Forum IRN - Rozwój Świadomości

INNE => OFFTOPIC => Wątek zaczęty przez: Robert Noble w Maj 31, 2013, 10:38:39 pm

Tytuł: Sposoby na bycie młodym (długowieczność)
Wiadomość wysłana przez: Robert Noble w Maj 31, 2013, 10:38:39 pm
Czy ktoś z was ma jakieś sposoby na bycie młodym? Chodzi mi o ciało fizyczne oczywiście :) Ostatnio zacząłem wstawiać na YT swoje filmiki sprzed kilku lat i stwierdziłem, że się nieco postarzałem ;) hehe ;)

Zazwyczaj słyszy się o jakiejś diecie, zdrowym trybie życia, ruchu fizycznym itp. Ale może jest coś jeszcze?

Osobiście uważam, że głównym sprawcą długowieczności jest poczucie humoru i dystans do siebie.


Tytuł: Odp: Sposoby na bycie młodym (długowieczność)
Wiadomość wysłana przez: robercik101 w Czerwiec 01, 2013, 04:46:34 pm
Mniej stresu, dużo spokoju ;)
Tytuł: DMAE sposobem na długowieczność
Wiadomość wysłana przez: iconka w Czerwiec 01, 2013, 08:01:59 pm
DMAE - sposobem na długowieczność.Od kilku już lat na zachodzie można kupić kosmetyki z serii "AntiAge", których głównym składnikiem jest DMAE. Mówi się oDMAE, ze jest cudownym środkiem na długowieczność. Nasze ciało pozostaje dłużej krzepkie i witalne, zmarszczki na twarzy się spłycają, a nowe powstają dużo, dużo później niż zazwyczaj.
Spotykając znajomych słyszymy komplementy takie, jak: „Ty się nic nie zmieniasz! Co Ty robisz, ze ciągle tak młodo i świetnie wyglądasz?”

DMAEma nie tylko właściwości AntiAge, działa również wspaniale na komórki mózgowe. Dzięki DMAE mamy dużo lepszą możliwość zapamiętywania, co jest tak ważne w OBE i LD.


DMAE jest dostępny nie tylko w formie różnorodnych kosmetyków: można go również otrzymać na rynku, jako suplement diety do przyjmowania doustnego.
Dzienna dawka DMAE (suplement diety) wacha się miedzy 100mg i 2 g.

Żeby osiągnąć widoczne rezultaty należy przyjmować, co najmniej 100mg przez dłuższy okres czasu (parę miesięcy).  W aptekach można otrzymać środki na polepszenie pamięci z  DMAE. Niejednokrotnie jest to tylko parę miligramów w jednej kapsułce. Przy tak niskiej zawartości szkoda jest wydawać pieniądze na te preparaty, bo efektów żadnych i tak nie będzie. Jak to się mówi: „nie zaszkodzi, nie pomoże”, a kasa będzie wydana. Szkoda po prostu fatygi.
 
Na rynku polskim na aukcjach Allegro.pl można zaopatrzyć się w kosmetyki wyprodukowane na bazie DMAE, czy tez otrzymać DMAE jako suplement w formie kapsułek, w których jest co najmniej 100 mg czystego DMAE.
()
Tytuł: Odp: Sposoby na bycie młodym (długowieczność)
Wiadomość wysłana przez: Robert Noble w Czerwiec 01, 2013, 08:18:45 pm
Tak DMAE testuję na sobie, zobaczymy co z tego wyjdzie. Bardziej jednak zależy mi, aby pomagał w koncentracji niż na zmarszczki. Ogólnie poruszyliśmy tutaj suplementy wspomagające odmładzanie. Myślę, że jest tego znacznie więcej. Kiedyś brałem taki suplement oparty na selenie, co prawda miałem wtedy 18 lat więc nie widziałem jego właściwości odmładzających, ale kto wie ;)

Skoro wspomniałem o selenie to trochę informacji też z pewnością się nam przyda:

Selen – rola w organizmie i zastosowanie:

Tytuł: Sposoby na bycie młodym (długowieczność)
Wiadomość wysłana przez: iconka w Czerwiec 24, 2013, 12:22:39 pm
Przyszłość bez starości.

W XXI wieku ludzie żyją znacznie dłużej niż ich pradziadowie. W wielu miejscach na świecie setne urodziny stały się czymś zwyczajnym. Naukowcy nadal poszukują eliksiru młodości. Jeśli ich plany się powiodą, za kilkadziesiąt lat o starości będzie można przeczytać wyłącznie w książkach. W tej sytuacji rodzi się pytanie, czy warto dłużej żyć, skoro długowieczność i tak nie zwolni nikogo od cierpień i chorób. Profesor Rose Anne Kelly wyjaśnia, w jaki sposób sami możemy przedłużyć nasze życie bez magicznych mikstur. Badaczka uprzedza również widzów o tym, co wiąże się z dłuższą starością w sensie zdrowotnym, finansowym, społecznym oraz etycznym.

