zajęcia jogi
 
Od powstanie klubu fitness, czyli mniej więcej od dwóch lat, jestem pierwszym facetem, który od niedawna uczęszcza na zajęcia jogi. Dziś doszło do zabawnej sytuacji. Po skończonych ćwiczeniach, każdy z uczestników ma podpisać kartę uczestnictwa w zajęciach.  Dla wyjaśnienia należy dodać, że na każde zajęcia należy się wcześniej zapisać, gdyż jest więcej chętnych niż miejsc. Klub ustalił, że można to zrobić tylko na tydzień przed ćwiczeniami. Jeśli ktoś zajmie miejsce i nie przyjdzie, zostanie zablokowany i nie będzie mógł rezerwować zajęć przez kolejny tydzień. Zapobiega to wszystko zajmowaniu miejsca i nie przychodzenia na zajęcia.  Dziś po ćwiczeniach podchodzę do kartki, odszukuję swoje imię i widzę, że już jestem odhaczony. Pytam więc zatem wszystkich, czy ktoś omyłkowo nie zaznaczył mnie zamiast siebie.  Nagle jedna z Pań mówi, że zrobiła to za mnie, gdyż zobaczyła, że jestem, a nie podpisałem listy. Powiedziała to w następujący sposób: „jesteś jedynym chłopakiem, i nie zaznaczyłeś obecności, więc postawiłam za ciebie ptaszka”.  Kilka osób parsknęło śmiechem, pozostałe osoby śmiały się próbując powstrzymać mimikę twarzy. Już miałem coś odpowiedzieć, w stylu „a co na to powie moja żona”, ale zdołałem odpowiedzieć jedynie dziękuję.
5
OBE LD PROJEKCJA ASTRALNA SNY / Światło słoneczne
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Ruach dnia Maj 22, 2019, 11:55:24 am »
Podczas próby uzyskania obe złapałem się na tym że odczuwam  ciepło na twarzy, jakby od promieni słonecznych. Gdy to sobie uświadomiłem zobaczyłem światło. Widziałem tylko światło i nic poza tym, ale nie raziło mnie w żaden sposób. Było ciepłe i przyjemne. Dodam (bo dla niektórych może być to istotne) że w pokoju panował mrok. Zwykle kiedy staram się o obe robie to wieczorem jak zapewne większość z nas. Ktoś spotkał się z czymś podobnym? Niby nic szczególnego, ale pomyślałem że warto się tym podzielić
6
CHOROBY UZDRAWIANIE SPORT ODŻYWIANIE / Odp: Depresja - jak z tym walczyć?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Ruach dnia Maj 21, 2019, 07:47:36 pm »
Od założenia tego tematu troszkę czasu upłynęło. Z wielu rzeczy zrezygnowałem, zaprzepaściłem. I Robertowi i studentowi muszę przyznać troszkę racji, nie mniej zwykle sprawa jest bardziej skomplikowana. Odwoływanie się do tego że "inni mają gorzej" nie jest tak naprawdę odwołaniem jakimkolwiek, ponieważ to moje osobiste doświadczenie. Robert, jeśli to czytasz to na wstępie Cię przepraszam za to że nie wykonałem dla Ciebie szablonu pod stronę. Pochłonęła mnie ewidentnie stagnacja przez co muszę Teraz powtarzać materiał. Mam straszne braki, nie mniej tak jak wcześniej wydawało mi się że z depresji zaczynam stopniowo wychodzić, tak Teraz czuję że ma to miejsce dopiero Teraz. Niedawno trafiłem na filmik Vicentego Docenta w którym spowiada się ze swoich odczuć, problemów i kurcze, słuchając go ogarnąłem że gość opowiada identyczną historie do mojej. Każdy wychodzi z takich stanów wg własnej idiosynkrazji. Jaka jest moja? Uporządkowanie nieuporządkowanego. Nie ma się co rozczulać, wiem. Zmiana środowiska czy bycie aktywnym wydaje się rozsądnym narzędziem do pozbycia się tej mrocznej pieczęci z duszy. Wiele złego zaczęło się również we mnie gnieździć kiedy zacząłem interesować się polityką światową, teoriami spiskowymi etc. Prawda jest taka że na pewne rzeczy nie mamy wpływu i czasem trzeba odpuścić. To chyba czas by zadbać o swą indywidualność :P
