Forum IRN - Rozwój Świadomości

Sklep Ezoteryczny szamanskibeben.pl

Autor Wątek: Life czyli "W tej chwili To"  (Przeczytany 1525 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline EosCris

• Global Moderator
    • Sklep Ezoteryczny
Odp: Life czyli "W tej chwili To"
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 20, 2018, 01:36:46 pm »
Negai, ja mówię o oświeceniu a nie o jakichś bzdurach wyczytanych w internecie ;)  
Nadal pozdrawiam wszystkich oświeconych i tych, którzy są oświeceni ale o tym nie pamiętają :* <3

Offline Mote

• ...bo 🥓 boczek jest pyszny
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 20, 2018, 02:27:00 pm »
Negai, ja mówię o oświeceniu a nie o jakichś bzdurach wyczytanych w internecie ;)  
Nadal pozdrawiam wszystkich oświeconych i tych, którzy są oświeceni ale o tym nie pamiętają :* <3
Jest szansa na jakąś definicję oświecenia? 

Offline Negai

« Odpowiedź #17 dnia: Luty 20, 2018, 04:58:38 pm »
Olu mój komentarz był bardziej skierowany do autora tekstu a nie twojej wypowiedzi o oświeceniu, bo domyślam się o czym mówisz i zgadzam się z tym.
Co nie zmienia faktu że uważam że jeśli  mówimy o rozwoju duchowym to różne grupowe wsparcie jest pomocne, wiadomo że to ,,walka" tocząca się w umyśle każdego ale jesteśmy osobami społecznymi więc możemy się wzajemnie inspirować do dalszego poznawania naszej duszy. Natomiast autor tekstu uważa że grupy zajmujące sie wsparciem duchowym nie mają sensu, bo i tak nikomu to nie służy. Ja przynajmniej tak to zrozumiałam po przeczytaniu.

Offline EosCris

• Global Moderator
    • Sklep Ezoteryczny
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 21, 2018, 11:54:35 am »
 [/quote] Jest szansa na jakąś definicję oświecenia? [/quote]
Mote, nie ma szansy na definicję oświecenia :) jeśli nawet bym Ci jej udzieliła to i tak nie jesteś w stanie jej pojąć :) Zrobisz to dopiero kiedy będziesz oświecony :) tak naprawdę nie będą CI już potrzebne zadne definicje i znane "prawdy " wyczytanie w internecie ;) po prostu będzeisz tym oświeceniem. Czego Tobie i wszystkim życzę :* <3 a zarazem nie życzę tego nikomu :) 

Offline Mote

« Odpowiedź #19 dnia: Luty 21, 2018, 02:31:16 pm »
Nie jest tajemnicą, że nie ma żadnej uniwersalnej prawdy. Wszystkie odpowiedzi, które uzyskujemy w podwyższonych stanach świadomości są odpowiednie tylko dla tego kto zadaje pytanie o ile nie ma on innej intencji I są przypięte do chwili. (Dochodzi jeszcze element interpretacji otrzymanych niewerbalnych wizji I przeniesienia ich na formę myślową.)
Być może Life nie ma, nie chce I nie potrzebuje żadnej grupy ludzi aby rozwijać się w swój sposób I w niczym go to nie ogranicza, nie jest mu też pisane aby nauczać czy pomagać innym w zobaczeniu tego co on widzi. Jutro może być inaczej.
Przebudzenia myślę, że doświadczył każdy udzielający się w tym temacie I nie mówie tu o uświadomieniu sobie istnienia ducha czy matrixa a bezpośrednim obcowaniu z własną energią jak I zewnętrznymi co prowadzi czasami do swego rodzaju extazy, eufori, wizji, jasnowidzenia itp. I ogólnie rzecz biorąc innych stanów świadomości niż ta nasza normalna. Pewne jest, że to stan spokoju I wewnętrznej ciszy, koncentracji na tu I teraz. To jest przebudzenie, (starając się to przelać na słowa), może ono trwać w zależności  od ilości osobistej energii jak I czujności jedną minutę, godzinę czy też tydziań albo miesiąc. Jest to jak dotyk boga. Pewność I jasność, która może oślepiać hehe
Oświecenie to stan gdy z przebudzenia już nigdy nie powraca się do "normalności" a wewnętrzny dialog cichnie na zawsze.

Offline Robert Noble

• Out Of Body Experience
  • Administrator
  • ... by być wolnym.
    • Instytut Roberta Noble
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 21, 2018, 07:59:14 pm »
Oświecenie to stan gdy z przebudzenia już nigdy nie powraca się do "normalności" a wewnętrzny dialog cichnie na zawsze.

Niestety nie jest to prawdą :)
...i odejdę. Ale ptaki pozostaną, śpiewając:
i mój ogród pozostanie,
z zielonym drzewem, i studnią.
Przez wiele popołudni niebo będzie niebieskie
i pogodne,
i dzwony na dzwonnicy wybiją godziny,
jak robią to tego popołudnia.
Ludzie, którzy mnie kochali, odejdą,
a miasto będzie rozkwitać każdego roku.
Ale mój duch zawsze z nostalgią będzie błądzić
po tym samym, zapomnianym zakątku mojego
kwietnego ogrodu.

