Sklep Ezoteryczny szamanskibeben.pl

Autor Wątek: Program Otwarcia Wrót - relacja  (Przeczytany 5614 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rafał N.

• **
  • Respect: +47
Program Otwarcia Wrót - relacja
« dnia: Wrzesień 29, 2014, 08:11:18 pm »
+4
W końcu udało mi się przygotować jeden pokój do doświadczeń na taśmach Hemi Sync. Doświadczenia OBE i LD nie są mi obce od dłuższego czasu, jednak możliwości jakie dają dźwięki Hemi Sync  programu  Instytutu Monroe'a zawsze mnie intrygowały i ciekawiły. Rozwój jaki za ich sprawą można osiągnąć zarówno wiedzy, umiejętności i świadomości pociągał niejednego śmiałka, który po spróbowaniu kilku dniowego szkolenia w Instytucie potrafił potem, bez użycia taśm, osiągać stany najgłębszego OBE czyli FOCUS 27 i wyższe. A więc program ten ma zadanie przemyślane i stopniowe otwieranie Wrót Świata niefizycznego, naukę jak w tym świecie się poruszać i jak poszerzać stopień eksploracji na zasadzie FOCUSÓW.
Wcześniej próbowałem tych dźwięków, ale zawsze warunki były nieodpowiednie.
Dziś rozpocząłem program od nowa w nowym pomieszczeniu.
Postaram się relacjonować cały przebieg programu Gateway Experience. A więc zaczynajmy.
Do osiągnięcia dobrych rezultatów radzę zdobyć tłumaczenie skryptów całego programu "Gateway Experience" i przeczytać parokrotnie odpowiedni dla ćwiczenia skrypt.

ŚCIEŻKA ODKRYCIE:
Wave I - Discovery 1 - Orientation  -- Po wykonywaniu poleceń Monroe'a wprowadziłem się w stan głębokiego relaksu. Ćwiczenia z oddechem przypomniały mi podobne ćwiczenia jogiczne zwane pranajama. Potem doszło wydobywanie z siebie dźwięku, dźwięk ten powoduje powstanie wibracji wewnątrz ciała o powtarzającej się częstotliwości. Potem głębokie oddechy na przemian otwarte i zamknięte oczy. Uspokojenie.. Monroe mówi teraz jesteś w stanie FOCUS 3, obejrzy go, zapoznaj się z nim...i stało się, nagle moja świadomość przeniosła się przed stan z trójwymiarowej czerni, coś w stylu dwu wymiarowej czerni. Czułem jakbym był maleńkim ziarenkiem otoczonym przez gęstą energię. Przypominało mi to podobne stany jakich doświadczałem w dzieciństwie zasypiając lub budząc się. Upajałem się tym stanem, obserwowałem cały czas czując ciało fizyczne, uśpione ale wyczuwalne. Następnie Monroe cofnął mnie do wszystkich zmysłów. Bardzo ciekawe doświadczenie.

Discovery 2 - Intro to focus 10 -- Kolejna taśma trenująca rozluźnienie, jest to niezbędne do późniejszego wprowadzenia się w stan Ciało Uśpione umysł rozbudzony. Po wprowadzeniu się w podany sposób jak w poprzedniej taśmie, w focus 3, Monroe wskazuje jak relaksować ciało, jak umieszczać każdy jego element - wewnętrzny i zewnętrzny w myślach i nakazywać mu relaksować się, spać. W momencie kiedy osiągnąłem pełny relaks znalazłem się również w focusie 10. Jest to stan w którym można rozwijać w swobodny sposób każdą myśl, wizualizować ją. Również głowa i mózg są zrelaksowane,więc w stanie focus 10 zauważyłem zdecydowanie mniejsze natężenie pojawiania się niezorganizowanych myśli. Przyjemny i spokojny stan. Monroe mówi również, że w w przyszłości aby móc szybciej osiągnąć ten stan wystarczy żebym złapał się za palce prawej dłoni i pomyślał o tym. Na koniec wake up, czyli powrót do wszystkich 5 zmysłów. Po otwarciu oczu, czułem wibracje na całym ciele, szczególnie ciekawe było odczucie wibracji pod powiekami.

Discovery 3 - Advanced Focus 10 -- Początek ten sam,jak zwykle fale oceanu. Stworzenie pudełka energetycznego w którym umieszczamy wszystkie zmartwienia codzienności.  Następnie rezonans głosowy, trzeba wydawać dźwięki wydychając powietrze przez usta dokładnie w częstotliwości takiej jak na nagraniu. Teraz relaksuję się prowadzony słowami Boba. Teraz nowość, Monroe prowadzi mnie w tworzeniu balonu energetycznego, który mnie ochroni przed wszystkim dookoła, przed promieniowaniem. Próbuję, wyobrażam sobie fale energii które otaczają całe moje ciało, od głowy po stopy. Po kilku chwilach balon gotowy, choć nie wiem czy udało się go stworzyć tak jak powinienem.  Przygotuj się do focusa 10 - mówi ciepły głos Roberta. Oddychaj głęboko, wdychając powietrze przytrzymaj je i pomyśl lub powiedz w myślach liczbę 10, wydychając wzmacniasz swój balon energetyczny. Próbuję, Staram się wydychać powietrze ustami, a nabierać je nosem. Oddycham, głęboko. Odliczanie zakończone na 10. Powinienem być w focus 10. Czuję jakby większy spokój, myśli już nie pojawiają się tak spontanicznie i w takim natłoku. Ciało w miarę uśpione. Mija chwila. Monroe odlicza teraz od 10 do 1, do przebudzenia zmysłów...10...9...8.... ....1 Jestem rozbudzony. Znów głos Boba, teraz ponownie wrócisz do focus 10. Odliczanie..oddychaj głęboko...po chwili jestem ponownie w poprzednim stanie, tym razem jakby lepiej, jakbym bardziej się dostroił. Ciało jest uśpione, umysł spokojny i świadomy. Monroe mówi że ilekroć będę chciał wrócić do focusa 10 wystarczy, że pomyślę o liczbie 10, oddychając jednocześnie głęboko. Oczywiście najpierw muszę doprowadzić ciało do relaksu, do uśpienia. Jestem w focus 10..spokojnie... "jeśli będziesz chciał wrócić do swoich 5 zmysłów wystarczy że pomyślisz o liczbie 1" - poucza mnie Bob. Mija chwila. Rozpoczyna się odliczanie, 10...9...8......1... "obudź się, otwórz oczy"...  znów wracam do rzeczywistości.

Discovery 4 - Release and Recharge -- Piszę to 2 min po doświadczeniu, jestem w delikatnym błogostanie. Czuję jeszcze rozluźnienie, beztroskość. Ale do rzeczy.
Tym razem Monroe nie prowadzi już za rękę jak poprzednio. Na wstępie wydaje tylko polecenie: stwórz pudełko energetyczne, dostosuj rezonans głosowy, następnie wykonaj ćwiczenie z balonem energetycznym, który otacza twoje ciało, spotkamy się w Focus 10. Powoli wszystkie ćwiczenia przypomniałem sobie i zacząłem ich wykonywanie. Jednocześnie rozluźniałem ciało do stopnia niezbędnego aby uzyskać żądany focus. W trakcie tworzenia balonu energetycznego z każdym wdechem pisałem w myślach liczbę 10, coraz wyraźniej i dokładniej. Stwierdziłem również, że odkąd zacząłem program moje myśli są bardziej uporządkowane i zorganizowane.  ..... W momencie kiedy zakończyłem wszystkie ćwiczenia odezwał się ciepły głos Boba: otwórz swoje pudełko energetyczne, spójrz do środka wszystko co tam włożyłeś jest przepełnione strachem, strach promieniuje z pudełka, wyjmij go, niech uleci jak mydlane bąbelki.." Po pozbyciu się strachu z pudełka Monroe znów nakazuje: "pod strachem były emocje, strach je przykrywał, wyjmij je niech ulecą jak mydlane bąbelki... oczyść swoją pamięć z tych emocji, wyczyść ją"...  To ćwiczenie było powtarzane przez Boba około 3 razy. PODCZAS WYKONYWANIA ĆWICZENIA STWIERDZIŁEM, ŻE MOJE CIAŁO CHRAPIE! Bardzo ciekawa sytuacja, umysł był świadomy a ciało spało w najlepsze :)
Po wykonaniu serii powtarzających się ćwiczeń z pozbyciem się strachu i emocji nastąpiła chwila miłych wibracji..następnie włączył się ponownie Bob: "teraz rozbudzisz swoje ciało dokładnie jak cię nauczyłem poprzednio. Pomyślisz liczbę 1 i obudzisz się oczyszczony i zregenerowany." Po chwili tak też zrobiłem.
Czuję, że dużo emocji i strachu przeszkadzających mi w codzienności życia ludzkiego właśnie uleciało..
(to ćwiczenie może być wykonywane ilekroć chcemy, w ciągu dnia. Ma ono na celu naładować nas energią i pozbawić lęków, zmartwień)

