Sklep Ezoteryczny szamanskibeben.pl

Autor Wątek: potrzebuję zaszufladkowania mojego doświadczenia  (Przeczytany 2399 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Noga

• **
  • Gdy tutaj znaczy wszędzie
  • Respect: +9
potrzebuję zaszufladkowania mojego doświadczenia
« dnia: Listopad 15, 2013, 04:22:32 pm »
0
witam często mam LD nigdy nie miałem oobe (może do dziś bo to co przezyłem było nie lada fascynujące) nie mogę spać w nocy więc często odsypiam w dzień. Nie ukrywam że lubię spać. Mam częstą świadomość śnienia i może to jest klucz do wchodzenia z LD w oobe ale nie o tym przecież.Piątek 15 listopada 2013r. jestem pod Krakowem, godziny południowe. Jako że w nocy nigdy nie mogę zasnąć to często śpię w dzień. Cała sytuacja wygląda tak, że po kilku snach budzę się zamiast pod Krakowem to w swoim pokoju. Poirytowany i zaintrygowany idę do kuchni, gdzie jako są godziny obiadowe było około 16 tego samego dnia czyli piątek. Pamiętałem że byłem w Krakowie i że nie mogłem się obudzić w pokoju u siebie. Owszem mogłem pomyśleć ze to sen, ba nawet świadomy sen którego doświadczam bardzo często ale nie tym razem. Wszystko było realne w 100% klarowne czułem świat wszystkimi zmysłami. Pierwsze co to zapytałem matki – kiedy przyjechałem ? odpowiedziała, że nie wie ale pewnie kilka godzin temu bo wczoraj mnie nie było. Mówię żeby się nie denerwowała ale to jakieś scifiction bo byłem przecież u Agi a nie jechałem nigdzie. Odpowiedziała tylko żebym nie robił z niej głupka. Wróciłem do pokoju nakarmić pająki – patrzę – i widzę że oba moje pająki siedzą w jednym pudełku i jeden zabija drugiego. Wybiegam do kuchni bardzo bardzo  zły, jeszcze na blacie widzę jakąś część pająka i już miałem krzyczeć na wszystkich, że dlaczego ktoś wpuścił je do 1 pudełka. Wtedy mnie olśniło. Mówię  sobie na głos kurde mam oobe.  Właśnie przez te pająki które wyglądały trochę inaczej niż zwykle. Zacząłem dotykać siostrę po twarzy, która patrzyła na mnie dziwnie i nie rozumiała w ogóle nic z tej sytuacji. Ja dalej chodząc po kuchni wszystkiego dotykałem był to nadzwyczajnie dziwny ale 100% realny stan rzeczy. Wyszedłem przed dom, nie ukryje, że podniecony chciałem z kimś pogadać ale jak na złość na zewnątrz nikogo oprócz odjeżdżającego samochodu. Pierwsze co to rzut do lotu i od razu uniesienie lekko sterując pomyślałem że chcę zobaczyć moje miasto z góry. Poniekąd je znam więc zobaczę jak to będzie wyglądać. Niestety powyżej 30m widoczność była zerowa z powodu mgły czy chmur. Będąc w górze myślałem co zrobić, postanowiłem polecieć do jakiegoś znajomego ale tak zapikowałem w dół że nie zdążyłem wyhamować i wleciałem w rzekę. Poźniej tylko było czarno chciałem jeszcze uzyskać ten stan ale się nie udało. Po chwili znów obudziłem się w Krk. Niesamowitość tego polega na tym, że były momenty w których świat w najmniejszym stopniu nie przypominał snu. Budząc się w swoim pokoju miałem świadomość że jest 15 listopada tj. piątek, popołudniu. Wiedziałem, że byłem przecież w Krk ale było tak realnie ze nie mogłem stwierdzić ze to sen. Później zacząłem żartować w kuchni i powiedziałem ze może jesteście w moim śnie ale postaci były tak mocno zarysowane mentalnie i fizycznie, że musiałem powiedzieć to w żartach żeby nie wyjść na głupka. Dopiero później stwierdziłem że to jest jednak świat astralny, ale przecież to nie może być sen, działały wszystkie zmysły.  Żałuje tylko że nie udało mi się pociągnąć tego stanu dalej. Zastanawia mnie możliwość przeplatania LD z oobe tak jak wcześniej zdarzały mi się częste przeplatanki snu świadomego z nieświadomym co jest dość pokręcone. Jeszcze dziwne jest to, że nie stwierdziłem ze to świadomy sen jak zazwyczaj to robie, tylko od razu wiedziałem ze to coś więcej. Powiedziałem sobie przekonany w 100% mam oobe.

