Forum IRN - Rozwój Świadomości

Sklep Ezoteryczny szamanskibeben.pl

Autor Wątek: Bio-magnetoterapia  (Przeczytany 2711 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zinka

 • *****
 • Wiadomości: 1158
 • Płeć: Kobieta
Bio-magnetoterapia
« dnia: Sierpień 30, 2014, 03:42:32 pm »
Bio-magnetoterapia - leczenie magnesami

Jest jedna zasadnicza siła, która ma właściwości leczące, samoregulujące i prowadzące człowieka do samorealizacji. To siła życia! ..."Cud jest w naturze, natura jest w nas"...
       Ciało ludzkie jest niezwykle złożoną i delikatną konstrukcją somatyczno-psychiczną, powiązaną integralnie z przyrodą. Każda komórka, tkanka naszego organizmu, wytwarza odpowiednie drgania i wibracje - pole biomagnetyczne, zwane "biopolem" - tworzące nie do końca zgłębioną konfigurację tajników życia; energii Ziemi i oddziaływania Kosmosu oraz naszego oddechu, będącego tej homeostazy - świadectwem!
       Najważniejszą czynnością naszego organizmu jest oddech!
Bez snu wytrzymamy 10 dni. Bez wody - 5 dni. Bez oddechu 5 minut!
Magnesy pozwalają komórkom ciała pełniej oddychć.
       Dzięki tym zintegrowanym siłom płynie w naszych żyłach krew, bije serce i pracuje mózg. Zaburzenia w przepływie tej energii powoduje że zaczynamy chorować. Nasz organizm staje się słabszy, wyczerpuje się niewspółmiernie do wieku i wysiłku a samopoczucie ulega pogorszeniu.
       Zwolennicy terapii naturalnych słusznie uważają, że każda choroba to sygnał zaburzeń energetycznych w funkcjonowaniu organizmu. Traktują oni organizm, jako złożony, samoregulujący się system, z własnymi układami informacji i kontroli. Trzeba tylko umieć się regulować, by dotrzeć bezbłędnie do wewnętrznych pokładów tej energii i wykorzystać je w sposób optymalny dla zdrowia a niekiedy "przeprogramować"- usuwając nieuchwytne blokady i bariery ustrojowe. Mimo zasygnalizowanych na wstępie gigantycznych zanieczyszczeń środowiska, w którym żyjemy, wielu przeszkód i barier natury technicznej, i fizjologicznej - to jest możliwe!
       ... Potrzebne jest jednak połączenie trzech wielkich sił rządzących wszechświatem: wiary, woli i natury! .. Niestety, współczesny "Homo sapiens" zamknął się na bogactwo Natury, oferowane przez "światy niewidzialne" Kpi, atakuje, złości się, narzeka. Nie modli się i nie praktykuje, bo mu czasu brak. I nie wiadomo właściwie dla jakich ideałów, broni, swego sceptycznego materializmu, potężną dozą ironii i pewności siebie?
       Jest on jednocześnie przerażony i bezbronny wobec bezkompromisowej medycyny, uzbrojonej w ostre skalpele i trującą chemioterapię, która w wielopoziomowym kryzysie służby zdrowia i tak nie stanie przed nim na zawołanie!
        Na co więc liczy sceptyczny "technokrata"? Chyba tylko na zwłokę, która nie jest rozwiązaniem w toczącej się chorobie...
 
Jak działają magnesy naturalne?
       Dzisiaj wiemy, że naturalne pole magnetyczne Ziemi ma wpływ na strumień krwi płynący w tętnicach i żyłach, na jony przemieszczające się w płynach miedzykomórkowych, na ruch "organelli" wewnątrz żywych komórek oraz na procesy przemiany materii. Zaś powiększający się syndrom jego niedoboru, sygnalizowany ostrzegawczo przez doktora Kyoichi Nakagawę z Japonii jest groźny dla życia i zdrowia oraz dla przyszłości naszej planety!
        Magnes jest stały! Wewnętrzne zaś struktury organizmu ludzkiego są w ciągłym ruchu! Należą do nich głównie jony oraz substancje odżywcze, które to struktury mają własności "dia" lub "paramagnetyków".
        W kontakcie z ciałem ludzkim, wobec takich alternatyw - stałe, jednobiegunowe pole magnetyczne przybiera parametry zmiennego pola magnetycznego, którego działanie lecznicze jest znane i udokumentowane w literaturze medycznej.
(z Opinii medycznej prof. dr. n. med. Aleksandra Sieronia - Śląska Akademia Medyczna - Katowice)
       Wystarczą również zwykłe ruchy, wykonywane podczas codziennych czynności rutynowych, by wytworzyły się właściwości zmiennego pola magnetycznego, które zapewni skuteczną efektywność leczenia naturalnego!
       Magnesy same, w zasadzie nie leczą, lecz stymulują organizm do samowyleczenia.
        Sprzyjają osiągnięciu przez komórki ciała optymalnego poziomu ich funkcjonowania!
       Wszystkie ciała odznaczają się właściwościami magnetycznymi.
Wyróżniamy jednak trzy grupy podatności magnetycznej:
 • diamagnetyki - niemożliwe do stałego namagnesowania. Są to metale szlachetne - złoto, srebro, platyna, rtęć, nikiel, miedź, itp. (wlicza się tu również ciało ludzkie),
 • paramagnetyki (zdolne do słabego, przejściowego namagnesowania),
 • ferromagnetyki - łatwo się magnesujące, długo utrzymujące tzw. moment magnetyczny (żelazo, kobalt, chrom, inne ferryty, np. - magnesy ferro-ceramiczne!).
Leczenie magnesami
       Leczenie magnesami odbywa się na poziomie komórkowym. W wyniku magneto-stymulacji - chore lub osłabione genetycznie tkanki ustroju, stanowiące źródło blokad energetycznych, nabierają z powrotem potrzebnej im do życia energii. Jak to się dzieje?