7
OFFTOPIC / Księga Rodzaju 10,21-32
« Ostatnia wiadomość wysłana przez wiktorio12 dnia Maj 21, 2019, 05:17:00 pm »
Księga Rodzaju 10,21-32

"Lecz także i Semowi, praojcu wszystkich synów Hebera, starszemu bratu Jafeta, urodzili się synowie" "Synami Sema" Czyli którzy podzielili się w rodzie "są: Elam, Assur, Arpachszad, Lud i Aram." Zrodzili plemiona według swoich imion. "Synami Arama" Czyli którzy podzielili się w plemieniu "są:Us, Chul, Masz." Zrodzili plemiona według swoich imion. Podzielony w rodzie "Arpachszad zaś zrodził Szelacha," Czyli podzielonego w plemieniu "a Szelach" Czyli podzielony w plemieniu "zrodził Hebera" Czyli podzielonego w plemieniu. "A Heberowi urodzili się dwaj synowie:" Czyli którzy podzielili się w plemieniu "jeden miał na imię Peleg, gdyż za jego czasów podzielili się mieszkańcy ziemi," Czyli w rodzie i w plemieniu "a imię brata jego" podzielonego w plemieniu "było Joktan." "A Joktan zrodził" Czyli podzielonych w plemieniu "Almodada, Szelefa, Chasarmaweta, Jeracha, Hadorama, Uzala, Diklę, Obala, Abimela, Sabę, Ofira, Chawilę i Jobaba; ci wszyscy byli synami Joktana."Podzielonego w plemieniu Hebera, którzy zrodzili plemiona według swoich imion." A siedziba ich sięgała od Meszy do Sefar w górach wschodnich." Czyli od zachodu do wschodu gór Ararat. Analogicznie do współczesnych narodów potomków Sema, których siedziby sięgają od zachodu do wschodu. To są synowie Sema według podzielonych plemion ich, według języków - słów, dźwięków komunikacyjnych ich, według krajów - miejsca zamieszkania ich i według nazw narodów ich. To są podzielone w rodzie i w plemieniu według imion ich plemiona synów Noego i podzieleni w plemieniu według imion ich synowie ich w narodach ich. "Od nich to wywodzą się narody" Czyli każdego z nas "na ziemi po potopie" (Rdz.10,21-32)
8
OFFTOPIC / Odp: Instrukcja życia w systemie...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez wiktorio12 dnia Maj 19, 2019, 03:18:04 pm »
Księga Rodzaju 10,11-20
"Z tego kraju wyruszył do Asyrii i zbudował Niniwę i Rechowot - Ir, i Kalach" Czyli z Mezopotamii przybył do następnego kraju - Asyrii, by budować kolejne miasta oraz wielkie miasto między miastami. Obecnie ruiny tych miast "A Misraim zrodził Ludytów, Anamitów, Lehabitów, Naftuchitów". Czyli a Misraim podzielony w rodzie Chama. Zrodził plemiona podzielone w plemieniu Misraima "Patrusytów i Kasluchitów, od których pochodzą Filistyni, oraz Kaftorytów" Czyli podzielone plemiona Patrusytów i Kasluchitów, zrodzili plemiona Filistynów i Kaftorytów "Kanaan zrodził Sydona, swego pierworodnego i Cheta" Czyli Kanaan podzielony w rodzie Chama, zrodził podzielonego w plemieniu swego pierworodnego - nieświadomego podziałów w rodzie i plemieniu Sydona i Cheta. Nadto podzielone w plemieniu Kanaana plemienia :cenzura:uzytów, Amorytów, Girgaszytów, Chiwwitów, Arkitów, Synitów, Arwadytów, Semarytów i Chamatytów. Potem rozproszyły się podzielone według swoich imion plemiona Kananejczyków we wszystkich kierunkach świata. Analogicznie do współczesnych narodów - potomków Chama, którzy rozproszeni są we wszystkich kierunkach świata. Obszar Kananejczyków sięgał od miasta - Sydonu, czyli północno - zachodniego brzegu morza Śródziemnego w kierunku Gerary, czyli południowego - zachodu do Gazy, czyli zachodniego brzegu morza Śródziemnego, w kierunku Sodomy i Gomory, Admy i Seboim, czyli w kierunku środkowego wschodu miast nadjordańskich aż do najdalej wysuniętej na północ Leszy, czyli Dan. To są synowie Chama podzieleni w rodzi i w plemieniu według imion ich, według języków - słów , dźwięków komunikacyjnych ich, według krajów - miejsca zamieszkania ich i według nazwy narodów ich ( Rdz.10, 11-20)
