Sklep Ezoteryczny szamanskibeben.pl

Autor Wątek: zamiast postów na te tematy(literatury)  (Przeczytany 2828 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline yogiccp

• **
  • Respect: +119
zamiast postów na te tematy(literatury)
« dnia: Październik 29, 2013, 09:23:28 pm »
+1
proponuje odwiedzić link poniżej: :)
http://boberov.dyndns.org/Kippin/

Linkback: http://forum.instytutnoble.pl/literatura-wiedza-wywiady-ciekawostki/14/seo/552/
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2013, 01:35:53 am wysłana przez yogiccp »
Przestajesz Być

Offline Robert Noble

• Out Of Body Experience
  • Administrator
  • ... by być wolnym.
  • Respect: +469
    • Instytut Roberta Noble
Odp: zamiast postw na te tematy(literatury)
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 29, 2013, 09:29:29 pm »
+1
Dzięki Yogi za fajny link :) Z pewnością, gdy ktoś będzie chciał coś poczytać to sobie zajrzy. Posty maja na celu wywołać dyskusję na dany temat, więc są jak najbardziej wskazane :)
...i odejdę. Ale ptaki pozostaną, śpiewając:
i mój ogród pozostanie,
z zielonym drzewem, i studnią.
Przez wiele popołudni niebo będzie niebieskie
i pogodne,
i dzwony na dzwonnicy wybiją godziny,
jak robią to tego popołudnia.
Ludzie, którzy mnie kochali, odejdą,
a miasto będzie rozkwitać każdego roku.
Ale mój duch zawsze z nostalgią będzie błądzić
po tym samym, zapomnianym zakątku mojego
kwietnego ogrodu.

Offline yogiccp

• **
Odp: zamiast postów na te tematy(literatury)
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 29, 2013, 09:37:27 pm »
0
Jak mniej więcej się zapoznamy pobieżnie z tematami poruszonymi w tej archaicznej już literaturze,będzie wiele wątków do dyskusji na forum. :)

Offline zinka

« Odpowiedź #3 dnia: Październik 29, 2013, 09:55:36 pm »
+1
Na tej liście jest dużo ciekawych pozycji, parę mnie zainteresowało, nawet zaczęłam taką jedną  czytać, ale coś źle mi się czytało i sobie te pozycje zakupiłam do poczytania, nie ma to jak kontakt z książką. :D

..nic nie jest takim, jakim się wydaje byc

Offline iconka

• a ja dołączę do grupy i tez przemknę obok orla…
  • Respect: +314
Zamiast postów na te tematy(literatury)
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 29, 2013, 10:17:35 pm »
+1
Hallo Yogi,

czy masz jakieś propozyczje, co do tych wielu pozycji? Co byś nam polecił do przeczytania?
Które z tych książek spowodowały, że zacząłeś interesować się ezoteryką?

A może jakieś inne przeżycie pchnęło Cię na tę drogę?     
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2013, 09:27:52 am wysłana przez iconka »

Offline Robert Noble

• Out Of Body Experience
  • Administrator
  • ... by być wolnym.
    • Instytut Roberta Noble
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 29, 2013, 10:18:13 pm »
0
Dokładnie Zinka, nie ma to jak papierowa wersja książki. Nie dość, że się fajnie czyta to jeszcze można komuś sprawić wielką radość i ją pożyczyć :)

Offline yogiccp

• **
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 30, 2013, 12:38:46 am »
+1
Iconka  50%  odpowiedzi masz tu ,w chwili gdy się logowałem:
"Witam Wszystkich entuzjastów astrala ,OBE,geteanistyki oraz ezoteryki.
Trochę sceptycyzmu i optymizmu po 30 latach drążenia tych tematów z umiarkowanym optymizmem -chyba będzie wskazane  ;D"
Drugie 50%:pierwsza przeczytana książka na tematy oobe -to cykl książek Monroe chyba w 81 roku  +/- 1 rok.
Bez urazy-ale Ty ,ani Robert i inni  Forumowicze,w tym czasie,o tych sprawach nawet nie myśleliście.

Jak chodzi o ezoterykę -pierwszy kontakt na  na wykładach na U.J  w Krakowie w 1979r.
pierwsze oobe-ld,ok 1988r.O czym doskonale wiesz.
A poza tym ,strasznie Cię ruszyło i innych Adminów -moderatorów,fakt udostępnienie tego linku-toż to żadna tajemnica ,uważam że wiedzę na tematy astrala i nie tylko, należy  pozyskiwać ze wszystkich w miarę dostępnych źródeł-jak sama wiesz ,przy jednej dziurze to i kot zdechł.A na jednym cycku żadne szczenię ani cielak się nie wyżywi,a taka chyba jest istota tego forum
Odp . dla Roberta -nie każdy ma kasę ,lub kolegę z właściwą literaturą.Dorze jest też wiedzieć co chce się kupić i gdzie tego szukać ,taki był cel tego linku.
Uważam że forum ,poza wymianą doświadczeń ma na celu zapoznanie się ,z tym co może nas czeka
ć w astralu,a nie skazywać użytkowników na to by poruszać się po "ciemku" i próbować najgorszych rzeczy na własnej d..........
Bo to jest mało uczciwe i buja własne ego.A to jak Wiecie ,łatwo wyprowadza nas na manowce.
Książki papierowej nic nie zastąpi,żaden ebok,filmik, czy link,to jest bezdyskusyjne.
No i wybaczcie mój ekshibicjonizm w tym poście, :)
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2013, 01:45:23 am wysłana przez yogiccp »

Offline zinka

« Odpowiedź #7 dnia: Październik 30, 2013, 01:51:17 pm »
+1
Właśnie Robert i jaka radocha jak się komuś pożyczy albo podaruje - komuś kogo ten sam temat interesuje ;) ;D

A lista ma ten plus, że można przed kupnem danej książki, przejrzeć ją i zobaczyć czy jest ciekawa czy nie i czy nas zainteresowała.
 Można zadowolić się tylko jej przejrzeniem i tak też będzie dobrze.

