Sklep Ezoteryczny szamanskibeben.pl

Ankieta

Czy według Ciebie Śnienie (OBE, LD) jest czymś bezpiecznym ?

Tak.
Nie.
Nie wiem.

Autor Wątek: OBE - bezpieczeństwo czy wręcz odwrotnie ? (ankieta)  (Przeczytany 6198 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sofia

• sofiasni.blogspot.com
  • Respect: +132
    • Mara Aram
Odp: OBE - bezpieczeństwo czy wręcz odwrotnie ? (ankieta)
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 14, 2014, 10:51:34 pm »
0
Istnieje możliwość, że oobe nie jest bezpieczne i może nieść za sobą zagrożenia i może to mieć miejsce zwłaszcza w przypadku osób, które są pełne obaw.
Jeśli natomiast oobe praktykuje się bez lęku i bez negatywnych emocji to małe są szanse, że przytrafi się coś niebezpiecznego podczas takich podróży. No przynajmniej mi się nic takiego nie przytrafiło.
I tak samo w życiu realnym, wiadomo, wiemy że istnieją różne zagrożenia ale to nie znaczy, że zawsze ich doświadczamy, zwyczajnie możemy je jakimś "cudem" omijać.
Zwykle przyciąga się to o czym się dużo myśli.
Inna kwestia czy zagrożenie powinniśmy zawsze rozpatrywać jako coś strasznego?
"Pragnienie jest wołaniem, kształtując chimerę prowokujemy rzeczywistość". W. Hugo

Offline Linek

• Dostęp z wyjściami
  • Hypnos
  • Respect: +172
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 15, 2014, 10:51:06 am »
+2
No to świetnie! :D Wystarczy był tylko przełamał lęk bym mógł np. przejeżdżać na czerwonym świetlne, jeść najgorsze śmieci, wchodzić do klatki z rozwścieczonym lwem, chodzić nad przepaścią, zaczepiać podejrzanych typów na ulicy :D Wystarczy tylko się nie bać :D

Oczywiście śmieję się, bez urazy :P

Lęk to nie niebezpieczeństwo to mechanizm obronny, który jest poniekąd dobry do motywacji i ostrożności informujący o często o zagrożeniu. Wiadomo ludzie z nim przesadzają co blokuje nas przed wszystkim.
Ale gdyby ofiara nie odczuła stresu przed napastnikiem smutny jej los.

Więc nie chodzi mi oczywiście o lęki itp. ale o REALNE ZAGROŻENIE jeśli uważasz, że takiego nie ma OK będzie to interesujące jeśli uważasz, że takie istnieje OK też jest to ciekawe.
Pragnę usłyszeć opinii jak i gdzie występuje takie zagrożenie lub czemu nie występuje.

PODAM PRZYKŁADY:

"jest zagrożenie BO mogę nie wrócić do ciała"

"nie ma zagrożenia ponieważ to tylko dzieje się w naszej głowie więc jest nieprawdziwe"

"mimo że to tylko iluzja zagrożenie istnieje ponieważ może zmienić to naszą psychikę"

Oczywiście przykłady wymyślone na poczekaniu.

Przypominam, że ankieta ta nie miała wzbudzać dyskusji tylko zebrać opinie na temat "świadomości zagrożenia-bezpieczeństwa" podczas praktyki OBE/LD" Jeśli ktoś pragnie oddać opinie typu TAK/NIE od tego jest ankieta. Tutaj wyrażajcie w jaki sposób to się manifestuje na miłość boską :D
... duch żyje w nas ... duch nami śni ...

