Sklep Ezoteryczny szamanskibeben.pl

Autor Wątek: Śniący i Śniony ?  (Przeczytany 1049 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline studniarz

• **
  • Respect: +21
Śniący i Śniony ?
« dnia: Kwiecień 28, 2017, 04:58:31 pm »
+1
To był 1996 r. Mieszkałem i pracowałem wówczas w Grecji. Znajomy namówił mnie na wyprawę do pewnego miasteczka, w celu zakupu jak twierdził, najlepszego oleju z oliwek tłoczonego na zimno przez tamtejszego rolnika. Dzień przed wyjazdem miałem świadomy sen, w sennej scenerii pojawił się mężczyzna który przykuł moją uwagę, nie poddawał się mojej woli w żaden sposób i doszedłem wówczas do wniosku że nie może być fantomem czy tworem sztucznym, nie oddziaływał, nie świecił, jego oczy były jak ludzkie w realu, bez specyficznego żarzenia po którym identyfikowałem wtedy nieorganiczną inteligencję. No więc uznałem go za śniącą istotę ludzką. Po wielu próbach z mojej strony facet się zirytował, wyciągnął broń i wymierzył w moim kierunku jednocześnie się chowając za róg budynku i ten jego ruch spowodował u mnie gwałtowną cofkę. Wybudziłem się. Bardzo dokładnie zapamiętałem jego twarz ze specyficznym siwym pasemkiem włosów w brodzie.
Parę godzin później przyjechał kumpel , no i wzięliśmy parę baniek 5-litrowych, wskoczyliśmy na motór i po niespełna godzinnej jeździe górskimi dróżkami byliśmy na miejscu.
To była mała grecka mieścina, prawie że wieś na nasze warunki.
Zawitaliśmy do gospodarza, kupiliśmy olej, gospodarz poczęstował winem i Jorgo (kolega) nabrał ochoty na więcej. Na obrzeżach wsi znaleźliśmy małą knajpkę ukrytą dość mocno za wysokim kamiennym murem. Środek był bardzo mroczny i nie zauważyłem żadnych okien, jedyne światło wydobywało się zza kontuaru a właściwie z małego pomieszczenia w głębi.
Zajęliśmy stolik, oprócz nas żywej duszy.
  • Kalimera , krzyknął Jorgo na powitanie po czym jeszcze głośniej:
  • Barman , dwie duże metaxy proszę.
Barman wyszedł zza kontuaru, to był facet ze snu, ten sam, ta sama twarz, te siwe pasemko włosów.
Barman idąc do naszego stolika patrzył się ciągle na mnie a ja na niego, siedziałem jak skamieniały i głupie myśli zbombardowały mnie w sekundę, że facet jak we śnie wyciągnie spluwę i mnie kurwa zastrzeli !!!
Barman nie spuszczając ze mnie wzroku podszedł, wyłożył na stół dwie szklanki z koniakiem i słone orzeszki. Wycierając przy okazji stolik i ciągle się na mnie patrząc mówi:
-Znikłeś nagle prawie dwa lata temu i nawet się z nami nie pożegnałeś, a teraz wróciłeś i nikt o tym nawet nie wie.
-Ale ja tu jestem pierwszy raz w życiu, a w Grecji dopiero niecałe dwa lata – odparłem.
-Nie opowiadaj głupot,zanik pamięci masz czy co, na charupie przyjechałeś żeby zbierać.
    ( charupie się szczesywuje z drzew jak oliwki.)
Sięgnąłem po alkohol, Jorgo popatrzył na mnie i stwierdził że może ktoś podobny do mnie mieszkał tu wcześniej po czym dodał, że Grecy twierdzą, że Polacy są do siebie w sumie mocno zbliżeni urodą.
Wypiliśmy i wróciliśmy do domu, dręczyło mnie to zdarzenie w knajpie i to że nie wypytałem się więcej. Z czasem zapomniałem o wszystkim.
Pół roku później wracałem z pracy i traf chciał że szef wybrał drogę na skróty przez tą miejscowość. Manoli prowadził a ja siedziałem z tyłu na odkrytej skrzyni terenowego pick-upa.
Przejeżdżaliśmy przez rynek bardzo powoli, zacząłem rozpoznawać miejsce, powoli rodziła się pewność że tu byłem, choć byłem tam pierwszy raz, bo poprzednio przy volcie po olej to były tylko obrzeża.
Mijając budynek w centrum ze sklepem i urzędem obok, zobaczyłem siedzącą na ławce grupkę osób
których już już miałem wrażenie że sobie przypomnę skąd ich znam, to było tak silne odczucie a już przekroczyło zupełnie moją wytrzymałość kiedy przejeżdżając obok spostrzegli mnie i zaczęli krzyczeć do mnie żebym się zatrzymał i wrócił, dwóch się zerwało i zaczęli biec, ciągle krzyczeli, z żalem że ich nie rozpoznaję – tak przynajmniej zrozumiałem. Manoli dodał gazu i dość szybko znikli mi z oczu.
Długo się nad tym zastanawiałem.
Myślałem myślałem i nic nie wymyśliłem, pozostało na dość długi czas uczucie głębokiej nostalgii.

