Forum IRN - Rozwój Świadomości

Sklep Ezoteryczny szamanskibeben.pl

Autor Wątek: Filmy o tematyce OBE/LD i nie tylko  (Przeczytany 34938 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Robert Noble

• Out Of Body Experience
  • Administrator
  • ... by być wolnym.
    • Instytut Roberta Noble
Odp: Filmy o tematyce OBE/LD i nie tylko
« Odpowiedź #75 dnia: Styczeń 28, 2018, 09:05:27 pm »
Kongres (2013)
Filmik nieco psychodeliczny :) pokazujący o tym, że ciężko ogarnąć co tak naprawdę jest realne...
Słynna aktorka dostaje propozycję "zeskanowania", dzięki czemu wszystkie kolejne role będzie grała jej wiecznie młoda kopia.
http://www.filmweb.pl/film/Kongres-2013-581986
...i odejdę. Ale ptaki pozostaną, śpiewając:
i mój ogród pozostanie,
z zielonym drzewem, i studnią.
Przez wiele popołudni niebo będzie niebieskie
i pogodne,
i dzwony na dzwonnicy wybiją godziny,
jak robią to tego popołudnia.
Ludzie, którzy mnie kochali, odejdą,
a miasto będzie rozkwitać każdego roku.
Ale mój duch zawsze z nostalgią będzie błądzić
po tym samym, zapomnianym zakątku mojego
kwietnego ogrodu.

Offline zinka

« Odpowiedź #76 dnia: Styczeń 28, 2018, 09:08:41 pm »
Oglądam, nieźle pokręcony, ale warto obejrzeć. :)
..nic nie jest takim, jakim się wydaje byc

Offline Mote

• ...bo 🥓 boczek jest pyszny
« Odpowiedź #77 dnia: Styczeń 29, 2018, 05:01:25 pm »
https://zalukaj.com/zalukaj-film/17130/szmaragdowy_las_the_emerald_forest_1985_.html
Szmaragdowy Las
Amerykański inżynier Bill Markham pracuje w amazońskiej dżungli przy budowie tamy. Pewnego dnia znika gdzieś jego pięcioletni syn - Tommy. Poszukiwania policji nie dają żadnych rezultatów. Markham jest przekonany, że chłopca porwało amazońskie dzikie plemię. Postanawia zapuścić się w dżunglę w poszukiwaniu Tommy'ego. Na białego inżyniera w dzikim lesie równikowym czeka mnóstwo niebezpieczeństw. Markham jednak przysięga sobie za wszelką cenę odnaleźć syna.

Offline Robert Noble

• Out Of Body Experience
  • Administrator
  • ... by być wolnym.
    • Instytut Roberta Noble
« Odpowiedź #78 dnia: Styczeń 30, 2018, 01:31:44 pm »
Wczoraj wieczorem obejrzałem proponowany przez Ciebie film Mote :) Niestety nie dało rady na zalukaj ale na ekino się udało.
Musiałem chyba być pod wrażeniem filmu bo tej samej nocy przyśniło mi się zdarzenie, które nawiązywało do bycia w jakimś plemieniu rodem z Amazonii :) W filmie niezłe transy po rapkach wchodzą :)

Offline Mote

« Odpowiedź #79 dnia: Styczeń 30, 2018, 09:20:39 pm »
Szmaragdowy las nie jest artystycznym ani antropologicznym arcydziełem ale na pewno idzie odczuć w nim ducha, przynajmniej ja tak postrzegam głównych bohataerów jako ludzi, których czynami kieruje duch... lubie te amazońskie klimaty I wracam do tego filmu co kilka lat. Chyba każdy jest albo był członkiem jakiegoś "prymitywnego" plemiona w swoim wnętrzu.
Captain fantastic
W odległych lasach na północno-zachodnich ziemiach Stanów Zjednoczonych, mieszka odizolowany od społeczeństwa, oddany ojciec Ben (Viggo Mortensen), który poświęcił całe swoje życie dla swoich sześciu dzieci. Ale kiedy uderzy zły los w jego rodzinę, zmuszeni zostaną opuścić ten raj, który stworzył dla nich. 
https://zalukaj.com/zalukaj-film/25412/captain_fantastic_2016_.html

Offline Robert Noble

• Out Of Body Experience
  • Administrator
  • ... by być wolnym.
    • Instytut Roberta Noble
« Odpowiedź #80 dnia: Luty 02, 2018, 10:25:14 pm »
Infinity Chamber

Opis filmu:

Mężczyzna uwięziony w zautomatyzowanym więzieniu musi przechytrzyć komputer w celu wydostania się i odnalezienia drogi powrotnej do swiata zewnętrznego.

Całkiem niezły filmik :)

Offline Negai

« Odpowiedź #81 dnia: Luty 14, 2018, 10:18:35 pm »
No ja tu widzę mnóstwo fajnych propozycji filmów ;)
A zastanawiałam się co obejrzeć dzisiejszego wieczora :D 

Offline Robert Noble

• Out Of Body Experience
  • Administrator
  • ... by być wolnym.
    • Instytut Roberta Noble
« Odpowiedź #82 dnia: Luty 16, 2018, 01:01:11 pm »
Polecam Film Branded (2012):
W wyniku globalnego spisku, firmy przejęły kontrolę nad ludzkimi umysłami i zaszczepiły w nich pasywność, zależność, rozczarowanie i totalne posłuszeństwo. Jedyną osobą, która przeciwstawi się ukrytym siłom, które kontrolują świat, jest Misha Galkin (Ed Stoppard). Stoczy on bój o prawdę, który zadecyduje o losach reszty populacji.

