Sklep Ezoteryczny szamanskibeben.pl

Autor Wątek: Uczucie, że to wszystko to tylko sen...  (Przeczytany 2284 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline EosCris

• Global Moderator
  • Powrót do Ducha...
  • Respect: +304
    • Sklep Ezoteryczny
Uczucie, że to wszystko to tylko sen...
« dnia: Grudzień 27, 2015, 07:57:43 pm »
0
Witajcię Kochani,
od jakiegoś dłuższego czasu jest we mnie takie głębokie przeświadczenie, że to wszystko jest snem. Poprostu wciąż śpie, a sen się śni. Sam się śni, a ja w nim tylko uczestnicze jako świadek. Oglądam wszytsko jako obserwator, czasem bardziej się zaangażuje, coś poprzeżywam, popłacze sobie, pośmieję się, spotkam się z ludźmi ale zaraz do mnie dociera to uczucie, że to sen. Wtedy wszystko opada i to uczucie spowrotem wchodzi we mnie. Jest takie gryzące, jak sweter z owczej wełny ;)  Dziwnie się czuję i mój umysł sobie z tym nie radzi, kompletnie nie może poukładać sobie tego w swoich szufladkach ::)  Jestem w tym uczuciu i wciąż czekam, co stanie się dalej...

Linkback: http://forum.instytutnoble.pl/seo/23/seo/1167/

Offline Robert Noble

• Out Of Body Experience
  • Administrator
  • ... by być wolnym.
  • Respect: +469
    • Instytut Roberta Noble
Odp: Uczucie, że to wszystko to tylko sen...
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 27, 2015, 09:09:37 pm »
0
Pewnie nic się nie stanie. Chyba, że się obudzisz. To żadna nowość, że rzeczywistość w której żyjemy jest snem. Praktycznie wszyscy o tym trąbią zarówno na wschodzie jak i zachodzie :)
...i odejdę. Ale ptaki pozostaną, śpiewając:
i mój ogród pozostanie,
z zielonym drzewem, i studnią.
Przez wiele popołudni niebo będzie niebieskie
i pogodne,
i dzwony na dzwonnicy wybiją godziny,
jak robią to tego popołudnia.
Ludzie, którzy mnie kochali, odejdą,
a miasto będzie rozkwitać każdego roku.
Ale mój duch zawsze z nostalgią będzie błądzić
po tym samym, zapomnianym zakątku mojego
kwietnego ogrodu.

Offline OneNight

• Respect: +8
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 27, 2015, 10:25:06 pm »
0
Skoro ta rzeczywistość jest snem, to czemu nie możesz jej kontrolować?

Robicie wodę z mózgu. Jak można mylić sen z jawą? Wariaci :D

Offline Robert Noble

• Out Of Body Experience
  • Administrator
  • ... by być wolnym.
    • Instytut Roberta Noble
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 27, 2015, 11:39:03 pm »
0
OneNight może warto byłoby zapytać kto śni ten sen :)
Kto komu robi wodę z mózgu? Nikt nie mówił o myleniu snu z rzeczywistością. Chodzi raczej o to, że rzeczywistość też jest snem.

Offline EosCris

• Global Moderator
  • Powrót do Ducha...
    • Sklep Ezoteryczny
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 28, 2015, 06:49:58 am »
0
Właśnie Robert! Żyję we snie i śnie swój własny sen, czytałam o tym juz wcześniej ;)  ale teraz to uczucie jest we mnie, doświadczam tego na sobie. Czasem odczuwam nawet lekka irytację i strach z tym związane. Nie wiem czemu ::)  No nic nawyraźniej tak ma być.
:)

One, ja nie robie wody z mózgu, nie piszę o takim śnie, jaki śnimy gdy wieczorem kładziemy sie do łóżka :) Tylko o tym czym jest życie. A co do kontroli, to tak jak napisałam, jestem jakby tylko obserwatorem i sobie w tym wszystkim uczestnicze pomimo, że niby kontroluje wszystko ::)  dziwnie to wszystko brzmi ::) jeszcze tego nie ogarnęłam ;) 
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2015, 06:53:48 am wysłana przez Aleksandra »

