Sklep Ezoteryczny szamanskibeben.pl

Autor Wątek: Redeye  (Przeczytany 2716 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline JODŁA

• *
  • Respect: +3
Redeye
« dnia: Marzec 24, 2014, 06:12:06 pm »
0
Witam Was ,moi drodzy.
Red”a od samego początku bardzo pokochałem. Jest dzieckiem ,na które najdłużej czekałem. No ale kto nie kocha długo-wyczekiwanych dzieci?  ;D Robert mnie rozumie. Ale do rzeczy.
1/ Kto go posiada to wie , że jest zgrabny, poręczny, solidnie wykonany i kompletny.
2/ Jest zasilany  baterią 9V to jego zaleta-brak dodatkowych kabli…
3/…Nie posiada wejścia do zasilania zewnętrznego. To powiedzmy mały minus , który jak sądzę zawsze można wyeliminować. Piszę o tym bo mój red przestał działać po trzech sesjach?!Troszkę poczerwieniała mi twarz  >:D ale jedna technika Silvy i olśnienie – "kup nową baterię"-usłyszałem glos.. Fakt bateria była darowana i niewiadomo ile używana. Nowa bateria i  wszystko działa.. Obecnie ją  testuję i zobaczę ile wytrzyma? Jeśli będzie kiepsko to zainwestuję w aku i ładowarkę, ewentualnie po okresie gwarancyjnym podepnę zasilacz… no, jak tu dogodzić chłopu?
4/ Ale taki poważny problem związany jest z  łącznością  BT. Raz łączy a raz nie! Po wymianie  baterii jakby lepiej ale to było wczoraj. Dzisiaj już  nie połączył się wcale! Może znowu bateria pada.  :( W laptopie mam W XP i myślałem, że to jest problem  ale i na stacjonarnym gdzie jest W 7 też niechętnie się łączy. Może BT jest nie halo. Sam nie wiem.
5/ Pisałem Robertowi na PW ,że chcę trochę przetestować reda i podzielić  się konkretami ale w tej sytuacji nawet nie wiem  jaki poziom osiągam? Samo działanie reda ok. udało mi się zrobić kilka sesji jedna poranna bez alarmu! 8) Bardzo przyjemnie się ćwiczy z muzyką relaksacyjną. Zastanawiam się czy można łączyć muzykę z „ Szamana” z redem? Wydaje mi się ,że nie.

Podsumowując, urządzenie godne polecenia, ma oczywiście swoje ograniczenia ale coś za coś, sprawdzi się doskonale w ćwiczeniu koncentracji i pogłębieniu stanu alpha. Więcej będę mógł napisać gdy uporam się z drobnymi ,mam nadzieję, problemami.
Jeśli macie konkretne podpowiedzi w kwestii życia baterii, łączności BT oraz jakiej muzy słuchacie z redem to będę bardzo red przepraszam rad. ^-^

Pozdrawiam JODLA

PS.Robert i Seth gratuluję pomysłu .

Linkback: http://forum.instytutnoble.pl/opinie/61/redeye/827/

Offline Robert Noble

• Out Of Body Experience
  • Administrator
  • ... by być wolnym.
  • Respect: +467
    • Instytut Roberta Noble
Odp: Redeye
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 24, 2014, 08:10:48 pm »
0
Jodła przy pierwszym kontakcie z Redem zawsze trzeba wykazać się ogromną cierpliwością. Widać, że jej zawsze brakuje, bo jak ją wyćwiczyć nie mając Reda?:> Początki są najciekawsze, zanim się zacznie faktycznie praktykę to trzeba przecież poznać o co w tym sprzęcie właściwie chodzi. Niby proste urządzenie, a jaka abstrakcja :)

Najlepiej zapoznać się z urządzeniem gdy pomyślnie przejdzie się etap połączenia go z komputerem i odnalezienia w programie. Gdy już ta łączność zostaje nawiązana mamy bardzo ułatwione zadanie.

Pytasz jak długo działa bateria. Jest to zależne od tego czy robisz sobie sesje śledząc wykres na ekranie czy też z dala od komputera. W pierwszym przypadku jak wiadomo łączność bluetooth jest bardzo bateriożerna. Ja używam akumulatorka i ostatnio starczył mi na chyba 10 sesji. Sesje te trwały od 30-40 min.

Jodła piszesz o problemie łączności z BT. Jeżeli bateria pada to diody gasną, więc łatwo ocenić czy to wina zasilania czy nie. Może to być też wina adaptera BT, ja sam miałem taki problem, że adapter jest jakiś wadliwy i raz widzi Reda a raz nie.

Ogólnie możliwość podłączenia muzyki jest można powiedzieć formą zrobienia sobie własnego hemi synca z dodatkową funkcją jaką jest potwierdzenie świadomości i efekt biofeedbacku. W celach relaksacyjnych jak najbardziej można sobie odpalać muzykę, jednak w treningu OBE liczy się maxymalna koncentracja i pozbycie wewnętrznego dialogu, muzyka może to czasami utrudniać.

Ścieżki Szamana same w sobie wprowadzają w trans. Tam muzyka jest specjalnie skomponowana by osiągnąć duchową podróż. Oczywiście można pokombinować i sprawdzić na sobie. 

