Forum IRN - Rozwój Świadomości

Sklep Ezoteryczny szamanskibeben.pl

Autor Wątek: Eksperyment 1 - Jasnowidzenie/Telepatia  (Przeczytany 9671 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Robert Noble

• Out Of Body Experience
  • Administrator
  • ... by być wolnym.
    • Instytut Roberta Noble
Eksperyment 1 - Jasnowidzenie/Telepatia
« dnia: Październik 02, 2013, 11:26:14 am »
Wczoraj podczas naszej dyskusji na czacie padł pomysł, aby  zrobić eksperyment w kierunku telepatii/jasnowidzenia. Każdy miał swoją wizję jak taki eksperyment powinien wyglądać. W tym wątku opiszę moją propozycję eksperymentu, natomiast jeżeli ktoś chciałby zaproponować coś innego to niech założy odpowiedni wątek z kolejnym numerem eksperymentu.

Dobrze by było gdybyśmy zakończyli najpierw jeden eksperyment, a dopiero wówczas przeszli do kolejnego.

Przejdźmy zatem do szczegółów:

Eksperyment nr 1

Chowam do koperty zdjęcie. Waszym zadaniem jest zdobycie jak najbardziej szczegółowej informacji co zawiera zdjęcie.

Na odpowiedzi czekam do niedzieli 6 Października.

Prosiłbym o udzielanie odpowiedzi na priv.  Proszę także o szczegółowe informacje na temat tego w jaki sposób próbowaliście dowiedzieć się co jest na zdjęciu. Czy poprzez podróż mentalną, sen, obe, wpatrywanie się w lustro, nawiązywanie ze mną mentalnego kontaktu, czy jeszcze coś innego. Każdy zrobi intuicyjnie pewnie to co będzie uważał za słuszne. Do 6 Października nadsyłajcie informacje. Nie ma tutaj limitu jednej odpowiedzi. Limitem jest tylko czas trwania eksperymentu.

Jeżeli to ma w czymkolwiek pomóc to koperta ze zdjęciem stoi u mnie w pokoju obok zegara.

Linkback: http://forum.instytutnoble.pl/seo/47/eksperyment-1-jasnowidzenietelepatia/515/
...i odejdę. Ale ptaki pozostaną, śpiewając:
i mój ogród pozostanie,
z zielonym drzewem, i studnią.
Przez wiele popołudni niebo będzie niebieskie
i pogodne,
i dzwony na dzwonnicy wybiją godziny,
jak robią to tego popołudnia.
Ludzie, którzy mnie kochali, odejdą,
a miasto będzie rozkwitać każdego roku.
Ale mój duch zawsze z nostalgią będzie błądzić
po tym samym, zapomnianym zakątku mojego
kwietnego ogrodu.

Offline zinka

Odp: Eksperyment 1 - Jasnowidzenie/Telepatia
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 02, 2013, 03:34:25 pm »

I dlaczego to zdjęcie jest schowane w kopercie, może na początek zostaw je na wierzchu :D
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2013, 03:48:08 pm wysłana przez zinka »
..nic nie jest takim, jakim się wydaje byc

Offline Robert Noble

• Out Of Body Experience
  • Administrator
  • ... by być wolnym.
    • Instytut Roberta Noble
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 02, 2013, 03:58:05 pm »
Dla telepatii i jasnowidzenia nie ma znaczenia czy jest ukryty czy też nie.

Offline zinka

« Odpowiedź #3 dnia: Październik 02, 2013, 04:02:25 pm »
No to jak nie ma  różnicy, to niech stoi na wierzchu  8)

Offline Robert Noble

• Out Of Body Experience
  • Administrator
  • ... by być wolnym.
    • Instytut Roberta Noble
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 03, 2013, 05:28:06 pm »
I dlaczego to zdjęcie jest schowane w kopercie, może na początek zostaw je na wierzchu :D

Początkowo chciałem nakręcić filmik jak wkładam zdjęcie (od strony niewidocznej dla widza) a następnie zaklejam kopertę. Tak, aby wykluczyć sceptyczne podejrzenia innych, którzy pomyślą, że gdy już uzyskałem odpowiedzi to podmieniłem fotkę, aby ktoś trafił.

Jednak pomysł z zaklejaniem koperty na video i tak jest mało wiarygodny, bo musiałaby być odpowiednio znaczona i unikatowa, dlatego zrezygnowałem z tego dość szybko. Będziemy więc działać ufając sobie, że nikt nie oszukuje :) Nie jest to jakiś eksperyment poważny więc można go traktować jako zabawę ;) Pytanie czy podejście jak do zabawy da jakiekolwiek pozytywne rezultaty?