Z mojej strony mogę polecić z listy książkę "Szaman naszych czasów'

Andriej Liewszinow, główny szaman Czukotki, opowiada jak wygląda podróż szamańska, udziela rad i dzieli się swoją wiedzą odnośnie szamanizmu.

SPIS TREŚCI:

PRZEDMOWA

ROZDZIAŁ I: WYBIERAJĄC TRADYCJĘ
ROZDZIAŁ II: KOGO SPOTKASZ W INNYM ŚWIECIE?
ROZDZIAŁ III: ŁAMIGŁÓWKI, ZAGADKI I KONFRONTACJE
ROZDZIAŁ IV: KRAJOBRAZY INNEGO ŚWIATA
ROZDZIAŁ V: SAVOIR-VIVRE INNEGO ŚWIATA
ROZDZIAŁ VI: JAK WEJŚĆ DO INNEGO ŚWIATA?
ROZDZIAŁ VII: DZIAŁANIA MAGICZNE I UZDRAWIAJĄCE
ROZDZIAŁ VIII: PRZEMIANA WEWNĘTRZNA
ROZDZIAŁ IX: WSPÓŁCZESNE PRZYKŁADY SZAMAŃSKICH OPOWIEŚCI
ROZDZIAŁ X: SZAMANIZM A SNY
ROZDZIAŁ XI: INSTRUMENTY I PRZYRZĄDY
ROZDZIAŁ XII: SZAMANIZM OBRZĘDOWY
ROZDZIAŁ XIII: ĆWICZENIA MEDYTACYJNE

Przed rozpoczęciem poznawania Innego Świata, dobrze jest wiedzieć cokolwiek o jego mieszkańcach, rozpoznawać ich w stopniu umożliwiającym nawiązanie współpracy i osiągnięcie pewnego sukcesu. Jeżeli weźmiesz jakąś istotę za kogoś innego, to przypuszczalnie stracisz korzystną sposobność uzyskania zamierzonego wyniku swej podróży, a możesz nawet całkowicie się zagubić w rzeczywistości Innego Świata.
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2013, 11:43:55 am wysłana przez zinka »

Offline yogiccp

• **
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 09, 2013, 10:33:04 pm »
0
Skok na "głęboką wodę " bez odpowiedniego aparatu i przygotowani,a.musi skończyć się tragicznie i tego starajmy się uniknąć.PRZYNAJMNIEJ NA TYM FORUM !!! ;)

Offline zinka

« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 14, 2013, 09:32:17 pm »
+1
Następną książkę którą mogę polecić to "Jaskinia starożytnych"

Ta książka jest owocem długiego życia, treningu odbytego w najznakomitszych klasztorach Tybetu i mocy, które zostały uzyskane przez ścisłe przestrzeganie Prawa. Jest to wiedza przejęta od starożytnych, spisana w piramidach egipskich, w wielkich świątyniach Andów i największej skarbnicy wiedzy okultystycznej na świecie w górach Tybetu.
T. Lobsang Rampa

a tu fragment dotyczący oobe  :)

-   Ale Dostojny Lamo! - powiedziałem szybko - co z ludźmi, którzy opuszczają swoje ciała dla samego wrażenia lub z ciekawości? Co się z nimi dzieje, kiedy wypadają z ciał i prawie umierają ze strachu? Czy nic nie można zrobić, by ich ostrzec?
Na to mój Przewodnik uśmiechnął się smutno.
-   To prawda, Lobsang - powiedział. - Wiele osób czyta książki i próbuje eksperymentować bez odpowiedniego Mistrza przy boku. Wielu ludzi opuszcza swoje ciała poprzez picie, poprzez nadmierne pobudzenie, czy poprzez nadużywanie czegoś, co nie jest dobre dla ducha. Wtedy wpadają w panikę. Jest jeden sposób, w jaki możesz im pomóc. Przez całe życie powinieneś ostrzegać tych, którzy pytają, że jedyną rzeczą/ jakiej należy się bać w okultyzmie jest strach. To strach pozwala niepożądanym myślom, niepożądanym istotom pojawiać się, a nawet kontrolować kogoś i zawładnąć nim. Ty, Lobsang, powinieneś ciągle powtarzać, że jest niczym bać się czegoś innego niż samego strachu. Wyzbywając się strachu wzmacniasz i oczyszczasz ludzkość. To strach jest przyczyną wojen, niezgody na świecie, strach kieruje rękę człowieka przeciw drugiemu człowiekowi. Strach i tylko strach jest wrogiem jeżeli pozbędziemy się naszego strachu raz na zawsze, to - uwierz mi - nie trzeba będzie się już niczego obawiać.

Offline yogiccp

• **
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 14, 2013, 09:43:54 pm »
0
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2013, 09:48:17 pm wysłana przez yogiccp »

Share via facebook Share via twitter
Tags:

OOBE - Przewodnik