Otóż
       Wiadomo że człowiek jest nierozerwalną częścią Przyrody, z niej się wywodzi i do niej należy. Naukowo udowodniono, że niemal wszystkie pierwiastki występujące we wszechświecie, obecne są w organizmie ludzkim: w tkankach, komórkach, płynach fizjologicznych. A w centrum układu "Hemu" w cząsteczce hemoglobiny, znajduje się atom żelaza (Fe) - który na przemian ulega utlenieniu i redukcji. Magnes - który na żelazo reaguje (popycha, odpycha, przyciąga) "popędza" krwioobieg "odmładza" krew i przyśpiesza transport tlenu, wyrównując potencjały bioelektryczne między wewnętrzną a zewnętrzną stroną ściany komórki. Wprawia to komórkę w ruch, dotlenia, czyni ją silniejszą i energiczniejszą, oczyszcza i uwalnia z toksyn, przysposabiając organizm do walki z chorobą i samowyleczenia.
       Najważniejszą czynnością życiową jest oddech. Bez oddechu umieramy w ciągu kilku minut! Jeżeli więc magnes pozwala komórkom ciała dotlenić się i swobodnie oddychać - to je odmładza, przedłuża ich żywotność. W środowisku dotlenionym nie rozwijają się chorobotwórcze beztlenowce; bakterie i grzyby, w tym także komórki nowotworowe. Dlatego też najstarsze Uniwersytety świata badając wnikliwie ten problem - dochodząc do wniosku, że terapia magnesami będzie pierwszym, nowym rodzajem leczenia raka od czasów wprowadzenia chemioterapii - 50 lat temu!
       Działania bio-magnetoterapeutyczne inicjują ożywienie komórkowe, podnosząc witalność całego organizmu, który uruchamia intuicyjnie procesy samo-obronne, bez silnie działających leków chemicznych! W wyniku magnetoterapii porządkuje się przepływ informacji międzykomórkowych, znoszący dyskomfort powodowany bólem, urazem i stresem!
       Uwolnienie rewitalizującej, energii magnetycznej, tkwiącej w stałych magnesach naturalnych, następuje w sposób prosty i bezbolesny; podczas bezpośredniego kontaktu magnesów ze skórą!
       Bioterapia magnetyczna połączona z odpowiednim stylem życia i odżywianiem daje organizmowi ogromne szanse zapobieżenia lub pozbycia się wielu chorób, także tych których wyleczenie uważano dotąd za niemożliwe. Nie bez podstaw uczeni upatrują w tej metodzie skuteczną formę profilaktyki wielu chorób ( także nowotworowych! ) oraz formę niezwykle skuteczną w wypadku leczenia prewencyjnego, pozostawiając medycynie akademickiej poważne przypadki interwencji chirurgicznej i intensywnej terapii.
       Z tego powodu warto być zorientowanym, poznać te możliwości medycyny naturalne,j wykorzystać je w porę, zanim dopadnie nas choroba i uczyni nieodwracalne spustoszenia w organizmie.
       Magnes ferro-ceramiczny jest ten sam, niezmienny od tysiącleci. W kontakcie z naszym ciałem wciąż wysyła nam taką sama ekspresję, budującej energii.
       Jak wynika z wieloletniej praktyki, jedynym, prawdziwie zasadnym przeciwwskazaniem jest rozrusznik serca, pieczętujący tezę o prądach magnetycznych, które porządkując energię naszego ciała - na wskroś, mogą zaburzyć działanie elektrycznego rozrusznika.
       W porównaniu zaś do innych form fizykoterapii, np. prądy interferecyjne, diadynamiczne, impulsowe, itp., które działają przeważnie powierzchniowo i w tkankach dobrze przewodzących prąd - magnetoterapia posiada istotne zalety równomiernego przenikania przez wszystkie struktury ustroju; tj. przez tkankę łączną, kostną i mięśniową. Nie stanowią również przeszkody gipsy, bandaże, ubrania, itp.
Nauka i praktyka wskazuje, że do głównych oddziaływań pola magnetycznego należą:
 • silne oddziaływanie przeciw bólowe,
 • zapobieganie stanom zapalnym,
 • skuteczna pomoc w gojeniu się ran, zrastaniu kości,
 • w chorobach zwyrodnieniowo - reumatycznych układu kostno - stawowego,
 • w stanach pourazowych (zwichnięcia, skręcenia, złamania, stłuczenia),
 • w stanach neurologicznych, bóle głowy, porażenia nerwów, leczenie odleżyn,
 • w zaburzeniach układu krążenia, w astmie, alergii, osteoporozie i wielu innych schorzeniach.
       Zbyt pochopnie i powszechnie polecane tabletki, im bardziej są "inteligentne" - jak mówią reklamy, tym większy w nich ładunek "chemio-technologii", - która, ani nam panuje, ani nam smakuje...
Uodporniamy się na leki, dlatego są one coraz silniejsze i trzeba bacznie uważać, by nie uczynić więcej szkody niż pożytku.
       ... Jestem "osobistym królikiem doświadczalnym"! I żyję - realizując 13 już lat wciąż nowe, śmielsze pomysły w wykorzystaniu tej "boskiej" energii naturalnych magnesów.1 Dzięki nim pokonuję niezliczone przeciwności losu z ogromną, nieznaną mi przedtem energią i determinacją ...