Offline arthur_77

• *
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 03, 2013, 07:08:37 pm »
No właśnie wątpie żeby podejście jak do zabawy dało rezultaty... no ale nic nie jest wykluczone :) Może dobrze by było gdybyś dał fotkę miejsca gdzie położyłeś kopertę. Może to pomóc skupić się na namierzanym obiekcie w początkowej fazie takich eksperymentów. Dobrze by było też zamieszczać szkice jeśli ktoś takie robi i porównywać ze śledzonym obiektem. Czasami coś łatwiej szybko naszkicować niż opowiedzieć bo przy dłuższej próbie analizowania może włączać się podświadomość i "filtrować" informacje.
Wierzenie religijne jest jak drogowskaz wskazujacy droge do Prawdy. Ludzie, którzy
upieraja sie, aby pozostawac przy drogowskazie, doznaja przeszkody w postepowaniu ku
Prawdzie, gdyż maja fałszywe uczucie, że już ja posiadaja.

Offline Robert Noble

• Out Of Body Experience
  • Administrator
  • ... by być wolnym.
    • Instytut Roberta Noble
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 03, 2013, 07:30:10 pm »
Ok wstawię za chwilę fotkę :) Napisałem, żeby każdy podszedł do tematu w sposób intuicyjny zgodnie z tym co podpowiada mu wnętrze. Metod jest wiele, a będziemy oceniać efekty. Zresztą lepiej będzie jak ktoś będzie przekonany w tym co robi :)

Fakt podejście jak do zabawy może być pomocne, jeśli traktuje się to poważnie :)

Offline Robert Noble

• Out Of Body Experience
  • Administrator
  • ... by być wolnym.
    • Instytut Roberta Noble
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 03, 2013, 07:55:21 pm »
Załączam fotkę z zegarem i kopertą, która skrywa tajemnicze zdjęcie.

Offline Robert Noble

• Out Of Body Experience
  • Administrator
  • ... by być wolnym.
    • Instytut Roberta Noble
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 07, 2013, 09:56:14 am »
Eksperyment dobiegł końca, czas na podsumowanie wyników.

Załączam zdjęcie, które było wsadzone do koperty. Na zdjęciu znajduję się ja (Robert Noble), a w tle znajduje się budynek Poltegoru (obecnie nie istniejący). Zdjęcie to nie było wybrane przypadkowo, budynek ten jest mocno zapisany w mojej pamięci i posiadam do niego ogromny sentyment.

A oto wasze nadesłane odpowiedzi:

Świetlisty:
Kołacze mi się po głowie pewna taka wizja, że zdjęcie ukryte w kopercie przedstawia:
1) Trzymasz swoją maleńką córeczkę na rękach
2) Twoja żona trzyma Waszą maleńką córeczkę na rękach
3) Ukryte zdjęcie jest Waszym zdjęciem z dnia ślubu.

Iconka:
Fotka: Logo IRN

Sagle:
Probowalem podczas medytacji i nasilila mi sie mysl o tym ze na zdjeciu jest jakies zwierze, a konkretnie to mam dwie propozycje:
1. Kot
2. Pies

Zinka:

odnośnie eksperymentu, najpierw mi wyszło, że to : Whisky Johny walker
http://1-mmedia.frisco.pl/id,39072/h,360/w,360/
a potem mi wyszło, że to naczynie szklane w kształcie butelki ;D i teraz nie wiem, czy pełne czy puste

arhtur_77:
Przyszły mi do głowy odcienie brązu- jaśniejsze, ciemniejsze. Potem pomyślałem że to może coś z futrem, futrzane. Ostatecznie mój umysł zinterpretował obraz jako psa o brązowej sierści. Być może na tle trawy (zielony kolor w tle). Dodatkowo jeszcze przebłysk kolorowego zachodu słońca ale nie wiem czy związany z obrazem psa :) To na tyle :) Beż żadnej techniki- tylko przebłysk podczas rozmowy którego uczepił się mój umysł gdy zaczynałem później myśleć o eksperymencie

Sofia:
wypiszę co było najbardziej znamienne w tych snach:
- oglądałam czarno białe zdjęcie wykonane apratem analogowym, stare, przedstawiające kobietę i mężczyznę w samochodzie, potem zdjęcie zrobiło się pod wpływem filtra czerwono-pomarańczowe coś ala sepia.
-kot
-pies
-plantacja marihuany :D
-mieszkanie na poddaszu

Do Bong:
"Pomyślałem, że może to być zdjęcie Twojej córki"

Ogólnie efekt telepatii/jasnowidzenia nie wystąpił. Nikt nie podał zadowalającej odpowiedzi. Szkoda, że tak mało pisaliście na temat procedury pozyskiwania informacji. Droga zgadywania rzadko kiedy jest trafna :/ Gdyby były robione szkice, z pewnością Zinka byłaby najbliżej. Butelka alkoholu bardzo przypomina kształtem wieżowiec. Kolorystyka też w miarę podobna ;) Artur trafnie określił kolory budynku (różne odcienie brązu).

