Sklep Ezoteryczny szamanskibeben.pl

Autor Wątek: Arytmetyka  (Przeczytany 1225 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline seth

• Administrator
  • ..bezstronny i lekki przemknę obok orła...
  • Respect: +239
Arytmetyka
« dnia: Sierpień 04, 2013, 01:47:06 pm »
+1
.....Stoję znów przed blokiem na osiedlu. Przypomniałem sobie że mam sprawdzić ciekawą kwestię związaną ze zdolnościami matematycznymi postaci z poza tak jak w artykule http://www.lucidologia.pl/2011/06/co-wiemy-o-postaciach-z-naszych-snow.html.
Odpytałem w sumie kilkanaście osób zadając pytania z zakresu dodawania i mnożenia w zakresie do 20 ale praktycznie bazowałem na zakresie do 10. Raz zadałem też pytanie o dzielenie. Pytałem kobiet i mężczyzn bo w artykule była mowa o różnicach w odpowiedziach.
Poniżej kilka wyrywkowych dialogów.
Widzę kobietę idąca chodnikiem. Podchodzę do niej i pytam:
- Chciałbym zapytać cię ile to jest 3+4
Kobieta uśmiecha się do mnie i zaczyna wymijająco zmieniać temat
- No musisz wiedzieć to proste w myślach powtarzam odpowiedź: 7 7 7 7 7 7 ....
Niestety kobieta dalej rzuca w odpowiedzi:
- 5.
Za trudne.
-Może wiesz ile to 1+1
- 3
Te pytania trwają jakiś czas ale nie uzyskałem ani jednego poprawnego wyniku.
Szedłem dalej pytając różnych osób i ciągle ani jednej poprawnej odpowiedzi! W artykule do dziesięciu ponoć miało się zgadzać ale u mnie nikt nie dodawał nawet 1+1 !!!
Obok bloku stoi grupka młodzieży. Może z 7-8 osób. Część siedzi na ławce a pozostali stoją naprzeciwko. Podchodzę i pytam.
- Chciałem wam zadać parę zagadek matematycznych. Obiecuję nagrodę. - pomyślałem że pozytywnie ich zmotywuję.
Znów zadaję pytania na które nie mam żadnej poprawnej odpowiedzi. Nagle gdy mówię:
- Ile to jest 5+5 - słyszę
- 10 - rzuca ktoś ale nie wiem kto
Znów zadaję pytania ale zaczynam zastanawiać się czy sam znam odpowiedzi na moje pytania. Analizuje i postanawiam sprawdzić czy może moja kora mózgowa pracuje poprawnie. Robię szybki egzamin i w myślach dodaję mnożę odejmuję w zakresie do stu a potem do tysiąca.
- 1370+350 to jest 1720 - sprawdzam wynik w i przeliczam w słupkach a myśli. Potem sumuję innym sposobem sumując setki i dziesiątki oddzielnie.
Wygląda na to że mam pełne zdolności arytmetyczne w poza czyli sam nie jestem ograniczony tylko dlaczego moje senne postacie nie potrafią dodać 1+1??

Linkback: http://forum.instytutnoble.pl/seo/23/arytmetyka/225/

Offline NianiaOgg

• Respect: +143
Odp: Arytmetyka
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 04, 2013, 02:23:59 pm »
0
nie mam pojęcia dlaczego nie potrafią, ale przygoda była super  :D
kiedy tak czytam wasze relacje z oobe, to zaczynam się złościć na siebie za tą przydługaśną przerwę w przygodach  >:( wrrr!

Offline zinka

• Respect: +469
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 28, 2013, 01:31:00 pm »
+1
seth pewien naukowiec też to zauważył

W jednym z takich badań postanowiono sprawdzić, jaki rodzaj świadomości oraz jakie zdolności poznawcze posiadają postacie senne, czy mają dostęp do zasobów pamięci i czy są zdolne do kreatywnego myślenia. Niemiecki psycholog, Paul Tholey, badacz snów, który jako jeden z pierwszych wykorzystywał świadome sny do eksplorowania świata marzeń sennych w celach naukowych, zauważył, że postacie senne mają dostęp zarówno do pamięci wydarzeń ze stanu czuwania, jak i z poprzednich snów. Kiedy postać taka została zapytana czy posiada własną świadomość, odpowiedziała: „Jestem pewien, że mam świadomość, ale wątpię, że ty ją masz, bo zadajesz mi tak głupie pytania!”.Poza tym postacie senne badane przez Tholeya potrafiły pisać i rysować, mówiły nieznane śniącemu słowa, a nawet rymowały. Jednakże, z jakiś powodów postacie senne miały problemy z zadaniami arytmetycznymi. Okazało się bowiem, że gdy odpowiedź na zadane równanie przekraczała liczbę 20, postacie senne nie były w stanie temu sprostać. Tholey ze swoich badań wywnioskował więc, że pomimo kiepskich zdolności arytmetycznych, przynajmniej niektóre postacie senne są zdolne do pewnych osiągnięć poznawczych w innych dziedzinach.