Discovery 5 - Exploration,Sleep --Wstęp to polecenia Monroe'a: stwórz pudełko energetyczne, dostosuj rezonans głosowy, następnie wykonaj ćwiczenie z balonem energetycznym, który otacza twoje ciało, spotkamy się w Focus 10. Po wykonaniu krok po kroku wszystkich ćwiczeń Bob mówi, że jesteśmy w Focus 10. "tym razem dowiesz się czym jesteś" mówi Robert i każe iść za dźwiękiem, który pojawia się w słuchawce..
"teraz wyobraź sobie jak przyjemnie było by się unieść w górę".. "Unieś się w górę, zobacz czym jesteś".. po krótkiej chwili Bob każe wrócić do miejsca z którego się zaczęło, na dół. ...Potem następuje odliczanie od 1 do 20 aby zapaść w sen. W trakcie snu słysze jeszcze ciche podpowiedzi Boba: "za każdym razem kiedy będziesz chciał zasnąć policz tak jak wcześniej od 1 do 20 stu a znajdziesz się w śnie"... "Pamiętaj jak przyjemnie było unieść się w górę, zastanów się kim jesteś"... taśma kończy się w trakcie snu.. (wykonywałem to nagranie dwa razy, dopiero za drugim razem udało mi się delikatnie opuścić ciało w trakcie polecenia "flow up")

Discovery 6 - Free Flow -- ...Pudełko, rezonans, balon energetyczny, focus 10...Kolejność i czynności stają się standardem do szybkiego osiągnięcia stanu "ciało uśpione umysł rozbudzony". To nagranie służy to wyrażania intencji, pragnień. Najlepiej przed rozpoczęciem pomyśleć o tym o co zapytamy, poprosimy.. Po uzyskaniu focus 10 Monroe prosi aby wyrazić intencję........mija jakiś czas po których staram się wysyłać prośbę....znów włącza się Bob, prosi o kolejną intencję....spokojnie, mam na to dużo czasu, którego nie marnuję..... "teraz powrócisz do stanu C-1, wszystkie twoje pięć zmysłów zaczną funkcjonować, a ty poczujesz się lepiej (...). ".....Zrób to tak jak cię nauczyłem, wyrażając liczbę jeden w myślach...." ....1....sygnał Beta, czekam na zakończenie i otwieram oczy.
( to ćwiczenie wykonywałem również dwa razy, ważne aby zrozumieć cel i sens tego o co prosi Monroe)

ŚCIEŻKA PRÓG:
Threshold 1 - Intro Focus 12 -- Nagranie rozpoczyna swego rodzaju intro słowne. Robert Monroe tłumaczy w nim jak ważne staje się to co znajduje się w kolejnych nagraniach, jak ważne jest to czy rozumiemy i na ile zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy czymś więcej niż tylko ciałem fizycznym. Jak dobrze znamy siebie tylko my sami....
.......Rozpoczyna się ćwiczenie, nagranie jest inne od poprzednich, dźwięk bardziej stereo... Zaczynamy jak zwykle, od całkowitego rozluźnienia ciała w czym pomoże kolejno: skrzynka energii, rezonans głosowy, stworzenie balonu energetycznego, afirmacja rozpoczynająca się słowami "Jestem czymś więcej niż ciało fizyczne..." Po wszystkim wprowadzam się w stan Focus 10, po prostu odliczam od 5...do 10 wyobrażając sobie tą liczbę i rzeczywiście działa focus 10 osiągnięty. Włącza się Monroe: teraz przeniesiesz się w stan Focus 12, w stan poszerzonej świadomości wychodzącej poza fizyczne ciało..będę odliczać od 10-12..i znajdziesz się w stanie focus 12....11...Jesteś dalej i głębiej, głębiej i dalej, twoja percepcja, postrzeganie są poza, poza fizyczną materię......................12..............Jesteś teraz w stanie Focus 12, w stanie poza fizyczną świadomością, eksploruj, głębiej i głębiej, wzdłuż, dalej...dalej....czuję jakby różnicę obrazu, z stanu focus 10 na 12, przestrzeń jest jakby bardziej trójwymiarowa, obraz bardziej ziarnisty..pojawiają się obrazy,przerywane własną interpretacją, kiedy wyłączam interpretację obrazy znów się pojawiają, ale kiedy daje się ponieść myśli obrazy gasną...   Monroe każe cofnąć się do stanu focus 10...11....10.....obraz zmienił się.. teraz z powrotem do Focus 12...... staram się uchwycić cokolwiek, obrazy które się pojawiają.. dwie twarze, zobaczyłem najpierw jedną potem drugą... na końcu obraz ściany, mury i żołnierza stojącego jakby na warcie....   Bob każe wrócić do focus 10, wracam...po chwili powrót do C-1......  
(ćwiczenie wykonywałem dwa razy)

Threshold 2 - Problem Solving -- Wstęp jak zwykle prowadzący do stanu Focus 10. Następnie znanym mi sposobem przeszedłem do stanu Focus 12... Bob każe wymówić pragnienie pytanie a następnie czekać na odpowiedź w formie obrazu bądź słów...znów wyraź swoje pytanie, odpowiedź....oczekuj na odpowiedź, zapamiętaj ją... ponownie pytanie prośba odpowiedź...  powrót do Focus 10 a potem do C-1..
Moje pytanie dotyczyło tego co mam teraz robić w swoim fizycznym życiu, jakie kroki powziąć, w co się kierować... odpowiedzi było kilka w formie obrazów, zapamiętałem jednak jeden..  Nie będę go przytaczał, ale dziś ( dzień następny) zrozumiałem go, odpowiedź mówi mi abym inwestował, rozwijał się, szukał, ROZWIJAŁ SIĘ... mógłbym się nad tym rozwodzić, ale mi to znaczenie wystarczyło. Jakie to niesamowite, Hemi Sync działa...:)

Threshold 3 - One Month Patterning -- Osiągnąłem stan Focus 10 na sposób dobrze już poznany przez nagrania Discovery. Teraz stan Focus 12.. (zauważam coraz więcej różnic miedzy tymi stanami świadomości).. Bob rozpoczyna ćwiczenie... najpierw każe stworzyć siebie jakim chciałbym być, widzieć się fizycznie...tworze obraz w myślach, widzę go bardzo wyraźnie, w Focus 12 obrazy, nasze myśli są niezwykle wyraźne.. następnie za poleceniem Boba wyrzucam we wszystkich kierunkach ten obraz, widzę jak lecą tysiące zdjęć obrazu we wszystkich kierunkach. Kolejno tworze i wyrzucam z siebie obrazy swojego umysłowego Ja, emocjonalnego Ja i pełnego Ja...   Następnie tworze obraz tego gdzie chciałbym być... co chciałbym robić.....co chciałbym osiągnąć....wszystko po kolei wyrzucam w przestrzeń Focusa 12stego...  po ćwiczeniach powrót do stanu Focus 10....Robert Monroe mówi jeszcze, że po powrocie do C-1 będę niezwykle zrównoważony fizycznie i mentalnie, że nerwy ustąpią, moje ciąło będzie witalne i zdrowe...że umysł będzie jasny i pełny, a moje nastawienie radosne i pełne spokoju... ........1......1.......1......sygnał beta...poruszam palcami ręki...budzę ciało...czuję się tak dobrze....