Mimo postępu w medycynie i ery antybiotyków, która zrewolucjonizowała wprawdzie metody leczenia (ale jest to broń obosieczna!) magnetoterapia, jako metoda leczenia przetrwała do dziś - zdobywając uznanie medycyny naturalnej i świata medycznego. Obie terapie figurują już na polu medycznym, uzupełniają się wzajemnie, są stosowane przez medycynę uniwersytecką i alternatywną w celu uwolnienia od bólu i wygrania wspólnej walki z chorobą!
       Wiele zjawisk z tego zakresu jest zaskakująca, poddawana wciąż wnikliwym badaniom i studiom ale nikt nie jest w stanie zanegować popartego wielowiekową tradycją i badaniami współczesnymi; rewitalizującego wpływu magnetostymulacji na organizm ludzki.
Jest to najsilniejsza nasza obrona przed niszczącym wpływem współczesnej cywilizacji!


http://www.butterfly-mag.pl/art7.html

Linkback: http://forum.instytutnoble.pl/seo/9/bio-magnetoterapia/947/
..nic nie jest takim, jakim się wydaje byc

Offline zinka

 • *****
 • Wiadomości: 1158
 • Płeć: Kobieta
Odp: Bio-magnetoterapia
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 30, 2014, 03:47:35 pm »
Ponieważ dopadł mnie ból i jakoś nie było sposobu na niego, zaczęłam stosować magnesy przyklejając je sobie na ciało, i wiecie co,  działają  <ok>

Są takie fajne bransoletki z magnetycznego hematytu, można sobie je nosić profilaktycznie dla zdrowia  :)

Offline Robert Noble

 • Out Of Body Experience
 • Administrator
 • *****
 • Wiadomości: 1797
 • Płeć: Mężczyzna
 • ... by być wolnym.
  • Instytut Roberta Noble
Odp: Bio-magnetoterapia
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 30, 2014, 06:27:50 pm »

Są takie fajne bransoletki z magnetycznego hematytu, można sobie je nosić profilaktycznie dla zdrowia  :)

Tak się składa, że posiadam taką bransoletkę z hermatytu :) Ostatnio nękają mnie dolegliwości bólowe nadgarstków, może gdy częściej będę nosił to ból zmaleje, albo całkiem zniknie.

...i odejdę. Ale ptaki pozostaną, śpiewając:
i mój ogród pozostanie,
z zielonym drzewem, i studnią.
Przez wiele popołudni niebo będzie niebieskie
i pogodne,
i dzwony na dzwonnicy wybiją godziny,
jak robią to tego popołudnia.
Ludzie, którzy mnie kochali, odejdą,
a miasto będzie rozkwitać każdego roku.
Ale mój duch zawsze z nostalgią będzie błądzić
po tym samym, zapomnianym zakątku mojego
kwietnego ogrodu.


Offline zinka

 • *****
 • Wiadomości: 1158
 • Płeć: Kobieta
Odp: Bio-magnetoterapia
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 30, 2014, 08:51:19 pm »
Oczywiście, że pomoże, zakładaj je na przemiennie na nadgarstki ;)

 


Users found this pages searching for:

biomagnetoterapia skutki uboczne hematyt
misy kryszta?owe