Offline Wiatr1000

• Respect: +43
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 28, 2015, 11:46:53 am »
0
Olu.. Moje uczucie przemijania jest zbieżne z twoimi uczuciami snu. Robert napisał o końcu świata, ale ja to odbieram, że to przemija, obraz, doświadczenie wszystko, przemija i się oddala ode mnie. Tak samo jak u Oli :P

Właśnie o tym mówiłem
Oglądam wszystko jako obserwator, czasem bardziej się zaangażuje, coś poprzeżywam, popłacze sobie, pośmieję się, spotkam się z ludźmi ale zaraz do mnie dociera to uczucie,

Po prostu stoję sobie, patrzę na to wszystko z daleka, jako obce rzeczy, zjawiska, ludzi ale i mało to przeżywam. Ten obraz staje się mało realny, oddalający, przemijający właśnie. To uczucie, że wiem, że to zniknie. Że to co tyle lat budowało u mnie tą rzeczywistość, ten obraz zniknie, odejdzie. Dlatego właśnie zamiast czuć smutek, żal, czuję ulgę i zniecierpliwienie.

Edit.. Jeszcze jest coś dziwnego u mnie...

Czytam sobie nowy komiks a nawet 2 starszy. Czytam je pierwszy raz w życiu. Ten nowy komiks czytają wiem, a raczej nie tyle wiem co będzie co znam skądś tą historię. Jak, gdzie, dlaczego? Skąd znajomość czegoś co dopiero zostało wydane i na angielski i polski przetłumaczone? Szukałem czy może z tego komiksu anime zrobione. Ale ani w nowym ani starym brak adaptacji tego na ekrany jednak to znam, czy to ten nowy czy to ten stary. Przy nowym jeszcze bardzo osobiste przeżycie doświadczam.. Dlaczego? Przeżywam tą historię? Jakbym widział i doświadczał deja vu?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2015, 12:01:59 pm wysłana przez Wiatr1000 »

Offline OneNight

• Respect: +8
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 28, 2015, 10:13:56 pm »
0
Cóż, ja w dzieciństwie miałem uczucie, że nikt poza mną nie ma świadomości. Myślałem, że ludzie to roboty i są zaprogramowane do takich a nie innych reakcji.
Jestem urodzonym ateistą i materialistą ;(

Zauważyłaś też, że każdy dzień to kontynuacja poprzednich, a sen za każdym razem ma inną fabułę?
Dlaczego nigdy nie zostajemy obudzeni w innym świecie np. budzikiem, a tutaj już się da?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2015, 10:17:14 pm wysłana przez OneNight »

Offline Robert Noble

• Out Of Body Experience
  • Administrator
  • ... by być wolnym.
    • Instytut Roberta Noble
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 28, 2015, 10:27:11 pm »
0
Cóż, ja w dzieciństwie miałem uczucie, że nikt poza mną nie ma świadomości. Myślałem, że ludzie to roboty i są zaprogramowane do takich a nie innych reakcji.
Jestem urodzonym ateistą i materialistą ;(

Miałem podobnie w dzieciństwie ;) Czyli będąc świadomym stałeś się materialistą? Wydaje się to właśnie sprzeczne bo wszyscy ci "świadomi ludzie" porzucają dobra materialne i są mocno uduchowieni :)

Offline Wiatr1000

• Respect: +43
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 28, 2015, 10:28:25 pm »
0
Onenight.. Co dla ciebie jest snem? Tylko to, że ma inną fabułę i się budzisz po budziku?

Oglądałeś ten film? Incepcja ? Skąd masz pewność, że to gdzie żyjesz jest realne? A może to co widzisz to projekcja umysłu? Tak dokładnie odzwierciedlona, że tracisz rozeznanie co jest prawdą a co fikcją.