Threshold 4 - Color Breathing -- Wprowadź się w Focus 10....a więc wrzucam do skrzyni wszystkie niepokoje i zmartwienia, rzeczy symbole które mógłby by mi przeszkadzać, zamykam wieko i dokonuję rezonansu głosowego....następnie balon, a potem afirmacja...odliczam 8...9....10....czuję jak z biegiem stosowania ćwiczeń łatwiej i szybciej potrafię osiągnąć Focus 10....  Odzywa się Bob, ćwiczenie będzie dotyczyć trzech etapów leczenia, poprawiania swojego Ja... to raczej nie ćwiczenie a lekcja którą trzeba zapamiętać i stosować w fizycznym życiu aby się utrwaliła. Dotyczy ona kolorów...
Kolor zielony...kiedy czuję się niepewnie, istnieją jakieś emocjonalne, nerwowe myśli zachowania jedyne co mam zrobić to wziąć głęboki oddech, zamknąć oczy i trzymając na wdechu pomyśleć o kolorze zielonym, jak przenika mnie od głowy w dół, wypuszczając powietrze mam wyobrazić sobie jak złe, negatywne emocje wylatują ze stóp w przestrzeń..
Kolor czerwony dotyczy szybszego działania w obszarze fizycznym, kiedy potrzebna mi energia, skupienie w tym co robię, w rzeczach jakie podejmuję...procedura ta sama...w tym wypadku oczy mają być otwierane wraz z wypuszczaniem powietrza z płuc...
Kolor purpurowy natomiast służy do leczenia, do podnoszenia witalności tych elementów fizycznego ciała które nie czują się najlepiej, które odczuwają ból....procedura taka sama jak w przypadku zieleni....  
Po lekcji powrót do stanu C-1....
Za każdym razem czuję się lepiej po powrocie..

Threshold 5 -Energy Bar Tool -- Wprowadzam się w stan Focus 10, tym razem czxasu na to jest znacznie mniej i kiedy odzywa się Monroe to jestem w trakcie afirmacji...musze przyśpieszyć, 10.......10..........10.....wprowadzam się skupienie "ciało uśpione umysł rozbudzony".....rozpoczynam ćwiczenie, polega ono na wyobrażeniu sobie iskry, białej iskry światła, następnie trzeba tę iskrę wydłużyć w formę prętu, białego prętu światła, następnie nadać mu formę walcowatą, jak świetlówka jarzeniówka...tak to sobie wyobrażam...mam złapać ten pręt białego światła, czerpać z niego energię...następnie idąc z poleceniami zmieniam kolory pręta, biały, pomarańczowy, żółty, niebieski, czerwony, zielony, czarny...teraz wyłącz i włącz pręt...biały...czarny....biały....czarny.....szybciej, coraz szybciej....pręt zaczyna migotać, jak jarzeniówka która nie chce się zapalić ale też nie gaśnie, czuję jak w raz migotaniem prętu w tych samych częstotliwościach pojawiają się delikatne wibracje...puszczam pręt, zostawiam go i odchodzę parę kroków od niego, patrzę jak migocze, pobieram energię....następnie siłą myśli wyobrażam sobie jak pręt unosi się delikatnie do góry..."niech zostanie gdzieś pod ręką" - tłumaczy Bob.........."ty go stworzyłeś, jest twoim nowym narzędziem....", jeszcze słowa na temat rozbudzenia, że będę czuł się zarówno fizycznie, umysłowo jak i emocjonalnie bardzo dobrze.......powrót do C-1 znanym sposobem....1.....1......1........1......

Threshold 6 - Living Body Map -- Ostatnie nagranie z serii Próg. Wprowadzam się w stan Focus 10 poprzez odpowiednie ćwiczenia. Trochę mam na to mało czasu, od poprzedniego nagrania tylko 3 min......Odzywa się Bob i tłumaczy cel tego nagrania, stowrzenie mapy ciąla i wykorzystywanie tego narzędzia aby skutecznie wpływać na równowagę ciała fizycznego i emocjonalnego na różnych płaszczyznach, pomagając tym samym sobie w życiu fizycznym....a więc po kolei, najpierw wyobrażam sobie białą błyszczącą energię w całym ciele, od głowy po stopy, od kręgosłupa po kolana.....teraz odczepiam to białe ciało od swojego i staram się wyobrazić je przed sobą....zgodnie z poleceniem, zmieniam jego kolor kolejno na:
czerwony symbolizujący krwiobieg,
niebieski - system nerwowy,
żółty - organy i gruczoły,
pomarańczowy - kości i mięśnie

.....znów wracam do białego koloru.......przyglądam się wypatrując ciemniejszych, migających fragmentów, tu wkracza moje poprzednie narzędzie, pręt energetyczny, muszę go wziąć i zmienić jego moc- kolor na purpurowy, do uzdrawiania....teraz miejsca na mapie ciała, które migoczą, są matowe bądź ciemniejsze wypełniam purpurową energią z pręta....widzę jak miejsca znów mają kolor jasnej bieli, błyszczą...teraz czerwony...ten sam sposób usuwania wszelkich skażonych miejsc...niebieski...żółty....pomarańczowy.....po sprawdzeniu i wykorzystaniu pręta na wszystkich warstwach wracam do białej mapy ciała...."spójrz teraz za białą mapę ciała, znajduję się tam emocjonalna mapa twojego ciała.."... zaglądam i rzeczywiście, zobaczyłem siedzące najpierw kwiecie lotosu swoje ciało co od razy skorygowałem, ciało wyprostowało się zgodnie z moją myślą, badam je...używam pręta na miejscach ciemnych, matowych....teraz składam oba ciała - białe energetyczne z emocjonalnym, wchłaniam je, widzę warstwy kolorów.....rzucam pręt w przestrzeń...wiem, że znajdę go gdy zajdzie potrzeba....teraz chwila relaksu.....powrót do C-1...
(ćwiczenie wykonywałem dwukrotnie, w kilku dniowym odstępie czasu, efekt po drugim razie jest zdumiewający, ciało czuje się świetnie, jestem zharmonizowany i spokojny)

ŚCIEŻKA WOLNOŚĆ:
1 Freedom - Lift Off -- Kolejna ścieżka rozpoczyna się dźwiękami fal rozbijanymi o wybrzeże...po przygotowaniu pozycji, usunięciu wszelkich niedogodności rozpoczynam ćwiczenia prowadzące do Focus 10.......mija sporo czasu, jestem w Focus 10, zrelaksowany, pojawia się trójwymiarowa czerń....Bob każe mi poczuć stworzony wcześniej balon energetyczny, w którym się znajduję...powoli mam nauczyć się kierować tym balonem..."delikatnie, powoli unieś się, unieś się w balonie, wyżej, wyżej...teraz pozostań w tej pozycji, rozejrzyj się"....czuję lekkie przeniesienie ciała ponad to fizyczne.. jest to odczuwalne dość wyraźnie....następnie mam wrócic do poprzedniej pozycji...znów do góry, wznoszę się.....i znów w dół... Bardzo fajne ćwiczenie. Następuje dość długi okres z przyjemnym dźwiękiem, pojawia się parę wizji...Robert każe mi wrócić do stanu C-1 co robię myśląc w głowie o liczbie 1....1....1....sygnał beta.... Czuję się fajnie, trochę rozkojarzony, ale spokojny.

