Sklep Ezoteryczny szamanskibeben.pl

Autor Wątek: Metody na przypomnienie sobie zwykłych snów ;D  (Przeczytany 7081 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zinka

• Respect: +469
Metody na przypomnienie sobie zwykłych snów ;D
« dnia: Listopad 17, 2013, 07:09:11 pm »
+1
Ponieważ, denerwuje mnie, to że nie zawsze sobie mogę przypomnieć nocne podróże, to będę tu wpisywać, wszystkie porady jakie znajdę odnośnie zapamiętywania.

Jeśli ktoś ma jakieś, to niech też wpisuje. ;)

- po obudzeniu nie ruszamy się i nie otwieramy oczu, tylko staramy się odtworzyć senne marzenie

Linkback: http://forum.instytutnoble.pl/obe-ld-projekcja-astralna-sny/5/seo/590/
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2013, 02:18:31 pm wysłana przez zinka »
..nic nie jest takim, jakim się wydaje byc

Offline EosCris

• Global Moderator
  • Powrót do Ducha...
  • Respect: +303
    • Sklep Ezoteryczny
Odp: Metody na przypomnienie sobie śnienia ;D
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 17, 2013, 07:15:46 pm »
+2
Bardzo mi się temat podoba :D bo dziś za nic nie mogłam sobie snów przypomnieć ;/
Po mimo intencji wieczorno- nocnych i porannych :P

Offline zinka

« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 17, 2013, 07:21:29 pm »
+2
Znajduję metody a potem o nich zapominam, tutaj będą do wglądu ;)

- szamani polecają przywołać Świętą Liczbę 17, strażnika snów i poprosić go o wsparcie w ponownym odnalezieniu swojego snu, hmmm  spróbujemy ;)

- Tybetańczycy piszą, żeby wizualizować przed snem i po śnie Duże A w gardle i wymawiać Aaahhhh
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2013, 08:07:10 pm wysłana przez zinka »

Offline Sofia

• sofiasni.blogspot.com
  • Respect: +132
    • Mara Aram
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 17, 2013, 07:34:44 pm »
+1
Mi zawsze pomaga ten pierwszy sposób - nie ruszam się i nie otwieram oczu, układam sobie wszystkie sny po kolei w głowie a potem biegnę do toalety i zapisuję w dzienniku snów, który sobie tam trzymam :D Mam też drugi dziennik koło poduszki w razie jakby w nocy coś niesamowitego się śniło i nie chciałoby mi się iść do toalety.
"Pragnienie jest wołaniem, kształtując chimerę prowokujemy rzeczywistość". W. Hugo

Offline zinka

« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 17, 2013, 08:05:09 pm »
+1
Też mam zeszyt i długopis przy łóżku, po każdym śnie w nocy praktycznie się budzę i staram sobie  przypomnieć co mi się śniło, i nieraz już praktycznie mam go na wyciągnięcie ręki, wystarczy go tylko złapać a on mi zwiewa, tylko jakaś pojedyńcza scena mi zostaje :(

Widać, nasza świadomość czy ktoś tam decyduje, które sny są dla nas ważne i te dokładnie pamiętamy, a te, które nie możemy sobie przypomnieć, są widać mało ważne i mamy sobie głowy nimi  nie zaprzątać.

Jaka troska o nas, no no ;)
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2013, 08:10:07 pm wysłana przez zinka »

Offline NianiaOgg

• Respect: +143
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 17, 2013, 08:36:09 pm »
0
Jakoś niekoniecznie poniałam o co się rozchodzi z tą liczbą 17 albo z tym A w gardle  ???
naprawdę to pomaga...?

Offline zinka

« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 17, 2013, 08:41:25 pm »
+2
No jak to, nie możesz sobie sama przypomnieć, to używasz pomagaczy, a czy działają, trza spróbować, skoro tak radzą to widać działają ;)

Offline zinka

« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 24, 2013, 12:34:30 pm »
+2
Ile ludzi tyle metod, jakoś nie mogę sobie żadnej metody dopasować :( , chociaż ostatnio eksperymentuję z kamieniami.  ;)

Ponieważ w nocy budzę się po każdym śnie i oczywiście nie mogę sobie przypomnieć co mi się śniło, a wiem, że mi coś śniło i w sumie po co się budzę, skoro nie mogę snu odtworzyć  ::)

Więc tak, budzę się po śnie i nic nie pamiętam :( no to zakładam taką opaskę na głowę z lapis lazuli, budzę się po następnym śnie i  o dziwo pamiętam co mi się śniło.
Zdejmuję opaskę i zaś zasypiam, budzę się nic nie pamiętam, więc na następny sen zaś zakładam opaskę i zaś po obudzeniu pamiętam. hmmm dziwne

Muszę z innymi kamieniami popróbować  ::)

Offline Linek

• Dostęp z wyjściami
  • Hypnos
  • Respect: +172
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 24, 2013, 08:43:04 pm »
0
Zinka bo nie za bardzo rozumiem. Szukasz metody na zapamiętanie zwykłego snu czy chodzi Ci o śnienie w sensie świadomy sen?
... duch żyje w nas ... duch nami śni ...

Offline Świetlisty

• Szeptem wiatru ...
  • Respect: +102
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 24, 2013, 10:06:14 pm »
+1
Przepraszam, nie jestem Zinka, ale widać, że chodzi jej o informacje na temat skutecznej metody zapamiętywania zwykłych snów.  :)

« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2013, 10:10:05 pm wysłana przez Świetlisty »
... w nieskończonym duszy trwaniu ...