Linkback: http://forum.instytutnoble.pl/seo/23/seo/585/
"Jestem poza umysłem. Formuła „jestem” nie jest myślą w umyśle. To umysł mi się zdarzył, a nie ja umysłowi. A ponieważ czas i przestrzeń są w umyśle, ja istnieję poza czasem i przestrzenią – wieczny i wszechobecny."

Offline EosCris

• Global Moderator
  • Powrót do Ducha...
  • Respect: +303
    • Sklep Ezoteryczny
Odp: potrzebuję zaszufladkowania mojego doświadczenia
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 15, 2013, 08:18:14 pm »
0
Z tego co wiem, to LD i OOBE to, to samo. Tyle że w OOBE, doświadczasz samego momentu wyjścia z ciała fizycznego. A w LD odzyskujesz świadomość że jesteś we śnie. Kurcze bo teraz to juz sama nie wiem?  :-[

Offline zinka

• Respect: +469
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 15, 2013, 08:26:59 pm »
0
Zadzwon do mamy i siostry i zapytaj, czy cię widzieli w tym czasie co ty sądzisz, że przebywałeś u siebie, może to było jakieś wyjście mentalne, czy jak to tam się nazywa. ;D
..nic nie jest takim, jakim się wydaje byc

Offline Noga

• **
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 15, 2013, 09:14:59 pm »
0
LD mam często więc nie było by problemu z rozpoznaniem ze to LD po prostu obudziłem się nie tam gdzie powinienem a wszystko było hiperrealne bardziej niz normalnie wiec nie moglem tego kwestionowac jedyne co to stwierdzilem ze jest to oobe jesli nie oobe to jakis super mega LD inny i o wiele lepszy niz wszystkie poprzednie...

Offline zinka

« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 15, 2013, 09:28:45 pm »
0
W oobe raczej nikt reala nie doświadcza, ld też jest raczej poza realem, więc to musiało być raczej coś innego, coś co niektórzy nazywają wyjściem mentalnym i wtedy przemieszczają się w realu.

Czemu nie chcesz zadzwonić do rodziny i zapytać czy cię widzieli?
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2013, 09:32:10 pm wysłana przez zinka »

Offline Linek

• Dostęp z wyjściami
  • Hypnos
  • Respect: +172
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 15, 2013, 10:07:18 pm »
0
LD = OBE :) Już wiele razy było to na forum poruszane. Aleksandra ma rację. Gdy uzmysławiasz sobie światy astralne musisz uzmysłowić sobie, że akcja nigdy nie dzieje się w twojej głowie lub TYLKO dzieje się w twojej głowie tzn nawet to świat realny. OBE to po prostu doświadczenie poza ciałem, a LD świadome śnienie. Ale świadome śnienie już dzieje się poza. No przecież tam we śnie jesteś w innym świecie. Tylko dlatego, że fizycznie nie jesteś w stanie się do niego dostać nie musisz od razu skazywać go na twój wymysł. Naprawdę ciężko podczas OBE czy LD czy śnienia utrzymać nasz świat realny dokładnie taki jaki jest kiedy nasza percepcja jest poluźniona tak, że w każdej chwili może skoczyć do innego świata innej rzeczywistości.
Możliwe, że miałeś jakiś zastrzyk energii, która pozwoliła Ci na bardziej ciekawe doznania oraz mogłeś dzięki niej utrzymać w miarę stabilny świat.