Tak to prawda. Jesteś materialistą. Bardzo usilnie tkwisz w tym materialiźmie. Dlatego śnisz w NIM. On stał się twoim światem tak prawdziwym i jedynym, że zamknąłeś swój umysł na to co jest po za nim.

bo wszyscy ci "świadomi ludzie" porzucają dobra materialne i są mocno uduchowieni
Dokładnie tak jak Robert napisał.

Wiesz co świadczy o tym, że przestajesz śnić? Świadomość tego, że śnisz. To właśnie ona ci mówi, co jest prawdą a co fikcją. To dlatego, świadome osoby widzą, że ludzie śnią.

Jeśli ci ciężko zrozumieć nasze spostrzegania świata i rzeczywistości to zrób eksperyment ze zwykłymi snami.

Gdy śnisz to jesteś świadomy? Oczywiście powiesz, że są LD. Ale nawet gdy zaczynasz być świadomy w tym śnie, że śnisz. To co się staje z tym snem? Zwróciłeś kiedykolwiek na to uwagę? Czy po prostu tak stało się to rutynowane i powszednie, że ominąłeś ten jeden szczególik? Sen znika, budzisz albo zmienia się ostrość snu. Prawda?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2015, 10:33:45 pm wysłana przez Wiatr1000 »

Offline nicola

• *
  • Respect: 0
    • sklep ezoteryczny
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 22, 2016, 08:31:02 pm »
0
Bardzo często, mam podobne odczucia..

Offline EosCris

• Global Moderator
  • Powrót do Ducha...
    • Sklep Ezoteryczny
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 22, 2016, 09:48:22 pm »
0
Jakie konkretnie Nicola? Może coś dodasz? :)

Offline studentn

• *
  • Respect: -5
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 26, 2016, 01:47:54 am »
-2
To jest sen...jeden prawdziwszy od drugiego...tylko ten jest prawdziwy gdzie jest cały stan ,,ja'' to jest tu i teraz...jakby droga życia doskonalenia
Dosłownie ja tęsknię nie tak za snem czy  śmiercią ale  by znaleść się u Boga tego ktory mnie zaplanował w świadomości i stworzył świat materialny(który kiedyś zniknie)
Widać to real materialistyczny nie jest tak prawdziwy jak ,,po drugie stronie''
Tylko nie wiecie gdzie latacie i nie rozrozniacie Oobee i LD a co powiecie na wyprawe po śmierci.
Tu jestesmy powiazani z cialem i Walka Zwierzchnosci podstepnych sil gdzie lata sie dusza mozna stracic pelna kontrole nad umyslem i cialem
To sie dzieje w realu spostrzegalem wszystkie spostrzezenia rowniez innych tego zycia.
Wniosek jest jeden nie ukryje nikt...

Slowo Ciałem się Stało...to pisze w Biblii

To co nas stworzylo to Świadomosc  Niepojęta gdzie wiara ma wielką moc.

Ja się poddałem i nie dawno odnalazłem prostą drogę do życia tj. Po smierci gdy będę chcial Boga chwalić będe...to jest moja świadomość
O tym mówi Biblia i zakazuje wychodzenia z Ciała, nie tak jak w czynieniu dobra to samo mamy w zyciu.

Nie ma watpliwosci tam sa demony i rózne byty dusz nie takie czyste jak sa stale tylko udajace dobro

Biblia prapra dziadow mowi
O wychodzeniu z Ciala

,,Jak Boga chwalic mają gdy duszy juz nie mają''

Następne gdzie Dobro Boga zabiera do innego wymiaru

,,Nie wiem czy w duszy czy w ciele zostalem porwany do nieba....''
Apostol  Biblii

Nie ma watpliwosci swiadomosc wymiaru nie stworzyla ziemskiej materii na darmo...
Choc byt ziemski upadl tzw grzechem to musimy w nim zyc i dzieki niemu doskoczyc jak po schodach prosto do nieba Boga Domu Ojca i nie musimy doskonalic swiadomosci i tym samym niszcxyc z demonami.
,,Ani oko nie widziało ani ucho nie słyszało co Bóg przyszykowal sprawiedliwym,''

