Sklep Ezoteryczny szamanskibeben.pl

Autor Wątek: Minerały pomocne przy podróżach sennych  (Przeczytany 13188 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Linek

• Dostęp z wyjściami
  • Hypnos
  • Respect: +172
Odp: Minerały pomocne przy podróżach sennych
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 19, 2013, 08:52:48 pm »
0
Ciekawe Zinka z tym złym samopoczuciem ale to faktycznie może świadczyć o dużej mocy tego kryształu. Nigdy tego nie poczułem ale sam np mam poczucie bezpieczeństwa gdy mam kryształ w kieszeni.
W książce Taishy Abelar jest, że czarownicy starożytni za ich pomocą potrafili zadać śmiertelny cios ciału astralnemu.
... duch żyje w nas ... duch nami śni ...

Offline zinka

• Respect: +469
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 19, 2013, 09:03:53 pm »
+1
Mam bransoletkę zrobioną z krystału górskiego, nie mogłam z nią spać, musiałam ją w środku nocy zdjąć, bo mi głowa chciała pęknąć.

Kryształu używam bardzo oszczędnie.
..nic nie jest takim, jakim się wydaje byc

Offline Sofia

• sofiasni.blogspot.com
  • Respect: +132
    • Mara Aram
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 20, 2013, 03:41:17 pm »
+1
Ja mam przy poduszce kryształ górski i do tego medytuje z nim przesyłając przez niego energię Reiki. Bardzo fajnie działa według mnie. Poza tym do wody którą piję wrzucam kryształ aby się energetyzowała, dzieje się tak już po 12 h od wrzucenia. Ogólnie chęć na medytację z kamieniami spłynęła na mnie spontanicznie i  była intensywna przez parę miesięcy a później się zmniejszyła, może z powodu wystarczającego nasycenia nimi :) Podsumowując, myślę, ze jeśli wpadamy na jakiś pomysł to nie bez powodu i że jesteśmy w pewien sposób prowadzeni, tak więc na pewno warto spróbować :)
No i też super iść właśnie na jakąś giełdę minerałów i po prostu wyczuć dłonią, który kamyk najbardziej na nas oddziałuje.
"Pragnienie jest wołaniem, kształtując chimerę prowokujemy rzeczywistość". W. Hugo

Offline Sofia

• sofiasni.blogspot.com
  • Respect: +132
    • Mara Aram
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 20, 2013, 03:52:49 pm »
+2

PS Z tego co wiem otwieranie czakr jest mocno nie wskazane tzn lepiej żeby się same otworzyły poprzez rozwój duchowy a nie, że otwieramy na siłę za pomocą jakiś technik czy kamieni (bo takie techniki są) Słyszałem, że najgorzej jak ludzie otwierają trzecie oko, jest to dość popularne i bardzo nie fajne w skutkach. Informacja wychodzi bezpośrednio od ludzi, od których wywodzi się wiedza na temat czakr.

Hmm od razu mówię, że nie jestem żadną specjalistką od czakr i kamieni ale nie wydaje mi się, żeby w kładzeniu kamieni na czakrach zwłaszcza tych o uzdrawiających właściwościach było coś złego. Nie nazwala bym tego mechanicznym otwieraniem na siłę itp. Wydaje mi się to wręcz bardzo naturalne i nigdy nie poczułam, żeby coś złego mi to robiło, wręcz przeciwnie - przyjemnie i według mnie bezpiecznie oczyszcza czakry i harmonizuje je ze sobą (zwłaszcza jeśli poświęcamy uwagę każdej po równo).

