Sklep Ezoteryczny szamanskibeben.pl

Autor Wątek: Witam i pytam :)  (Przeczytany 1807 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pablo

• *
  • Respect: 0
Witam i pytam :)
« dnia: Maj 11, 2014, 12:44:17 pm »
0
 Serdecznie witam forumowiczów! Moje doświadczenie z duchowym wymiarem póki co ogranicza się do głębokiego stanu medytacji. W tym stanie nie odczywałem już ciała, czyli np. niewygodnej pozycji w której siedziałem. To dało mi wyobrażenie, że można opuścić swoją cielesną powłokę zupełnie. Zapisałem się na to forum z powodu pytań, które mnie dręczą, a na które może niektórzy z Was będą w stanie odpowiedzieć.
 Zacznę może od tego, że na pewnym etapie życia przestałem wierzyć w oficjalną wiedzę oferowaną nam przez ortodoksyjną naukę. Myślę, że w wielu przypadkach jesteśmy wprowadzani w błąd celowo przez elity, które rządzą światem. Nie chcę tutaj wyjść na obłąkanego wyznawcę teorii spiskowych, ale kiedy zacznę zadawać swoje pytania to część z Was na pewno uzna że jestem szalony.
 Będę próbował uzasadnić w logiczny sposób swoje wątpliwości. Moje dociekania o kształcie świata i Ziemii doprowadziły mnie do punktu, w którym musiałem odrzucić wszystkie proponowane teorie i pomyśleć co mogę sprawdzić sam. Zacznę od pytania czy Ziemia rzeczywiście się kręci i orbituje wokół Słońca. Wielu naukowców uważa, że nie ma żadnych dowodów na to, że teoria heliocentryczna jest prawdziwa. Obrót Ziemii próbowano udowodnić za pomocą kilku eksperymentów np. Michelsona-Morleya czy dowiadczenie Airy'go z teleskopem. Wszystkie zakończyły się fiaskiem czyli nie zdołały wykazać, że Ziemia się kręci. Fakt że samoloty latają  trasy zgodnie i przeciwko obrotowi Ziemi bez jakiś istotnych różnic w czasie też powinien dać do myślenia. W końcu chmury muszą podążać wraz z obrotem z taką samą prędkością czyli czasem ponad 1600 p/h(na równiku) a gdzie indziej prawie zero i jaka siła je ciągnie lub nie? Gdyby założyć, że Ziemia się nie obraca wszystkie pytania i problemy znikają.

Mój drugi problem to księżyc. Skoro jest kulą to dlaczego jest oświetlony równomiernie od środka po same brzegi. Padające światło powinno oświetlić środek najmocniej a potem stopniowo się zaciemniać aż do momentu gdzie światło odbija się o 180 stopni czyli już się nie odbija. Jest to chiaroscuro efekt. Po drugie skoro księżyc to piasczysto/skalista powierzchnia to skąd tyle światła po odbiciu? Do tego dochodzą liczne anomalia zaobserwowane przez ludzi jak nagłe znikanie czy pojawianie się księżyca czy też obrót widzianej części o 90 stopni, to możecie znależć na YouTube, ale jedno możecie zaobserwować sami. Mianowicie to, że księżyc zawsze jest przed białymi chmurami. Nie żartuję. Białe chmury wyrażnie przepływają za księżycem. Tylko czarne chmury go zakrywają.

Nie wiem na ile w trakcie podróży astralnych można zobaczyć prawdziwy świat i ufać, że zobaczyło się faktycznie realne fizycznie ciało. Może jest ono realne tylko w fizycznym świecie? Tak czy inaczej czy ktoś mógłby udać się na księżyc i potwierdzić że rzeczywiśćie jest to szara kula?

Czy ktoś mógłby potwierdzić, że wokół Ziemii latają satelity w liczbie około 3000?

Czy fakt, że nie widzieliście satelit może świadczyć o ich nieistnieniu?

Wreszcie (proszę nie myślcie, że zwariowałem) ktoś mógłby potwierdzić, że Ziemia jest kulą. Czy ktoś może się wznieść na wysokość powiedzmy 100 km nad Ziemię i stwierdzić że zobaczył kulę. A może ktoś to już widział?

Jeszcze raz proszę o wyrozumiałe potraktowanie mnie i o otwartoumysłowe podejście do tematu. Będę wdzięczny jeśli usłyszę choć jedną odpowiedz, bo jest to coś co ludzkość próbuje zgłębić od tysięcy lat.

Linkback: http://forum.instytutnoble.pl/seo/3/witam-i-pytam/869/

Offline zinka

• Respect: +469
Odp: Witam i pytam :)
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 11, 2014, 12:57:42 pm »
0
Fajne pytania, mnie akurat ta tematyka nie interesuje, ale czytałam parę relacji obeowców, którzy penetrowali księżyc i inne planety, żeby zaspokoić swoją ciekawość. Po tych doświadczeniach inaczej postrzegają świat, nie tak materialnie jak go nam opisują i każą odbierać.
Jeśli interesuje Cię ta tematyka, to może zapodaj sobie intencję podróży w kosmos i przyjrzenia się z bliska co i jak, niektóre doświadczenia są szokujące, ale trzeba być na nie przygotowanym i otwartym, bo nasz ziemski umysł nie wszystko może ogarnąć i pojąć swoją prymitywnością i ograniczonym rozumowaniem.

Powodzenia
..nic nie jest takim, jakim się wydaje byc

Offline EosCris

• Global Moderator
  • Powrót do Ducha...
  • Respect: +303
    • Sklep Ezoteryczny
Odp: Witam i pytam :)
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 11, 2014, 03:07:29 pm »
0
Witaj,
Zadajesz bardzo ciekawe pytania na które nie znam odpowiedzi, a szkoda :(

Samą mnie to kiedyś zastanawiało, a w szczególności jeśli chodzi o księżyc. Właściwie, o to, dlaczego wciąż jest widoczna tylko jedna jego strona?

Ja wciąż za krótkie mam wyjścia by móc się wypowiedzieć w tym temacie.

Z chęcią poczytała bym odpowiedzi na Twoje pytania, udzielonych przez innych użytkowników t :)ego forum

Share via facebook Share via twitter

xx
Witam

Zaczęty przez AMOS

4 Odpowiedzi
1891 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Maj 24, 2013, 08:47:48 pm
wysłana przez Robert Noble
xx
witam

Zaczęty przez apofis

3 Odpowiedzi