Forum IRN - Rozwój Świadomości

Sklep Ezoteryczny szamanskibeben.pl

Autor Wątek: Energia słoneczna, a częstotliwość wyjść.  (Przeczytany 8025 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline EosCris

• Global Moderator
    • Sklep Ezoteryczny
Odp: Energia słoneczna, a częstotliwość wyjść.
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 03, 2014, 05:28:01 am »
Rozumiem, dzięki :) 

Mi pomogły w osiągnięciu tego stanu, Twoje nagrania relaksacyjne Robert http://sklep.instytutnoble.pl/5-nagrania-medytacyjne. Znaczy się, tak jak napisałeś Robercie, szybko przestaję odczuwać swoje ciało i dlatego nie mam problemu z leżeniem/ siedzeniem w jednej pozycji :) . 
No i oczywiście dzięki swojej pracy, bez tego, żadne nagranie nie sprawiło by takiego cudu ;)
A co do tych oczu i patrzenia w słońce, to jeszcze można spróbować patrzeć w słońce z lekko przymknięta powieką, jest łatwiej na początku. :)

Offline Linek

• Dostęp z wyjściami
  • Hypnos
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 05, 2014, 06:59:13 pm »
Dziś podczas pobierania energii słonecznej na chwilę wbiłem się w dość ciekawy stan. Miałem bardzo poszerzoną percepcję oraz wrażenie jak bym był w śnieniu. 
... duch żyje w nas ... duch nami śni ...

Offline zinka

« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 15, 2014, 10:02:45 pm »
Zachody słońca idealnie nadają się do ładowania, słońce nie jest takie jasne i rażące, można śmiało patrzeć, ładować się i jednocześnie podziwiać zachodzące słońce  ;)  <sun>
..nic nie jest takim, jakim się wydaje byc

Offline EosCris

• Global Moderator
    • Sklep Ezoteryczny
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 15, 2014, 10:05:30 pm »
Ja się ładowałam dziś z rana, też nie było jakieś jaskrawe słońce :D porządnie się naładowałam :D 

Offline Linek

• Dostęp z wyjściami
  • Hypnos
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 16, 2014, 03:15:31 am »
Po jakimś czasie lewe oko jest w stanie patrzeć się na słońce o każdej porze dnia. Ale macie racje na początek najlepsze są wschody i zachody. Przyjemnie się patrzy choć na początku i to sprawia problemy. Na dzień dzisiejszy staram się patrzeć ok po godzinie 18 choć daję rady i w południe ale jakoś ta pora wpadła w mój rytm. 
Niestety 2 dni z rzędu słońca u mnie nie za bardzo było widać. Trochę się w sobotę odkryło przy bliskim zachodzie...

Offline Robert Noble

• Out Of Body Experience
  • Administrator
  • ... by być wolnym.
    • Instytut Roberta Noble
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 16, 2014, 08:03:33 am »
Ja muszę przyznać, że na mnie ładowanie słońcem póki co nie działa ;) Zauważyłem natomiast, że strasznie mi oczy szybko zaczynają łzawić gdy promienie słoneczne wpadają bezpośrednio do oka. Nikt o tym wcześniej nie wspomniał, ale chyba ładując się energią słońca nie powinno się stosować okularów przeciwsłonecznych. Jeśli się mylę to mnie poprawcie.
...i odejdę. Ale ptaki pozostaną, śpiewając:
i mój ogród pozostanie,
z zielonym drzewem, i studnią.
Przez wiele popołudni niebo będzie niebieskie
i pogodne,
i dzwony na dzwonnicy wybiją godziny,
jak robią to tego popołudnia.
Ludzie, którzy mnie kochali, odejdą,
a miasto będzie rozkwitać każdego roku.
Ale mój duch zawsze z nostalgią będzie błądzić
po tym samym, zapomnianym zakątku mojego
kwietnego ogrodu.

Offline Linek

• Dostęp z wyjściami
  • Hypnos
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 16, 2014, 08:07:33 am »
:D No jasne, że nie powinno się. Po za tym jakiekolwiek okulary inne tym bardziej NIE. 
Z tym łzawieniem to fakt. Może to jest problem braku efektu. Ja np. jestem przyzwyczajony ale ostatnio brat się zainteresował i jak spróbował to generalnie samo łzawienie i lipne te wpatrywanie było.

