Sklep Ezoteryczny szamanskibeben.pl

Autor Wątek: Długi VS krótki SEN  (Przeczytany 7556 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Linek

• Dostęp z wyjściami
  • Hypnos
  • Respect: +172
Odp: Długi VS krótki SEN
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 19, 2014, 08:15:19 pm »
0
Taaa nie jesteś jedną osobą, która skarży się na bóle głowy po długim śnie i późniejsze złe samopoczucie... Mam dokładnie tak samo i praktycznie KAŻDY w mojej najbliższej rodzinie doszedł do podobnych wniosków po długim śnie.

Nigashar Altarion tak poruszyłeś coś ważnego. Bardzo istotne jest KIEDY się obudzisz tzn. w jakiej fazie itp. Czasami jak widzę, że nie śpię jeszcze przestawiam budzik na później bo te ok. 3,5 idealnie mi wskakuje w moment idealny do dobrego wstawania. Gdybym zaburzył ten rytm 3,5-4 h (zależy kiedy pójdę spać) to faktycznie można poczuć się nie zatankowanym :D ale potem i śnienie nie wychodzi i spanie po rozbudzaniu dosłownie trzyma.
Budzikiem warto się tylko asekurować... ale nie ma to jak alfa budzik :D
... duch żyje w nas ... duch nami śni ...

Offline Nigashar Altarion

• **
  • Badacz światów równoległych
  • Respect: +33
    • Projekt informatyczny
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 19, 2014, 08:29:25 pm »
0
ale nie ma to jak alfa budzik :D

Dokładnie, stosuję z powodzeniem od co najmniej dwóch lat. Tyle, że czasem nie chce się afirmować, bo lepiej porozmyślać o bzdetach przed snem.
"I usłyszałem głos z nieba, mówiący: „Napisz: Szczęśliwi są umarli, którzy umierają w jedności z Panem — począwszy od tego czasu..." - Obj. 14:13

Offline EosCris

• Global Moderator
  • Powrót do Ducha...
  • Respect: +303
    • Sklep Ezoteryczny
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 19, 2014, 08:35:00 pm »
+1
Jeśli chodzi o mnie, to mi wystarcza, max 7h snu.
Jeśli śpię choćby 30 min dłużej, chodzę zawinięta, jak wek na zimę.
Cały dzień mam stracony  :(

Najlepiej jak sama się budzę po 4.5h, wtedy jestem w pełni wypoczęta i gotowa rozpocząć nowy dzionek :D mam dużo więcej energii.

Również mój sen zależy od tego, ile mam zajęć w ciągu danego dnia.

Offline Linek

• Dostęp z wyjściami
  • Hypnos
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 19, 2014, 08:52:30 pm »
0
Wątek przeniosłem bo przyznam, że temat jest dość ciekawy i każde wasze przedstawienie jak to u was jest z długim czy krótkim snem będzie interesujące oraz  rozjaśni nam jak to zazwyczaj jest z tym czasem snu. Czy to standard czy może są ludzie którym służy długi sen a innym krótki.

Offline Sofia

• sofiasni.blogspot.com
  • Respect: +132
    • Mara Aram
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 19, 2014, 11:34:42 pm »
+1
Najlepiej niech każdy znajdzie złoty środek co do ilości godzin snu. Ja odkąd pamiętam lubiłam dużo spać. I właściwie mogłabym przesypiać dzień i noc tak bardzo mój duch lubi sobie wędrować to tu to tam. Nie mam żadnych migren od zbyt długiego spania itp. Generalnie to że się budzę i funkcjonuję jest takie bardziej na siłę, bo trzeba żyć i działać też w fizycznym świecie, ale ogólnie światy senne mają bardzo wysoki priorytet w moim życiu i są o wiele bardziej pociągające niż szara rzeczywistość.
Przez ostatnie 6 lat spałam po 5-6 godzin bo musiałam wcześnie wstawać do pracy. Nigdy nie czułam się przytomna po tej ilości godzin i generalnie nie mogłam się doczekać końca pracy coby wrócić do domu i dospać brakujące godziny (ok.2-4h) inaczej czułam się zombiakiem. Tak więc nie ujęłabym wtedy tego tak, ze śpiąc w sumie ok. 10 godzin folguję sobie :) Po prostu taka potrzeba ducha i organizmu :) Mój organizm nie był w stanie się przyzwyczaić do tylko 5-6 godzin spania mimo powtarzającego się procesu trwającego latami.
"Pragnienie jest wołaniem, kształtując chimerę prowokujemy rzeczywistość". W. Hugo