Może ten film, może choć w pewnej części dać nam odpowiedz na długowieczność :D. Muszę przyznać, że jest bardzo ciekawy i pouczający. A wiec, dbając o kondycję fizyczną, śmiejąc się często, nie jedząc za dużo i korzystając do późnego wieku z seksu, możemy znacznie przedłużyć nasze życie.

Tytuł: Odp: Sposoby na bycie młodym (długowieczność)
Wiadomość wysłana przez: NianiaOgg w Czerwiec 24, 2013, 07:12:33 pm
hm... ale wtedy będziemy pracować do końca świata, żegnaj emeryturo ! ;)
Tytuł: Odp: Sposoby na bycie młodym (długowieczność)
Wiadomość wysłana przez: Robert Noble w Czerwiec 24, 2013, 08:29:37 pm
Spokojnie co to jest 67 lat? Pewnie jeszcze i tak się to pozmienia i zrobią emeryturę od 80 :)
Tytuł: Odp: Sposoby na bycie młodym (długowieczność)
Wiadomość wysłana przez: draq w Czerwiec 24, 2013, 08:31:48 pm
Jako że temat zdrowia i długości życia ciała człowieka nie jest mi obcy, to pragnę przedstawić moją wiedzę na ten temat.
Pierwszą czynnością jaką należy zrobić by żyć dłużej niż przeciętny mieszkaniec ziemii, to przeprogramować ciało. Długość jego życia ściśle wynika z programów odziedziczonych przez potomków. By przeprogramować, wystarczy świadomie użyć do tego celu np słów lub wizualizacji. Czynność tą można także wykonać w oobe.

Ciało starzeje się, gdy nie ma czasu i energii na regeneracje. W każdym więc momencie życia, mając nawet 90 lat można dać szansę ciału odpocząć i je odmłodzić. Można to zrobić wchodząc w stan głębokiej medytacji lub wstrzymując się od pożywienia. Przesiadywanie do późnej nocy, przejadanie się, uprawianie sportów wyczynowych itp to jedne z istotnych czynników degeneracyjnych. Warto jest ich nie praktykować.
By ciało żyło długo, człowiek musi mieć cel, sens istnienia w tym ciele oraz realizować ten cel. Im więcej człowiek przejawia się przez ciało (emanuje miłością), tym lepiej radzi sobie z degeneracyjnymi wpływami oraz nie ma potrzeby niszczyć swojego ciała.
Odżywianie się świeżą roślinnością lub niejedzenie jest tutaj bardzo kluczowe. Także przebywanie na słońcu, chodzenie boso po ziemii stanowią istotny element, ponieważ ciało człowieka należy do natury i im bliżej niej, tym lepiej pracuje.
Pisząc o przejawianiu się miłości przez ciało człowieka mam na myśli, że osoba ta kocha siebie,swobodnie wyraża siebie, swoją osobę i nie ulega programom środowiskowym, tzn. nie zmienia się w zależności od oczekiwań ludzi i ich wyobrażeń na jej temat.
Czynników degeneracyjnych jest bardzo wiele. Człowiek, który wie że sam w swej esencji stanowi źródło istnienia, to może żyć długo bez konieczności medytacji, czy też obcowania z naturą.

Podsumowując, istotnymi aspektami długiego życia są:
-Przeprogramowanie ciała
-Czynniki degeneracyjne/regeneracyjne
-Sens życia tak długo w tym ciele

Jeżeli chodzi o emeryturę i pracę, to człowiek nie jest skazany na ten system i czuję że niebawem wiele ludzi zacznie w bardziej samodzielny sposób podchodzić do życia. Ponadto prawdopodobne jest to, że w przeciągu 5 lat coś takiego jak zus zniknie z powierzchni ziemii

Tytuł: Odp: Sposoby na bycie młodym (długowieczność)
Wiadomość wysłana przez: draq w Czerwiec 24, 2013, 08:35:44 pm
Cytuj
Pewnie jeszcze i tak się to pozmienia i zrobią emeryturę od 80
Biorąc pod uwagę fakt ile człowiek może żyć, to 80 lat wydaje się być okresem niemowlęcym.
Tytuł: Odp: Sposoby na bycie młodym (długowieczność)
Wiadomość wysłana przez: Robert Noble w Czerwiec 24, 2013, 08:49:59 pm
Bardzo ciekawie Draq opisałeś swój punkt widzenia. Ogólnie jestem w stanie się z tym zgodzić. Jeśli możesz, to opisz może bardziej szczegółowo, jak według Ciebie powinna wyglądać taka wizualizacja, która przeprogramuje nasze ciało. Wspominasz, że można to wykonać za pomocą słów. Jakich konkretnie? Mógłbyś podać jakieś przykładowe?