9
ŚCIEŻKA SERCA DON JUAN CASTANEDA / Odp: Bramy Śnienia - 7 bram i 7 czakr
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Robert Noble dnia Maj 17, 2019, 06:40:30 pm »
2 brama śnienia:

10
OFFTOPIC / Instrukcja życia w systemie...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez wiktorio12 dnia Maj 17, 2019, 03:57:34 pm »
Księga Rodzaju 10,1-10

"Oto dzieje rodu synów Noego; Sema, Chama i Jafeta, gdy po potopie urodzili im się synowie" Czyli oto dzieje trzech rodów braci bliźniaków synów Noego: Sema, Chama i Jafeta, gdy po potopie urodzili się im potomkowie dani od Boga (Rdz.4,25) Czyli synowie Jafeta, którzy podzielili się w rodzie Jafeta według imion są: Gomer, Magog, Madai, Jawan, Tubal, Meszech i Tiras. Zrodzili plemiona według swoich imion "Synami Gomera są:"Czyli którzy podzielili się w plemieniu Gomera według imion " Aszkanaz, Rifat i Togarma." Zrodzili plemiona według swoich imion "Synami Jawana są:" Czyli którzy podzielili się w plemieniu Jawana według imion "Elisza, Tarszisz, Kittim i Dodanin." Zrodzili plemiona według swoich imion "Od nich wywodzą się narody wyspiarzy" Czyli lądy otoczone z każdej strony wodą (Afryka, Australia, Wyspy Polinezji i Antyle) "podzielone według swoich krajów" Czyli miejsca zamieszkania "i według swoich języków" Czyli słów, dźwięków komunikacyjnych "i plemion" Czyli podzielonych w rodzie swoim według swoich imion nazwanych narodem swoim. "Synami Chama" Czyli którzy podzielili się w rodzie Chama "są: Kusz, Misraim, Put i Kanaan." Zrodzili plemiona według swoich imion. "Synami Kusza" Czyli którzy podzielili się w plemieniu Kusza "są: Seba, Chawila, Sabata, Reama i Sabatecha." Zrodzili plemiona według swoich imion. "Synami Reamy" Czyli którzy podzielili się w plemieniu Reamy "są: Szeba i Dedan." Zrodzili plemiona według swoich imion. Czyli podzieleni w rodzie i plemieniu według swoich imion. Zdradzali plemiona podzielone według swoich imion " A Kusz zrodził Nimroda, który był pierwszym mocarzem na ziemi" Czyli a Kusz podzielony w rodzie Chama zrodził Nimroda, który był pierwszym - nieświadomym podziałów w rodzie i plemieniu według swoich umownych imion nazwanych narodem swoim. Podzielonych według swoich krajów, i według swoich języków. Pierwszym nieświadomym mocarzem na ziemi. " Był on dzielnym myśliwym przed Panem" Czyli był on odważnym, ale w uczynkach swoich, łowca dużych i małych zwierząt. Pierwszy nieświadomy mocarz, odważny w uczynkach swoich na ziemi przed Wszechmogącym, który stworzył myślą i słowem niebo i ziemię i wszystko, co jest na niej." Dlatego mówi się: Dzielny myśliwy przed Panem jak Nimrod" Czyli dlatego mówi się, bo Nimrod jest symbolem każdego z nas. Nieświadomych mocarzy odważnych, ale każdy w swoich uczynkach, jak Nimrod przed Wszechmogącym - Stworzycielem nieba i ziemi i wszystkiego na niej. " A zaczątkiem jego królestwa był Babilon, Erech, Akkad, i Kalne w kraju Synear " Czyli a zaczął od budowy miast - państw i miast w państwie w starożytnej Mezopotamii, w której był królem ( Rdz.10, 1-10)
misy kryszta?owe