Offline Noga

• **
  • Gdy tutaj znaczy wszędzie
  • Respect: +9
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 20, 2014, 12:47:28 pm »
0
wszyscy macie racje :) ja sie wybudzam po 3-4 h spania co dziennie samoczynnie i jestem wypoczęty...z racji lenistwa i tego że lubie spać zazwyczaj kłade sie 2 raz i spie te 4 godz, zdarza mi sie 3 a nawet 4 raz kłasc sie spać...nie kiedy dochodziłem do 16h, po takim czyms jest uczucie wibracji albo cos na miare bólu głowy tylko że to nie jest ból tylko takie wlasnie nawet przyjemne uczucie...najgorzej mi sie wybudzic w godzinach 8-9 rano i powyzej 6 h spania. Owszem po dluzszym spaniu czlowiekowi wszystko idzie wolniej...co do LD najwiecej i najlepsze były wlasnie przy drzemce lub 3 spaniu mniej wiecej okolo godziny 13...latem jest inaczej. myśle że zima to dobry czas na spanie i eksperymenty heh :) reasumując...moge spac 4h na dobe a moge 14h...i obie wersje nie maja rażąco różnych skutków...owszem jezeli sie codziennie medytuje to mozna sukcesywnie skracac czas snu...zapytam jeszcze czy ktos z was praktykował lub praktykuje sen polifazowy ??
"Jestem poza umysłem. Formuła „jestem” nie jest myślą w umyśle. To umysł mi się zdarzył, a nie ja umysłowi. A ponieważ czas i przestrzeń są w umyśle, ja istnieję poza czasem i przestrzenią – wieczny i wszechobecny."

Offline EosCris

• Global Moderator
  • Powrót do Ducha...
    • Sklep Ezoteryczny
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 20, 2014, 07:22:01 pm »
0
Z chęcią podzieliła bym się z Tobą wiedzą Noga, ale nie wiem, co to sen polifazowy?
Jest coś na ten teamt na naszym forum?  Nie  ukrywam gdzie indziej nie chce mi się szukać :P

Offline Linek

• Dostęp z wyjściami
  • Hypnos
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 20, 2014, 07:29:58 pm »
0
Ja skracałem sen z myślą o śnie polifazowym lecz to strasznie uciążliwe, a przy okazji dostosowałem sobie sen jak teraz mam i jest super.

Ola o tym śnie to długi wywód w skrócie to spanie co jakiś czas krótko w ciągu całego dnia. Niby te urządzenie Zizz ma ustawiać nam taki sen. Lecz ten sen ma wiele wad choćby to, że często w ciągu dnia trzeba się kłaść spać, a wiadomo życie, praca czy szkoła i inne czynniki na to nie pozwalają.

Offline EosCris

• Global Moderator
  • Powrót do Ducha...
    • Sklep Ezoteryczny
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 20, 2014, 07:59:23 pm »
0
Rozumiem, dzięki Linek za nakreślenie o co w tym śnie chodzi  :)

No jeśli chodzi o mnie, to nie za bardzo lubię drzemki w ciągu dnia, więc nie skorzystała bym z tej metody.

Szkoda mi życia na sen. Wystarczy, że w nocy śpie.
Pracuję nad dyscypliną snu nocnego, niestety efekty mej pracy, mnie nie satysfakcjonują :(

Offline Noga

• **
  • Gdy tutaj znaczy wszędzie
  • Respect: +9
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 20, 2014, 09:07:50 pm »
0
heh...otóż Olu to wlasnie jest po to zeby nie tracic zycia na sen...praktykujac sen polifazowy i przechodzac przez jego etapy dochodzisz do kilku bardzo krotkich drzemek i spisz jakies 3h na dobe...wiec jest to najefektywniejszy sen :) ale nam narzucają jak mamy spac...system to robi i to jest kolejny przykład niewolnictwa :) szkoła, praca, społeczenstwo i jego regulacje