No i wreszcie to co mnie najbardziej interesuje, jak taką czynność odmładzania siebie wykonać w OOBE :)
 
Tytuł: Odp: Sposoby na bycie młodym (długowieczność)
Wiadomość wysłana przez: draq w Czerwiec 24, 2013, 11:08:35 pm
Bardzo ciekawie Draq opisałeś swój punkt widzenia. Ogólnie jestem w stanie się z tym zgodzić. Jeśli możesz, to opisz może bardziej szczegółowo, jak według Ciebie powinna wyglądać taka wizualizacja, która przeprogramuje nasze ciało. Wspominasz, że można to wykonać za pomocą słów. Jakich konkretnie? Mógłbyś podać jakieś przykładowe?

No i wreszcie to co mnie najbardziej interesuje, jak taką czynność odmładzania siebie wykonać w OOBE :)
 

Wizualizacja - wyobraź swoje ciało w doskonałym stanie. Poczuj, że znajdujesz się właśnie w tym doskonałym ciele.

Słowa - "moje ciało jest zdrowe, doskonałe i wiecznie młode" "kocham swoje ciało" "moje ciało funkcjonuje w zdrowiu tak długo, aż nie zdecyduję odejść z tego planu". Możesz w tym momencie wizualizować daną część ciała i relaksując ją wypowiadać np. "moja noga jest zdrowa i doskonała, moja ręka jest zdrowa i doskonała" itp. Tak jak podczas transu.

W oobe:
-możesz zastosować poprzednie ćwiczenia, lub po prostu przestać tworzyć jakikolwiek plan którego doświadczać i poczuć świadomość, skoncentrować się na sobie. Im dłużej będziesz w stanie trwać w tym stanie, tym więcej korzyści osiągnie ciało po obudzeniu.
-zobacz swoje ciało i wypowiedz np na głos, lub wyraź wolę że w tym momencie zobaczysz wydarzenia z Twojego życia, które intensywnie wpływają na procesy starzenia się Twojego ciała. Możesz zobaczyć scenerie które dadzą Ci dużo informacji, lub możesz je odebrać intuicyjnie w ciągu jednej sekundy.
Robienie rzeczy których się nienawidzi, mieszkanie z ludźmi których się nienawidzi oraz toksyczne relacje, stres spowodowany walką o przetrwanie, to niektóre z istotnych destruktywnych aspektów życia, jakie człowiek może dostrzec w swoim życiu. W oobe możesz zainicjować wgląd w nie, choć sny same w sobie z założenia mają je ukazać, wystarczy być po prostu świadomym przekazu. To samo można sobie uświadomić w ciągu dnia podczas wyciszenia, kontemplacji itp.
Wszystkie te rzeczy które opisuję, można podzielić na kolejne wątki i opisać bardziej szczegółowo, ale wyszłaby z tego książka. Trzeba szczerze chcieć je widzieć w swoim życiu i wziąć odpowiedzialność za nie oraz zmiany, które się dokonuje - to samo w sobie jest trudnością, a nie techniczny aspekt "ćwiczenia".

Jeżeli komukolwiek zależy na szybkim odmłodzeniu ciała, to polecałbym by przez pierwszy tydzień zaczął stosować:

-jakąkolwiek wizualizację, np. wyobrażenie podróży astralnych
-praca z energią
-ćwiczenia relaksujące przed snem i po obudzeniu

W następnym tygodniu dodatkowo:
-niespożywanie kolacji
-chodzenie spać spać mniej więcej o 21:00, nie później niż 22:00

W trzecim tygodniu:
-wstrzemięźliwość od jedzenia na 2 tygodnie - 2 miesiące
-jeżeli jest to możliwe, to odosobnienie w ciszy i spokoju

Należy się kierować przede wszystkim tym co intuicja podpowiada (to jest najważniejsze), niektóre z ćwiczeń pomagają ją poczuć. Nie należy też walczyć ze sobą.
Tytuł: Odp: Sposoby na bycie młodym (długowieczność)
Wiadomość wysłana przez: NianiaOgg w Czerwiec 25, 2013, 09:01:12 am
ale właściwie to po co nam to straśnie długaśne życie??? jest jakiś powód dla którego chcemy je przedłużać? tu sami obemaniacy przecież, odpowiedzcie mi PO CO ? :)
ja tam z pewną ulgą myślę że już mi bliżej niż dalej, śmierć to taka gwiazdka na końcu życia, prezent za całokształt dokonań ;) byle tylko rachu-ciachu, bezboleśnie.
Tytuł: Odp: Sposoby na bycie młodym (długowieczność)
Wiadomość wysłana przez: Robert Noble w Czerwiec 25, 2013, 01:09:00 pm
ale właściwie to po co nam to straśnie długaśne życie??? jest jakiś powód dla którego chcemy je przedłużać? tu sami obemaniacy przecież, odpowiedzcie mi PO CO ? :)