Linkback: http://forum.instytutnoble.pl/seo/23/seo/1297/

Offline Robert Noble

• Out Of Body Experience
  • Administrator
  • ... by być wolnym.
  • Respect: +468
    • Instytut Roberta Noble
Odp: Śniący i Śniony ?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 28, 2017, 09:23:33 pm »
0
Czyżby spotkania miały miejsce w 2 uwadze bądź w śnieniu a później tego nie pamiętasz... kto wie. W każdym razie czemu nie dociekasz i nie wypytujesz w momentach kiedy jest ku temu okazja.
Ogólnie fajna relacja, trzyma w napięciu :) Studniarz Ty pomyśl nad napisaniem jakiejś książki :)
...i odejdę. Ale ptaki pozostaną, śpiewając:
i mój ogród pozostanie,
z zielonym drzewem, i studnią.
Przez wiele popołudni niebo będzie niebieskie
i pogodne,
i dzwony na dzwonnicy wybiją godziny,
jak robią to tego popołudnia.
Ludzie, którzy mnie kochali, odejdą,
a miasto będzie rozkwitać każdego roku.
Ale mój duch zawsze z nostalgią będzie błądzić
po tym samym, zapomnianym zakątku mojego
kwietnego ogrodu.

Offline studniarz

• **
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 29, 2017, 11:31:59 am »
0
To był 96 rok i realia na emigracji były zupełnie inne niż teraz i uwagę w znacznym stopniu pochłaniały problemy typu : przeżyć, nie dać się złapać i deportować. Nie było po prostu kiedy się tym zająć.

Wybieram się we wrześniu aby rozwiązać zagadkę, dojrzałem do tego.
Książka być może bo to nie jedyny taki przypadek , było tego więcej.

Offline zinka

• Respect: +469
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 30, 2017, 05:51:20 pm »
0
Studniarz, ciekawe są takie zagadki, a jeszcze ciekawsze rozwiązania  ? ;)
..nic nie jest takim, jakim się wydaje byc

Offline Robert Noble

• Out Of Body Experience
  • Administrator
  • ... by być wolnym.
  • Respect: +468
    • Instytut Roberta Noble
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 30, 2017, 07:39:23 pm »
0
Studniarz a jaki masz plan na rozwiązanie tej zagadki? Pojedziesz do Grecji i będziesz szukał barmana?
Ci ludzie których wtedy spotkałeś, myślisz, że moc Cię do nich sprowadzi?
Kto wie może jak pojawisz się w tym miejscu to będziesz miał śnienie, które da Ci jakieś odpowiedzi...

Offline studniarz

• **
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 30, 2017, 11:04:30 pm »
0
To małe miasteczko, na pewno trafię, o ile jest w tej rzeczywistości. Zdam się na moc, na moim miejscu Robert tez byś pojechał.
 Zinka, pewnie rozwiązaniem będzie kolejna zagadka.
Co się okaże to się pokaże, jak nie przeżyję zarobią grabarze :)
 Zapraszam na wspólna podróż.

Offline zinka

• Respect: +469
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 02, 2017, 06:14:01 pm »
0
Byłam w Grecji, ale co tam, mogę jeszcze raz pozwiedzać  <hexa>

Offline NianiaOgg

• Respect: +143
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 05, 2017, 10:01:27 pm »
0
klimat jak z Krainy Chichów Jonathan'a Caroll'a :) w każdym razie niezły początek, warto byłoby pociągnąć go dalej...

Share via facebook Share via twitter
Tags:

Users found this pages searching for:

com android
OOBE - Przewodnik