Offline Agata

• **
  • Respect: +17
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 15, 2014, 11:20:24 am »
0
Jestem innym człowiekiem niż ty Linek. Jestem emocjonalna, uczuciowa, brak mi umiejętności syntezy, logiki, zimnego spojrzenia.
Tak więc na miłość boską  ;D albo pogodzisz się z naszą innością, albo pogodzisz się z tym, że będzie pusto w wątkach ankietowych.
Pojmij Linek; Język pisany naprawdę jest trudny  :P
Każdy wie, przynajmniej tutaj na tym poziomie świadomości, że lęk jest potrzebny, że to nasz instynkt i czerwona lampka, że lęk jest dobry ... jeśli...no właśnie jeśli nas nie obezwładnia, nie panuje nad nami....
Każdy to wie TUTAJ... >:D
Gdy przeczytasz możesz usunąć Linek  ;) Bo przecież nie jest to wątek dyskusyjny...tylko li ziiiiiiiiiiiimna ankieta stąd > dotąd....stąd>dotąd...hehehehheheehhe  :P
Bez urazy  <kankan>
Nie powinnam się w ogóle odzywać....wybaczcie ... mam Plutona na Dsc ....  >:D
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2014, 11:34:41 am wysłana przez Agata »
shangri-la.com.pl

Offline Robert Noble

• Out Of Body Experience
  • Administrator
  • ... by być wolnym.
  • Respect: +467
    • Instytut Roberta Noble
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 15, 2014, 11:34:19 am »
+4
Zagrożenie w OBE istnieje nie wówczas gdy jesteśmy zlęknieni, ale wówczas gdy mamy cudowne doświadczenia, które są inicjowane przez inne istoty niefizyczne, a tak naprawdę jesteśmy wykorzystywani i uzależniani energetycznie. My nie mamy nawet pojęcia co jest grane.

Zagrożeniem jest wizja nieba, która w rzeczywistości jest dla nas piekłem z którego nie ma szansy się wydostać.

OBE nie jest bezpieczne, gdy poprzez kontakt z drugą stroną (istotami, które nie są nam przychylne) prawdopodobnie możemy nabawić się chorób fizycznych.

OBE nie jest bezpieczne bo jest tam niezliczona ilość istot posiadających większą inteligencję i wiedzę, a jak wiemy bezkresny wszechświat nie jest dobry tylko drapieżny w swojej naturze.

OBE jest bezpieczne bo póki żyjemy, najprawdopodobniej wybudzimy się naszym fizycznym ciałem.

Bezpieczne dla ciała fizycznego nie oznacza bezpieczne dla ciała niefizycznego...

OBE trzeba praktykować, aby zawalczyć o własną wolność, póki mamy taką okazję...

...i odejdę. Ale ptaki pozostaną, śpiewając:
i mój ogród pozostanie,
z zielonym drzewem, i studnią.
Przez wiele popołudni niebo będzie niebieskie
i pogodne,
i dzwony na dzwonnicy wybiją godziny,
jak robią to tego popołudnia.
Ludzie, którzy mnie kochali, odejdą,
a miasto będzie rozkwitać każdego roku.
Ale mój duch zawsze z nostalgią będzie błądzić
po tym samym, zapomnianym zakątku mojego
kwietnego ogrodu.

Offline zinka

• Respect: +469
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 15, 2014, 12:34:24 pm »
0
Patrząc na ludzi w spiączce można przypuszczać, że utknęli w astralu, no bo niby dlaczego nie mogą odzyskać realnej świadomości, widać coś ich tam trzyma, coś na co dali się złapać i skusić. ;)

np. opowieści o syrenim śpiewie, które kusiło marynarzy i którzy dali się skusić i utknęli na parę ładnych lat, niby opowieści, ale ziarno prawdy zawsze jest ;), albo taka królowa śniegu, która potrafiła chłopca omamić i odciąć od swojej świadomości.

Jeśli pozbędziemy się pragnień i pożądań i nie damy się skusić cudom niewidom, to nie ma większej obawy, że coś nam może zagrozić i uwięzić. 
..nic nie jest takim, jakim się wydaje byc

Offline Linek

• Dostęp z wyjściami
  • Hypnos
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 15, 2014, 01:23:33 pm »
+2
Agata gadasz nie na temat. Bezpieczeństwo to bezpieczeństwo. Strach to strach nie trzeba być orłem logiki.