No właśnie im dłuższe życie fizyczne tym częstsze OOBE :) Później już nie będzie to takie ekscytujące, nie mogąc powrócić do ciała i pochwalić się kolegom ;)
Ja jestem za tym, żeby żyć jak najdłużej, każdy przeżyty dzień zawiera cenne doświadczenie.
Tytuł: Odp: Sposoby na bycie młodym (długowieczność)
Wiadomość wysłana przez: NianiaOgg w Czerwiec 25, 2013, 03:12:41 pm
No cóż, każdy ma takie marzenia, na jakie sobie zasłużył ;)
skoro tak mówisz, to życzę ci sto dwadzieścia lat w zdrowiu!
Tytuł: Sposoby na bycie młodym (długowieczność)
Wiadomość wysłana przez: iconka w Czerwiec 25, 2013, 03:45:09 pm
Na przekór starości


W tym filmie naukowcy poszukujący eliksiru młodości, niechętnie odkrywają, że teoria stresu oksydacyjnego nie jest przyczyną starzenia się komórek ludzkich. Oczywiście tych wyników badań nie chce też zaakceptować przemysł kosmetyczny, ponieważ wytwarzanie kremów i wszelakich innych kosmetyków z antyoxydantami przynosi miliony dolarów zysków rocznie.
Dalej dowiadujemy się, jak dr. Bill Andrews, chcący żyć, co najmniej 500 lat, intensywnie bada skracające się z wiekiem telomery w komórkach ludzkich. Sądzi on, że enzym telomerazy może być skutecznym środkiem w utrzymaniu naszego ciała w młodości….

Nie chcę zdradzać wam wszystkiego, po ostanią klatkę filmu  ;)A więc, zapraszam  :)
Miłego oglądania   :D

Tytuł: Odp: Sposoby na bycie młodym (długowieczność)
Wiadomość wysłana przez: Havana w Lipiec 19, 2013, 07:24:38 am
A ja - jak zwykle, tradycyjnie  :) polecam Tai Chi, które obiecuje wszystkim wytrwałym długowiecznośc bez problemów zdrowotnych, a niektórym nawet nieśmiertelność  ;)
Tyle tylko, że (jak słusznie zapytał już ktoś w tym wątku) po co nam ta nieśmiertelność? Po co nam złudzenie nieustającej młodości? Starość ma swoje przywileje, z których powinniśmy korzystać - spokój, dystans do życia, mądrość uzyskana przez doświadczenie ... Gdybyśmy żyli 500 lat, albo gdybyśmy byli nieśmiertelni - co takiego chcielibyście robić innego/szczególnego ze swoim życiem? Jak wyglądałby świat młodych 500-latków?Co wynika z podobnych rozważań zostało bardzo zabawnie przedstawione w śmieszno-gorzkiej książce "Nieśmiertelnośc zabije nas wszystkich" - polecam  :D   
Tytuł: Odp: Sposoby na bycie młodym (długowieczność)
Wiadomość wysłana przez: NianiaOgg w Lipiec 19, 2013, 02:42:38 pm
Tak, ja też tak sądzę. Życie w zdrowiu oczywiście jest ze wszech miar przyjemniejsze niż borykanie się z bólem i ułomnościami ciała, jednak kiedy wyobrażę sobie, że przez 500 lat walczę o byt, ganiam do roboty czy chcę czy nie chcę... płacę podatki!  >:(
nieeee... śmierć przy odrobinie szczęścia przynosi wolność :)
taką mam w każdym razie nadzieję.
Chociaż czytając Castanedę i jego mroczną wizję uwięzienia ziemskich dusz w cyklu inkarnacyjnym, w celu dostarczania jakimś "latawcom" energetycznym pożywienia, jak na kurzej fajmie... jeeeezu, mam nadzieję że się mylił  :(
Tytuł: Odp: Sposoby na bycie młodym (długowieczność)
Wiadomość wysłana przez: zinka w Lipiec 19, 2013, 05:48:02 pm
Co tam po ciele fizycznych, grunt to w każdym wieku czuc się młodo, miec poczucie humoru, pozytywne nastawienie do świata i byc sprawnym fizycznie.