Ciekawe jest to, że powielały się odpowiedzi takie jak pies oraz moja córka. Niestety na zdjęciu nie było ani psa, ani córki.
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2014, 08:09:31 pm wysłana przez Robert Noble »

Offline arthur_77

• *
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 07, 2013, 10:26:56 am »
Pies zapewne był w budynku :)... A poważnie, bardzo ciekawe... Najpierw miałem przebłysk kolorów, potem przyszło mi na myśl coś futrzanego - podejrzewam że mój umysł tak zinterpretował czapkę Roberta ciepło=futerko a potem połączył to z brązowymi kolorami więc zapewne jakiś zwierzak z takim futerkiem. Ostatecznie wyszedł pies:) Drugi przebłysk zachodu słońca- tez zapewne połączenie kolorów budynku z niebem w tle. Tak właśnie działa niewyćwiczony umysł ze podświadomość podsyła nam obrazki zastępcze :) No ale trening czyni mistrza :)... No i ten często pojawiający się pies. Podejrzewam że to właśnie czapka z pierwszego planu (ciepło) z odcieniami brązu. Ale jak na pierwszy raz moze być :)

Offline Sofia

• sofiasni.blogspot.com
    • Mara Aram
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 07, 2013, 10:33:47 am »
Heh to zabawne, jak tylko przeczytałam o eksperymencie od razu wpadło mi na myśl, ze Ty będziesz na zdjęciu, ale stwierdziłam, że to zbyt oczywiste i chyba wymyślisz coś trudniejszego, żeby zabawa była bardziej ciekawa.

A tu proszę, pierwsze wrażenie jednak mnie nie oszukało :)

Swoją drogą uważam, że to nie powinno być twoje zdjęcie bo pewnie choć sporo osób miało taką myśl, zignorowało ją, gdyż wydało się to zbyt łatwe i trywialne i właściwie nie wymagało żadnego wysiłku ani jasnowidzenia wpaść na taki pomysł.

Następnym razem czekam na coś trudnego :)
"Pragnienie jest wołaniem, kształtując chimerę prowokujemy rzeczywistość". W. Hugo

Offline arthur_77

• *
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 07, 2013, 10:40:25 am »
Ciekawa też interpretacja Zinki- wysoki budynek=długa smukła brązowa butelka (tylko skąd skojarzenie z butelką ha ha)
Sophia- kolory sepi+ zwierzaki+mieszkanie na poddaszu (wysoki budynek)
Seagle-pies (ciepłe ubranie+kolory)

Uważam że jak na pierwszy raz to odpowiedzi były dość ciekawe :)

Offline zinka

« Odpowiedź #12 dnia: Październik 07, 2013, 01:23:52 pm »
no extra, ten budynek rzeczywiscie przypomina kwadratową  brązową butelkę, a dlaczego akurat Jony, no bo impreza miała być  ;)

ja mogę to inaczej zinterpretować, jest budynek brązowy(wieżowiec szklany) i Robert jako czarny pasek na tle wieżowca  :P

czyli się zgadza  :P

a druga interpretacja, postać Roberta, też przypomina zarysem butelkę ;D

i jeszcze to zdanie :
a w tle znajduje się budynek Poltegoru (obecnie nie istniejący)
i moje :
że to naczynie szklane w kształcie butelki, teraz nie wiem, czy pełne czy puste

no jak się nie udał jak się udał  :P

tak myślę skąd wam się ten pies wziął, i chyba rzeczywiście z tego koloru brązowego, bo psy przeważnie mają takie odcienie brązu ;D
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2013, 04:02:02 pm wysłana przez zinka »

Offline Robert Noble

• Out Of Body Experience
  • Administrator
  • ... by być wolnym.
    • Instytut Roberta Noble
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 07, 2013, 05:16:30 pm »
Symbolika pustej butelki rzeczywiście bardzo mocno kojarzy się z faktem, że budynku już nie ma. To bardzo ciekawa informacja.

W eksperymentach ESP bardzo często wypisuje się różne skojarzenia dotyczące samych obiektów np.: miękkie, ciepłe, zimne szklane, małe, duże, wilgotne itd. W ten sposób łatwiej o trafienia ;)

Offline zinka

« Odpowiedź #14 dnia: Październik 07, 2013, 09:46:38 pm »
Właśnie mi się przypomniało, Robert pisałeś, że miałeś psa ale już go nie masz, czy to zdjęcie było robione jak miałeś psa, czy jak już go nie miałeś?

misy kryszta?owe