Sklep Ezoteryczny szamanskibeben.pl

Autor Wątek: Faraon zwany Jezusem  (Przeczytany 2333 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline NianiaOgg

• Respect: +143
Faraon zwany Jezusem
« dnia: Sierpień 03, 2013, 12:13:22 am »
+1
Ciekawe ilu jeszcze "jezusów" skrywa historia (horus, Kriszna, Mitra, Dionizos...)

Faraon zwany Jezusem
Ten wywiad wywołał burzę. Teolog Llogari Pujol, były ksiądz, który stracił wiarę, twierdzi, że korzeni chrześcijaństwa powinniśmy szukać pięć tysięcy lat temu, w starożytnym Egipcie. Faraon był wtedy uważany za boga-człowieka, zrodzonego z dziewicy i zmartwychwstającego po śmierci.
VICTOR AMELA
2002
Llogari Pujol: Boże Dziecię nie narodziło się 2 tysiące lat temu...
To wiadomo, jest różnica w kalendarzu o dwa, trzy lata...
Nie, nie o to mi chodzi, mam na myśli okres sprzed 5000 lat. Idea dziecka-boga zrodziła się około 3000 roku
przed Chrystusem.
Jak to? O jakim dziecku-bogu pan mówi?
O faraonie! O postaci faraona w starożytnym Egipcie: uważano go za syna boga.
Nie widzę związku między faraonem a Jezusem.
Jest związek: Jezusowi przypisano nauki i cechy faraona. Zbieżności są niezliczone! Już 3 tysiące lat temu
faraona uważano za syna boga, tak jak potem Jezusa. Faraon był człowiekiem, a zarazem bogiem jak Jezus.
Jego matce zwiastowano boskie poczęcie, tak jak potem poczęcie Jezusa. Faraon był pośrednikiem między
ludźmi a bogiem, jak potem Jezus. Faraon zmartwychwstał, jak potem Jezus. Faraon wstąpił do nieba, jak
potem Jezus. . .
A czy pan zna słowa modlitwy Ojcze Nasz, którą podobno ułożył Jezus i nauczył jej ludzi?
Oczywiście: „Ojcze nasz, który jesteś w niebie, święć się imię Twoje... ”
Ta modlitwa znajduje się w tekście egipskim z 1000 roku przed Chrystusem i jest znana jako „Modlitwa ślepca”. W tym samym tekście znajdują się
także słowa, które później staną się „Błogosławieństwami” Jezusa. Proszę posłuchać, cała teologia starożytnego Egiptu pojawi się w Jezusie. Również
Stary Testament (600 lat przed Chrystusem) jest przeniknięty monoteizmem faraona Aketona (1360 r. przed Chrystusem).
Wróćmy do boskiego poczęcia Jezusa.
Teogamia (małżeństwo boże) pochodzi z Egiptu: bóg zapładnia królową i rodzi się nowy faraon. Jest też tekst egipski (w języku demotycznym) z 550
r. przed Chrystusem, „Opowieść Satmiego”, w której czytamy: „Cień boga pojawił się przed Mahitusket i oznajmił jej: »Będziesz miała syna, którego
będą zwać Si-Osiris«”. Czy to coś panu przypomina?
Anioła ze zwiastowania, Maryję...
A powiedzieć panu, co znaczy Mahitusket? „Łaski pełna”. A Si-Osiris znaczy „syn boga”, czyli syn Ozyrysa.
Kim jest Satmi w tej opowieści?
Mężem Mahitusket. Satmi znaczy „ten, który czci boga”. To samo uczyni później Józef, zwany w Ewangelii „sprawiedliwym”.
Potem Herod będzie chciał zabić Jezusa...
W mitologii egipskiej Set chce zabić dziecko imieniem Horus. Jego matka Izyda ucieka więc z nim. Tak jak Święta Rodzina ucieka do Egiptu.
A co z mirrą, kadzidłem i złotem?
Egipcjanie uważali je za emanacje boga Ra: złoto było jego ciałem, kadzidło jego zapachem, a mirra jego nasieniem.
A obrzezanie Jezusa?
To rytuał wśród kapłanów egipskich. W opowieści Satmiego Ozyrys, w wieku 12 lat, dyskutuje jak równy z równym z mędrcami w świątyni. Tak jak
Jezus, o czym opowiada Ewangelia.
Co pan powie o chrzcie Jezusa?
Proszę spojrzeć na ten obraz: kapłan chrzci faraona wodą z Nilu... To wszystko znajduje się w starych tekstach, na egipskich obrazach
i płaskorzeźbach. Proszę spojrzeć na ten obraz z 300 r. przed Chrystusem: król Ptolomeusz korzy się przed Izydą, a ona mu mówi: „Dam ci wszystkie
królestwa Ziemi”. W Ewangelii szatan kusi Jezusa mówiąc to samo, słowo w słowo.
Co pan sądzi o cudach Jezusa?
Widzi pan ten obraz uczty? Znajduje się on na grobie egipskim w Paheri (1500 lat przed Chrystusem). Przedstawia zamienienie wody w wino przez
faraona. Tego samego cudu dokona Jezus w Kanie Galilejskiej. I proszę policzyć dzbany.
Jeden, dwa, trzy... sześć. O co chodzi?
W cudzie, jakiego dokonał Jezus, jest też sześć dzbanów. Teologowie ciągle zadają sobie pytanie, dlaczego sześć. A no dlatego, że skopiowano
opowieść egipską.
Czy to również faraon pomnożył chleb i ryby?
Nie, uczynił to bóg Sobk, o czym opowiadają „Teksty z piramid”, z 3000 roku przed Chrystusem. Sobk to bóg-krokodyl. Daje biały chleb i ryby
ludziom na brzegu jeziora Faiun. I chodzi po wodach tego jeziora! Jeszcze jedna ciekawostka: na gotyckich malowidłach przedstawiających cudowny
połów ryb przez apostołów odkryłem, że te ryby to specjalny gatunek żyjący tylko w Nilu.
Są jeszcze jakieś inne paralele?
Opowieść o Sinhue (2000 r. przed Chrystusem). Jest on księciem, który boi się objąć władzę, opuszcza pałac, udaje się na pustynię, między
Beduinów, gdzie grozi mu wiele niebezpieczeństw.
Ale Jezus wjeżdża triumfalnie do Jerozolimy.
Tak, jak „król”... i na ośle. Czyli jako zwycięzca nad złem. Osioł w Egipcie oznaczał Seta, boga, który zabił Ozyrysa i którego pokonał Horus, syn
Ozyrysa, i dosiadł go.
A co z Ostatnią Wieczerzą?
Ozyrys, bóg zboża, umierający co roku, pozwalał Egipcjanom żywić się swoim ciałem (chlebem). W „Tekstach z piramid” zwany jest także „panem
wina”. Ozyrys daje Izydzie do picia z kielicha swoją krew, by pamiętała o nim po jego śmierci.
Czy zmartwychwstanie i wniebowstąpienie są także kalką teologii faraońskiej?
Istniał rytuał „zmartwychwstania” zmarłego faraona – uczestniczyły w nim kobiety – po czym wstępował on do nieba.
Czy Jezus świadomie powtarzał te wzory, czy też dopisali to potem ewangeliści?
Moja teza jest inna: Ewangelie zostały napisane przez uczonych żydowsko-egipskich kapłanów ze świątyni Serapisa w Sakkarze, w Egipcie, którzy
słowo po słowie przetłumaczyli teksty egipskie.
ˆ La Vanguardia

