Sklep Ezoteryczny szamanskibeben.pl

Autor Wątek: Rozwinąć skrzydła  (Przeczytany 1829 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline arthur_77

• *
  • Respect: +116
Rozwinąć skrzydła
« dnia: Wrzesień 13, 2013, 01:10:20 pm »
+3
„ Dzięki różnym okolicznościom, jajo orła znalazło się w kącie stodoły, gdzie kura
wysiadywała swe jaja. Z czasem mały orzełek wykluł się razem z resztą kurcząt.
Z upływem czasu młody ptak, całkiem niewytłumaczalnie, zaczął odczuwać
pragnienie latania. Mówił, wiec do swej matki, kury:, „Kiedy nauczę się latać?”
Biedna kura była w pełni świadomą tego, że nie potrafi latać i nie ma najmniejszego
pojęcia o tym, co robią inne ptaki, żeby wyszkolić swe młode w sztuce latania.
Wstydziła się jednak przyznać, że się do tego nie nadaje, wiec mówiła:
 „Jeszcze nie, moje dziecko, jeszcze nie. Nauczę cię, kiedy będziesz gotów”.
Mijały miesiące i młody orzeł zaczął podejrzewać, że matka nie umie latać.
Lecz nie mógł się zdobyć na to, żeby się wyrwać i polecieć sam, ponieważ jego dojmująca tęsknota za lataniem została pomieszana z wdzięcznością, którą odczuwał dla ptaka, który go wysiedział.”
( Anthony de Mello- „Modlitwa żaby”)

Uważam że ten cytat z książki Tonyego de Mello doskonale oddaje to w jaki sposób środowisko, wychowanie i my sami wpływamy na swój własny rozwój. W przeciwieństwie do tej kury z opowiadania niektóre w naszym kurniku uważają że już latają doskonale i próbują innym narzucić swoją technikę. Równocześnie cieszy fakt że coraz więcej ludzi widzi niedoskonałości w takim lataniu i jednak postanawia rozwinąć skrzydła i stać się prawdziwymi orłami. Oczywiście wiąże się to z podejmowaniem różnych decyzji np. czy nie skrzywdzę kury jeśli postanowię zostać orłem? Z drugiej strony czy w imię miłości, wdzięczności muszę pozostać zwykłą kurą? Czy nie będę zbyt samolubny jeśli zajmę się swoimi sprawami/rozwojem? A z drugiej strony- może to inne kury są samolubne jeśli  próbują mnie zatrzymać w kurniku?... Podobają mi się takie opowiastki bo zmuszają do myślenia i szukania odpowiedzi na pytania, dylematy. Oczywiście najlepiej robić to we własnym wnętrzu. I nawet zbytnio nie słuchając tych wszystkich mistrzów choćby byli jak najbardziej oświeceni- bo lepiej podążać własną ścieżką ze swoimi myślami niż w świetle kogoś innego. No i każdy ma swoją indywidualną przecież ścieżkę. Nikt za nas nie dojdzie do celu i dla każdego nawet ten ostateczny cel będzie jawił się nieco inaczej…
 Podejrzewam że większość forumowiczów jest tutaj właśnie dlatego że postanowiła rozwinąć skrzydła więc temat może mało oryginalny :)… Ale postanowiłem go wrzucić- potrzeba chwili :)
Może na forum trafi ktoś kto dopiero zaczyna szukać swojej ścieżki i zainspiruje się cytatem :)

Linkback: http://forum.instytutnoble.pl/literatura-wiedza-wywiady-ciekawostki/14/seo/416/
Wierzenie religijne jest jak drogowskaz wskazujacy droge do Prawdy. Ludzie, którzy
upieraja sie, aby pozostawac przy drogowskazie, doznaja przeszkody w postepowaniu ku
Prawdzie, gdyż maja fałszywe uczucie, że już ja posiadaja.

Offline Shining Light

• **
  • I rzekł Bóg: Niech się stanie Światło!
  • Respect: +31
Odp: Rozwinąć skrzydła
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 13, 2013, 05:57:39 pm »
0
Dziękuję za cytat, jest celny.
Piwo masz za niego ode mnie :)

Bardzo zabawne są relacje między orłem i kurami.
Dziś na czacie sobie żartowaliśmy z tych najrózniejszych przegłupich i prześmiesznych sytuacji.

Stara prawda mówi:
Kiedy ludzie się śmieją, demony nie mają do nich dostępu :)
 <smiech> <smiech> <smiech>

Rozwijajmy skrzydła, nie zabraniajmy tego samego robić kurom.
Nikt nie jest lepszy od drugiego, tylko każde z nas jest unikalnie niepowtarzalnie inne, niż drudzy ludzie.
I ta różnica, na litość Boską, nie sprowadza się tylko do różnicy płci i do poziomu inteligencji. :o

Bądźmy sobą :)
Radujmy się ze swego istnienia i współistnienia z drugimi ludźmi  <smiech> <smiech> <smiech>
Owoce naszego działania są postrachem dla tchórzy, a promykami światła dla mędrców ...

Offline NianiaOgg

• Respect: +143
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 13, 2013, 08:01:51 pm »
0
Jeśli czujesz się od kogoś lepszy, panie "orzeł" to niechybny znak, że z orła masz co najwyżej orli nos, reszta twojej osoby podobniejszą jest raczej do nabzdyczonego indora.
Rozwiń skrzydła jeśli umiesz i odleć z tego kurnika, zamiast gdakać po próżnicy.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2013, 08:07:33 pm wysłana przez NianiaOgg »

Offline arthur_77

• *
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 13, 2013, 09:36:50 pm »
0
Nianiu skąd pomysł że czuję się od kogoś lepszy???

Offline NianiaOgg

« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 13, 2013, 09:50:30 pm »
-1
Artur, ojej, to nie do ciebie była ta moja uwaga! przepraszam jeśli sprawiłam ci przykrość!

Offline arthur_77

• *
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 13, 2013, 09:55:45 pm »
0
A to małe nieporozumienie :)... i spokojnie, tak szybko się nie obrażam hi hi

Offline NianiaOgg

« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 13, 2013, 10:00:51 pm »
0