Sklep Ezoteryczny szamanskibeben.pl

Autor Wątek: Filmy o tematyce OBE/LD i nie tylko  (Przeczytany 27444 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zinka

• Respect: +469
Odp: Filmy o tematyce OBE/LD i nie tylko
« Odpowiedź #60 dnia: Czerwiec 24, 2014, 12:07:01 pm »
+1

Człowiek który gapił się na kozy  2009 

Bob Wilton (Ewan McGregor) jest dziennikarzem poszukującym ciekawego tematu do nowego reportażu. Przypadkowo poznany Lyn Cassady (George Clooney) opowiada mu historię, w którą aż trudno uwierzyć. Twierdzi, że jest członkiem eksperymentalnej jednostki wojskowej New Earth Army, która ma zmienić sposób prowadzenia wojny. Wojsko zamierza wykorzystywać paranormalne zdolności żołnierzy. Niestety zaginął założyciel jednostki Bill Django (Jeff Bridges) i Cassady musi go odnaleźć. Reporter, licząc na zdobycie historii swojego życia, rusza razem z nim. Ta niezwykle zabawna czarna komedia powstała w oparciu o prawdziwe, choć niezwykłe wydarzenia i jest adaptacją książki Jona Ronsona pod tym samym tytułem.

..nic nie jest takim, jakim się wydaje byc

Offline zinka

« Odpowiedź #61 dnia: Czerwiec 30, 2014, 03:41:50 pm »
+1

Blueberry 2004

Tytułowy Blueberry (Vincent Cassel) jest szeryfem XIX-wiecznego miesteczka gdzieś na końcu Dzikiego Zachodu. Połowę życia spędził z białymi, drugą zaś z Indianami. Posiada temperament białego i mądrość Indianina. Na swojej scieżce życia napotyka Wally'ego (Michael Madsen), który poszukuje "złota" na terytorium Indian i jest jednocześnie starym wrogiem Blueberry'ego. Opowieść o pograniczu dwóch światów - rzeczywistym i duchowym i o człowieku, który poznaje oba.

Offline zinka

« Odpowiedź #62 dnia: Lipiec 23, 2014, 04:40:01 pm »
0

Łowca Trolli   2010

Czy zastanawiacie się, dlaczego w Norwegii jest tak mało chrześcijan? Sytuacja jest znacznie poważniejsza, niż się wydaje. To wszystko wina trolli, które przez wieki siały spustoszenie. Przekazy mówią o ich ogromnej sile i równie ogromnej głupocie. Brutalne i nieobliczalne nie wybrzydzają - jedzą wszystko, ale ich przysmakiem pozostaje krew chrześcijan. Rządy Norwegii od wieków dementują informacje o tych legendarnych stworach i specjalnej, tajnej jednostce, która zajmować się ma ich eliminacją. Sytuacja jest na tyle poważna, że również Polska jest zamieszana w spisek. Do tej pory nikt nie interesował się dziwacznym myśliwym, który rzekomo specjalizuje się w polowaniu na niedźwiedzie. Sytuacja zmienia się diametralnie, kiedy grupa upierdliwych studentów zaczyna wokół niego węszyć. Szybko przekonują się, że niedźwiedzie to tylko przykrywka, a rzeczywistość to nie bajka i może zaboleć. Trolle, które znali z "Władcy Pierścieni" czy "Harry'ego Pottera" to miłe stworki w porównaniu do paskudztwa, jakie spotkają w norweskich lasach.

Offline zinka

« Odpowiedź #63 dnia: Sierpień 29, 2014, 07:26:26 pm »
0

Prawdziwa legenda 2010

Bohater filmu Su jest zamożnym człowiekiem, urodzonym za czasów mandżurskiej dynastii Qing, który nagle traci swój dorobek i ciężko wypracowaną reputację w wyniku nikczemnego spisku. Z dnia na dzień ląduje na ulicy. Su poprzysięga zemstę i poświęca resztę swojego życia na ćwiczenie sztuk walki. W późniejszych legendach i przekazach okrzyknięto go Królem Żebraków.

Offline Rafał N.

• **
  • Respect: +47
« Odpowiedź #64 dnia: Październik 26, 2014, 11:13:50 pm »
0

Inni   2001

:)
Grace wraz z dziećmi mieszka w olbrzymim domu mieszczącym się na wyspie u wybrzeży Anglii. Mąż Grace przebywa na wojnie i rodzina z niepokojem oczekuje nie tylko jego powrotu, ale każdej wiadomości od niego. Dzieci Grace cierpią na poważną chorobę, która uniemożliwia im przebywanie na słońcu. W związku z tym ich życie na wyspie reguluje szereg zasad, których łamać nie wolno. Pewnego dnia jednak Grace zostaje zmuszona do przyjęcia na służbę kilku mieszkańców wyspy. Wraz z ich przybyciem w posiadłości zaczynają dziać się dziwne rzeczy..

« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2014, 10:56:41 am wysłana przez zinka »

Offline Robert Noble

• Out Of Body Experience
  • Administrator
  • ... by być wolnym.
    • Instytut Roberta Noble
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 25, 2015, 09:47:44 pm »
0
Interstellar 2014

Byt ludzkości na Ziemi dobiega końca wskutek zmian klimatycznych. Grupa naukowców odkrywa tunel czasoprzestrzenny, który umożliwia poszukiwanie nowego domu.

...i odejdę. Ale ptaki pozostaną, śpiewając:
i mój ogród pozostanie,
z zielonym drzewem, i studnią.
Przez wiele popołudni niebo będzie niebieskie
i pogodne,
i dzwony na dzwonnicy wybiją godziny,
jak robią to tego popołudnia.
Ludzie, którzy mnie kochali, odejdą,
a miasto będzie rozkwitać każdego roku.
Ale mój duch zawsze z nostalgią będzie błądzić
po tym samym, zapomnianym zakątku mojego
kwietnego ogrodu.

Offline zinka

« Odpowiedź #66 dnia: Luty 28, 2015, 06:05:29 pm »
+1

LUCY 2014

Lucy (Scarlett Johansson) mieszkająca na Tajwanie studentka zostaje namówiona przez swojego chłopaka do dostarczenia ważnej teczki pewnemu biznesmenowi. Zanim jeszcze dziewczyna zorientuje się w co została wplątana, stanie się zakładniczką bezwzględnego pana Janga (Choi Min Sik), na którego rozkaz do organizmu Lucy zostanie chirurgicznie wszyta paczka z silną syntetyczną substancją przypominającą narkotyk. Przypadkowo substancja chemiczna rzeczywiście przenika do organizmu Lucy. Pod jej wpływem ciało dziewczyny zaczyna podlegać niewyobrażalnym transformacjom, a najbardziej doświadcza tego mózg, którego potencjał zostaje uwolniony i osiąga zdumiewające, pozostające dotychczas jedynie w sferze hipotez możliwości... Z ogromną intensywnością zaczyna odczuwać wszystko, co znajduje się wokół niej - powietrze, wibracje, ludzi, nawet grawitację. Rozwijają się u niej również cechy nadludzkie - telepatia, telekineza, niezwykle rozległa wiedza oraz zapierająca dech w piersiach kontrola nad materią.  

Offline Robert Noble

• Out Of Body Experience
  • Administrator
  • ... by być wolnym.
    • Instytut Roberta Noble
« Odpowiedź #67 dnia: Czerwiec 15, 2016, 08:28:12 pm »
0
Przeczytałeś książkę, to tak jakbyś obejrzał film, obejrzysz film, to taka jakbyś przeczytał książkę ;)

Siła Spokoju - Film i Droga miłującego pokój wojownika - książka, to dwie różne bajki. Oczywiście film nawiązuje do pewnych opisów z książki i jest nawet ciekawy gdy się go ogląda, ale Książka? Książka zawiera najważniejsze opisy i anegdotki, które w ogóle nie ujrzały światła dziennego na ekranie! I nawet jeszcze bym to przełknął, ale niestety najważniejsza informacja z książki dotycząca Oświecenia głównego bohatera została całkowicie pominięta w filmie. Byłem w totalnym szoku, gdy skonfrontowałem film bezpośrednio po przeczytaniu książki.
Reasumując książka jest mega dobra i praktycznie obowiązkowa dla każdego kto interesuje się rozwojem duchowym lub też naukami przekazywanymi przez Carlosa Castanedę.

Offline Robert Noble

• Out Of Body Experience
  • Administrator
  • ... by być wolnym.
    • Instytut Roberta Noble
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpień 02, 2016, 03:37:50 pm »
0
A oto kolejny film do kolekcji dostępny z lektorem:

Niebiańska Przepowiednia

Amerykański nauczyciel historii leci do Peru, aby zbadać tajemnicze zwoje zawierające przepowiednię, która może odmienić losy świata.

Offline Robert Noble

• Out Of Body Experience
  • Administrator
  • ... by być wolnym.
    • Instytut Roberta Noble
« Odpowiedź #69 dnia: Sierpień 29, 2016, 09:01:35 pm »
+1
A oto jeden z moich ulubionych filmów! Produkcja z roku 2002 a temat jakże aktualny! Film Ale jazda! (Interstate 60).

opis: 22-letni Neal, syn zamożnego prawnika, marzy o karierze malarskiej. Ojciec wolałby jednak, aby chłopak studiował prawo. Życie Neala zmienia się w dniu, w którym poznaje O.W.Granta (Gary Oldman). Tajemniczy mężczyzna może spełnić jedno życzenie każdego człowieka. Dzięki niemu Neal wyrusza do nieistniejącego miasta, drogą, której nie ma na mapie, by dostarczyć pewnemu klientowi przesyłkę o nieznanej zawartości. W trakcie podróży spotyka różne osoby i zaczyna rozumieć, co jest w życiu ważne.