Llogari Pujol
(ur. w 1939 r.), Katalończyk, były ksiądz, studiował teologię na uniwersytecie w Strasburgu, biblista, badacz tekstów staroegipskich. Wspólnie z żoną napisał ostatnio książkę „Jezus, 3000 lat przed Chrystusem. Faraon zwany Jezusem”

Tak sobie myślę, że my ludzie to straszne głąby jesteśmy, gotowi uwierzyć we wszystko co nam pod nos podetkną... dwa tysiące lat oddajemy hołd wymyślonej postaci.
Faktem jest też, jak się znalazł taki kto uwierzyć w jedynie słuszną religię nie chciał, to marnie kończył z rąk wiernych wyznawców.

Budda się przynajmniej bogiem nie ogłosił, otwarcie mówił że "budda" to jest stan, do którego należy dążyć, a nie bóg do którego trzeba się modlić.

Linkback: http://forum.instytutnoble.pl/literatura-wiedza-wywiady-ciekawostki/14/faraon-zwany-jezusem/214/

Offline Robert Noble

• Out Of Body Experience
  • Administrator
  • ... by być wolnym.
  • Respect: +469
    • Instytut Roberta Noble
Odp: Faraon zwany Jezusem
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 03, 2013, 09:02:59 am »
0
Ogólnie fajna ciekawostka :) Ja zawsze podchodzę do wszelkich tekstów sceptycznie wybierając sobie selektywnie to co dla mnie korzystne i wartościowe. Jako, że jestem dość mocno zakorzenionym sceptykiem wszelkie opisy jakie by nie były musiałbym mieć naocznie potwierdzone :) Dlatego najważniejsze są własne przeżycia i doświadczenia zdobywane z pierwszej ręki.

...i odejdę. Ale ptaki pozostaną, śpiewając:
i mój ogród pozostanie,
z zielonym drzewem, i studnią.
Przez wiele popołudni niebo będzie niebieskie
i pogodne,
i dzwony na dzwonnicy wybiją godziny,
jak robią to tego popołudnia.
Ludzie, którzy mnie kochali, odejdą,
a miasto będzie rozkwitać każdego roku.
Ale mój duch zawsze z nostalgią będzie błądzić
po tym samym, zapomnianym zakątku mojego
kwietnego ogrodu.