A oobe, to można w każdym wieku przeżywac i doświadczac, bez względu na zużycie ciała fizycznego.
Tytuł: Odp: Sposoby na bycie młodym (długowieczność)
Wiadomość wysłana przez: Robert Noble w Lipiec 19, 2013, 08:34:17 pm
Co tam po ciele fizycznych, grunt to w każdym wieku czuc się młodo, miec poczucie humoru, pozytywne nastawienie do świata i byc sprawnym fizycznie.

Właśnie o to chodzi, żeby starość przeżywać w dobrej kondycji. Zauważ ilu starszych ludzi ma problemy zdrowotne, to jest problemem. Chciałbym żeby starość nie była cierpieniem fizycznym. Wiadomo, że człowiek nie dożyje 500 lat, nie o to chodzi. Ale, żeby dojechać do 100 to już byłoby całkiem ok :) Tak naprawdę 100 lat to i tak niewiele czasu, zależy oczywiście kto ma jakie potrzeby na fizyczne doświadczenia :)
Tytuł: Odp: Sposoby na bycie młodym (długowieczność)
Wiadomość wysłana przez: Silvio_Manuel w Październik 29, 2013, 07:33:34 pm
Myślę że draq doskonale opisał co nam pomaga utrzymać ciało w dobrej formie , według mnie chyba najważniejsza jest energia , czyli skupić się na tym co dostarcza nam energii a unikać tego co nam ją odbiera .
Ale tak naprawdę to właśnie to co jest podstawą wejścia do świata magi, czyli przerywanie wewnętrznego dialogu  i utrzymywanie tego stanu jak najdłużej , to daje naprawdę niesamowite efekty jeśli już nam się to uda .
Ja narazie muszę przyznać że opornie mi to idzie , jedynie na kilka sekund potrafię zatrzymywac dialog , ale nie zniechęcam się i wiem że będzie coraz lepiej .
Trening czyni mistrza :)
Tytuł: Odp: Sposoby na bycie młodym (długowieczność)
Wiadomość wysłana przez: Robert Noble w Grudzień 15, 2013, 09:30:43 pm
Przypomniał mi się film na yt który oglądałem jakiś czas temu. Przedstawia kobietę w wydawać by się mogło podeszłym wieku. Niewiarygodne, że ta kobieta ma 71 lat :)

Tytuł: Odp: Sposoby na bycie młodym (długowieczność)
Wiadomość wysłana przez: Sofia w Grudzień 15, 2013, 11:45:14 pm
Wow, niesamowite co można zyskać zdrową dietą! Motywuje mnie to jeszcze bardziej do utrzymania takiego stylu życia :) Owoce i warzywa kocham was! Hihi.
Tytuł: Odp: Sposoby na bycie młodym (długowieczność)
Wiadomość wysłana przez: Robert Noble w Grudzień 16, 2013, 01:13:29 pm
Tak, ja teraz myślę nad prezentem pod choinkę i chyba wymyślę sokowirówkę. Patrząc na ceny zdrowotnych soków jednodniowych myślę, że ta inwestycja szybko się zwróci, a i jeszcze mniej będę wydawał na apteki bo zdrówko będzie lepsze.
Tytuł: Odp: Sposoby na bycie młodym (długowieczność)
Wiadomość wysłana przez: zinka w Grudzień 17, 2013, 07:59:58 pm
Żeby to takie proste było, odżywiamy się zdrowo i jesteśmy młodzi, piękni i bogaci, hmmm, za proste jak  na moje oko  ;)

Niestety trza trochę więcej pracy w to włożyć, a po drugie, skąd brać tę zdrową żywność ?  ::)
Tytuł: Odp: Sposoby na bycie młodym (długowieczność)
Wiadomość wysłana przez: Robert Noble w Grudzień 17, 2013, 08:13:52 pm
Dzisiaj przechadzając się w sklepie E.Leclerc natrafiłem na dosyć duży regał z napisem: zdrowa żywność. Z wielką ciekawością przyglądałem się tym produktom i ich cenom. Właściwie to nie wiedziałem co miałbym kupić, aby stać się zdrowszy :) Czy miały to być kotlety sojowe czy jakieś otrębowe płatki owsiane. Pełno było też wafli ryżowych i różnego rodzaju soków. Niestety wszystko zbyt drogie by bez zastanowienia się wrzucić produkty do koszyka.