Robert ma racje namęczę się z tymi ankietami. Bo już widzę ich bezsens. Pytanie jest proste podstawowa odpowiedź to TAK/NIE nie ma nic bardziej precyzyjnego. Wiadomo można ponieść się folgowaniu i filozofować na ten temat. Nikt tu nie straszy nikogo OBE każdy wyraża swoje opinie... Czy ja sugeruję tutaj, że OBE jest niebezpieczne czy przeciwnie?
(zawarte są tu odpowiedzi do czatu)

Przynajmniej nauczyłem się, że w ankiecie nie można sugerować czyjejś wypowiedzi na ten temat ponieważ będzie się to sprowadzało do grupowego folgowania :D i gadania nie na temat.
Ankieta raczej powinna być mocno zamknięta ;) by tylko w niej dać swoją odpowiedź.

Wracając do Agaty ... Widzisz chciałem dać wolność inności każdej osoby po to by każdy mógł wypowiedzieć się na ten temat ze swojego punktu widzenia swoimi słowami. Lecz sprowadza się to albo do nie zrozumienia tematu albo do odchodzenia od niego :)

Teraz jak już będę tworzył ankietę to zrobię to w inny sposób.

PODSUMOWANIE ANKIETY

Ale podsumowując TĄ ankietę. Można stwierdzić, że mimo przekonania niektórych osób do tego iż akcja OBE faktycznie dzieje się POZA ciągle jeszcze w głębi serca uważamy, że to iluzja co daje nam poczucie bezpieczeństwa i luzu. Stawiam też na to, że zagrożenia (jeśli istnieją) są one obce naszemu opisowi świata co sprawia, że nie reagujemy na nie prawidłowo co jest efektem myślenia, że to zasługa braku lęku więc poniekąd jesteśmy upośledzeni (oczywiście jeśli istnieją).
Druga sprawa myślę, że wiele osób jest za wizją śnienia tylko w naszej głowie. Nie akceptuje bytów poza organicznych i widzi je tylko jako projekcje naszego umysłu (to też może być prawda)

Na zakończenie powiem że to trochę mało by cokolwiek stwierdzić no ale nie widzę już sensu ciągnięcia tego dalej ;) Dziękuję wszystkim za uczestnictwo.

PS Dodam, że ZINKA i ROBERT podali idealne przykłady odpowiedzi ;) Nie oni jedni ale tak na świeżo ostatni chyba zrozumieli o co chodzi :D

Offline zinka

« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 15, 2014, 01:31:01 pm »
0
Dzięki Linek ;)

A dyskusja w temacie ankiety jest jak najbardziej na miejscu, każdy wyraża swoje zdanie odnośnie świata astralnego i bardzo dobrze, że każdy ma swoje zdanie i nie sugeruje się cudzym ;D

Offline Linek

• Dostęp z wyjściami
  • Hypnos
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 15, 2014, 01:38:39 pm »
0
Oczywiście zapomniałem dodać, że zapraszam do dyskusji ;) Chodziło mi o zamknięcie pierwowzoru tej ankiety :P

Jeśli mi się uda postaram się usunąć ankietę. By ograniczyć sztywną formę :) Skoro ta nikomu nie przypadła do gustu :)

Offline zinka

« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 15, 2014, 01:45:47 pm »
0
Odnośnie ankiety nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, TAK lub NIE, zagadnienie jest zbyt złożone, żeby odpowiedzieć TAK lub NIE  ;)

A można, to stwierdzić po oddanych 12głosach, przy 268 odsłonach, widać większość nie potrafi jednoznacznie odpowiedzieć, bo to zbyt trudne.  :(
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2014, 01:51:05 pm wysłana przez zinka »

Offline Robert Noble

• Out Of Body Experience
  • Administrator
  • ... by być wolnym.
    • Instytut Roberta Noble
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 15, 2014, 04:10:41 pm »
+1
Patrząc na ludzi w spiączce można przypuszczać, że utknęli w astralu, no bo niby dlaczego nie mogą odzyskać realnej świadomości, widać coś ich tam trzyma, coś na co dali się złapać i skusić. ;)

Jeszcze nie słyszałem o tym, żeby osoby wcześniej praktykujące OBE w następstwie tego znalazły się w śpiączce. Śpiączka występuje w wyniku chorób takich jak np. cukrzyca, wylew krwi do mózgu, urazu czaszki,  lub najogólniej mówiąc urazu fizycznego.

Takie osoby nie są więc kuszone i nie dały się złapać np. przez istoty nieorganiczne do pozostawania w innych światach.

