Sklep Ezoteryczny szamanskibeben.pl

Autor Wątek: Harmonizowanie czakr  (Przeczytany 3805 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sofia

• sofiasni.blogspot.com
  • Respect: +132
    • Mara Aram
Harmonizowanie czakr
« dnia: Sierpień 29, 2013, 11:41:06 pm »
+3
Jak się pewnie domyślacie dobrze jest aby wszystkie czakry były zharmonizowane ze sobą. Niektórzy skupiają się tylko na jednej np. czakrze trzeciego oka chcąc zobaczyć światy niewidzialne a resztę czakr zaniedbują. W ten oto sposób mamy sytuacje gdy jedna czakra jest otwarta i aktywna a inne są pokurczone i przyblokowane.
Jakiś czas temu spotkałam się pewnej książce z fajną technikę na harmonizowanie i aktywizowanie czakr.
Wygląda to tak iż począwszy od dołu wyobrażamy sobie swoje czakry w postaci wirujących kul w różnych kolorach i w różnych miejscach w zależności od czakry. Jak pewnie wiecie każda czakra ma swój kolor i swoje położenie. Zaczynamy więc od dołu i idziemy w górę skupiając się na wizualizowaniu i odczuwaniu ich w odpowiednim miejscu. Każdej czakrze staramy się poświęcić ok. 5 min. Najlepiej do momentu aż zacznie dawać znać o sobie. Kiedy już dojdziemy do czakry korony schodzimy ponownie w dół łącząc ostrożnie ze sobą wszystkie ośrodki, czyli kolor szóstej przechodzi w kolor piątej itd. No i gotowe. W ten sposób czakry harmonizują się ze sobą i aktywizują. Przyznaje, że na początku jak zaczęłam te ćwiczenia to ledwo co czułam czakrę np. gardła czy inne na których zwykle się nie skupiamy. Po 2 tyg. ćwiczeń zaczęłam odczuwać pracę wszystkich czakr i to z dużą częstotliwością. W dodatku miało to również wpływ na zwiększenie się liczby oobe. Poza tym przy tym ćwiczeniu niezwykle trudno zasnąć (przynajmniej mi), wiec fajnie go zastosować, gdy chcemy wyjść z ciała a jesteśmy zmęczeni. Lub np. dla rozbudzenia po drzemce, kiedy trudno nam się podnieść z łóżka.

Źródło obrazka i więcej info o czakrach: http://wpreiki.pl/czakry.html

Linkback: http://forum.instytutnoble.pl/energia-chi-kundalini-prana-czakry/7/harmonizowanie-czakr/362/
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 07, 2013, 07:22:25 pm wysłana przez Sofia »
"Pragnienie jest wołaniem, kształtując chimerę prowokujemy rzeczywistość". W. Hugo

Offline NianiaOgg

• Respect: +143
Odp: Harmonizowanie czakr
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 30, 2013, 08:10:18 am »
0
dzięki nasze słoneczko kochane  :D
próbowałam już parę razy, ale u mnie najtrudniej idzie z pierwszymi dwiema i to mnie cholera zawsze zniechęca, przerywam. Mówisz że pięć minut każda? u mnie począwszy od 4tej wystarczy kilka sekund skupienia żeby szalały, ale mam problem z wizualizowaniem pierwszej, nie wiem czemu.

Offline Sofia

• sofiasni.blogspot.com
    • Mara Aram
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 30, 2013, 09:15:46 am »
+1
Autorka zalecała 5 min. każdą, lecz wydaje mi się, że to czas dla tych co dopiero zaczynają, bo jak już czakra szaleje to myślę, że można przejść do następnej Nianiu  :-* Wiesz, w sumie mi też ta pierwsza czasami nie idzie i nie mogę się na niej skupić ale później już idzie lepiej, chyba kwestia codziennych, regularnych ćwiczeń.

Offline NianiaOgg

« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 30, 2013, 09:18:50 am »
0
regularność i systematyka to moja pięta achillesowa  :(

Offline Alf

• *
  • Respect: +7
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 06, 2013, 11:09:14 pm »
+1
Jak możesz to napisz coś więcej o tym jak odczuwasz każdą z czakr.no i tytułem książki nie pogardzę,wiec jeśli go podasz to będę wdzięczny.
Kiedyś trochę eksperymentowałem,ale przestałem bo uznałem że jeśli będę robił coś w nieodpowiedni sposób to konsekwencje mogą być nie miłe,a nie znam kogoś kto w razie potrzeby będzie potrafił mi pomóc.