Offline Noga

• **
  • Gdy tutaj znaczy wszędzie
  • Respect: +9
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 20, 2013, 04:33:05 pm »
0
co do czakr z pseudotestów wyszło ze najgorzej mam z czakrą pierwszą i ostatnia czyli podstawy i korony...mozliwe ze z sakralna jeszcze bo w 2 wyszły mi skrajnie rozne wyniki...co do zamykania znalazłem artykuł mówiący o tym :"Uwaga od autora: Ten dział zaprzecza, poprawia i zamienia wcześniejsze działy oryginalnego Traktatu - odnośnie zamykania podstawowych ośrodków energetycznych po ich użyciu. Powodem tej sprzeczności jest po prostu to, że moje ciągłe badania doprowadziły mnie do lepszego zrozumienia ciała energetycznego i zasad jego działania - doświadczenie nauczyło mnie w tym przypadku :)czegoś zupełnie innego

Po jakimkolwiek rodzaju pracy energetycznej tradycyjnie uważa się, że ważne jest zamknięcie wszystkich ośrodków energetycznych, które były stymulowane lub otwierane. Podczas gdy ten pomysł wydaje się mieć pewne pozorne zalety, to doszedłem do wniosku, że jest to całkowicie nielogiczne działanie. Żadne zlokalizowane działanie świadomości lub wizualizacji nie spowoduje dezaktywacji lub zamknięcia ośrodka energetycznego (czakry). Dotyczy to wszystkich rodzajów ośrodków energetycznych zarówno drugorzędnych, jak i podstawowych. Doświadczenie mówi mi, że niezależnie od tego, jak wykonuje się działanie świadomości w miejscu ośrodka energetycznego, to zawsze spowoduje ono stymulację. Błędem jest myśleć, że jakieś działanie świadomości lub wizualizacji może skutecznie zamknąć bądź dezaktywować ośrodek energetyczny. To jest trochę, jak rozdmuchiwanie ognia z iskry (nieaktywnego ośrodka energetycznego) za pomocą działania stymulującego (przekształcając iskrę w aktywny ośrodek energetyczny - płomień) i potem próbować zgasić ten sam płomień, dmuchając na niego z drugiej strony. Niezależnie od tego, jak się to wykonuje, to zawsze będzie podsycało ogień. "

Co do dzisiejszego użycia kamieni zastosowałem karneol tygrysie oko i ametyst...zamierzam przy każdym uzyciu jakiegos kamienia stosować dodatkowo tygrysie oko położone na splocie...nie będe sie rozpisywał jaki kamien na co i gdzie bo to juz kazdy moze sobie znalezc...co do efektu była to pierwsza próba...dodatkowo włączone miałem Lucid dream Pure tone binaural beat...no cóż odczułem wyraźne wyciąganie od strony głowy ale proces sie nie poglebiaj przez przegrode nosowa ktora czesto przeszkadza mi w rozluznieniu...co do samych snow niestety nie udało mi sie wejdz  w LD ... zasnalem szybciej niz zwykle...sny były przyjemne...budzac sie we snie mialem jeszcze kamienie na sobie które zdjałem ale jakoś nie potrafiłem uświadomic sobie ze to sen...bardzo zainteresowało mnie i zaintrygowało stwierdzenie ze w LD jest o wiele mniej postaci niz w normalnych snach i sa tez mniej wygadane :) będę próbował to badać bo mnie to ciekawi co może powiedzieć mi mój umysł...podswiadomosc alter ego czy jeszcze cos innego...bo przypuszczam ze poznajac inne osoby w naszych snach poznajemy bardziej siebie...co do kamieni jakie mam...nie mam wiele wypisze  te co znam z nazwy...
kryształ górski,kwarc różowy,kilkanaście rodzajów agatów,ametyst,rodonit,kilka rodzajów jaspisów,jadeit,turkus,awenturyn zielony i czerwony,lapis,tygrysie oko,karneol,3 rodzaje obsydianów,hematyt,onyks,piryt,topaz,akwamaryn,rubin,szafir,diament,szmaragd,opal,sokole oko,magnezyt,labradoryt(jeden z moich ulubionych),malachit,fluoryt,piaskowce i  inne...co do giełd kamienie i minerałów...bywam i powiem ze na allegro jest spory wybór w konkurencyjnych cenach
"Jestem poza umysłem. Formuła „jestem” nie jest myślą w umyśle. To umysł mi się zdarzył, a nie ja umysłowi. A ponieważ czas i przestrzeń są w umyśle, ja istnieję poza czasem i przestrzenią – wieczny i wszechobecny."