Myślę, że zdrową żywność przede wszystkim powinniśmy brać z własnego ogródka.Tytuł: Odp: Sposoby na bycie młodym (długowieczność)
Wiadomość wysłana przez: zinka w Grudzień 17, 2013, 08:30:59 pm
to może ja ze swojej strony, polecę pieczywo orkiszowe  ;D

(http://www.bionat.pl/bionat/upload/FOTO/orkisz%20artpack%203321.jpg)


Orkisz spożywany był w starożytności. W czasach rzymskich był posiłkiem gladiatorów i zawodników igrzysk.

Orkisz - co to takiego?

Orkisz znany był już w starożytności. Uważano, iż daje siłę i wzmacnia organizm, dlatego dietę na nim opartą zalecano sportowcom oraz osobom chorym. Uprawy orkiszu znajdowały się w Azji i Europie.
Dziś, ze względu na przyjemny delikatny, słodkawy i lekko orzechowy smak, ale także i walory odżywcze, orkisz wraca na nasze stoły.
Orkisz to zboże
Orkisz jest gatunkiem zboża należącym do rodziny wiechlinowatych. Pszenica orkisz jest również nazywana szpelcem. Zboże to charakteryzuje się odpornością na warunki pogodowe, nie potrzebuje bogatych gleb, nie wymaga także stosowania nawozów sztucznych. Mało tego, nawożony daje mniejsze plony.
Orkisz, podobnie jak i amarantus czy quinoa, budzi zainteresowanie ponieważ jest źródłem wielu bardzo cennych dla naszych organizmów składników odżywczych, które w dodatku nie znajdują się, tak jak w pozostałych zbożach w łusce, ale w ziarnie wewnętrznym. Łuska ochrania ziarno przed skażeniami i zanieczyszczeniami.

Co zawiera orkisz?

Orkisz to źródło składników mineralnych: cynku, magnezu, miedzi, potasu, wapnia, żelaza, a także witamin, między innymi A, E, D, PP i witamin z grupy B oraz błonnika. Dzięki temu ostatniemu produkty zawierające orkisz regulują pracę układu pokarmowego. Ponadto, orkisz dostarcza kwas krzemowy, a ten korzystnie wpływa na skórę, włosy oraz paznokcie.
Orkisz zawiera ponadto skrobię, nienasycone kwasy tłuszczowe, więcej białka niż zwyczajna pszenica, a także lepiej przyswajalny gluten. Spożywanie orkiszu pozytywnie wpływa na pracę mózgu, ułatwia koncentrację, polepsza samopoczucie. Warto go jeść, kiedy czujemy się zmęczeni, znużeni, spada nasza odporność. Orkisz obniża poziom cholesterolu, przeciwdziała kamicy żółciowej. Poleca się go również przy kłopotach z sercem oraz układem krążenia, chorobach wątroby i nerek.http://fitness.wp.pl/zdrowie/metody-naturalne/art31,orkisz-co-to-takiego-.html
Tytuł: Odp: Sposoby na bycie młodym (długowieczność)
Wiadomość wysłana przez: Robert Noble w Styczeń 03, 2014, 09:02:00 pm
Natrafiłem sobie na taki oto filmik. Chyba sobie kupię ten colon c :)

Tytuł: Odp: Sposoby na bycie młodym (długowieczność)
Wiadomość wysłana przez: Linek w Styczeń 03, 2014, 09:15:59 pm
Robert na długowieczność polecam Ci wszelkie zabiegi związane z apiterapią ;) Zadziwiające jak długowieczni są PRAWDZIWI pszczelarze. Bardzo podkreślam słowo prawdziwi ;) bo to ma wielkie znaczenie.
Tytuł: Odp: Sposoby na bycie młodym (długowieczność)
Wiadomość wysłana przez: Robert Noble w Styczeń 04, 2014, 01:02:19 pm
Jako, że kuję żelazo póki gorące kupiłem dzisiaj sobie Colon C Men:

(http://www.colonc.pl/images/coloncm_kup2.jpg)

info: Colon C® men to unikalny zestaw składników skomponowany specjalnie z myślą o mężczyznach. Pomagają one uregulować pracę przewodu pokarmowego (Psyllium seed husk, inulina z cykorii), chronią układ krążenia (inulina z cykorii) i układ moczowy (ekstrakt z pestek dyni), a także wspomagają organizm o obniżonej odporności (selen). Zastosowane w preparacie szczepy bakterii IV generacji są podwójnie powlekane. To redukuje ich straty w czasie przechowywania preparatu, a także gwarantuje ich dotarcie do jelit.

Jeśli nie masz czasu zadbać o to, aby przyjmować kilka preparatów pomagających na różne dolegliwości i wspomagających różne funkcje organizmu, spróbuj Colon C® men, którego komponenty sprawiają, że środek ten ma wszechstronne działanie.