Teraz naszła mnie taka myśl. Może wiele ludzi mylnie sądzi, że świadome śnienie kończy się tylko na samym fakcie jego doświadczenia? ... i przez to nie rozwija się w nim będąc każdej nocy w szoku, że ma świadomy sen :D

... duch żyje w nas ... duch nami śni ...

Offline Robert Noble

• Out Of Body Experience
  • Administrator
  • ... by być wolnym.
    • Instytut Roberta Noble
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 15, 2013, 10:37:15 pm »
0
To prawda co zostało wcześniej powiedziane - OBE, LD, Śnienie to jedno i to samo zjawisko.
Nawet jeśli postrzega się świat fizyczny, robi się to i tak śniącym ciałem, a więc śni się świat fizyczny. Oczywiście pozostawiamy tą bardzo intrygującą kwestię na dalszą przyszłość, chyba, że już teraz ktoś ma w tym doświadczenie i się z nami podzieli.

To prawda, że kategoryzowanie LD jako świata rozrywki, w którym realizujemy swoje fantazje, zamykamy się na doświadczanie czegoś więcej. Śnienie otwiera bramy do innych światów, ktoś kto śnienia nie traktuje poważnie zawsze będzie sobie folgował i nic nie osiągnie. Praktyka OBE to ciężka praca i trzeba wiedzieć w jakim celu się ją wykonuje.
...i odejdę. Ale ptaki pozostaną, śpiewając:
i mój ogród pozostanie,
z zielonym drzewem, i studnią.
Przez wiele popołudni niebo będzie niebieskie
i pogodne,
i dzwony na dzwonnicy wybiją godziny,
jak robią to tego popołudnia.
Ludzie, którzy mnie kochali, odejdą,
a miasto będzie rozkwitać każdego roku.
Ale mój duch zawsze z nostalgią będzie błądzić
po tym samym, zapomnianym zakątku mojego
kwietnego ogrodu.

Offline Noga

• **
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 15, 2013, 11:22:16 pm »
0
heh...no z tym dzwonieniem to bez przesady :) chodzi o to ze jak juz wiedziałem ze jestem w swiecie astralnym to po prostu nie mogłem w to uwierzyć. Nawet pomimo wczesniejszych LD ten był wyjątkowo inny nie fabularnie bo nic sie nie działo i był krótki ale pod względem mistycznym czyli samo to ze był hiperrealny wszystko czułem duzo mocniej i nawet chodziłem po kuchni i dotykałem rzeczy nawet siostre- stwierdzilem ze skoro mam az tak mocne postrzeganie wszystkiego to wychodze szukac czegos ciekawego niestety lądowanie mi nie wyszło :( z tym lataniem to nie wiem jak w cos wpadne to czesto jest jakas zmiana. Mowicie LD i oobe to to samo ale czytałem o jakichs technikach przechodzenia z ld w oobe. Albo ze w LD moge zmieniac rzeczywistosc a w oobe nie tzn w ld wyczaruje sobie kobiete a w oobe musze chodzic szukac ?? heh sorki za takie seksistowskie płytkie porównanie. Po prostu szukam odpowiedzi, jak każdy w życiu :) LD u mnie i latanie we snie często samo wyjscie z ciała mi się nie udało mozliwe ze np przez krzywa przegrode nosowa nie potrafie sie rozluznic w 100 %

Offline Linek

• Dostęp z wyjściami
  • Hypnos
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 16, 2013, 12:13:29 pm »
0
Moim zdaniem wszystko zależy od wewnętrznego ograniczenia. W dalszych światach snu masz już wpojone, że możesz robić "wszystko" (choć tak naprawdę nie możesz) i łatwiej Ci to przychodzi. Bo myślisz, że to możliwe tylko dlatego z faktu domniemanej fikcji tego zdarzenia. Po za tym sam obserwujesz w tak głębokim wyjściu różne dziwne zjawiska co daje Ci wiarę w twoją "moc".
Myślę, że gdy znajdziemy się bliżej świata fizycznego naszym śnionym ciałem to znajdziemy się bliżej jego ograniczeń. Samo odczucie tego świata zakuję w kajdany naszą "moc". My zaś ogarnięci realizmem świata fizycznego nie będziemy wierzyć w to, że coś można zmienić zrobić.
Pewnie wpływanie na rzeczywistość jest możliwe bo w końcu jesteśmy pod postacią śnionego lecz nie mamy odpowiedniej mocy by tego dokonać.

