Sklep Ezoteryczny szamanskibeben.pl

Autor Wątek: 10 rzeczy, których nie wiedziałeś na temat świadomego śnienia.  (Przeczytany 1770 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mavej

• *
  • Respect: +12
10 rzeczy, których nie wiedziałeś na temat świadomego śnienia.
« dnia: Styczeń 01, 2015, 02:04:21 pm »
+2
skrócone tłumaczenie z ang. by mavej
link do oryginału znajduje się na dole postu

10 rzeczy, których nie wiedziałeś na temat świadomego śnienia.

Tutaj znajdziesz dziesięć rzeczy o których(prawdopodobnie) nie wiedziałeś na temat wspaniałego zjawiska jakim jest świadome śnienie  (zdolność bycia świadomym podczas gdy śpisz.)

1. Pierwsi ludzie którzy świadomie śnili zostali spisani już przez starożytnych Egipcjan.

Egipcjanie byli już zaawansowaną cywilizacją około 3150 roku przed Chrystusem, ok 5000 tysięcy lat temu. Wierzyli oni w trzy ciała: Shat(ciało jako korpus), Ka(żyjące ciało fizyczne) i w Ba(duszę)
Ba(dusza) była przedstawiana w hieroglifach jako ptak z głową człowieka, unoszący się nad śpiącym ciałem lub korpusem. Ba była opisywana jako osoba ale istniejąca oddzielnie w doświadczeniu poza ciałem. Czy Ba zasadniczo był świadomością śniącego?
Koncept istnienia Ba jako tego co unosi się nad ciałem podczas snu, transu oraz w doświadczeniu życia po śmierci... wielu z nas miewa takie doświadczenie, niezależnie nazywamy je OBE, Świadomym Snem(LD) , czyli po prostu uczucie unoszenia sie nad śpiącym ciałem.
Dla ludzi śniących świadomie, obe maniaków czy transujacych, Ba może reprezentować w historycznym znaczeniu mobilna świadomość oddzieloną od fizycznego ciała. chociaż tysiące lat dzieli nas od starożytnych Egipcjan być może część ich antycznej wiedzy pozostała do dnia dzisiejszego w naszej świadomości kolektywnej.

2. Jeden na pięciu ludzi śni świadomie każdego miesiąca lub częściej.

W 1988 roku Snyder i Gackenback przeprowadzili ankietę, w której odkryto, że przynajmniej 20% ludzi śnią świadomie raz w miesiącu, w momencie gdy 50% ludzi na świecie miało takie doświadczenie przynajmniej raz w życiu. Świadomość poza nie jest wcale taka rzadka, nawet jeżeli większość ludzi nie zna technicznej nazwy tego zjawiska, lub czy śnią świadomie z własnej woli. Zasadniczo jest to całkiem normalne zjawisko kiedy spontanicznie odzyskujemy  świadomość podczas snu, szczególnie w trakcie dzieciństwa.
To może być nawet zaskakujące dla ciebie, jak wiele ludzi wie co to jest świadome śnienie -być może po prostu nigdy ich o to nie zapytałeś.

3. Kiedy zamkniesz oczy w trakcie świadomego snu to możesz sie obudzić.

Kiedy byłem młodszy zamykałem oczy, aby uciec od koszmaru jaki mi sie śnił, kiedy byłem jak zamrożony z przerażenia przyszło mi do głowy, że nic z tego co widzę nie jest prawdziwe, miałem w tedy chwilę aby zamknąć mocno oczy i wykrzyknąć "OBÓDŹ SIĘ!"
Teraz staram sie nie kończyć świadomego snu przedwcześnie, ale nie mogę powstrzymać odruchu mrugania oczami po prostu z przyzwyczajenia i kiedy zamknę je chodź na chwile to prawie zawsze powoduje to cofnięcie do ciała. Nie jest to reguła ale może ci się tak przytrafić.

4. Śniacy świadomie mogą "mówić" do świata zewnętrznego.

