Sklep Ezoteryczny szamanskibeben.pl

Autor Wątek: Zabawy w Boga efekt  (Przeczytany 1581 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nigashar Altarion

• **
  • Badacz światów równoległych
  • Respect: +33
    • Projekt informatyczny
Zabawy w Boga efekt
« dnia: Czerwiec 23, 2014, 10:15:14 pm »
+2
Oj, stęskniłem się za wami!.. Szczęściem wakacje się rozpoczynają i na pierwszy plan wreszcie mogą wyjść podróże po tej innej stronie świata :)

Opowiem o tym, co zobaczyłem kilkanaście dni temu, kiedy zmęczony szkołą i wszelakimi trudnościami życia leżałem jak kłoda w łóżku. Nie wiedzieć czemu zacząłem "widzieć przez zamknięte oczy". Mogłem dokładnie (znaczy się tak, jak widzi się wyobrażane rzeczy) zobaczyć kawałek ściany i pościel... Ciekawe też było to, iż czułem, jakbym był czymś w rodzaju kulki, małego punktu bez ciała. Samej świadomości. Oczywiście przypomniałem sobie wszelkie próby poznawania "drugiej strony" i pomyślałem: czemu by nie? Wyleciałem ze swojej głowy (jeśli można to tak ująć) i stanąłem w pokoju. Moje ręce były półprzezroczyste, prawie bezbarwne. Pomyślałem o przeniesieniu się do Biblioteki (o której, jakby ktoś już zapomniał, była mowa w moim pierwszym wpisie) i poleciałem tunelem. Wpadłem z impetem przez drzwi, a przerażona bibliotekarka zaniosła się śmiechem. Przynajmniej tarcie twarzą o dywan trochę mnie dostroiło. Po krótkiej rozmowie i stwierdzeniu, że nie ma tu na razie nic do roboty, przeleciałem do OSPUO i mojego wykreowanego nie wiadomo kiedy Międzyświata. Przyznam, że nie bardzo poważny wydaje mi się pomysł zabawy w kreowanie rzeczywistości, ale biorąc pod uwagę, że w każdym z nas gdzieś kryje się dziecko kochające zabawy w piaskownicy... Otworzyłem pierwsze Drzwi w budynku (odsyłam do poprzedniego wpisu) i wszedłem do jasnego, zalanego światłem świata. Na niebie ani chmurki, namiot o dziwo stoi... Bajka. Można powiedzieć: save zadziałał. :) Postanowiłem trochę się rozejrzeć w mojej kreacji. Poszedłem ścieżką do lasu leżącego wprost przede mną. Przyznam, wszystko wyglądało pięknie i moja podświadomość wykonała kawał roboty... czy dobrej - okaże się. Szedłem więc ścieżką, słysząc plusk wody. Nagle usłyszałem szum i z zachwytu nad OSPUO wyrwał mnie głęboki głos... CDN

Linkback: http://forum.instytutnoble.pl/nigashar-altarion/53/zabawy-w-boga-efekt/902/
"I usłyszałem głos z nieba, mówiący: „Napisz: Szczęśliwi są umarli, którzy umierają w jedności z Panem — począwszy od tego czasu..." - Obj. 14:13

Offline Negai

• Respect: +97
Odp: Zabawy w Boga efekt
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 29, 2014, 07:33:21 pm »
0
Heh, no jak CDN!? Wypraszam sobie, chce wiedzieć co będzie dalej :)
Ja nigdy nie tworzyłam ,,mojego świata" w poza, ale fajnie by było przenieść się do jednego pięknego miejsca, które odkryłam w jednym z moich pierwszych wyjść. Ktoś mi powiedział, że jest moje, więc chyba nie powinno być problemu się tam przeteleportować :)

Offline zinka

• Respect: +469
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 08, 2014, 10:19:23 pm »
0
Monroe w jednej ze swoich książek opisuje idealny świat stworzony i wykreowany przez swojego nieżyjącego przyjaciela, tak mi się skojarzyło jak napisałeś, że wyjście z twojego świata prowadziło ścieżką przez las, drogę taką opisuje właśnie Monroe kiedy opuszcza przyjaciela zostawiając go w swoim idealnym świecie.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 08, 2014, 10:35:14 pm wysłana przez zinka »
..nic nie jest takim, jakim się wydaje byc

• **
    • Projekt informatyczny
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 09, 2014, 12:20:19 pm »
0
Monroe w jednej ze swoich książek opisuje idealny świat stworzony i wykreowany przez swojego nieżyjącego przyjaciela

A nie pamiętasz może, w której książce? Czytałem "Podróże poza ciałem" i "Dalekie Podróże", ale nie przypominam sobie tego opisu. Muszę go sobie przeczytać, koniecznie.

Offline zinka

« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 09, 2014, 12:35:24 pm »
0
Czytałam niedawno, postaram się odszukać ten fragment.

w "Najdalszej podróży" - rozdział - dalsze poszukiwania,  jest wzmianka o tym przyjacielu Charlim, ale wydaje mi się, że gdzieś dokładniej opisywał spotkanie z nim w jego świecie  ::)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 09, 2014, 05:26:45 pm wysłana przez zinka »

• **
    • Projekt informatyczny
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 09, 2014, 05:31:03 pm »
0
Dziękuję za ślad :) Już kojarzę to imię, Charlie był chyba tym przyjacielem Monroe'a, który pojechał do Europy, później wrócił i niedługo zmarł. Przeczytam całą trylogię, już dawno nie miałem sposobności.

Offline zinka

« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 09, 2014, 05:41:41 pm »
0
Chyba tak, dokładnie nie pamiętam, a tę trylogię, można czytać na okrągło, tyle ciekawych doświadczeń jest tam opisanych, że warto sobie je odświeżać w pamięci.

Offline Robert Noble

• Out Of Body Experience
  • Administrator
  • ... by być wolnym.
  • Respect: +467
    • Instytut Roberta Noble
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 10, 2014, 12:41:46 pm »
0
Dobre książki zawsze warto czytać kilka razy :) A w tematyce OBE jest to szczególnie wskazane z racji, że sami zdobywamy doświadczenia i po czasie można spojrzeć zupełnie inaczej na treść.
...i odejdę. Ale ptaki pozostaną, śpiewając:
i mój ogród pozostanie,
z zielonym drzewem, i studnią.
Przez wiele popołudni niebo będzie niebieskie
i pogodne,
i dzwony na dzwonnicy wybiją godziny,
jak robią to tego popołudnia.
Ludzie, którzy mnie kochali, odejdą,
a miasto będzie rozkwitać każdego roku.
Ale mój duch zawsze z nostalgią będzie błądzić
po tym samym, zapomnianym zakątku mojego
kwietnego ogrodu.