2 Freedom - Remote Viewing -- Od razu wspomnę, że to jedno z trudniejszych nagrań, wykonywałem je 3 razy, ze zmiennym rezultatem. ..A więc wprowadzam się w Focus 10...teraz muszę przywołać swój Pręt Przemiany Energi, który stworzyłem parę ćwiczeń wcześniej, ładuję go witalną energią...wyobrażam sobie jak robi się coraz bardziej jasny i świecący...Bob mówi, abym zmienił teraz Pręt w Tubę...teraz mam przyłożyć jaśniejącą Tubę do części swojej świadomości i wydłużyć ją, wydłużyć aż natrafi na białą kopertę...w kopercie jest biała kartka, jest tam numer, 6 cyfr, mam zajrzeć do Tuby i przeczytać te cyfry ( starałem się za każdym razem wykonując te ćwiczenie, czasem widziałem bardziej, czasem mniej wyraźnie, starałem się aby te cyfry nie były przeze mnie wyobrażone ale żebym je autentycznie zobaczył)...następnie zbliżam Tubę z powrotem do siebie, ładuję energią...Teraz wyobrażam sobie małą, białą piłeczkę, taką jak kulka bawełny...przykładam Tubę, zmieniając ją z powrotem w Pręt do kulki i ładuję energią...wyobrażam sobie jak kulka wraz z głosem Boba unosi się coraz wyżej i wyżej...odcinam energię, kulka powoli spada....ładuję Pręt ciepłą energią...znów przykładam do kulki i przekazuję tą ciepłą energię w jej wnętrze, ciepłe, ciepłe, gorące...kulka zaczyna dymić...odcinam dopływ energii... Teraz zmieniam pręt z powrotem w Tubę, mam przyłożyć ją znów w okolice widzenia swojej świadomości i wydłużać, wydłużać najdalej jak to tylko możliwe...mam pomyśleć o kimś z moich znajomych, wyobrazić sobie go i obaczyć w Tubie co robi, jak się czuje, gdzie jest....robię to.......widzę kolegę, (nie będę opisywał wam tego co robił ale rozmawiając z nim po ćwiczeniu wiele z obrazów jakie zobaczyłem było autentycznych!)... teraz mam wysłać wiadomość za pomocą Tuby do tego znajomego, wysyłam... ( tu niestety, żaden z znajomych, których postanowiłem obejrzeć podczas kilkukrotnego wykonywania tego ćwiczenia nie potwierdził żadnej wiadomości, myśli o mnie lub czegoś w tym guście).....po ćwiczeniu wracam do stanu C-1 metodą pomyślenia liczby 1....1.....1.....1........

3 Freedom - Vectors -- Ćwiczenie wprowadzające do nauki określania kierunku lotu w stanie POZA CIAŁEM... przystępowałem do niego aż 4krotnie, ze względu na problemy ze znalezieniem odpowiedniego spokoju zewnętrznego
A więc po wprowadzeniu się w stan Focus 10, Bob prowadzi nas dalej w stan Focus 12...w tym stanie odczułem trójwymiarową czerń - widoczność w szerokiej i głębokiej perspektywie... jestem przy cyfrze 12, patrze w prawo i wyobrażam sobie 3, jest, duże białe 3, potem patrzę w dół, wyobrażam sobie 6, tak samo w lewo gdzie widnieje 9... momenty, w których mamy spoglądać w danych kierunkach są oddzielone dość długą przerwą więc pojawia się mnóstwo obrazów, migawek..Monroe każe je zapamiętać...następnym krokiem jest podążanie w kierunku tych cyfr...wygląda to jak przesuwanie się po wielkiej tarczy zegara, tyle tylko, że w totalnej czerni... po wykonaniu ćwiczenia powrót do Focus 10, a następnie do zmysłów fizycznych...

4 Freedom - Five Questions  -- Długo czekałem na ćwiczenia z tą taśmą. Czemu? Ano mamy tu odpowiedzi na dręczące pytania nie jednego śmiałka żyjącego w ludzkiej powłoce! :)  No więc tak: ...wprowadzenie do Focus 10, następnie powoli do Focus 12...relaks, poszerzona świadomość we wszystkich kierunkach... Wcześniej jeszcze dokładna afirmacja powtarzana za Robertem Monroe. Pierwsze pytanie - Kim jestem....staram się wysyłać to pytanie we wszystkich kierunkach w formach kuli energii... odpowiedź, obraz energia, człowiek, inny człowiek i następny, jeden mi macha, jestem jak powtarzający się cykl, jestem nimi, ludźmi którzy są we mnie i ja w nich.......  Drugie pytanie - Gdzie byłem i czym byłem zanim stałem się człowiekiem.....? Odpowiedź...energia, ogromna energia, coś jak żywioł który jest wielki, potrafi burzyć, ma dużą siłę....czyżbym był świadomym żywiołem na Ziemi, a może gdzieś w niefizycznych światach lub jednym z tysiąca fizycznych we wszechświatach...? Kolejne pytanie - Jaki jest cel mojej egzystencji, tej egzystencji? ....odpowiedź: widzę światło, mrok i światło, wiedze i nie wiedzę, światło rozświetla mrok, poznaje mrok lub uczy mrok...jak latarnia, promień światła rozświetlający ciemność.... Pytanie 4 - Jakie działania mam podjąć aby zrealizować ten cel? ....obraz lawy na czarnej ziemi, lawa jest jak rzeka, leje się na tle czarnej ziemi w kilkudziesięciu korytach, jest tak silna, ciepła jest życiodajną energią która daje mi siłę, czerwień - niebo jest w czerwonym kolorze, siła, energia... 5 pytanie -- Jaki jest największy przekaz jaki mogę otrzymać i zrozumieć na tym poziomie mojej egzystencji? ....twarz, jak posąg, ogromna twarz ludzka przedstawiająca spokój, mądrość, rozwój...dostojna, wszech obecna twarz pełna ludzkiej świadomości.... Nastąpił powrót do Focusa 10, potem do C-1...zapisałem to co zapamiętałem. Interpretacja przyszła jakby sama, jakbym znał od początku treść odpowiedzi...

5 Freedom - Energy Food -- Po standardowym wprowadzeniu się w stan Focus 10, Monroe prowadził mnie do stanu Focus 12. Tym razem ćwiczenie polegało na czerpaniu energii z dalekich przestrzeni, która poprzez dłonie dostawała się do mojego ciała. Wyciągnąłem w myślach dłonie, i wyobraziłem sobie białą, czystą energię spływającą do dłoni, a z nich do mojego ciała. Po dłuższej chwili powrócił głos Boba. "Włóż teraz dłonie z powrotem do ciała i poczuj tą energię. Tak tez zrobiłem. Powrót do Focus 10 a następnie do C-1. Czuję się bardzo witalnie i rześko. Ćwiczenie jest o tyle fajne, że można je wykonywać na co dzień, po prostu wyciągamy dłonie i wstrzymujemy oddech na wdechu. Wyobrażamy sobie jak biała energia z kosmosu wlatuje przez nasze dłonie do ciała. W ten sposób możemy ograniczyć ilość zjadanego pokarmu fizycznego na korzyść czystej energii. :)

6 Freedom - First Stage Separation -- Ostatnia taśma z ścieżki Wolność. Podchodziłem do niej 3 razy. Ważne aby warunki, w których będziemy słuchać były naprawdę dobre. Taśma ta ma za zadanie nauczyć nas paru metod oddzielenia się, które mogą być bardzo przydatne podczas późniejszych etapów osiągania innych stanów świadomości. Najpierw standardowe wprowadzenie się w stan Focus 10. Następnie Bob wprowadza nas w Focus 12. I zaczynamy:
Metoda Obracania się: wyobraź sobie, że się obracasz, kręcisz wokół własnej osi, kręcisz się w bok. Metoda ta jest jedną z najbardziej skutecznych metod opuszczania ciała jakie stosuję na co dzień.
Metoda wstawania: tu mamy sobie wyobrazić jak leżymy w basenie powoli obracając się górną częścią ciała w górę, nogi zaczynają się prostować w pionie. pozostając w poziomie ciała fizycznego my jednak jesteśmy ponad nim.
Metoda cofania się: polega na wyobrażeniu sobie, że cofamy się leżąc w bok od strony głowy, czyli jakby w górę ale na leżąco. Bardzo wyraźnie moja wyobraźnia pokazała mi fizyczną głowę, którą miałem gdzieś pomiędzy stopami.
Metoda wzlotu z głowy: wyobrażając sobie jak wzlatujemy coraz wyżej i wyżej ze strony głowy, jakby samą świadomością, jak chmura.
Metoda w górę: bardzo podobna jak poprzednia z tym, że tu następuje wyobrażanie sobie uczucia wznoszenia się całkowitego, czyli nie jednej z części ciała ale całego ciała jednocześnie.
P.S. ćwiczenie to jak i wszystkie, które do tej pory przeszedłem z programem G.E. wymagają dużej mocy wyobraźni. Mając za sobą sporą ilość wyjść POZA CIAŁO rozwieje wam głowy, abyście się nie spodziewali po tym ćwiczeniu nagłego opuszczenia ciała fizycznego. Owszem ciało opuściłem, ale na innej zasadzie, bardziej działając swoją wyobraźnią, która potem przemienia się w żywe obrazy, na które nie miałem wpływu.
Jeżeli czytaliście kiedyś Bruce Moen'a to zrozumiecie, że można osiągać inne stany świadomości takie jak np. OBE nie opuszczając zupełnie swojego ciała fizycznego. Program Gateway jest tego żywym przykładem.