W 1975 roku Brytyjski psycholog Keith Hearne nagrał ruchy oczu Alana Worsley w momencie kiedy spał i śnił świadomie w laboratorium. Co ważne, obaj uzgodnili zestaw sygnałów za pomocą gałek ocznych. Alan przesuwając oczy w świadomym śnie był w stanie komunikować się z obserwującym go naukowcem.
Ten niezwykły eksperyment udowodnił, że świadomość ludzi pozostających w świadomych snach jest prawdziwa. Późniejsze odczyty EEG nagrały wysoką częstotliwość fal mózgowych Gamma świadomie śniących ludzi. Eksperyment ten powtórzył  później dr Stephen LaBerge na Uniwersytecie Stanforda, który potwierdził, że tego typu komunikacja jest możliwa.

5. Świadomość powstaje w specjalnej części mózgu.

Neurolog, Allan Hobson, ma teorię na temat tego, co się dzieje w mózgu, gdy śniący staje się świadomy. Po pierwsze musimy uznać, że śnimy, a to stymuluje tą część mózgu która jest odpowiedzialna za samo świadomość i pamięć roboczą. Obszar ten jest zwykle wyłączony w trakcie trwania fazy REM, to wyjaśnia dlaczego nie jest to takie łatwe, aby uświadomić sobie że śnimy i że potem  pamiętamy  co nam się śniło . Prawie zawsze musimy sie trochę wysilić aby przypomnieć sobie o czym śniliśmy nawet jak było to parę minut temu.
Gdy Świadomość zostanie odpalona podczas snu to tak jak byśmy stąpali po cienkiej linie pomiędzy utrzymaniem ciągłości snu a pozostanie na tyle przytomnym aby pamiętać że śnimy.

6. Świadome sny mogą być odwzorowywane jako stan świadomości.

Praca Susan Blackmore uwypukla inną ważną cechę świadomości w LD, mianowicie że może to być specjalny stan świadomości który różni się od innych. Czy te poszczególne stany mogą  być odwzorowane? Niektórzy naukowcy uważają że tak.

Oto schemat Pete nakreślony na podstawie wniosków Blackmore i istniejących teorii na temat ludzkiej świadomości. Chociaż może to być trudne aby rozumieć jak te wymiary istnieją miedzy sobą, można wyobrazić je sobie, jak mogą być odwzorowywane na rozległej przestrzeni wielowymiarowej. Zwróć uwagę, że niektóre stany umysłu są łatwo dostępne (jak być na jawie, fałszywe przebudzenia i śnienie), podczas gdy inne są daleko i przez co trudniej dla nas osiągane (głęboki sen, paraliż senny i doświadczenia mistyczne).

7. Niektóre witaminy zwiększają intensywność snów.

Witamina B6 odgrywa kluczową rolę dla mózgu i układu nerwowego . Zdrowy dorosły potrzebuje zaledwie 1,3 mg witaminy B6 dziennie, a to może być pozyskane z jedzenia takiego jak banany, marchew, pomarańcze, szpinak, ryby, kurczak, wątroba, fasola, jaja i orzechy. Jednak, aby osiągnąć dawkę niezbędnych do większej intensywności marzeń sennych można  wziąć dodatek 100 mg, naturalnie pozyskanej witaminy B6.
 Więc, co dzieje się w organizmie podczas spożycia tego dodatku? Witamina B6 przekształca tryptofan w serotoninę, która powoduje  bardziej wyraziste sny. Można się zastanawiać, dlaczego nie można po prostu wziąć dodatku w postaci serotoniny, niestety nie zostanie ona przyswojona, jej przekształcenie musi odbyć się w organizmie.

8. Orgazm przeżyty podczas świadomego snu może być prawdziwy.

Naukowcy odkryli że orgazmowi w trakcie trwania świadomego snu mogą towarzyszyć prawdziwe reakcje fizyczne, w tym przyspieszone bicie serca, zmiany w tkance naczyniowej i inne reakcje mięśniowe. Czasem jednak odbywa sie to wyłącznie w umyśle - chociaż nie czyni go to mniej realnym.
 Problemem wielu ludzi może być to, że trudno jest pozostać świadomym aż do momentu kulminacyjnego. Seks w trakcie LD jest bardzo pobudzający i początkujący najprawdopodobniej mogą się obudzić, zanim wszystko zacznie się na dobre dziać.