Offline Robert Noble

• Out Of Body Experience
  • Administrator
  • ... by być wolnym.
    • Instytut Roberta Noble
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 16, 2013, 03:42:48 pm »
+1
Jeżeli mamy pozyskaną moc niezbędną do aktywacji ciała sennego w fizycznym świecie, to już jesteśmy na etapie, że wiemy skąd czerpać moc do wpływania na real :)

Offline Noga

• **
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 17, 2013, 05:23:22 pm »
0
dobra  :) jestem tu nowy i zapytam wprost... jezeli oobe i ld to to samo to co z tymi technikami przechodzenia z LD w oobe czyli cofanie sie w tył przechodzenie przez lustro rzucanie sie w przepac itp itd... po coz tyle nie potrzebnych terminów...wiele osob sadzi ze ld a oobe to co innego jezeli jest ten temat gdzies indziej to prosze mnie pokierowac...ale chcialbym tez uzyskac odpowiedz od kogos doswiadczonego co o tym sadzi...LD>oobe

Offline Linek

• Dostęp z wyjściami
  • Hypnos
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 17, 2013, 05:42:38 pm »
+1
Bo ludzie lubią sobie komplikować życie. Moim zdaniem wiele osób zwyczajnie nie potrafią w to uwierzyć, a nawet gdy są skłonni zaakceptować wyjście z ciała to potrzebują jakiegoś "przejścia" przyczyny tego. Inni potrzebują BEZPOŚREDNIEGO wyjścia z ciała bo nie uwierzą, że wyszli z ciała. Ten pseudo-racjonalizm ludzi jest naprawdę tak durny. Kiedyś racjonalna była płaska ziemia !
Te głupie techniki, które można określić jako masło maślane powstały z kreacji ludzkiego ego. Ale powiedz czemu sobie utrudniać życie bo nasze ego tak chce? Lepiej zaakceptować prostotę a zarazem złożoność tego świata. Ludzie by chcieli tylko nazywać, opisywać, szufladkować...
Wszystko było by ok gdyby takie zachowania nie hamowały naszego rozwoju świadomości :)

PS Pamiętaj większość jest zawsze głupsza :)

Offline Noga

• **
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 17, 2013, 05:51:36 pm »
0
dobrze :) czyli przystajemy na tym że LD a oobe to to samo...z tą różnicą że oobe jest od zera a ld dzieje sie już w konkretnym scenariuszu...chyba nic tu nie da pisanie i wyjasnianie musze sprobowac wyjsc z ciała i wtedy będę wiedział...znał różnicę która moze jest a moze nie

Offline Linek

• Dostęp z wyjściami
  • Hypnos
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 17, 2013, 06:00:47 pm »
+1
z tą różnicą że oobe jest od zera a ld dzieje sie już w konkretnym scenariuszu...

Umysł ludzi jest genialny :D Już przystał na to lecz ciągle tworzy podziały :) OBE -  doświadczenie poza ciałem. Nic nadzwyczajnego :) W LD jesteś poza :)

Myślę, że może dojść do tego, że będziesz jak zwykle miał LD lecz twoje pragnienie tego jak chcesz widzieć TY OBE zostanie wdrożone w śnieniu jako projekcja. Może to doprowadzić do mylnych wniosków.

No ale dobrze :) Najważniejsza jest chęć działania. Może nas zaskoczysz i faktycznie wskażesz różnicę :)

Share via facebook Share via twitter

xx
Proszę o usunięcie mojego konta.

Zaczęty przez Petro

1 Odpowiedzi
998 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Sierpień 23, 2014, 10:44:19 am
wysłana przez Robert Noble
clip
Przekaz od mojego Wyższego Ja i moja interpretacja

Zaczęty przez Jasio

1 Odpowiedzi