Offline Mote

« Odpowiedź #21 dnia: Luty 21, 2018, 08:11:41 pm »
Nie jest tajemnicą, że nie ma żadnej uniwersalnej prawdy

Offline Negai

« Odpowiedź #22 dnia: Luty 21, 2018, 08:38:01 pm »
Myślę że ciężko jest opisać czym tak na prawdę jest ,,przebudzenie", bo to trzeba przeżyć, a tworzenie definicji jest dziwne bo myślę że tak jak napisał Mote nie ma do końca uniwersalnej prawdy, tym bardziej że jest to przeżycie duchowe. 

Offline Robert Noble

• Out Of Body Experience
  • Administrator
  • ... by być wolnym.
    • Instytut Roberta Noble
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 22, 2018, 05:48:45 pm »
Jest uniwersalna prawda i to też żadna tajemnica.

Offline zinka

« Odpowiedź #24 dnia: Luty 23, 2018, 02:08:25 pm »
Robert, a jaka to ta uniwersalna prawda jest, bo z tymi prawdami, to wiadomo jak jest, punkt widzenia od punktu siedzenia  ;)
..nic nie jest takim, jakim się wydaje byc

Offline EosCris

• Global Moderator
    • Sklep Ezoteryczny
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 26, 2018, 05:15:11 pm »
Tak, jak powiedziałam jak Was oświeci, to sie pośmiejecie z tego wszystkiego :* Kocham Was Żuczki moje kochane! <3 

Offline Mote

« Odpowiedź #26 dnia: Luty 26, 2018, 05:40:32 pm »
Nie muszę być oświecony by sie z tego śmiać 8) EosCris  <kankan> nie ma czego bronić, tylko szkoda, że brak merytorycznej dyskusji. Tylko szkoda.

Offline EosCris

• Global Moderator
    • Sklep Ezoteryczny
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 27, 2018, 12:42:05 pm »
Zadna obrona Mote :) gdyż prawda sama sie obroni :) tylko musisz jej doświadczyć :) Ja co miałąm do powiedzenia powiedziałam i nic dodać już więcej się nie da wiec i merytoryki brak :) a cała reszta to pirniczenie kotka za pomocą młotka :D 

Offline Mote

« Odpowiedź #28 dnia: Luty 27, 2018, 08:07:25 pm »
Pozwolę sobie odpowiedzieć śpiewająco  <gitara>

"W Tybecie swieze skóry rozklada sie na sloncu i naciera maslem, aby nadac im miekkosci. Praktykujacy
buddyzm jest jak taka swieza skóra – twardy i zbity, obarczony ciezarem ciasnych i sztywnych
pogladów Nauki (dharma) przypominaja maslo, wcierane w skóre poprzez praktyke. Slonce jest
natomiast bezposrednim doswiadczeniem. Kiedy obie te rzeczy sa zastosowane, praktykujacy staje
sie miekki i podatny na rozwój. Lecz maslo jest równiez przechowywane w skórzanych torbach. Kiedy
zostawi sie je w taki sposób na kilka lat, skóra, z której zrobiona jest torba, staje sie twarda jak
drewno, którego nie zmiekczy nawet tona swiezego masla. Ktos, kto przez wiele lat studiuje nauki,
przyjmujac je jedynie na poziomie intelektualnym, posiadajac niewielkie tylko doswiadczenie w
praktyce, jest podobny do takiej zesztywnialej skóry. Nauki moga zmiekczyc twarda skóre ignorancji i
pewnych warunków, ale jesli przechowuje sie je jedynie intelektualnie, nie wprowadzajac ich w zycie
za pomoca praktyki i nie ogrzewajac bezposrednim doswiadczeniem, czlowiek moze stac sie sztywny i
ociezaly w swoim intelektualnym zrozumieniu. Nowe nauki nie zmiekcza go, nie przenikna ani nie
zmienia. Musimy uwazac na to, aby nie przechowywac nauk tylko na poziomie konceptualnego
zrozumienia, aby nie stalo sie to blokada na drodze do madrosci. Nauki nie sa bowiem pogladami,
które nalezy gromadzic, lecz sciezka, która nalezy podazac."

EosCris jesteś taką skórą miękką I podatną na rozwój, pomagasz innym swoimi praktykami; masażem czy wprawiając ich w wibracje misami
 albo innymi metodami. Ktoś Cię kiedyś masłem wysmarował.
 Myśle, że wielu potrzebuje masła dlatego "pierniczenie kotka za pomocą młotka" może okazać się początkiem drogi do oświecenia I na pewno nie jest bezwartościowe. Jest tyle różnych smaków.
Jak dla mnie temat już zamknięty każdy ma prawo do własnego oświecenia bardziej mojszego czy twojszego, którego nie mam szans pojąć.
Chyba już wszystko zostało powiedziane...

misy kryszta?owe