Offline artur8pl

• *
  • Respect: +1
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 20, 2014, 09:33:35 pm »
0
Ja polecam moją metode, znacznie mniej męczącą niż 4+1. Najlepiej robić to w weekend, albo inny dzień wolny. Idziesz sobie spać, budzisz się nad ranem (bez budzika, ani niczego takiego, tak sam z siebie), musisz w odpowiedniej chwili (zanim się rozbudzisz) przypomnieć sobie o tym, że chciałeś wyjść. Po obudzeniu nie ruszaj się, nawet nogi nie przesuwaj, nie sprawdzaj godziny, najlepiej nawet oczu nie otwieraj. W myślach powtórz sobie coś w stylu ,,jestem świadomy" a potem ,,chce wyjść z ciała" lub ,,chce mieć świadomy sen" kilkakrotnie (2-3 razy, no max. 5). Staraj się jednak bardzo nie skupiać się nad swoimi myślami, bo to może bardzo cię rozbudzić. Po chwili zrelaksuj się, nie przewracaj się na bok, spróbuj usnąć. Powinno się tak stać za kilka minut, jeśli odpowiednio rozbudziłeś świadomość (słowami ,,jestem świadomy" itp), ale nie organizm. Najpewniej uśniesz i po chwili odzyskasz świadomość, albo uda ci się świadomie dojść do paraliżu i wyjść z ciała ,,z buta".

Polecam tą metodę, ja z niej ostatnio non stop korzystam :)
Mozna tez stosowac ta technike inaczej np. jesli sie obudzisz i nie poruszysz swoim cialem wystarczy, ze przypomnisz sobie wzrok, dotyk lub ruch (wyobrazenie, ktore ma stac sie doswiadczeniem) ze snu, ktory miales przed kilkoma sekundami i to wystarczy, zeby znalesc sie we snie. Jesli jednak zdarzy Ci sie poruszyc, natychmiast wroc do pozycji, w ktorej sie obudziles i uzyj wizualizacji, w ktora moze Cie zaskoczyc oraz w ktorej bedziesz wiedziec, ze snisz.

Offline zinka

• Respect: +469
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 20, 2014, 09:42:52 pm »
0
Lubię sobie pofolgować w spaniu, a jeszcze jak mi się dobrze śni, bo mogłabym cały czas śnić i nie wstawać  <sen>  ;D, tylko na dłuższą metę, to nie mogę wyleżeć, żeby sobie takie długie przyjemności serwować :(  bo mnie wszystkie kości bolą od leżenia i muszę wstać ;D  <cwiczy>
..nic nie jest takim, jakim się wydaje byc

Offline Linek

• Dostęp z wyjściami
  • Hypnos
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 20, 2014, 09:50:06 pm »
0
ale nam narzucają jak mamy spac...

Coś w tym Noga jest ;) Od dziecka wpaja się tą śpiewkę, że trzeba spać 8 godzin minimum bo się człowiek rozchoruje... Tak jak nam wmawiają, że sport to zdrowie :D Ja bym powiedział, że RUCH to zdrowie, a sport to kaleczenie i wypalanie ciała.

Też stawiam równość pomiędzy światem snu, a naszym jak Ola. Myślę, że to pierwsza pułapka na drodze śniącego... Uciekanie od naszego świata do świata snu. Jeśli ten świat będzie w naszych oczach szary i nudny to smutny nasz los gdyż śnienie staje się tylko karmieniem naszego ego ;)

Offline zinka

• Respect: +469
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 21, 2014, 05:28:24 pm »
0
. Po obudzeniu nie ruszaj się, nawet nogi nie przesuwaj, nie sprawdzaj godziny, najlepiej nawet oczu nie otwieraj.

hahahaha, no właśnie dzisiaj po przebudzeniu chodź wszystko mnie już bolało i chciałam się wyprostować, nie poruszyłam się, żeby mi nic nie umknęło ze snów które miałam i które chciałam sobie przypomnieć, a były warte zapamiętania  ;) i tak myślę jeślibym za afirmowała, że chce wrócić i śnić świadomie dalszy ciąg i tam wróciła pod wpływem afirmacji, to czy bym miała pamięć poprzednich snów, sprzed powrotu  ::)

Share via facebook Share via twitter

xx
Piękny, długi sen

Zaczęty przez Negai

1 Odpowiedzi
990 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Listopad 29, 2013, 03:16:36 pm
wysłana przez zinka
xx
Sen o OOBE?

Zaczęty przez Smigol87

1 Odpowiedzi