Sklep Ezoteryczny szamanskibeben.pl

Autor Wątek: Inny świat - świat równoległy czy nasz?  (Przeczytany 3038 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nigashar Altarion

• **
  • Badacz światów równoległych
  • Respect: +33
    • Projekt informatyczny
Inny świat - świat równoległy czy nasz?
« dnia: Lipiec 22, 2014, 12:13:29 pm »
+1
Dosłownie przed chwilą wróciłem z pouczającej podróży w towarzystwie Przewodników vel Niefizycznych Przyjaciół. Przeczytawszy rozdział, w którym pan Monroe opisuje podróż do świata równoległego (Obszar III), postanowiłem i ja spróbować coś zobaczyć. Słuchawki na uczy, biały szum i wygodne siedzisko - mój zestaw do podróży mentalnych w komplecie. Chwila relaksacji, widok mojego pokoju i ciała... wylatuję przez dach na podwórko i wołam NP. Zjawiają się szybko, od razu zabierając mnie "tam, gdzie chcę". Nie do wiary, że słyszą moje myśli ze świata fizycznego. Pędzimy przez czerń, po chwili raptownie zmieniając kierunek. Stoimy pod dziwną ścianą zawieszoną w pustce. Jest chyba zbudowana z cegły, a pośrodku ma sporych rozmiarów dziurę w kształcie ciała. Przechodzimy przez nią, czuję mentalne polecenie, by "otworzyć oczy". I już oślepia mnie słońce, które zalewa blaskiem soczyście zielone wzgórza i nizinę w dole. Schodzimy, NP stają się jakby weselsi. Trafiamy na ścieżkę wysypaną żwirkiem lub piaskiem, trudno to stwierdzić. Wieje lekki wiaterek. Zwracam uwagę, że ten świat równoległy wygląda jak Ziemia, równie dobrze może to być Beskid czy nawet wzgórza niedaleko Olsztyna. To, co słyszę od NP wprawia mnie w osłupienie:
- To jest inny świat. To jest też Ziemia.
Nie bardzo rozumiem, o co w tym chodzi. W końcu NP wyprowadzają mnie z konfuzji. Okazuje się, że to, co oglądam to owszem, inny świat... ale znajduje się na Ziemi, na prawdziwej Ziemi.
- To przyszłość Ziemi. To jest Raj.
Rodzi się więcej pytań. Kobieta NP zwraca uwagę na siedzącą w cieniu drzew po lewej stronie grupę roześmianych ludzi. Pyta, czy poznaję tu kogoś. Wytężam wzrok i widzę machającą do mnie kuzynkę z zagranicy. Pytam, czy jesteśmy w Australii.
- Poniekąd. - odpowiada NP z uśmiechem.
Chcę dowiedzieć się, który mamy rok, by umiejscowić ten Inny Świat w historii.
- Jest rok tysiąc dziewiąty, według nowej rachuby czasu.
Dostaję propozycję porozmawiania z babcią kuzynki, teraz jak widzę odmłodniałą i zdrową. Nie chcę jednak przeszkadzać jej w odpoczynku, wobec czego powracamy do OSPUO lub OP (wciąż mam problem z rozróżnieniem tych miejsc, wyglądają jak mój pokój, ale kilka rzeczy zawsze się nie zgadza). Wyrażam chęć eksploracji kolejnych obszarów astralnych. Lecimy w górę, mkniemy przez chwilę w białym świetle ("To obszar Niebiańskich Chmur..." - słyszę komentarz Przewodniczki), potem przenikamy przez strefę bardzo głośnego pisku i lądujemy na znanej mi drodze we wsi. Przebiega przez zalane światłem słońca pola.
- Na tej drodze ktoś zginął. Przypatrz się Przewodnikowi, jak zabiera go do Terytorium Systemów Przekonań.
Widzę leżącego na poboczu mężczyznę, na oko 50-60 letniego. Zdaje mi się, że obok leży rower, ale mogę się mylić. NP rozmawia z nim chwilę i widzę, jak razem odlatują. Powoli kroczymy z Przewodniczką drogą, czekając na NP. W końcu powraca i mogę zakończyć podróż.

Linkback: http://forum.instytutnoble.pl/nigashar-altarion/53/seo/922/
"I usłyszałem głos z nieba, mówiący: „Napisz: Szczęśliwi są umarli, którzy umierają w jedności z Panem — począwszy od tego czasu..." - Obj. 14:13

Offline Linek

• Dostęp z wyjściami
  • Hypnos
  • Respect: +172
Odp: Inny świat - świat równoległy czy nasz?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 22, 2014, 01:21:11 pm »
+1
Trudno cokolwiek powiedzieć o tym świecie. Musiałbyś zebrać więcej sensownych argumentów. Spytać może o wydarzenia, które miały by się wydarzyć w naszym świecie w najbliższym czasie skoro to świat przyszłości.

Równie dobrze może być to całkiem inna płaszczyzna energii a także Twoja projekcja pozbawiona jakiejkolwiek energii. 

Pozostaje Ci tylko dalsza eksploracja ;) 
... duch żyje w nas ... duch nami śni ...