Offline Sofia

• sofiasni.blogspot.com
    • Mara Aram
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 07, 2013, 07:19:44 pm »
+1
No więc książka się nazywa: "Jak rozbudzić swoją duszę" Sonia Choquette.
A co do tego jak odczuwam każdą czakrę to coś w stylu pulsowania/mrowienia tudzież np. w przypadku czakry serca lekkiego ucisku w klatce. Często każda z czakr kojarzy mi się z takim jakby małym serduszkiem tętniącym ale nie bijącym w rytm tak jak serce tylko właśnie raczej pulsującym. Nie wiem czy to nie brzmi głupio co napisałam heh, ale no nie wiem jak inaczej oddać to słowami  :D

Offline NianiaOgg

« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 07, 2013, 07:39:47 pm »
0
a czakra trzeciego oka????
ja mam jakby przeciąg ale nie wiem czy to tak powinno być?

Offline Sofia

• sofiasni.blogspot.com
    • Mara Aram
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 07, 2013, 07:55:10 pm »
+1
Kochana Nianiu nie wiem jak rozumieć "przeciąg" o którym piszesz, tzn. nie umiem go sobie wyobrazić, ale to nie znaczy, że to co czujesz jest nie tak. Każdy z nas jest unikatową jednostką i każdy czuje na swój sposób. Zaufaj swojej intuicji :) Chciałabym a by moje doświadczenia inspirowały innych ale nie uważam się za autorytet w jakiejkolwiek dziedzinie. Tak naprawdę każdy z nas w ma w sobie klucz do poznania siebie i powinien zawierzać przede wszystkim własnym odczuciom a nie innych. Ufff, mam nadzieję, że odciążyłam Cię od niepokojenia się czy czujesz właściwie. Buziaki  :-*

Offline Robert Noble

• Out Of Body Experience
  • Administrator
  • ... by być wolnym.
  • Respect: +467
    • Instytut Roberta Noble
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 15, 2014, 09:13:31 pm »
0
a czakra trzeciego oka????
ja mam jakby przeciąg ale nie wiem czy to tak powinno być?

Chyba wiem Niania co miałaś na myśli. Ja odczuwałem wielokrotnie coś takiego jakbym miał dziurę w czole i odczuwałem zimny przewiew powietrza. Czasami był chłód, czasami palące gorąco. Jednak poza tymi doznaniami nie działo się nic szczególnego.

Dość często zdarza się u mnie, że jak zaczynam coś robić z daną czakrą to za chwilę odczuwam tą znajdującą się bezpośrednio wyżej. Np. aktywuję czakrę 3, a odczuwam wrażenia w czakrze serca.
...i odejdę. Ale ptaki pozostaną, śpiewając:
i mój ogród pozostanie,
z zielonym drzewem, i studnią.
Przez wiele popołudni niebo będzie niebieskie
i pogodne,
i dzwony na dzwonnicy wybiją godziny,
jak robią to tego popołudnia.
Ludzie, którzy mnie kochali, odejdą,
a miasto będzie rozkwitać każdego roku.
Ale mój duch zawsze z nostalgią będzie błądzić
po tym samym, zapomnianym zakątku mojego
kwietnego ogrodu.

linda

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 25, 2015, 10:17:38 pm »
0
Bardzo fajny temat i dał mi do myślenia. Ja początkowo właśnie skupiałam się jedynie na jednej czakrze lub kilku poszczególnych. Byłam na konsultacjach odnośnie czakr w http://dotykprzestrzeni.pl/czakry/ Dotyku Przestrzeni i zmieniłam trochę to myślenie. Teraz zwracam uwagę na wszystkie czakry, zaczęłam się interesować tym tematem bardziej i dogłębniej.
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2015, 09:19:15 pm wysłana przez linda »

Offline Negai

• Respect: +97
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 29, 2015, 08:39:16 pm »
0
Bardzo ciekawy post :) Zrobiłam tak jak zaleciłaś Sofiu, ale na każdą czakre poświęciłam ok. 3 minuty czasu (pi razy drzwi). Efekt był taki że gdy zajęłam się już ostatnią  z czakr, poczułam jakby wchłaniał mnie jakiś kolorowy wir. To było bardzo silne uczucie ale dotychczas mi nieznane, więc szybko się zdekoncentrowałam i nie udało mi się na tym skupić :P Ale ogólnie efekty bardzo miłe, także metoda jak najbardziej fajna :) 

Share via facebook Share via twitter

xx
Jak otworzyć siedem czakr?

Zaczęty przez Robert Noble

1 Odpowiedzi
1540 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Grudzień 15, 2014, 03:35:01 am
wysłana przez EosCris
xx
7 Czakr głównych- Podstawowe funkcje

Zaczęty przez EosCris

18 Odpowiedzi