Ja wielokrotnie chciałem pozostawać poza ciałem, ale nie byłem w stanie tego dokonać...

Odnośnie ankiety nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, TAK lub NIE, zagadnienie jest zbyt złożone, żeby odpowiedzieć TAK lub NIE  ;)

Też Linek dodał jeszcze odpowiedź "NIE WIEM". Jak dla mnie ankieta jest prosta, jej wynik daje obraz przekonań ludzi. Dyskusja jest ciekawa bo można dowiedzieć się dlaczego ktoś głosuje tak a nie inaczej.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2014, 08:40:11 pm wysłana przez Robert Noble »

Offline Linek

• Dostęp z wyjściami
  • Hypnos
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 15, 2014, 08:48:33 pm »
0
No tak śpiączka jest efektem medycznych zabiegów. To raczej nie wina ciała astralnego, że nie możemy się z niej wybudzić. Też o takowym przypadku nie słyszałem.

Robert tzn próbowałeś zostać tak na zawsze? :D

Offline Robert Noble

• Out Of Body Experience
  • Administrator
  • ... by być wolnym.
    • Instytut Roberta Noble
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 15, 2014, 09:09:12 pm »
0
Robert tzn próbowałeś zostać tak na zawsze? :D

Dokładnie tak :) Chciałem pozostać w poza już na stałe. Próbowałem różnych zabiegów, ale bezskutecznie za każdym razem cofało mnie do ciała.

Offline zinka

« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 15, 2014, 09:37:23 pm »
0
No dobra, może to był zły przykład z tą śpiączką, ale zawsze się zastanawiałam, czy ludzie nie chcą się obudzić, czy nie mogą  ::)

a na opcję NIE WIEM, nikt nie zagłosował  8)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2014, 09:47:10 pm wysłana przez zinka »

Offline Linek

• Dostęp z wyjściami
  • Hypnos
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 15, 2014, 09:56:42 pm »
0
a na opcję NIE WIEM, nikt nie zagłosował  8)

Człowiek zazwyczaj chce WIEDZIEĆ :D opcja nie wiem to kapitulacja :D

To ciekawe a istotą nieorganicznym powiedziałeś by Cię zabrały ? W ogóle jak można chcieć no ale czego Robert nie spróbuje :D
Może można pozostać oczywiście bez ingerencji nieorganicznych ale hmmm myślę, że to bardzo wysoki poziom śnienia :D

Offline Robert Noble

• Out Of Body Experience
  • Administrator
  • ... by być wolnym.
    • Instytut Roberta Noble
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 15, 2014, 10:18:44 pm »
0
To ciekawe a istotą nieorganicznym powiedziałeś by Cię zabrały ? W ogóle jak można chcieć no ale czego Robert nie spróbuje :D

Ogólnie my jako istoty fizyczne jesteśmy bardzo łatwymi kąskami do manipulacji.
Czasami w życiu fizycznym zapewne zdarza się wielu ludziom pomyśleć "chciałbym, żeby ta chwila trwała wiecznie", "chciałbym, żeby świat stanął w miejscu".
Teraz weźmy pod uwagę to, że poza ciałem jest piękniej niż nasz umysł jest w stanie to ogarnąć. Jesteś w takiej ekstazie, że nie masz ochoty na żaden powrót do fizycznego ciała.

Uważam, że niemal każdego idzie zbajerować poza ciałem, o dziwo nawet tych co są świadomi takiego zagrożenia.

Wszystko jest zatem kwestią doświadczenia :)

Share via facebook Share via twitter

xx
Czy wspomagać czymkolwiek praktykę OBE/LD? - ANKIETA

Zaczęty przez Robert Noble

9 Odpowiedzi
3759 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Luty 23, 2014, 06:09:14 pm
wysłana przez Lilia
xx
Czy prowadzisz dziennik snów ? (ANKIETA)

Zaczęty przez Linek

30 Odpowiedzi
8703 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Grudzień 07, 2015, 11:07:00 pm
wysłana przez Aragon
xx
Reklamy na forum - ankieta

Zaczęty przez robercik101

17 Odpowiedzi
4539 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Październik 02, 2013, 03:55:09 pm
wysłana przez Robert Noble