Offline Linek

• Dostęp z wyjściami
  • Hypnos
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 20, 2013, 08:28:44 pm »
0
Z tym zamykaniem czakr to sam też nie wiem;p Nie palę swojego drzewka. Trochę to nienaturalne by cofać się do tyłu. Słyszałem, że to grzech przeciwko naturze. Ale też nie otwieram nic na siłę. Może jacyś czarni magowie się bawią w nienaturalne otwieranie i potem zamykanie kto wie.

Pseudotesty weź sobie na luzie ale jeśli chodzi o 1 i 7 czakrę to są one niezmiernie ważne bo przepływa przez nie kundalini szczególnie czarka podstawy. Czakra podstawy to podstawa :D. Koronę jeśli miałeś chrzest oczywiście zniszczyli nam kapłani... Tzn czytałem, że zamknąć jej się nie da ale da się zrobić do niej uraz (polać dziecko wodą z dodatkiem złowrogich intencji) ogólnie też jeśli urodziłeś się katolikiem poczytaj o skutkach sakramentów wobec czakr. Korona ciągle jest niby otwarta.

Kolekcja ciekawa:) Chyba zacznę zbierać. No to pora buszować po allegro choć nie znalazłem dużych kryształów górskich :( a szukam czegoś wielkiego, długiego.

Offline zinka

« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 20, 2013, 08:34:18 pm »
0
Noga, jak duże masz te minerały, czy to tylko takie małe kolekcjonerskie?

Offline Noga

• **
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 20, 2013, 10:21:44 pm »
0
różne większych oczywiście mniej zależy też jakie to wieksze ?? powyzej 10 cm srednicy...te najdrozsze wiadomo małe...a tak jakbym mial usrednic to 5 cm...ciezko byloby pracowac z półkilowymi kamieniami na głowie czy na klatce...do zokultyzmu uzywają tez takich mniejszych...co do czakr tez natknałem sie ze sakramenty to zło. Według mnie to jeszcze wieksze zło tak mowic mimo ze jestem katolikiem-chrzescijaninem czy jak to zwac ale tylko z urodzenia...według mnie smieszne jest i obrazliwe dla swiata byc "kims" nie mozna w tak krotkim czasie stwierdzic i znalezc tego o czym tyle sie mowi...ale gadanie ze sakramenty zle wplywaja na czakry to hipokryzm...religie sie nakladaja a wiekszosc widzi ze sie negują...trzeba wszedzie znalezc cos pozytywnego i nie dac sie popasc w fanatyzm...grunt to pozytywizm...i brak poddatnoaci na manipulacje :)

Offline Linek

• Dostęp z wyjściami
  • Hypnos
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 21, 2013, 03:37:03 pm »
+1
Może być też tak Noga, że twoja reakcja to czysty mechanizm obronny... Faktem jest, że sakramenty wykonuję się ze wskazaniem na miejsca czakr, a większość ludzi po sakramentach faktycznie jest upośledzonych duchowo. Sakrament dotyczy chrześcijan inne religie też mają coś w rękawie. Jedynie buddyzm rozwija ten fakt ale nazwanie buddyzm religią jest obrazą.
Ja sam nie sądzę, że religia jest czymś dobrym na ścieżce duchowej... Ludzie oświeceni twierdzą, że nie ma to nic wspólnego z duchowością. Religia przydaje się do pewnego wieku potem jak kto woli. Jest to moje zdanie ale bardziej wynikające z obserwacji co na tym świecie się dzieje.
Tu nawet nie chodzi o fanatyzm bo fanatyków jest niewiele. Wystarczą pewne mechanizmy obronne wpojone od dziecka by zniszczyć w nas co jest piękne.
Powiem szczerze mieszanie chrześcijaństwa z czymkolwiek innym np okultyzm, prace z czakrami, śnienie itp itd. może doprowadzić do baaardzi wybuchowej mieszanki bo choćbyś miał "swoje zdanie" i "swój pogląd" na tematy boga Jahwe i Jezusa to i tak popełniasz uprawiając takie rzeczy podświadomy grzech wobec tego co zostało wpojone. Dlatego przy rozmowach tego typu zawsze powtarzam, że droga do duchowości powinna być czysta i nieskalana niczym. Najpierw wyrzucić śmieci potem stawiać nowe "coś" w swoim sercu.