Substancje o działaniu odżywczym i/lub fizjologicznym: Psyllium seed husk (Plantago ovata), inulina z cykorii, Lactobacillus acidophilus, Bifidobacterium lactis, ekstrakt z granatu (70% kwasu elagowego), ekstrakt z pestek dyni, selen (drożdże selenowe)
Tytuł: Odp: Sposoby na bycie młodym (długowieczność)
Wiadomość wysłana przez: Robert Noble w Styczeń 12, 2014, 07:17:33 pm
Jak na razie jestem zadowolony z działania Colon C. Myślę, że dobrze zrobiłem kupując ten specyfik.
Tytuł: Odp: Sposoby na bycie młodym (długowieczność)
Wiadomość wysłana przez: Agata w Styczeń 13, 2014, 12:47:03 pm
Od lat stosuje od czasu do czasu Colon C .
Nie wiedziałam, ze jest dla mężczyzn. Kupię meżowi.
Super :)
Tytuł: Odp: Sposoby na bycie młodym (długowieczność)
Wiadomość wysłana przez: NianiaOgg w Styczeń 21, 2014, 04:43:45 pm
no i jak, nadal stosujesz? widzisz jakieś zmiany na lepsze?
Tytuł: Odp: Sposoby na bycie młodym (długowieczność)
Wiadomość wysłana przez: Robert Noble w Styczeń 21, 2014, 07:48:05 pm
Jeśli chodzi o wypróżnianie się to widać efekty. Da się odczuć dobroczynne działanie Colona. Samopoczucie mam dobre, energii dużo. Chyba ogólnie działa ;D
Tytuł: Odp: Sposoby na bycie młodym (długowieczność)
Wiadomość wysłana przez: zinka w Listopad 01, 2014, 11:28:26 am
Stara dobra zasada na długowieczność, brzmi :

Raz dziennie się spocić.
Raz dziennie poczuć prawdziwy głód.
Raz dziennie się zmęczyć.

I najważniejsze ruch, który umożliwia przepływ energii. Przepływ energii uwalnia blokady w ciele, głowie i sercu. Uwolnienie blokad wyzwala radość i siłę. Siła pomaga wyzdrowieć i zachować zdrowie - ciała, umysłu i ducha.
Zesztywnienie to zasada śmierci, ruch to zasada życia ;D
Tytuł: Odp: Sposoby na bycie młodym (długowieczność)
Wiadomość wysłana przez: Robert Noble w Listopad 01, 2014, 01:09:32 pm
Świetny przepis Zinka.
A więc będę długo młody gdy będę ćwiczył, męcząc się, pocąc, a jednocześnie uśmiechając się radośnie...
Ten głód jakiś taki tajemniczy, na pewno chodzi tu o głód związany z pożywieniem? Ja odczuwam głód, ale to jest głód wyjść poza ciało ;) , to chyba też się liczy ;)
Tytuł: Odp: Sposoby na bycie młodym (długowieczność)
Wiadomość wysłana przez: zinka w Listopad 01, 2014, 06:52:35 pm
Super Robert, w zdrowym ciele zdrowy i długowieczny duch ;D

Myślę, że dobrze kombinujesz z tym głodem, tylko musisz go odczuwać co najmniej raz dziennie, ale u Ciebie, to chyba występuje częściej niż raz dziennie, więc wszystko się zgadza, będziesz długowieczny, brawo   ;D 


Natomiast kiedy zapytano długowiecznego chińczyka o receptę na długowieczność, odpowiedział :
- siedzieć jak żółw, chodzić jak gołąb a spać jak pies, hmmm ::) i wewnętrzny spokój,  to podstawa - dodał  <yoga>
Tytuł: Odp: Sposoby na bycie młodym (długowieczność)
Wiadomość wysłana przez: ukass w Luty 11, 2015, 10:35:31 am
Tu jest fajnie opisane: sposoby na długowieczność http://starsirodzice.pl/najstarszy-czlowiek-swiata-ma-115-lat-jaka-jest-recepta-na-dlugowiecznosc (http://starsirodzice.pl/najstarszy-czlowiek-swiata-ma-115-lat-jaka-jest-recepta-na-dlugowiecznosc)
Tytuł: Odp: Sposoby na bycie młodym (długowieczność)
Wiadomość wysłana przez: Robert Noble w Październik 09, 2016, 09:54:34 pm
Od lat stosuje od czasu do czasu Colon C .
Nie wiedziałam, ze jest dla mężczyzn. Kupię meżowi.
Super :)