Offline NianiaOgg

• Respect: +143
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 03, 2013, 11:12:27 am »
0
No i pewnie właśnie dlatego, że jesteś sceptykiem i wszystkiego musisz doświadczyć sam, tak cię tam nosi po światach niefizycznych :) extra !

Offline zinka

• Respect: +469
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 03, 2013, 12:03:27 pm »
+1
Jezus był wielkim mędrcem i dużo mądrości jest w jego naukach, co prawda niektóre przeinaczone, bo każdy sobie pod siebie i swoje poglądy interpretuje te jego nauki, bo tak zręcznie są napisane, że interpretowac je można na wiele sposobów i każdy do swoich potrzeb.

Można podpierac się czyjąś wiedzą, ale nie ma, to jak własne doświadczenia.
..nic nie jest takim, jakim się wydaje byc

Offline Świetlisty

• Szeptem wiatru ...
  • Respect: +102
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 03, 2013, 04:25:35 pm »
+1
Jezus był wielkim mędrcem i dużo mądrości jest w jego naukach, co prawda niektóre przeinaczone...
Cokolwiek nie zostałoby na ten temat wypowiedziane, to nauki Jezusa w swej pierwotnej formie niestety dawno nie istnieją.
Szkoda, że ludzie wykorzystali Jego życie i mądrość do swych niecnych celów. :(
... w nieskończonym duszy trwaniu ...

Offline Shining Light

• **
  • I rzekł Bóg: Niech się stanie Światło!
  • Respect: +31
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 20, 2013, 07:23:17 pm »
+1
Jest w tym tekście trochę zamieszania.
To nie każdy faraon miał poczęcie, życie i losy podobne do Jezusa, a Horus, Boski Syn Ozyrysa i Isis.

W dzisiejszym świecie w ogóle istnieje sporo zamieszania w sprawie boskości konkretnych osób.
Od lat po Polsce straszą nas Jezus z Opola - Romuald Statkiewicz i jego współpracownica - Boska Tyara czyli Elżbieta Gas. Ich deklaracje i rewelacje rozsiane są po internecie i na Youtube.

Jednak te wszystkie objawienia przebija pani Joanna Rajska, która opanowała telewizję Wolna Ludzkość, a tam przekonuje widzów i słuchaczy, ze jest ona 751 wcieleniem Istoty z Siódmej Gęstości.
Pani Rajska wraz ze swoją Boską, jasnowidzącą Córką Moniką opowiadają nam o strasznych przyszłych losach Ziemi i jej mieszkańców. Pani Rajska przy okazji przemyca w swoich wywodach tezę o tym, że w przestrzeni wszechświata nie ma miłości, a w Kosmosie pojęcie miłości jest w ogóle nieczytelne, nie rozpoznawalne. Tezy głoszone przez tę panią brzmią łudząco podobnie jak tezy Świadków Jehowy.

Dla tych, którzy nie łapią pojęć gęstości różnych wymiarów, przypomnę, że wprowadziły je w wyniku pierwszych, najbardziej wiarygodnych przekazów chanellingowych panie Barbara Marciniak i Lyssa Royal. Obie panie, że też przypomnę, uczyły, że cała przestrzeń jest wypełniona miłością, miłością, która jest podstawowym budulcem stworzenia wykorzystanym przez Boga w akcie stworzenia świata. Nie muszę już chyba tłumaczyć, że rewelacje pani Rajskiej stoją w dokładnej sprzeczności z pierwotnymi przekazami chanellingowymi. 

Można tu zapoznać się ze szczegółami pojęć różnych gęstości, z kondycją istot o różnej gęstości i charakterystyką związków w różnych cywilizacjach i związków międzyludzkich w trzeciej i czwartej gęstości.

http://www.harmonica.pl/swiadomosc_artykuly19.htm
http://www.bcd.com.pl/Sexuality/60.print.aspx
http://www.bcd.com.pl/Sexuality/61.aspx

Cała strona http://www.bcd.com.pl o eksploracjach świadomości jest bardzo interesująca i warto ją sobie przejrzeć. Autor wyjaśnia tam między innymi rzeczowo i interesująco  rolę Jezusa w historii ludzkości.

Ludzkość jest aktualnie w stanie transformacji z trzeciej do czwartej gęstości.
Pani Rajska jest według jej oświadczenia istotą z siódmej gestości, czyli według nomenklatury i klasyfikacji  Lyssy Royal - Rajska jest Bogiem.
I bardzo fajnie tylko jest jeden kłopot, pani Rajska w ogóle w niczym nie przypomina Boga :D :D :D
Za to pani Lyssa Royal jest śliczna, nieprawdaż? :)
Oto ona:
Owoce naszego działania są postrachem dla tchórzy, a promykami światła dla mędrców ...

Share via facebook Share via twitter

xx
Pogawędki z Jezusem i Bobrami

Zaczęty przez Negai

9 Odpowiedzi
3068 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Luty 09, 2014, 08:29:24 pm
wysłana przez Negai
Tags:

OOBE - Przewodnik