Offline Noga

• **
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 25, 2013, 11:47:33 pm »
+1
no wiem o co Ci chodzi...odpowiem tak...nie musze wierzyc i praktykowac wszystkiego co mi kto narzuci...mogę znaleźć w każdej religii coś pozytywnego i praktykować je wszystkie nie będąc wyznawcom żadnej znich...nie będąc niepotrzebnie podzielony z innymi...tak nie mozna...nazywac innowiercami innych zabijanie sie nawzajem choc religia mowi calkiem co innego...w swietle tego wszystkiego Jezus istniał naprawde i był dobrym, bardzo mądrym człowiekiem i co do niego nie ma watpliwosci...nawet Ghandi przytaczał jego słowa gdy pytano go o pokój i przyszłosc na swiecie, ale branie Jezusa na króla zabijanie w jego imieniu to tworzenie fanatyzmu. Myślę że on by tak nie chciał, zresztą to co mówił ma sie nijak do religii a przedewszsytkim do instytucji kościoła. Tu problem lezy w ludziach w nas. Tak jak mowisz ze sakramenty zamykaja czakry...tak jak bierzmowanie daje nam ducha swietego tak jak buty oddzielaja nas od źródła i warto miec stycznasc z ziemia chocby chodzac codziennie na boso. Tak jak phil shneider opowiada o podziemnych rasach reptalianów a nawet znany szaman Credo Mutwa mowi o podobnych rzeczach i o tym jakie były początki ludzi (głównie w afryce) to wszystko jest ale jak to wygląda naprawdę jak to sie ma do siebie czy prawda okaże się bardziej niewiarygodna od fikcji to wszystko w nastepnym cyklu jak nie moge to przez noge i dalej moge :) heh zartuje ale wywiad z szamanem i to co mowi phil shneider pokrywa sie tutaj linki dla zainteresowanych
http://www.youtube.com/watch?v=L-LTUGQlQDw
http://www.vismaya-maitreya.pl/zakryte_zagadki_wywiad_z_credo_mutwa.html
znalazłem także cos o kronikach akaszy w których były podobne słowa jak te Credo Mutwy.

Offline EosCris

• Global Moderator
  • Powrót do Ducha...
  • Respect: +303
    • Sklep Ezoteryczny
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 27, 2013, 06:36:50 am »
0
Z racji tego że uleksyt nie jest mi chyba dany :P
To zakupiłam sobie inny kamień śnienia...
Molibdenit (kamień śnienia, kontakt z Wyższym Ja, praca nad charakterem)

Molibdenit jest nazywany kamieniem śnienia. Jeżeli potrzebujesz snu zawierającego znak lub wskazówkę, umieść molibdenit w pobliżu łóżka. Molibdenit przybliża świadomość człowieka do świadomości Wyższego Ja. Molibdenit otwiera człowieka na jego podświadomą wiedzę i intuicję.
          Jest pomocny dla zmierzenia się z własnym „cieniem”- tą częścią osobowości którą nieświadomie wypieramy albo chcemy ukryć przed światem - i otworzenia się na dary jakie ta część może dać. Energia molibdenitu zachęca do pracy nad charakterem, bez osądzania się za poprzednie niedociągnięcia.

Wypróbuję i dam znać, czy poprawiła sie jakość snów, w tym LD?
Może ktoś z Was kochani, miał z nim doczynienia? i chciał by się ze mną podzielić doświadczeniem pracy z jego energią?