Offline Linek

• Dostęp z wyjściami
  • Hypnos
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 24, 2013, 10:17:25 pm »
+1
No tak też tak to rozumiem tylko myli mnie słowo "śnienie", które automatycznie sam interpretuję jako świadome śnienie :) I głowiłem się czy faktycznie sam mógłbym zapomnieć jakieś świadome sny :D Ale przecież jest to na tyle "wpływające", że choćbyśmy pominęli szczegóły to coś pamiętamy.

Jeśli chodzi o zwykłe sny to faktycznie ciężko czasami zapamiętać :) Tym bardziej, że ja mam zasadę nie zapisywania swych zwykłych snów tylko przez cały dzień staram się co jakiś czas przypominać sobie zwykły sen by go utrwalić. Chyba najlepszym sposobem jest afirmacja lub intencja tego, że się zapamięta sen.
Bardzo łatwo jednak nad ranem jest to odtworzyć ale powoli nasza świadomość wycofuję się i mimo naszej pewności, że nie można już tego zapomnieć to zapominamy :)

Offline Świetlisty

• Szeptem wiatru ...
  • Respect: +102
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 24, 2013, 10:35:18 pm »
+1
Ale przecież jest to na tyle "wpływające", że choćbyśmy pominęli szczegóły to coś pamiętamy.

Tak ... tym bardziej, że śniąc świadomie w większości przypadków sami decydujemy, w którym momencie powrócić do swej fizycznej jaźni.

Offline zinka

Odp: Metody na przypomnienie sobie zwykłych snów ;D
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 25, 2013, 02:12:52 pm »
+2
Dzięki Świetlisty  ;)

Tak Linek, chodzi mi o zwykłe sny, to że inni piszą, że one są mało ważne, to mnie nie przekonuje, bo skoro mój mózg czy co tam innego, analizuje i przerabia moje codzienne życie każdego dnia, to powinnam mieć do niego wgląd, co nie ?
 A nie tak, że umysł sobie będzie robił analizę mojego życia za moimi plecami.  ;D

I w ogóle, to jest zastanawiające, dlaczego nie potrafimy sobie takich prostych snów zapamiętać i odtworzyć  ::) Pamiętamy tylko te, które robią na nas wrażenie.

Zmieniłam Linek nazwę tematu :)

« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2013, 03:23:32 pm wysłana przez zinka »

Offline Sofia

• sofiasni.blogspot.com
  • Respect: +132
    • Mara Aram
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 25, 2013, 03:05:05 pm »
+2
Tak Zinia ma rację, wszystkie nasze sny zawierają wskazówki odnośnie naszego życia, nie ważne czy świadome czy nieświadome. Dlatego warto zapisywać je wszystkie! Ostatnimi czasy moje właśnie te najzwyklejsze, wydawać by się mogło mało porywające sny miały elementy prorocze. Gdybym je zlewała i nie pamiętała o nich to nawet bym się nie zorientowała, że zostałam poinformowana wcześniej o pewnych zdarzeniach.

Offline Linek

• Dostęp z wyjściami
  • Hypnos
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 25, 2013, 04:52:21 pm »
+1
Nigdy nie twierdziłem, że zwykłe sny są nieważne. Można stwierdzić, że mają one tą samą wagę co przeżycia świadomości fizycznej. Ja po prostu zwyczajnie nie używam formy zapisu dla zwykłych snów :) Tylko taką jak wcześniej opisałem. Zapisywanie dla mnie po pewnym czasie staje zbytnim uzależnieniem. Utrzymując pamięć bez zapisu jest trudniej ale jednak lepsze efekty daje...
Ale nie ma obaw jeśli naprawdę istotne będzie coś do zapamiętania nasza podświadomość o to zadba serwując nam porządny koszmar :)
Jednak mimo wszystko interesuje mnie bardziej stan pełnej jaźni i te wydarzenia szczegółowo zapisuję :)

Dlaczego nie potrafimy zapamiętać? Myślę, że znam odpowiedź na to pytanie. Teraz jest aktywna prawa strona naszej jaźni (używam opisów Castanedy ) Ta strona nie jest świadoma lewej. Tak samo sama lewa strona nie jest świadoma prawej podczas zwykłego snu. Prosto mówiąc kiedy ciało fizycznej jest aktywne ciało astralne śpi, a kiedy ciało astralne jest aktywne ciało fizyczne śpi no i oczywiście pamięć tych stron jest oddzielona. Gdybyś mogła teraz wejść w stan 2 uwagi pewnie mogłabyś przypomnieć sobie wszystkie sny tej nocy.
Dopiero kiedy w zwykłym śnie ciało astralne przypomni sobie ciało fizyczne aktywuje się TA świadomość o którą nam chodzi :)
Bo nie mówcie, że nie jesteście teraz świadomi:) Jesteście ale tylko prawej strony.

Share via facebook Share via twitter

xx
Metody

Zaczęty przez Sofia

6 Odpowiedzi
2812 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Styczeń 08, 2016, 11:16:45 am
wysłana przez Robert Noble
xx
Farmokologiczne metody na osiągniecie LD (Nikotyna)

Zaczęty przez Snoopy

11 Odpowiedzi
5252 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Grudzień 18, 2013, 06:41:41 am
wysłana przez LukaszMatrix
xx
Takie sobie sny

Zaczęty przez zinka

145 Odpowiedzi
32639 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Kwiecień 28, 2016, 01:43:14 pm
wysłana przez zinka