Offline Mote

« Odpowiedź #83 dnia: Luty 16, 2018, 08:24:05 pm »
Oni żyją / They Live by John Carpenter (1988)
https://zalukaj.com/zalukaj-film/657/oni_yj__they_live_by_john_carpenter_1988_.html
Przybysze z obcej planety wcielając się w postaci szanowanych biznesmenów okupują miasto. Za pomocą ukrytych sygnałów chcą przekształcić ludzi w bezwolnychh konsumentów. Jedynie przez specjalne okulary Nada (Roddy Piper) można zobaczyć kim są naprawdę "zacni" mieszkańcy. Nad podejmuje walkę z przybyszami z innego świata.

Offline Robert Noble

• Out Of Body Experience
  • Administrator
  • ... by być wolnym.
    • Instytut Roberta Noble
« Odpowiedź #84 dnia: Luty 22, 2018, 05:58:21 pm »
Osobliwość (2017)
Singularity
Filmik ogólnie ma słabe recenzje, ale coś miał w sobie, że mi się podobał ;)
"W 2020 Elias Van Dorn szef największej na świecie firmy komputerowej uruchamia swój najważniejszy projekt – superkomputer Kronos, którego zadaniem jest wyeliminowanie przemocy i wojen na świecie. Gdy maszyna łączy się z Internetem, na podstawie analizy danych dochodzi do wniosku, że największym zagrożeniem dla światowego pokoju jest działalność człowieka."

Offline Mote

« Odpowiedź #85 dnia: Marzec 02, 2018, 06:09:24 pm »
Apocalypto (2006)
To pełen rozmachu, zapierający dech w piersiach przygodowy film akcji, rozgrywający się w burzliwym okresie upadku wielkiej cywilizacji Majów. Łapa Jaguara – młody wojownik ze spokojnego, żyjącego w harmonii plemienia zamieszkującego dżunglę, zostaje pojmany przez okrutnych przybyszów i zmuszony do odbycia niebezpiecznej wyprawy do nieznanego świata cywilizacji opartej na strachu i ucisku, na której końcu czeka go ołtarz ofiarny. Mężczyzna podejmuje jednak desperacką próbę ratowania życia i ucieczki z przeklętego miasta. Miłość do żony i rodziny, więź z plemieniem dadzą mu nadludzką siłę, potrzebną, by samotnie przemierzyć dżunglę i stawić czoła depczącemu po piętach pościgowi.

https://zalukaj.com/zalukaj-film/1607/apocalypto_2006_.html

Offline zinka

« Odpowiedź #86 dnia: Marzec 02, 2018, 06:15:36 pm »
Fajny film trzyma w napięciu, ale nie lubię takich filmów, bardzo mi ciśnienie podnoszą ;)

Offline Mote

« Odpowiedź #87 dnia: Marzec 20, 2018, 06:32:42 pm »
Dwa filmy na podstawie książek Hermanna Hesse
Siddhartha / 1972 Siddhartha, człowiek z rodu braminów, postanawia odnaleźć własną drogę do szczęścia i spełnienia duchowego. Porzuca swoje dotychczasowe życie I wyrusza w podróż, w której trakcie dołącza do wędrownych czarowników, spotyka Buddę, poznaje smak ascezy i kontemplacji. W końcu postanawia zostać kupcem, ale życie w dostatku nadal nie jest tym, o czym marzył. Czy uda mu się odnaleźć swoje miejsce na ziemi? Rozgrywająca się ponad 2,2 tysiąca lat temu w Indiach opowieść o poszukiwaniu drogi do oświecenia.
https://www.kinoman.co/siddhartha
https://www.youtube.com/watch?v=bO79TVZ5vAY

Steppenwolf / 1974 Niniejsza adaptacja powieści Hermanna Hessego jest jednym z ambitniejszych filmów, jakie kiedykolwiek powstały. Książka (która stała się biblią hippisów) jest zwartą, mistyczną podróżą przez duchowo-zwierzęcą naturę człowieka. Wielu ludzi uważało, że adaptacja takiej książki jest niemożliwa. Wielu dalej tak uważa... Niemniej film Freda Hainesa dołączył już do kultowej klasyki...
https://zalukaj.com/zalukaj-film/29495/wilk_stepowy_steppenwolf_1974_.html

Offline Robert Noble

• Out Of Body Experience
  • Administrator
  • ... by być wolnym.
    • Instytut Roberta Noble
« Odpowiedź #88 dnia: Marzec 21, 2018, 06:38:13 pm »
Mote nie wiem skąd wytrzasnąłeś ten film o Wilku Stepowym. Szargał moją psychiką ale twardo oglądałem :) W sumie miał sporo mądrości :) Niestety końcówka filmu się urywa (czyżby błąd serwisu zalukaj?) a tak czekałem na zakończenie...

Offline Mote

« Odpowiedź #89 dnia: Marzec 21, 2018, 06:51:07 pm »
Hehe szargał psychike  ;D coś jak Monty Payton hehe nutka szaleństwa.
Ja oglądałem go na zalukaj I był kompletny, może spróbuj jeszcze raz załadować film.

misy kryszta?owe