Offline Noga

• **
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 27, 2013, 05:39:52 pm »
0
Olu aby stwierdzic czy dany kamien ma mocne wlasciwosci potrzeba mnostwo czasu i obserwacji a przeciez obecnosc minerału to nie jedyny czynnik LD...wiadomo jest mozliwe zaobserwowanie poprawy po roku badań codziennie raz z kamieniem raz bez pozniej caly tydzien z i bez itd...dziala tu tez placebo oczywiscie :) Co do molibdenitu ma on wysoki stopien integracji i zastapi krzem czy grafen, bedzie stosowany w chipach więc mysle ze to dobry wybór :) powiedz gdzaie zakupilas jak wielki i za jaka cene :) prosze tu coś dla Ciebie http://www.marmad.pl/category/uleksyt pytanie tylko czy to prawdziwy uleksyt :P

Offline EosCris

• Global Moderator
  • Powrót do Ducha...
    • Sklep Ezoteryczny
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 27, 2013, 06:34:50 pm »
0
Noga,

Zdaję sobie sprawę że jest to czasochłonne zajęcie :) I że zakupienie kamienia i trzymanie go w ręku, za pierwszym razem nie spowoduje LD, nie mówiąc już o OOBE. Aczkolwiek nie zgodzę się z Tobą, że potrzeba na to o koło roku żeby to stwierdzić. Każdy z nas jest inny. U jednego może być to jedna noc, a u drugiego pięć lat. A i tak nie będzie żadnych efektów.
Ale dziękuje za odpisanie, może komuś przyda się ta wiedza, którą się ze mną podzieliłeś :)

Jeśli chodzi o wielkość kamienia, to zamówiłam przez internet. Nie znam jego wielkości, a dużo nie zapłaciłam o koło 35zł, była jedna wielkość. Jutro powinnam dostać kamyczki, więc napiszę Ci na PV.

Ze stronki dzięki, ale nie skorzystam, oglądałam ją jakiś czas temu. Jakoś mnie nie przekonują te korale, z resztą nie lubię takiej biżuterii... Całe piękno w "surowych" kamieniach :)

Pozdrawiam

Offline zinka

« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 27, 2013, 08:55:22 pm »
0
Prawdę mówiąc nie słyszałam Ola o tym kamieniu co piszesz, ale dobrze, że napisałaś przynajmniej teraz już znam ;)

Offline EosCris

• Global Moderator
  • Powrót do Ducha...
    • Sklep Ezoteryczny
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 01, 2013, 08:48:00 am »
0
Witajcie,
Mojej córci przysnił się dziś taki o to kamyczek :) SZAFIR :)

Sprawdziłam jego właściwości i o to co znalazłam:

Szafir niebieski jest kamieniem rozwoju duchowego, używanym między innymi w szamańskich ceremoniach dla przetwarzania negatywnych energii. Jest kamieniem czakry trzeciego oka, stymuluje wizje i wizualizacje, postrzeganie pozazmysłowe, wprowadza porządek jeżeli umysł jest chaotyczny. Jego energia to moc umysłu przeciwko negatywnym myślom. Poza tym szafir niebieski używany jest do pracy ze snami, hipnozy, podróży astralnych i łączenia się z podświadomością.
          W dawnych czasach szafir był uważany za kamień królewski. Szczególnie przydaje się w sytuacjach wymagających mądrości i szybkiego uczenia się. W astrologii szafir niebieski wiązany jest z planetą Saturn, patronującą porządkowi, strukturom i dyscyplinie. Szafir niebieski pomaga uporządkować wielorakie pomysły i wprowadzić je w życie.

Share via facebook Share via twitter

wink
Grzebanie przy świadomości :)

Zaczęty przez GuineaPig

0 Odpowiedzi
1595 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwiec 28, 2013, 04:34:15 pm
wysłana przez GuineaPig
xx
Czarna postać przy łóżku

Zaczęty przez Przebudzony ze snu

5 Odpowiedzi