9. Medytacja jest głęboko powiązana z samoświadomością w snach.

Jest naukowo udowodniony związek pomiędzy medytacją a świadomymi snami. Doszedłem do wniosku, że im częściej medytuję, tym częściej odzyskuję świadomość kiedy śnię. Proste, medytacja pomaga mi osiągnąć błogi stan relaksu i wglądu. Przyczynia się to również do wprowadzenia mnie w odmienne stany świadomości do woli (świetne jeżeli praktykujesz technikę WILD). Pozwala także zwiększyć swoją samoświadomość fizyczną i umiejętność wizualizacji (dla LD indukowanego w trakcie snu).
Jest jedna rzecz, którą często ludzie się zachwycają, to nagrania brainwave, było to kluczem do mojej nauki jak medytować. Najpierw zaczynałem od dudnień różnicowych, a teraz z mocniejszą formą jaką są tony izochroniczne.
 Gorąco polecam początkującym zainwestować w dobre MP3 lub CD na rozruch swoich podróży. Moim ulubionym mp3 indukującym świadome śnienie jest nagrane z tonami izochronicznymi.

10. Mnisi Tybetańscy praktykują świadome śnienie na swojej drodze do oświecenia.

Tybetańska Joga Snu jest oryginalną formą świadomego śnienia. Jest to praktyka filozoficzna powstała w buddyzmie tybetańskim co najmniej 1000 lat temu.
Podobnie jak świadome sny, celem jogi snu jest obudzenie świadomości w śnie od wewnątrz snu, poprzez niego, nazywają ją "pojmowaniem snu".
 Jednak mnisi buddyjscy mają bardziej ezoteryczne cele w głowie. Chcą  wykorzystać moc świadomego snu, a następnie wypełnić szereg zestawów z zadaniami, które mają ich zabrać na wyższy poziom, w tym:

• Sadhana (duchowa dyscyplina)
  • Otrzymanie inicjacji, wzmocnienie i przekaz
  • Odwiedzanie różnych miejsc i światów
  • Komunikować się z jidama (oświecony)
  • Spotkania z innymi czującymi istotami
  • latanie i przemienianie się w inne stworzenia

Ostatecznym celem w Tybetańskiej jogi snu jest pojęcie snu, a następnie rozpuszczenie go całkowicie. Pozbawieni bodźca fizycznego poprzez śpiące ciało i stymulacje poprzez obudzony umysł, mogą obserwować najczystszą formę świadomości poprzez głęboką medytację w świadomym śnie.

Link do oryginału

Linkback: http://forum.instytutnoble.pl/literatura-wiedza-wywiady-ciekawostki/14/seo/1006/
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2015, 02:16:27 pm wysłana przez mavej »
I am a dedicated power
which directs my destiny.
I Don't cling to anything,
So I'll not have anything to defend.
I've no thoughts, so I can see.
I'm not afraid of anything,
so I will remember myself.
An impartial and light crept past the Eagle,
To be free.

Share via facebook Share via twitter

xx
10 rzeczy, których nie wiecie o spaniu

Zaczęty przez iconka

3 Odpowiedzi
1736 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Sierpień 28, 2013, 07:52:25 pm
wysłana przez smirrr
xx
Kurs Świadomego Śnienia - Zapowiedź

Zaczęty przez M.

0 Odpowiedzi
233 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Lipiec 18, 2017, 11:34:28 am
wysłana przez M.
xx
Dziwne zjawiska podczas świadomego śnienia

Zaczęty przez Coldfire899

2 Odpowiedzi
1395 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Sierpień 16, 2013, 09:22:02 am
wysłana przez NianiaOgg
xx
Wiatr zza pleców podczas świadomego snu?

Zaczęty przez Smigol87

2 Odpowiedzi
375 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwiec 01, 2016, 03:19:08 pm
wysłana przez zinka
xx
Czy poza astralem dzieją się takie dziwne rzeczy w realu?

Zaczęty przez studentm

9 Odpowiedzi
2278 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Październik 31, 2015, 08:25:20 pm
wysłana przez Wiatr1000
Tags:

OOBE - Przewodnik