Ćwiczenie kończy się powrotem do Focus 10 i do C-1.

ŚCIEŻKA PRZYGODA:
1  Adventure - One Year Patterning -- Bardzo podobne ćwiczenie do taśmy Threshold - One Month Patterning. Po wprowadzeniu się w Focus 10, bob kieruje mnie do Focusa 12, a dalej następuje wizualizacja obrazów dotyczących tego jakim chciałbym się widzieć za rok.
Najpierw obraz siebie, ciała fizycznego, tworzę i wyrzucam do wszystkich zakamarków poszerzonej świadomości. Następnie obraz swojego umysłowego Ja, uczuciowego Ja...aż do pełnego Ja jakim chciałbym być za rok.
Potem pragnienia typu gdzie chciałbym być, jaki chciałbym być i co chciałbym robić oraz co chciałbym osiągnąć. Wszystko dokładnie tworzę i wyrzucam po kolei w przestrzeń Focusa... Bardzo dobrze wprowadziłem się w stan relaksu więc ćwiczenie wyszło już za pierwszym razem. :) Teraz tylko czekać spełnienia wizji.

2 Adventure - Five Messages -- Relaks, skrzynka, itd...aż do Focus 10..następnie Focus 12. Ćwiczenie jest, tak jak poprzednie, bardzo podobne do tego z ścieżki Freedom - Five Questions, z tym że tutaj nie mamy pytań ale przesłania dotyczące nas samych Tu i Tam. A więc zaczynamy wysłaniem we wszystkie strony naszej świadomości pytania o 5 najważniejsze przesłanie dla nas...następnie 4, 3 itd...aż do pierwszego. Może nie będę tutaj rozpisywał się nad częściami przesłania jakie otrzymałem. W ćwiczeniu jest powiedziane, że przesłanie może być jako dźwięk, obraz, bądź sytuacja lub zdarzenie w fizycznym życiu. Idąc tym wyjaśnieniem zdaje sobie sprawę, że właśnie dlatego nie wszystko było mi dane od razu w trakcie ćwiczenia. Otrzymałem parę przekazów - obraz tysiąca oczu, które patrzą na mnie z ciekawością, wdzięcznością, nadzieją. Czułem, że istoty te są mi bliskie i zależy im na mnie jak i mnie na nich. Pojawiło się też w którymś przesłań parę informacji co do mojego prywatnego fizycznego życia i postępowania w nim. Naprawdę ciekawe ćwiczenie i warto na nie czekać.

3 Adventure - Free Flow 12 -- Po wprowadzeniu do Focus 10 i Focus 12 otrzymuję sygnał naprowadzający i cel, mam swobodnie badać Focus 12 w poszukiwaniu odczuć, obrazów, dźwięków... Sygnał natomiast ma mnie zwracać we właściwym kierunku. Polecam to nagranie kiedy chcemy swobodnie nawiązać kontakt, wypróbować techniki lecznicze bądź wysłać komunikat. Używam go często.

4 Adventure - NVC 1 -- Fantastyczne nagranie. Poprzez słowa klucze ćwiczymy naszą wyobraźnię do komunikacji niewerbalnej. Jest ona kluczowa w celu bliższego i szerszego kontaktu z niefizycznymi istotami. Nic tak nie obrazuje tego co chcemy przekazać jak Niewerbalne obrazy. A więc po wprowadzeniu się w Focus 10 Robert rzuca nam parę słów, a my musimy sobie zacząć je wyobrażać do momentu gdy powie Wyłączam. Niesamowite jak z małej rzeczy potrafi stworzyć się cała historia zdarzeń. Następnie przenosimy się na krótko do Focus 12 by wychwycić wszelkie Niewerbalne komunikaty w przestrzeni. Podcas tego ćwiczenia miałem niesamowite odczucia. Jest to właściwa ścieżka jeżeli chcesz opuszczać ciało metodą praktykowaną np. przez Bruce'a Moen. Bardzo polecam to ćwiczenie.

5 Adventure - NVC II -- Kolejne ćwiczenie uczące komunikacji niewerbalnej. Jest ona o tyle ważna, iż uczy naturalnego, pozbawionego słów, komunikatu jakim posługujemy się na wyższych poziomach energetycznych, w świecie niefizycznym. Poprzez Focus 10 i 12 rozwijamy sentencję najważniejszej i najdoskonalszej afirmacji Instytutu Roberta Monroe i przekładamy ją krok po kroku na niewerbalne obrazy. Tym samym zwiększamy szansę na dotarcie do właściwych istot, które swoją pomocą, wsparciem, towarzystwem i przewodnictwem są w stanie wznieść nas na nowe poziomy doświadczenia.

6 Adventure - Compoint -- I znów ćwiczenie wprowadzające w ćwiczenia niewerbalnej komunikacji, a po nich swoboda w Focusie 12, gdzie wysyłając odpowiednie komunikaty doświadczyłem miłości istot, które wspierają mnie w każdej sytuacji. Doświadczyłem niezwykle wyraźnych obrazów oraz uczucia obecności tych istot. Pojawiło się też niezwykłe, oślepiające jak słońce światło. Coś niezwykłego.

ŚCIEŻKA Eksploracja Focus 15
NIESTETY NIE POSIADAJĄC TŁUMACZENIA NA JĘZYK POLSKI TEJ ŚCIEŻKI NIE DO KOŃCA POTRAFIĘ ZROZUMIEĆ NIEKTÓRE FRAGMENTY LEKTORA. UTRUDNIA TO WYKONYWANIE ĆWICZEŃ, WZMAGA ICH POWTARZANIE.

1 Advanced Focus 12 -- Zmiany jakie nastąpiły w raz z nową ścieżką to głos lektora, połączenie hemi-sync z muzyką, czyli metamusic. W tym nagraniu sami znając procedury i narzędzia, od relaksacji po Focus 10 i Focus 12 przenosimy się bez pomocy lektora. Kiedy już jesteśmy w Focus 12 pojawia się on ponownie mówiąc, że możemy do woli eksperymentować w Focus 12 wykorzystując wcześniejsze doświadczenia i narzędzia. A więc wysyłać prośby, kontaktować się i czekać odpowiedzi, ćwiczyć język niewerbalny.
Dowolność jest spora.  

2 Discovering Intuition -- Jak sama nazwa wskazuje ćwiczenie to ma na celu nawiązanie kontaktu, kanału z tą częścią siebie, która odpowiedzialna jest za podejmowanie decyzji. Za intuicję. JEst to trudne językowo ćwiczenie więc nie potrafiłem zrozumieć dokładnie intencji lektora, także nie wiem czy wykonałem je prawidłowo. Fakt jest jednak taki, że bardzo przyjemnie wprowadziłem się w Focus 12 i będąc w tym stanie niezwykle odprężonym zadawałem pytania oczekując odpowiedzi, wskazówki od intuicji. Ćwiczenie daje również ciekawe narzędzie, które można wykorzystywać w życiu codziennym, a mianowicie - zaczerpnąwszy powietrza, mamy wypowiedzieć intencję na wdechu o podpowiedź naszej intuicji, pojawić powinien się sygnał, bądź znak. Próbowałem, efekt jest.