Bóg jest i Jezus jest.Sprawdzcie demon przyjdzie ...bo ma dostęp...i wystarczy w Oobe poprosić Jezusa i znika zły byt :)
Czym jest Miłość?
Miłość swiadomoscia...
To cecha Boża tylko ta miłość pełna bo co skażone to nie Boże

« Ostatnia zmiana: Grudzień 26, 2016, 08:47:23 am wysłana przez studentn »

Offline Robert Noble

• Out Of Body Experience
  • Administrator
  • ... by być wolnym.
    • Instytut Roberta Noble
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 30, 2016, 10:35:45 am »
0
Ładnie odleciałeś studentn :) Wątek dotyczy tego że sen (ten gdzie ciało fizyczne śpi) i rzeczywistość zwana fizyczną to również rodzaj snu. Ci co mieli przyjemność doświadczenia tego w sposób bezpośredni wiedzą, że nie ma różnicy bo jedno i drugie jest w pewnym sensie ;) iluzoryczne.

Offline studentn

• *
  • Respect: -5
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 29, 2017, 10:34:14 pm »
0
Ale wątpliwości nie ma żadnych...dusza istnieje...
A do jakiego wymiaru zdaza dusza gdy aktywnosc mozgu zero i pacjent opisuje kazdy ruch lekarzy?A wielu lekarzy przez to sie nawrocilo...

Zaznacze ze Biblia okresla jasno... nawet apostol przezyl porwanie duszy ,,ja''

A żydzi po przebudzeniu ze snu odmawiają ,,Dziekuję Ci Boże że przywróciles mi ducha'' cos takiego ciekawe to o czym wiadomo bylo juz na poczatku 

Offline Linek

• Dostęp z wyjściami
  • Hypnos
  • Respect: +172
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 30, 2017, 01:15:48 pm »
0
Tak fajnie studentn rozumiem Twoją namiętność w pewnym sensie ;) ale jak wspomniał Robert tak odleciałeś, że treściowo nie za bardzo wiadomo o co CI chodzi. To co piszesz to jakbyś pisał sam do siebie jakby twoje zrozumienie czegoś było owite emocjami co świadczy tylko, że coś się zadziało w Tobie ale nie do końca to przetworzyłeś.

Analiza jest OK. to jest nasza naturalna funkcja umysłu. Nawet Biblia dla mnie jest źródłem wielkiego zrozumienia gdyż istotny jej przekaz ma w sobie wiele oczywistości. Ale niestety to tylko martwy druk który pozostawili nam przodkowie.

Super, że coś się dzieje ale postaraj się uspokoić to i w pełni zrozumieć oraz informacje którą posiadasz dopasować do jak najbardziej skrajnej normalności bo styl naszych przodków może doprowadzić do paranoi poprzez mitomanie aż do schizofrenii.

Nie traktuj tego osobiście każdy kto zajmuje się "duchowością" cokolwiek to jest... Oraz tym bardziej śnieniem jest narażony na "odpłynięcie" lub zapadnięcie się w głęboki sen ;)

"Sen to zło nie ma złudzeń, sen ogarnął wszystkich ludzi... "
... duch żyje w nas ... duch nami śni ...

Share via facebook Share via twitter

xx
Uczucie przemijania, odejścia, końca w realu...

Zaczęty przez Wiatr1000

8 Odpowiedzi
1662 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Grudzień 26, 2015, 10:12:32 pm
wysłana przez Wiatr1000
xx
Przebudzenie świadomości, czyli jak to się wszystko zaczęło.

Zaczęty przez Świetlisty

13 Odpowiedzi
4625 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Sierpień 16, 2013, 03:59:36 pm
wysłana przez NianiaOgg
xx
Sen we śnie

Zaczęty przez OneNight

0 Odpowiedzi
649 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Grudzień 22, 2015, 11:56:04 am
wysłana przez OneNight