Na rynku pojawiły się nowe produkty Colon. Niedawno stosowałem taki w białym opakowaniu Candi Stop czy jakoś tak. Zawierał czosnek i był ogólnie grzybobójczy. Teraz używam taki w fioletowym opakowaniu, który oczyszcza wątrobę, zawiera kurkumę i cholinę :) Kto wie czy ta Cholina nie będzie miała wpływu na śnienie :)
Tytuł: Odp: Sposoby na bycie młodym (długowieczność)
Wiadomość wysłana przez: hormiguita w Październik 30, 2016, 03:15:46 pm
pierwsze co mi przychodzi na myśl , ale pewnie już było :
sęk w tym czego nie robisz - a nie to co robisz ,

Chcę być młody , nie niszczę siebie i moje ciało czuje się
młodo - don Juan. Kluczem jest oczyw. wewnętrzna cisza,
pozwalanie aby punkt doładowywał się spokojniutko, nawet
obserwacjia / wizual. jak linie przez niego płyną , niezmienionie
nie-zakłucone (myślą / uczuciem) , płyną sobie a punkt połączenia
świeci się coraz jaśniej , ma wspaniałe "halo" ....

no i do tego albo ... męskie kroczki (duużo) albo cienie , tylko
do nich potrzebna jest lampeczka-słońce :-]

Nie nieszczyć, być jak Juan Matuss lub Florinda (starsza) - siwa,
ale piękna i młoda , jak modellka , dodam jeszcze , wiecie chyba
że czakr jest nieco więcej niż "przysłowiowe 7" - jest ich , tych
major/ głownych 12 , nad głową macie 3-4 czakry - ładujcie je.
Tytuł: Odp: Sposoby na bycie młodym (długowieczność)
Wiadomość wysłana przez: Rober w Maj 29, 2017, 08:59:23 am
Tak jak napisał Twoj poprzednik, nie chodzi o to co robić, tylko o to czego nie robić :) Nie ma lekarstwa na długowieczność, ale są "lekarstwa" na skracanie życia, których możesz unikać :)
Tytuł: Odp: Sposoby na bycie młodym (długowieczność)
Wiadomość wysłana przez: Robert Noble w Lipiec 28, 2017, 09:24:11 pm
A tu ciekawy artykuł :D haha
https://world.parhlo.com/256-years-old-man-breaks-silence-death-reveals-shocking-secrets-world/
Tytuł: Odp: Sposoby na bycie młodym (długowieczność)
Wiadomość wysłana przez: Robert Noble w Sierpień 18, 2017, 11:10:12 pm
Dieta to zbyt ogólne stwierdzenie :) Jaka dieta? Co konkretnie masz na myśli Ryszard?
Ja wiem jedno z całą pewnością działa śmiech i prawidłowe oddychanie.
Tytuł: Odp: Sposoby na bycie młodym (długowieczność)
Wiadomość wysłana przez: Mote w Sierpień 23, 2017, 08:57:20 pm
sPosoby na bycie młodym:
- odpowiednie odżywianie
- ruch fizyczny "Zesztywnienie to zasada śmierci, ruch to zasada życia ;D" Zinka
- dobre dotlenienie organizmu
- zdrowie psychiczne (pogoda ducha)
Tytuł: Odp: Sposoby na bycie młodym (długowieczność)
Wiadomość wysłana przez: Mote w Sierpień 29, 2017, 06:40:09 pm
http://www.bochenia.pl/nasze-zdrowie/2016/luty//w-poszukiwaniu-dlugowiecznoci.html
Tytuł: Odp: Sposoby na bycie młodym (długowieczność)
Wiadomość wysłana przez: elmudo w Styczeń 07, 2018, 02:29:57 pm
brak stresu, dlugi sen i ćwiczenia, a takze zdrowe jedzenie w rozsądnej ilosci http://www.domlekarza.pl/koktajle-sprzyjajace-odchudzaniu/ (http://www.domlekarza.pl/koktajle-sprzyjajace-odchudzaniu/)
Tytuł: Odp: Sposoby na bycie młodym (długowieczność)
Wiadomość wysłana przez: EosCris w Styczeń 11, 2018, 09:42:11 am
Elmudo moze coś więcej powiesz na ten temat ? :D
Tytuł: Odp: Sposoby na bycie młodym (długowieczność)
Wiadomość wysłana przez: w54p w Styczeń 11, 2018, 05:23:31 pm
kolega o cudach prawi :) przynajmniej w polskiej rzeczywistosci ,
ale bedac w innym kraju w innym miejscu, gdzie ludzie tak nie gnaja, nie ma wyscigu szczorow
to jest to możliwe :) ja czesc roku spędzam na innym kontynencie, gdzie mam wrazenie czas plynie inaczej, dla nikogo nie liczy się nowy tv czy najnowszy model iphona i ludzie sa młodzi piekni i usmiechnieci , no a mi się udaje z tego korzytac