Offline zinka

« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 16, 2014, 02:53:00 pm »
Praktykuje koncentrację na jednym punkcie i zauważyłam, że oczy nie są przyzwyczajone do wpatrywania się nieruchomo w jeden punkt, za każdym razem łzawią i szczypią, trzeba zwiększać stopniowo długość wpatrywania, wtedy oko przyzwyczaja się stopniowo do patrzenia w jeden punkt i przestaje szczypać i łzawić.
Oczy raczej cały czas są rozbiegane, ciężko je zmusić do wpatrywania się w określony cel,  to samo jest z naszym umysłem, który skacze z jednej myśli na drugą bez końca.
Trza te zmysły i umysł przywołać do porządku, nie mogą być takie rozbiegane i nieusłuchane  ;) ;D

Offline seth

• Administrator
  • ..bezstronny i lekki przemknę obok orła...
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 16, 2014, 02:57:41 pm »
Wydaje mi się że ładowanie słońcem nie powinno polegać na wpatrywaniu się w tarczę tylko patrzenie jakieś 10-30 stopni obok słońca. Nie powodujemy wtedy takiego podrażnienia siatkówki tylko wpuszczany promienie trochę kątem oka.

Offline Linek

• Dostęp z wyjściami
  • Hypnos
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 16, 2014, 04:10:48 pm »
Pisałem przecież, że nie chodzi o wpatrywanie bez ruchowe tylko o patrzenie się na słońce kręcąc wzrokiem w okół niego ;)
Wpatrywać się bez ruchowo można w liście, drzewa i inne rzeczy, które nie są źródłem światła. 

Offline zinka

« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 16, 2014, 04:17:34 pm »
Mnie tam hipnotyzuje zachód słońca i choćbym chciała patrzeć na obrzeża czy tam w koło,  to i tak zawsze wzrok kieruje się w centrum i wpatruje się nieruchomo w ognistą kulę ???

Offline Linek

• Dostęp z wyjściami
  • Hypnos
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 16, 2014, 04:32:38 pm »
Ogień i woda chyba najbardziej hipnotyzują.

Offline zinka

« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 09, 2015, 04:18:40 pm »
Bardzo ciekawy dokument o wpatrywaniu się w słońce metodą HRM , warto obejrzeć.

Osiem lat temu ulotka na szkolnej tablicy przykuła uwagę młodego mężczyzny imieniem Mason. Druk obwieszczał wykład sędziwego Hindusa, intrygując hasłem: "I ty możesz być zasilany słońcem". Dzisiaj Mason potrafi przez prawie trzy kwadranse spoglądać wprost w błyszczący dysk na niebie i - jak sam przekonuje - nie czuje w ogóle głodu.

Hindus udzielający owego wykładu przekonywał, że dzięki wpatrywaniu się w słońce obywa się zupełnie bez jedzenia. Zaintrygowany jego słowami, Mason zaczął codziennie spoglądać prosto w gwiazdę, codziennie dodając dziesięć sekund do czasu, jaki na to poświęcał. Jego celem było zawieszenie spojrzenia na słonecznej tarczy przez 44 minuty. Wówczas, jak przekonywał indyjski mentor, uleczone zostają psychiczne i fizyczne dolegliwości, a organizm może obyć się bez jedzenia.

Wiele starożytnych cywilizacji praktykowało podobną czynność - Inkowie, Aztekowie, Grecy, Egipcjanie... Ile jest jednak prawdy w rewelacjach, które dzisiaj dostarczają nam ludzie tacy jak Mason. Pora to sprawdzić. "Słoneczna karma" to dokument o tych, którzy zapragnęli "zjeść" Słońce.

Słoneczna karma - film dokumentalny o patrzeniu w słońce (Sun Gazing) - Lektor PL

Offline Nigashar Altarion

• **
  • Badacz światów równoległych
    • Projekt informatyczny
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 09, 2015, 04:31:28 pm »
Wątek zaiste bardzo ciekawy... trochę przeraża mnie perspektywa patrzenia w Słońce bez przerwy przez 40 minut. Na początek zrobię sesję 1 minuty, rozłożonej na dziesięciosekundowe odcinki z przerwą. Na początek wystarczy chyba.
"I usłyszałem głos z nieba, mówiący: „Napisz: Szczęśliwi są umarli, którzy umierają w jedności z Panem — począwszy od tego czasu..." - Obj. 14:13

Offline zinka

« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 10, 2015, 06:03:35 pm »
W dokumencie mówią, żeby ładować się 10sek i z czasem stopniowo zwiększać czas, i najlepiej godzinę po wschodzie i godzinę przed zachodem.
Więc lepiej się nie forsuj tak od razu, jeśli już zdecydowałeś się na takie doświadczenie, to lepiej rób to metodą małych kroczków.

misy kryszta?owe