3 Exploring Intuition -- Właściwie to nagranie jest bardzo podobne do poprzedniego. Słuchałem go dwukrotnie aby bardziej zrozumieć lektora, gdyż nie posiadam tłumaczenia tej ścieżki. Chodzi tu o jeszcze większe zrozumienie działania Intuicji, jeszcze lepsze przygotowanie aby z intuicji korzystać na co dzień. Świetne narzędzie.

4 Intro to Focus 15 -- Boże to co przeżyłem przed chwilą, Focus 15, stan bez czasu, a zarazem jak powiedział to pewien człowiek - stan z wszystkimi czasami! To wszystko co było przed tym nagraniem nie może się równać temu co przeżyłem podczas tego nagrania. Podszedłem do tego z ciekawością, po prostu "co się wydarzy"..przerosło to moje oczekiwania. Wychodziłem z ciała fizycznego, mam za sobą ponad setkę wyjść..jednak to co można osiągnąć poprzez HemiSync jest zupełnie innym, doznaniem tego co jest w POZA. Focus 15, nagle podczas liczennia poczułem niesamowitą energię, coś jak przestrzeń trójwymiarowa czerni, ale jakoś inaczej, bardziej, głębiej. Byłem wszystkim i niczym, byłem olbrzymem i maleńkim ziarnem. Byłem w przestrzeni tak ogromnej, że przygniatała mnie swoją wielkością... czułem jak ciało oddycha szybciej, miałem poczucie, że przecież nie mogę myśleć o ciele bo może to zepsuć ćwiczenie, ale dogłębność Focus 15 była tak wszechobecna, że żadne ciało nie mogło tego zepsuć.. Było warto, warto zacząć program Otwarcia Wrót. Warto przejść te wszystkie nagrania, nie wiem, czy efekt byłby taki sam gdybym ominął jakieś ścieżki, gdybym nie robił ich dokładnie, nie powtarzał aby zrozumieć, doświadczyć. Nie wiem. Wiem natomiast, że jestem daleko, Nie mogę się doczekać kolejnych taśm. Od Focus 15 zaczyna się inny, poza cielesny obszar. Jestem w nim, jestem w nim nawet teraz...

5 - Mission 15 Creation and Manifestation -- Znów po przejściu przez Focus 10  i następnie 12 wkroczyłem w dziwne uczucie bycia w Focus 15. To takie ciekawe uczucie, jakbym był maleńki, a ogromna przestrzeń dookoła przytłaczała mnie. Jednocześnie jestem taki wolny, taki czysty. To uczucie rozpoznaje w swoich wspomnieniach, kiedy byłem dzieckiem często miałem je kiedy zasypiałem. Teraz przypominam sobie, a więc to prawda - dzieci mają szerszy kontakt.. Hmm szkoda, że nikt im tego nie mówi, jak wiele by to zmieniło w tym fizycznym świecie, kiedy każdy nowy, mały człowiek był uczony tego niesamowitego kontaktu. Ale wracam do ćwiczenia, do głosu lektora, który mówi coś o manifestowaniu siebie, o kreatywności. "Po prostu bądź" mówi, a ja jestem. "kiedy tylko będziesz tego potrzebował, weź głęboki oddech, w każdej chwili życia fizycznego, wypowiedź słowa czego chcesz teraz, i wypuść powietrze..." Kolejne przydatne narzędzie codzienności w rzeczywistości fizycznej. Jestem jeszcze chwilę, dano mi chwilę czasu abym mógł swobodnie pobyć w Focus 15, widzę różne obrazy. Kobieta, mężczyzna. Coś robią... wysyłam prośbę o kontakt. Nikt nie odpowiada, ta przestrzeń jest tak wielka, może tu nie ma nikogo w pobliżu.. Ciągle czuję ciało, choć śpi to czuję je, nie wiem czy to mi przeszkadza. Czuję się dobrze. Powrót, do Focus 12, do 10... C-1. Prawie zasnąłem, było mi tak dobrze. ( ćwiczenie wykonywałem 4 krotnie, aby przejść do focus 15 trzeba mieć naprawdę spokojne warunki)

6 - Exploring Focus 15 -- Po kolejnych Focusach znów znajduję się w Focus 15. Tym razem mam doświadczać, nasłuchiwać jakbym to ujął tego co może się wydarzyć, co może się przytrafić. A więc zupełnie tkwię w tym stanie i przyglądam się, moje myśli ciągle pojawiają się i trochę przeszkadzają, ale w końcu uspokajam je. Miałem parę wizji lecz najważniejsze czego udało mi się doświadczyć podczas tego ćwiczenia to to, że:
1) Podczas podróży przez Focusy wyobrażając sobie, że jestem kulą energii dużo dokładniej i jaśniej widzę różnicę między nimi.
2) Wyobrażając sobie siebie lepiej robić to w sposób, w którym widzimy się w całości, nie w sobie, ale jakbyś my stali obok. Kiedy to zrobiłem zauważyłem co najmniej kilka istot obok swojej postaci, które były wyraźnie zainteresowane moją obecnością. Jedna aż zbyt bardzo stała się natarczywa i musiałem ją zdystansować.
3) Przyszła też pewna odpowiedź - dotychczas sądziłem, że podczas swoich eskapad POZA CIAŁO FIZYCZNE poddając się energii jest to moje JA-TAM, jednak ostatnio energia ta często przejmowała nade mną kontrolę zaraz po opuszczeniu ciała, odpowiedź brzmi - czasem niektóre istoty w ten sposób pragną skontaktować się z Tobą, przywołać cię.
Wracając do C-1, już w Focus 10 postanowiłem wywołać w sobie Czystą Bezwarunkową Miłość, aby podziękować za doświadczenie, zacząłem przypominać sobie sytuację w których czułem miłość, uczucie zaczęło się we mnie wzmagać... nagle poczułem niesamowitą energię, dziwne bo było to już na końcu taśmy, znów ta wszechogarniająca energią, moja maleńkość. To właśnie część, jedna z możliwości objawiania się CBM (czystej bezwarunkowej miłości). Po powrocie do C-1 czułem się tak lekko i błogo, że nie do końca zdawałem sobie sprawę z fizycznego bycia.

ŚCIEŻKA 6 -  ODYSSEY
Nowa ścieżka. Ta ścieżka ma za zadanie odkryć przed nami, namacalnie, tego iż jesteśmy czymś więcej niż Ciało Fizyczne. Ścieżka jest wprowadzeniem do ciała energetycznego, niefizycznego poprzez jego odczuwanie, wibracje, aż do uzyskania stanu bycia tym ciałem, bycia w nim.

1 - Sensing Locale 1 -- To pierwsze ćwiczenie ma zaznajomić nas z delikatnym przesunięciem niefizycznych rąk. Przez Focus 10 wprowadzam się w Focus 12. Tu rozluźniam się jeszcze bardziej i za głosem lektora staram się wyobrazić dłoń, najpierw prawą. Staje się dłuższa, rozciąga się w kierunku w którym leży. Rozciągam ją aż napotykam na opór, ściankę, szafkę. Potem dłoń przechodzi przez tę powierzchnię, jest dalej. Znów jakiś przedmiot. Teraz cofam dłoń z powrotem, do Fizycznego położenia.
Powtarzam ćwiczenie z lewą dłonią. Tak samo. Odczucia podobne. Wracam do C-1
Taśma słuchana dwa razy. Efekt uzyskałem po uzyskaniu dobrych warunków relaksacyjnych.