• **
    • Projekt informatyczny
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 22, 2014, 01:26:02 pm »
0
Równie dobrze może być to całkiem inna płaszczyzna energii a także Twoja projekcja pozbawiona jakiejkolwiek energii.

To akurat możliwe, cały czas mam przeświadczenie, że podróż mentalna to tylko wyobraźnia lenia, który nie może się zmusić do wstania o 4:00 na OOBE ;)

Offline Negai

• Respect: +97
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 23, 2014, 12:30:23 pm »
0
Wow wow, szacun na prawdę :) Następnym razem popytaj trochę NPków odnośnie takich ciekawych miejsc. Może udaj się tam jeszcze raz następnym razem? Jak ty to robisz że tak łatwo wszędzie podróżujesz, i masz takie ciekawe wyjścia?? :P

• **
    • Projekt informatyczny
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 23, 2014, 12:36:15 pm »
0
Jak ty to robisz że tak łatwo wszędzie podróżujesz, i masz takie ciekawe wyjścia?? :P

To nie literalne OOBE, niestety... podróż mentalna to coś o wiele słabszego, prawie zero doznań. Czasem tylko czuję coś, nawet tego nie widzę (coś jak Bruce Moen). A że są pouczające, to inna sprawa :)

Offline Negai

« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 23, 2014, 12:37:26 pm »
0
Achh, a więc podróż mentalna :D Muszę o tym więcej się dowiedzieć to może też popróbuje :P

• **
    • Projekt informatyczny
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 23, 2014, 01:52:54 pm »
0
może też popróbuje :P

Próbuj, na pewno warto! Ciekawie opisuje to pan Karol Cetlin tutaj. Taka namiastka OOBE, jak mówiłem. Coś dla leniuchów ^-^

Offline Linek

• Dostęp z wyjściami
  • Hypnos
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 23, 2014, 02:41:57 pm »
0
Ta nie leniuchuj tylko bierz się do roboty :P Narzekałeś, że szkoła Ci energię do śnienia zabiera, wakacje są więc można działać :) 

Offline Negai

« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 23, 2014, 08:36:57 pm »
0
Heh, ja już taka napalona podchodzę do opisu podrózy mentalnej, czytam tak i czytam, i tak trochu się uspokoiłam, z racji tego że zrozumiałam że  PM to po prostu świadome zasypianie, którego ja akurat często doswiadczam, no chyba że coś mylę albo coś :P No nie wiem, ale te obrazy szybkie które pojawiają się w czasie relaksacji to już powoli wchodzenie do świata snu, a potem to robi się coraz bardziej intensywne i tadam! Mamy PM lub jak kto woli świadomy sen, bynajmniej ja to tak rozumiem, nie rozkminiłam bowiem różnicy między podróżą mentalną a zachowaniem świadomości podczas zasypiania. Nie wiem wobec tego po co tworzyć nowe nazwy dla tego samego zjawiska :P 

Offline Linek

• Dostęp z wyjściami
  • Hypnos
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 23, 2014, 09:10:06 pm »
+2
Negai coś pochrzaniłaś ;D LD a PM co całkiem inna bajka. Proces mentalny to proces wyobraźni, myśli. "ciało" mentalne jest bardzo subtelne. Najprościej jest to określić jako podróż wyobraźni. 

LD to OBE nie jest inaczej. Oba zjawiska są bardzo intensywne jeśli już ktoś uparcie twierdzi, że to nie to samo... 

Obrazy które pojawiają Ci się podczas relaksacji to najprawdopodobniej hypnagogia. 

Offline zinka

• Respect: +469
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 23, 2014, 09:23:37 pm »
0
Ja, to już w ogóle nie kojarzę tych waszych fachowych nazw, ale coś mi się wydaje, że Ld od mentalnej podróży, to jednak się różni Negai :P
..nic nie jest takim, jakim się wydaje byc

• **
    • Projekt informatyczny
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 24, 2014, 09:34:33 pm »
+1
Ta nie leniuchuj tylko bierz się do roboty :P Narzekałeś, że szkoła Ci energię do śnienia zabiera, wakacje są więc można działać :)

Linek to potrafi mnie zmotywować :) Dziękuję!

PM to po prostu świadome zasypianie, którego ja akurat często doswiadczam (...) No nie wiem, ale te obrazy szybkie które pojawiają się w czasie relaksacji to już powoli wchodzenie do świata snu, a potem to robi się coraz bardziej intensywne i tadam! Mamy PM lub jak kto woli świadomy sen

No nie jest tak, Negai... Podczas (mojej) podróży mentalnej relaksujesz się, by (mówiąc naukowo) mózg przeszedł na fale alfa, co czyni wyobrażenia bardziej realnymi. Spróbuj sobie coś zwizualizować "na sucho", siedząc przy komputerze czy robiąc coś innego, a spróbuj wygodnie usiąść i się odprężyć. Widać różnicę? Przy PM nie zasypiasz - cały czas czujesz ciało fizyczne i bodźce do niego docierające.

Share via facebook Share via twitter

xx
Zrozumieć Świat

Zaczęty przez Świetlisty

5 Odpowiedzi
2109 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Wrzesień 16, 2013, 03:33:11 pm
wysłana przez NianiaOgg
xx
Żółty świat Manfreda G.

Zaczęty przez studniarz

4 Odpowiedzi