Jodła pamiętaj, że aby zmienić ustawienia parametrów w programie trzeba wejść w ustawienia i zrobić wczytaj parametry, nie można wcześniej klikać opcji połącz w głównym menu programu.
...i odejdę. Ale ptaki pozostaną, śpiewając:
i mój ogród pozostanie,
z zielonym drzewem, i studnią.
Przez wiele popołudni niebo będzie niebieskie
i pogodne,
i dzwony na dzwonnicy wybiją godziny,
jak robią to tego popołudnia.
Ludzie, którzy mnie kochali, odejdą,
a miasto będzie rozkwitać każdego roku.
Ale mój duch zawsze z nostalgią będzie błądzić
po tym samym, zapomnianym zakątku mojego
kwietnego ogrodu.

Offline zinka

• Respect: +469
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 24, 2014, 09:17:25 pm »
0
Tak, początki zabawy z redem zawsze są ekscytujące, sprawdzanie jak działa, jak wyglądają wykresy, jaki osiąga się stan relaksacji, ano super emocje  ;D

Mnie tam nowa bateria starcza na długo, nie liczyłam na ile sesji, ale nie zużywa się jakoś tak drastycznie, żebym musiała co chwilę wymieniać, a podłączam reda prawie codziennie.

Ja mam wbudowany blu w laptopie i po wgraniu programu nie mam problemu z połączeniem się z redem, łączy za każdym razem.
..nic nie jest takim, jakim się wydaje byc

Offline EosCris

• Global Moderator
  • Powrót do Ducha...
  • Respect: +303
    • Sklep Ezoteryczny
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 24, 2014, 09:38:36 pm »
0
Jodła, u mnie był podobny problem, że nie mogłam wczytać sesji. Po rozmowie z Sethem, udało nam się wspólnie dojść do tego w czym tkwi problem.
Okazało się, że porty sie zmieniły, czyli zamiast być ustawiony "port 7" był "port 8" pomimo, że go przestawiłam, on i tak się jakby resetuje i wskakuje spowrotem na port 8, a czasem port 9. To się sprawdza w ustawieniach, tak jak Robert pisał przed włączeniem Reda.

Jeśli chodzi o baterię, to na zwykłej się po prostu nie opłaca -koszt jednej alkaicznej bateri, ok 9zł, czas użytkowania, u mnie 4-6 sesji - często korzystam z Reda, jedna sesja ok. godziny, więc bardziej mi się opłacało zainwestować w akumulatorek i ładowarkę -akumulatorek 35zł, ładowarka 20zł, kupiłam jedne z tańszych- dziś mogę się cieszyć pracą Redzika w każdej chwili. Nie martwię się o to, czy przypadkiem podczas sesji mi bateria nie padnie. A poza tym jeśli oglądam wykresy na kompie, to bateria leci jak szalona.

Jeśli chodzi o słuchanie nagrań podczas trwania sesji. Nie wyobrażam sobię abym mogła słuchać czegokolwiek podczas pogłebiania stanu relaksacji. Jeśli mam ochotę posłuchać Ścieżek Szamana, dźwięków hemi, czy po prostu muzyki, to zakładam słuchawki i odpalam mp3.
Moje zdanie jest takie, że nie po to wydałam tyle kasy aby słuchać przy tym muzyki ::) ;) ale to tylko zdanie mojej skromnej osoby ;)  :D

Życzę owocnej pracy z tym wspaniałym urządzeniem Jodła.
Mam nadzieję, że przyniesie Ono Tobie tyle samo radości jak i korzyści, co mi.

Pzdr

Offline JODŁA

• *
  • Respect: +3
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 24, 2014, 10:47:57 pm »
0
Bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi.
Tak to jest, jak nowy sprzęt testuje się na starym ;)Problem tkwi na 99% w porcie USB coś mu nie pasuje ten red i basta.Na kompie syna dzisiaj śmigał elegancko,również ustawianie własnych nastaw.Bateria musi być świeża i pewnie niebawem -akumulatorek.Co do muzy celowo pytałem o Ścieżki Szamana +red gdyż wg mnie "dudnienia" nie byłyby zsynchronizowane co doprowadziłoby do kakofoni- no i jak tu się relaksować :P
A teraz idę wykończyć baterię...

Wysokich lotów Jodła.

Offline seth

• Administrator
  • ..bezstronny i lekki przemknę obok orła...
  • Respect: +239
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 24, 2014, 10:55:46 pm »
0
Poprzednie posty odpowiedziały już chyba wyczerpująco :).

Zużycie baterii faktycznie może być problemem gdy nie używamy akumulatorków. Szczególnie prądożerny jest BT w funkcji wyszukiwania połączenia tzn kiedy szybko miga niebieska dioda.
Osobiście sporadycznie rzadko oglądam swoje sesje z redem i w takim trybie pracy ładuje akku raz w tygodniu przy codziennej co najmniej godzinnej koncentracji.
Z czasem gdy ekscytacja mija można poświęcić się bardziej celowi pracy z urządzeniem czyli samej koncentracji a nie obserwacji poziomów i kształtu wykresu :). Funkcja musi jednak działać bezbłędnie i w razie dalszych problemów napisz to postaram się pomóc.
Gorąco pozdrawiam i życzę samych owocnych doświadczeń.

Share via facebook Share via twitter

smiley
Moje doświadczenia z Redeye

Zaczęty przez EosCris

75 Odpowiedzi
13815 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Wrzesień 09, 2016, 08:11:14 am
wysłana przez EosCris
xx
Instrukcja do RedEye i oprogramowanie.

Zaczęty przez seth

20 Odpowiedzi