2 - Expansion in Locale 1 -- Znajome otoczenie, skrzynka, rezonans i afirmacja. Jestem zrelaksowany, jestem w Focus 10. To ćwiczenie ma pomóc mi w wyczuciu swojego energetycznego, niefizycznego ciała, które jest obok mnie. Powoli wprowadzam się w Focus 12. Wyobrażam sobie jak moje Niefizyczne Ciało rozszerza się, obejmuje coraz więcej, dalej... W pewnym momencie wyobraziłem sobie jak to Niefizyczne Ciało stoi przed Fizycznym, leżącym Ciałem. Wyobraziłem sobie nić biegnącą z Fizycznego do niefizycznego Ciała, nagle wyobrażenie stało się rzeczywistością kiedy znalazłem się w nici, biegłem z Fizycznego do Niefizycznego Ciała. Poczułem że jestem w nim, widzę nim, patrzę na leżące obok ciało, postanowiłem pójść z powrotem nicią. I znów jestem w Fizycznym. Piękne uczucie.. Focus 12, słyszę lektora. - Poczuj wibrację - mówi. Wsłuchując się w tym momencie w dźwięki dostrzegam iż mają delikatny wibrujący ton, szybszy, coraz szybszy choć nie tak szybki jak czasem odczuwane wcześniej wibracje. Staram się wczuć w to, przywołuję to uczcie, wibracji z przeszłości. Czuję się świetnie, lekko, czuję jakbym delikatnie był wyżej, coraz wyżej. To ćwiczenie, miało spowodować poczucie oderwania i rzeczywiście, dobrze zorganizowane można odnieść to wrażenie, to uczucie, tą obecność POZA CIAŁEM. Byłem tak swobodny, kilka razy zobaczyłem obraz twarzy, oczu.. Było mi tak dobrze, że niechętnie zacząłem po kilku chwilach wracać niżej, z powrotem do Ciała Fizycznego, za głosem lektora. Z pewnością powtórzę to ćwiczenie, gdyż jest bardzo ciekawe i świetnie wprowadza w wibracje.

3 Point of Departure -- Kolejne nagranie z tej niezwykłej ścieżki to nauka ruchu, poruszania się w w tym innym systemie świadomości jaki niewątpliwie było mi doświadczyć. Podchodziłem do tego ćwiczenia wiele razy. Za każdym razem starałem się opuścić ciało fizyczne w podobny sposób w jaki robię to w rannych godzinach, za pomocą metody 4+1. Okazało się, że jest to błąd. Opuszczanie ciała za pomocą programów Hemi Sync polega na stopniowej zmianie stanu świadomości przy wyraźnym odczuwaniu ciała fizycznego. Jestem poza ciałem silnie odczuwając w umyśle, widząc obrazy, czując ruch, przestrzeń, isoty, ale jednocześnie czując oddech swojego ciała, czasem czując jego obecność. A więc wracając do taśmy, zmieniając koncepcję odczuć bycia POZA CIAŁEM zrozumiałem i odczułem sens i cel tego ćwiczenia. A więc po wprowadzeniu się w stan 10, po wyczuciu, wyobrażeniu sobie ciała niefizycznego w okolicy swojego fizycznego ciała, jego połączenia, wibracji jakie wydaje, zacząłem się przenosić w stan Focus 12..powoli, metodą której nauczyłem się już wcześniej. Teraz, kiedy zmieniła się percepcja na bardziej głębszą, doraźną zacząłem za namową lektora wyobrażać sobie ruch obrotowy swojego ciała..kręciłem się w wyobraźni coraz szybciej, w pewnym momencie zobaczyłem i zacząłem odczuwać, że będąc w ciele fizycznym jestem równocześnie nad nim, widząc siebie w dole, mając za sobą sufit. wyżej, wyżej...widzę siebie jak wznoszę się przez kolejne segmenty budynku mieszkaniowego, w końcu jestem na zewnątrz, wyżej i wyżej...ponad chmury, planetę..w stronę księżyca. Ląduję na nim. Sprawdzę co jest po tej drugiej stronie, ciemnej. Jestem nad nią, jest ciemno, ale przecież mogę podświetlić, i obraz księżyca robi się jasny jak na zdjęciu. Są kratery, ogólna szarość. Odczuwam delikatnie ciało fizyczne.. wracam do wyobraźni, głęboko... jestem z powrotem na Ziemi, pokój, okno, wyskakuję przez nie, lecę szybko w dół, spadam..podobne uczucie jak wtedy kiedy robię to Poza Ciałem w trakcie OBE. Spadam i ląduje na samym końcu delikatnie na Ziemi. Jestem tu. Teraz polatam trochę. Moje obrazy i wyobraźnia są tak wyraźne. Hej, doszła do mnie myśl, że kiedy myślę o istotach w POZA to nazywam je moim JA. Myśl podowiada - zbyt wiele uwarunkowań. Rozumiem i wszystko staje się takie spokojne. Eksploracja, jestem zafascynowany tym nowym sposobem podróży. Wtem odzywa się lektor. JUŻ?! Nie to za szybko...no cóż. powoli za jego słowami myślę - jestem w ciele fizycznym. O, jaka różnica, czuję ciało znacznie mocniej niż w trakcie eksploracji. Jestem w 12ce, jeszcze nie czuję ciała tak mocno jak w 10tce więc wyrażam wdzięczność, dziękuję za to co mnie spotkało. Czuję, że dookoła mnie jest co najmniej 10 istot, uśmiechają się, czuję, że przyjmują moje podziękowania. Wracam, powoli wracam za liczącym do 1nego lektorem..W prost do Świata Fizycznego.
Wskazówka: zrozum, że sposób i odczuwanie bycia POZA może być zupełnie różne w trakcie stosowania Hemi Sync jak i metod OBE.

4 Nonphysical friends -- ćwiczenie, jak słyszymy na początku, ma nas w pewnym sensie skontaktować z niefizycznymi przyjaciółmi, przewodnikami lub pomocnikami. Kontak ten ma się odbyć na zasadzie pomocy w opuszczeniu ciała fizycznego. A więc od początku: wprowadzam się w Focus 10 i słyszę lektora - poczuj energię swojego fizycznego ciała. Skupiam się na energii i zaczynam odczuwać jak całe moje fizyczne ciało jest nią wypełnione. Jest taka namacalna, ciepła, a w pewnych stanach nawet gorąca. Następuje coś w rodzaju afirmacji lub prośby o pomoc niefizycznych istot. Jej treść jest bardzo podobna do afirmacji TMI. Po jej wypowiedzeniu w myślach powoli przenoszę się metodą pogłębiania świadomości do Focus 12. Znów czuję tą subtelną różnicę między Focusami. Kiedy jestem w pełni w Focusie 12 lektor mówi mi o istotach niefizycznych, o tym, żebym dostrzegł ich światło. Cztery istoty, które pojawić się mają z obu moich stron. Lekko podniecony wypatruję czarną pustkę po prawej i po lewej jednak nic nie dostrzegam. Pojawia się jednak pewne uczucie, jakby ktoś był obok. Lektor mówi, abym poczuł jak lekko, do góry, lekko moje niefizyczne ciało unosi się z pomocą tych czterech istot. Zaczynam sobie to wyobrażać. Układam w myślach obraz, jednak nie wychodzi mi to zbyt dobrze. Postanawiam się rozluźnić i po prostu czekać, nie oczekiwać niczego czego bym chciał ale po prostu czekać na to co się wydarzy. Lektor mówi po chwili, że teraz moje ciało niefizyczne wraca do fizycznego. Tu na moment ulatuję gdzieś wyobraźnią lekko tracąc świadomość by po sekundzie usłyszeć głos lektora "teraz znów twoi przyjaciele unoszą cię w górę" w tym momencie zaczęło się. Nagle czuję jak moje ciało fizyczne zostaje gdzieś z tyłu, odczuwam ruch i wir koloru niebiesko, biało, czarnego który rozpościera się przede mną. Widzę delikatne kontury, cienie postaci dookoła mnie. Uczucie jest bardzo zbliżone do tego które towarzyszy mi podczas porannego OBE. Czuję się lekko podniecony więc obniżam to uczucie aby nie przeszkadzało mi w utrzymaniu tego stanu. Jest fantastycznie. Mam wrażenie, że gdybym poruszył ciałem to po prostu ruszył bym tym niefizycznym i poleciał gdziekolwiek bym chciał. "Ależ to nagranie krótkie" -  myślę, kiedy odzywa się lektor i kieruje mnie z powrotem do ciała fizycznego. W okolicy odliczania 12-11 przestaję odczuwać niefizyczne ciało i powracam powoli do C-1.
Ćwiczyłem z tym nagraniem 4 razy, a powyższy efekt był wynikiem ostatniego przesłuchania. Chyba spróbuję jeszcze raz, gdyż uczucie to jest niesamowite.