Do kwestii umiejętności arytmetycznych postaci sennych powrócili ostatnio badacze z Niemiec. Tadas Stumbrys wraz ze współpracownikami postanowił sprawdzić jak poradzą sobie postacie senne z prostymi zadaniami arytmetycznymi, jak dodawanie/odejmowanie oraz mnożenie/dzielenie.
Wyniki tych badań potwierdziły, że postacie senne nie są wybitnymi matematykami i ich umiejętności w tej dziedzinie nie są lepsze niż wśród uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej. Jedynie około 1/3 odpowiedzi była poprawna, a niektóre postacie miały nawet problemy z takimi zadaniami jak „2+2” czy „3+4”. Z drugiej strony, w niektórych przypadkach postaciom sennym udało się udzielić poprawnej odpowiedzi na bardziej skomplikowane działania, jak np.: „ 9x9”, „66/6” czy „30-5”, lecz badacze traktują to jako wyjątek niż raczej potwierdzenie ich umiejętności obliczeniowych. Co ciekawe, niektórzy uczestnicy badania uważali, że sami nie znali poprawnych odpowiedzi na niektóre zadania, podczas gdy postacie z ich snów i tak udzielały poprawnej odpowiedzi.

Największym jednak zaskoczeniem był fakt, że postacie senne dawały sobie radę lepiej w przypadku mnożenia/dzielenia niż dodawania/odejmowania. Autorzy sugerują, że może to być wynikiem wyuczenia na pamięć tabliczki mnożenia, w związku z czym rozwiązanie zadań z mnożeniem/dzieleniem wykorzystuje w większym stopniu zasoby pamięci niż faktyczne operacje na liczbach, co z kolei ma miejsce w przypadku dodawania/odejmowania.

http://www.lucidologia.pl/2011/06/co-wiemy-o-postaciach-z-naszych-snow.html
..nic nie jest takim, jakim się wydaje byc

Offline seth

• Administrator
  • ..bezstronny i lekki przemknę obok orła...
  • Respect: +239
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 06, 2013, 11:12:27 am »
+1
Postanowiłem dalej drążyć temat i tym razem moje pytanie były trochę inne:

Jestem chyba w jakimś ośrodku wypoczynkowym. Stoję oparty o barierkę i gadam z jakimś gościem. Patrzę w kierunku dużego rozlewiska które przy brzegu ukształtowane jest w coś na kształt betonowego basenu. W pewnym momencie zaczął wiać bardzo silny wiatr. Po mojej prawej stronie znajdowało się wejście do hotelu przy którym na wysokości kilku metrów znajdowała się na przymocowana do daszku nad wejściem olbrzymia betonowa tarcza. Były na niej jakieś napisy może to był zegar ale nie mam pojęcia faktycznie co to było. Podmuchy wiatru coraz bardziej ją wyginały aż w momencie bardzo silnego podmuchu tarcza runęła. Powstał olbrzymi huk i chmara pyłu. Wyglądało ta tak jakby runął WTC. Zacząłem uciekać razem z gościem obok mnie. Wtem kolejny huk i naprzeciwko mnie runął jakiś budynek. Teraz chmara pył pędził na mnie z przodu i z tyły. Odzyskałem świadomość. Wyskoczyłem w górę i odleciałem kilkadziesiąt metrów.
Zacząłem zastanawiać się co mam robić. Postanowiłem pozbierać trochę materiałów do eksperymentu. Ostatnio pytałem senne postacie o arytmetykę teraz postanowiłem dowiedzieć się czy wiedzą coś na temat polityki i wydarzeń na świecie.
- Czy znasz jakieś popularne osoby z polityki? - zapytałem pierwszej napotkanej postaci.
- Nie
- Nie znasz Kaczyńskiego, Milera, Tuska??
Patrzy na mnie i widać nie kojarzy. Tak było za każdym razem. Pytałem kobiet i mężczyzn ale niestety nikt nie znał żadnego ze znanych polityków.
W pewnym momencie miałem śmieszny numer gdy zapytałem o Tuska jakąś kobietę to pojawiło się przed moimi oczami coś w rodzaju błędów wyświetlania grafiki w komputerze. Potem było coś w rodzaju zawieszenia systemu i po chwili miałem tylko słuch ale wizja zniknęła. Trwało to kilkanaście sekund. Przemieszczałem się po omacku ale świat dalej był. Czułem dotykiem murek wzdłuż którego dalej szedłem. Gdy wizja powróciła byłem nadal w tym samym miejscu. Kontynuowałem zadawanie pytań które rozszerzyłem o sytuację na świecie.
- Czy wiesz o czymś co wydarzyło się ważnego na świecie w ostatnim czasie?
Nikt jednak z zapytanych osób nie był mi w stanie udzielić odpowiedzi. Postacie nie wiedziały o żadnej wojnie ani o czymkolwiek czym mogły by się ze mną podzielić.
Zastanawiam się co jeszcze wymyślić. Musi być to jakieś pytanie chyba z zakresu śnienia albo może z mojej przeszłości. Może zapytam je o jakieś wydarzenie z mojego życia?

Offline Alf

• *
  • Respect: +7
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 06, 2013, 10:22:58 pm »
0
Z tymi zadaniami to naprawdę niezły pomysł.Ja jedyne co robiłem to sam wymyslałem i rozwiązywałem proste zadania matematyczne celem wyostrzenia świadomości,ale jakos nigdy nie wpadłem na to by pytać postacie senne.Dzięki za pomysł.Przecież każda istota która była człowiekiem bedzie potrafiła wykonać takie polecenie,wiec gdy tylko będę miał wątpliwości to zaatakuje z tabliczki mnożenia :P

Share via facebook Share via twitter
Tags:

OOBE - Przewodnik