Offline Linek

• Dostęp z wyjściami
  • Hypnos
  • Respect: +172
« Odpowiedź #70 dnia: Wrzesień 13, 2016, 08:49:33 pm »
0
Są tu takie smaczki jak Transcendencja i Interstellar Nolana a nie widzę batmana ;p
Polecam w takim razie szczególnie postać Jokera w filmie MROCZNY RYCERZ pod kontem duchowym jego wypowiedzi, postawy są całkiem sensowne.

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2016, 08:55:45 pm wysłana przez Linek »
... duch żyje w nas ... duch nami śni ...

Offline Robert Noble

• Out Of Body Experience
  • Administrator
  • ... by być wolnym.
    • Instytut Roberta Noble
« Odpowiedź #71 dnia: Październik 12, 2016, 08:51:39 pm »
0
Zacząłem oglądać nowy serial. Wydaje się być bardzo obiecujący. Pierwsze dwa odcinki, które się ukazały już łyknąłem. W sumie fabuła filmu daje dużo do myślenia :)

Westworld to najnowocześniejszy, wysoko wyspecjalizowany park rozrywki. Tu każdy może spełnić swoje nawet najbardziej mroczne fantazje. Nie ma w nim żadnych zasad ani ograniczeń, a dr Robert Ford (Anthony Hopkins), który zarządza parkiem, to bezkompromisowy wizjoner, który dąży do celu bez względu na cenę. Niespodziewana awaria sprawia jednak, że dotychczas usłużne ludziom roboty wpadają w morderczy szał.

Offline Linek

• Dostęp z wyjściami
  • Hypnos
« Odpowiedź #72 dnia: Październik 13, 2016, 09:43:59 pm »
0
Detektyw (True Detective) Sezon 1
Detektyw to film o rozpracowywaniu religijnego kultu powiązanego  z morderstwami i pedofilią. Główna postać synchronizuje się z tymi zdarzeniami. Przeżywa różne wizje i jest świadoma beznadziei ludzkiej egzystencji. Jego postawa, filozofie itd. wywołały we mnie wstrząs świadomości. Serial łyknąłem praktycznie cały w jeden dzień. Szczerze polecam chyba, że ktoś jest bardzo wrażliwy sam przyznam, że sceny z dziećmi itp. rozkładały mnie na łopatki. Przedstawione jest tam według mnie bezwstydna postawa ludzi zakochanych w rytuałach i w samym życiu. Serial trochę bardziej uzmysłowił mi czemu Nagual Juan z taką odrazą ustosunkowywał się to tego typu praktyk i preferował stan bezlitosny. Z kolei postawa 
detektywa jest dla mnie jak najbardziej naturalna, czysta i wolna od złudzeń.

Sezon 2 to podobno jakaś pomyłka. Pierwszy ma swój początek i zakończenie. Aktorzy w 2 się zmieniają i jest całkiem inna historia. HBO wręcz przeprosiło za 2 sezon. Ewidentny skok na kasę przy wykorzystaniu pierwotnego arcydzieła dlatego sam nawet się go nie chwytam już ktoś za mnie to sprawdził. Pieniądze mogą jednak ludźmi mocno pozamiatać w każdej dziedzinie ;)

[/font][/color]

Offline Robert Noble

• Out Of Body Experience
  • Administrator
  • ... by być wolnym.
    • Instytut Roberta Noble
« Odpowiedź #73 dnia: Październik 14, 2016, 10:24:47 am »
0
Linek orientujesz się gdzie można ten film obejrzeć? Na żadnym serwisie online nie dało rady. Chyba trzeba ściągnąć wszystkie odcinki sezonu w jednej paczce, tylko skąd? Torrenty?

Offline Linek

• Dostęp z wyjściami
  • Hypnos
« Odpowiedź #74 dnia: Październik 14, 2016, 01:18:54 pm »
0
Miałem ten sam problem. Generalnie każdy serial da się gdzieś poszukać nawet GoT taki kasowy serial. Detektyw jest chyba zbyt dobry i nie chcą nam ułatwiać jego oglądania. Ja pod impulsem kupiłem sezon w empiku. Chyba coś około 100zł ale po obejrzeniu stwierdziłem, że dałbym nawet więcej :P Możliwe, że da się na HBOGO obejrzeć ale musiałbyś mieć HBO na kablówce i przez to zarejestrować konto itd. krótko mówiąc idiotyczne podejście tej firmy żebyś z powodu jednego filmu podpisał umowę ;) 
W torrenty bym się na chwilę obecną nie bawił... Do tego mogą się naprawdę dowalić, a druga sprawa jest taka, że zasyfisz komputer. Trzeba byłoby na dzień dzisiejszy cały komputer zrobić pod darkneta żeby spokojnie z tego systemu korzystać. 

Sam byłem w szoku, że tego nigdzie nie było. 

Share via facebook Share via twitter

xx
Marcin Boczek - OOBE i nie tylko

Zaczęty przez Shining Light

5 Odpowiedzi
3129 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Wrzesień 13, 2013, 01:28:11 pm
wysłana przez NianiaOgg
xx
Joga - Filmy instruktażowe

Zaczęty przez Mote

1 Odpowiedzi