5 Mouvement to Locale 2 - Intro Focus 21 -- pierwsze wprowadzenie do Focusa 21, to miejsce w którym kontakt jest jeszcze łatwiejszy. Po wprowadzeniu się przez Prepreparation proces do Focus 12 zaczyna się odliczanie i lot w górę, aż do 21 Focusa. Tam zauważam słup białego światła, słup nagle znika i pozostaje tylko biała plama światła ponad. Postanawiam lecieć tam, przejść przez nią. Kiedy jestem już w środku czuję biel, jest dookoła, jest tyle białego światła. Po drodze kogoś mijam, zatrzymuję się przy nim. Czuję miłą, serdeczną postać, jednak siła ciągnie mnie wyżej. Nagle zauważam kobietę, skinieniem każe iść za sobą. Siada na czymś w rodzaju tronu i majestatycznym ruchem ręki daje do zrozumienia abym podszedł. Uśmiecham się i podchodzę. Pytam jeszcze czy ona jest kimś z tej drugiej miłosnej części mnie samego. Ona jednak kiwa głową, że nie. Zmienia się w dziwną postać i zaczyna wsysać kolejno części mojego ciała niefizycznego. Otwieram się na miłość i wysyłam ją w jej kierunku. Postać zostaje zneutralizowana i wchłonięta w całości we mnie. To samo robię z kimś w rodzaju jej "sługi". Słyszę, że nastąpi teraz powrót do Local 1 czyli Focus 12. Powoli wracam. Znów mijam po drodze tę samą postać co poprzednio. Miła ciepła energia, pytam o to całe zajście - "to iluminacja" odpowiada postać i żegnamy się uściskiem miłości. Wiem, że przeszedłem test. Wracam. W Focus 12 przypominam sobie parę poznanych osób na ostatnich warsztatach B. Moena i wysyłam ku nim swoją energię.
Powrót do C1 przebiega w cudownej, atmosferze CBM...

Free Flow Journey in Focus 21 -- Ostatnia ścieżka, jestem naładowany pozytywną energią kiedy się do niej zabieram. Po Preprearation Proces ustanawiam intencję prawidłowego i dobrego wykonania ćwiczenia.  Po wylądowaniu najpierw w F10, a następnie w F12 pomagam sobie metodą nauczaną przez Moen'a. Długi lot do F21 jaki mi się ponownie jako lot w stronę białego światla. Światła, które w momencie przejścia przez nie, wypełnia całą przestrzeń swoją czystością. Jetem w F21. Białe światło, postacie. Proszę o przewodnika, pojawia się niemal od razu. Proszę go o zaprowadzenie do zmarłej niedawno osoby, ojca mojego przyjaciela. ...Nie będę opisywał tutaj c ałości wydarzeń spotkania z nim i kontaktu. Ważne jednak jest to, że kontakt był klarowny i niemal rzeczywisty. Hemi Sync wzmacniają wyobraźnię do lepszego stopnia percepcji.
Spotkanie zostaje przerwane przez głos z taśmy. Wracam żegnając po drodze przewodnika i przesyłając mu Czystą Bezwarunkową Miłość.

Podsumowując: Program Gateway Experience jako sztandarowy program Instytutu Roberta Monroe otwiera przed nami wrota do poznania i zrozumienia, że jesteśmy czymś więcej niż tylko fizycznym ciałem. Wykonywanie ćwiczeń, krok po kroku nie może się równać z tym, co pewnie można przeżyć w samym instytucie pod okiem specjalnie wyszkolonych trenerów, ale w domowych warunkach potrafi nadać nowy tor naszemu życiu, lub przynajmniej wyegzekwować od nas samych zrozumienie jego walorów i piękna. To piękno jest ekspresyjnym podejściem do każdej następującej po sobie chwili TU I TERAZ. Bez patrzenia w przeszłość i przyszłość, po prostu liczy się tylko teraźniejszość. Wiele mógłbym jeszcze sławić Hemi Sync, opowiadać o zaletach i wpływie na mnie samego, jednak nie jestem ani naukowcem, ani osobą do tego przygotowaną, więc jako badacz, sonda zesłana na Ziemię jako jedna z miliardów innych, stwierdzam z cała stanowczością - warto poszerzyć świadomość i sięgnąć po program Gateway Experience. TSI 22.05.2015

Linkback: http://forum.instytutnoble.pl/seo/23/seo/962/
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2015, 11:12:19 pm wysłana przez Rafał N. »

Offline zinka

• Respect: +469
Odp: Program Otwarcia Wrót - relacja
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 29, 2014, 08:23:49 pm »
+2
Super, będziemy mieli relację na bieżąco z pierwszej ręki <ok>

Po kursach Monroe, parę osób organizowało sobie takie pomieszczenie wyciszone z odpowiednią atmosferą do podróży, bo podstawa, to warunki trzeba mieć, żeby móc praktykować doświadczenia poza ciało, a kursy organizowane przez instytut Monroe, trochę kosztują.

Powodzenia :)
..nic nie jest takim, jakim się wydaje byc

Offline damian1982

• *
  • Respect: +2
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 06, 2014, 12:36:02 pm »
+2
Hi ja tez mam te same plyty moglbys mi powiedziec jakie slowa wypawiadasz ja tez wprowadzilem sie w ciekawy stan na pomoca jego plyt ale tak jak mowisz trzeba sobie znalesc odpowiednie miejsce przedewszystkim tam Gdzie mozesz sie skupic I nikt ci niebedzie przeszkadzal informuj nas o twoich postepach z Hemi syc bo nie nakazdego dziala ta sama czestotliwosc pozdr

Offline Rafał N.

• **
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 07, 2014, 11:42:37 am »
+1
Dzięki za wczytanie. Kolejne dwie ścieżki opisane.
Zinka kursy takie organizowane są także w Polsce, organizuje je Paweł Byczuk. :)
damian - dokładnie, wcześniej również próbowałem tego programu ale nie wychodziło tak jak teraz, w odpowiednim miejscu i czasie. :)

Offline Rafał N.

• **
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 21, 2015, 08:19:32 pm »
+1
Niesamowite doświadczenie Focusa 15... Opis Ścieżki, która wychodzi w inny system rzeczywistości powyżej w opisie programu.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2015, 10:33:00 pm wysłana przez Rafał N. »

Offline Sofia

• sofiasni.blogspot.com
  • Respect: +132
    • Mara Aram
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 24, 2015, 05:58:53 pm »
+1
Dzięki za wczytanie. Kolejne dwie ścieżki opisane.
Zinka kursy takie organizowane są także w Polsce, organizuje je Paweł Byczuk. :)

Próbuję coś znaleźć w necie na ten temat ale nieskutecznie.  Rafał, napiszesz coś więcej na temat tych kursów w Polsce?
"Pragnienie jest wołaniem, kształtując chimerę prowokujemy rzeczywistość". W. Hugo

Offline Rafał N.

• **
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 24, 2015, 10:06:33 pm »
+1
Sofia odpowiadam:)
http://hemi-sync.com.pl/

Offline Rafał N.

• **
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 23, 2015, 08:27:17 pm »
+1
Rozpocząłem ćwiczenia z Ścieżką ODYSSEY. Opisy powyżej. :)

Offline Rafał N.

• **
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 13, 2015, 09:15:47 pm »
+1
Właśnie dodałem kolejny opis ćwiczenia z taśmą. Fascynująca podróż POZA, zupełnie inna, ciekawa percepcja w stosunku do OBE.

Offline Rafał N.

• **
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 22, 2015, 11:06:25 pm »
0
Program zakończony. :)

Share via facebook Share via twitter

xx
Stała częstotliwość sygnału - program 4

Zaczęty przez Robert Noble

15 Odpowiedzi