Sklep Ezoteryczny szamanskibeben.pl

Autor Wątek: Moja nowa pozycja śnienia :)  (Przeczytany 19395 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Noga

• **
  • Gdy tutaj znaczy wszędzie
  • Respect: +9
Odp: Moja nowa pozycja śnienia :)
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 30, 2013, 03:37:30 pm »
0
zwykłego snu i śnienia ?? a czym to sie rozni ??
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2013, 03:52:09 pm wysłana przez Noga »
"Jestem poza umysłem. Formuła „jestem” nie jest myślą w umyśle. To umysł mi się zdarzył, a nie ja umysłowi. A ponieważ czas i przestrzeń są w umyśle, ja istnieję poza czasem i przestrzenią – wieczny i wszechobecny."

Offline Linek

• Dostęp z wyjściami
  • Hypnos
  • Respect: +172
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 30, 2013, 03:46:29 pm »
0
;) Tym, że automatycznie przybierasz inną pozycje do świadomego snu i do zwykłego snu. Ma to bagatelne znaczenie ponieważ twoje ciało odbiera od Ciebie sygnał kiedy może sobie popaść w nieświadomość a kiedy powinno ją zachowywać.
... duch żyje w nas ... duch nami śni ...

Offline Noga

• **
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 30, 2013, 03:59:03 pm »
0
ja spie zawsze tak samo albo podobnie i zawsze na plecach i nie mam problemu ze swiadomym snieniem...moze i jest tak ze organizm odbiera jakies bodzce po uprzednim wycwiczeniu...ale jakos nie przywiazywalbym do tego wagi...mi sie spi dobrze na plecach tak sie wysypiam najlepiej i taka przyjmuje pozycje jak chce mi sie spac...lub jak chce medytowac lub utrzymywac swiadomosc...na boku spie w przypadkach ekstemalnych czyli strach depresja ból itp... nie zamierzam spac inaczej niz na trupa...zaplatam dlonie na sercu i nogi albo mam prosto albo krzyzuje ale łaczę stopy jak Ty...zawsze mam mnostwo snów i zawsze je pamietam...czesto mam LDki ... moze wprowadze male urozmaicenie do prob 4+1 i zobaczymy...no a co do tych dloni ?? jest gdzies mowa zeby nie zaplatac palców...??

Offline Linek

• Dostęp z wyjściami
  • Hypnos
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 30, 2013, 04:06:43 pm »
0
Nie słyszałem ;) ale tylko pogratulować osiągnięć ;]

Offline zinka

• Respect: +469
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 30, 2013, 04:08:11 pm »
0
Noga, no choćby nawet gdzieś pisało, żeby nie zaplatać, to i tak ciebie, by to nie dotyczyło, bo ty zaplatasz i nie przeszkadza ci to w śnieniu, więc co za różnica, czy gdzieś pisze o zaplataniu czy nie  O:-)
..nic nie jest takim, jakim się wydaje byc

Offline Noga

• **
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 30, 2013, 04:18:19 pm »
0
bo Wy potraficie wychodzic bezposrednio czyli oobe a ja narazie tylko LD a staram sie wyskoczyc i chce to zrobic tak zeby bylo dobrze...probowalem np nie zaplatac ale jakos samoczynnie czasami mi sie zaplataja czy krzyzuja...i np. odpowiedz że spie na plecach i krzyzuje ale wtedy nie moge wyjsc była by satysfakcjoinujaca a to ze ktos nie lubi spac w ten sposob wogole nie krzyzuje to nie ma nic do rzeczy...jezeli nie udalo mi sie wyjsc to nie chce sie blokowac dodatkowo przez cos takiego...Wy doswiadczeni cos o tym wiecie;...z tym tylko (powtarzam sie) ze jezeli osoba nie krzyzuje nog i nagle krzyzuje zeby sprawdzic jak jest i jest zle to nie jest zaden dowod...

Offline Linek

• Dostęp z wyjściami
  • Hypnos
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 30, 2013, 04:26:56 pm »
0
Teoretycznie wyjść mógłbyś i na suficie tak jak Ci napisałem... Pozycje mają TYLKO usprawnić nasze śnienie i naprawdę nie musisz się do nich stosować. Jakiekolwiek rytualne podejście tylko i wyłącznie usprawnia śnienie więc nie rozumiem problemu.
Szczerze mówiąc jeśli sprawdzam czyjąś sugestie i ona działa to już więcej dowodów nie potrzebuje ;] Nie rozumiem prowadzenie jakichś badań naukowych tylko po to by powiedzieć sobie "... jest tak i tak..." Jeśli w praktyce dana rzecz działa to nie ma sensu się nad nią trwonić i tym samym folgować sobie tracąc energie w idiotyczny sposób.
To takie ludzkie zachowanie ... Znaleźć nowy rzadki gatunek ZABIĆ i badać jego wnętrzności tylko po to by pozyskać  całkowicie zbędną i pustą wiedzę.

Offline Noga

• **
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 30, 2013, 04:38:56 pm »
0
no niestety już są gatunki które możemy zobaczyć jako wypchane tylko w muzeum... zastanawia mnie tez kwestia spania na półsiedząco i to ze podczas dnia mamy mniejszy dopływ krwi do mózgu niż podczas snu gdy lezymy a przeciez czujnosc i swiadomosc sa potrzebne bardziej w dzien i powinno byc odwrotnie chyba ze sen ma bardziej istotna role niz wiekszosc sądzi...znajomy próbował sypiac z głową na dole albo wogole na głowie ale to wymaga treningu bo jednak konczy sie to bólem jak nie szyi to głowy...znowu odwrotnie czylii spanie na siedząco tez podobno ma niezle efekty...problem w tym ze ja nie potrafie tego badac bo mam mocno ustalona poze spania i inaczej nie dam rady...suma sumarow zawsze wroce do mojej pozycji...

Offline zinka

« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 30, 2013, 04:45:30 pm »
0
no widzisz, skoro masz swoją pozycję, to po co ulepszać, jak chcesz na siłę coś ulepszyć, to sknocisz to co masz i będzie figa  :P

W pozycjach chodzi o to, żeby było wygodnie i raczej każdy ma już swoją ustaloną pozycję, a jak nie ma, to próbuje różnych, coby mieć wypróbowaną swoją a nie sugerować się cudzą :) 

Offline Linek

• Dostęp z wyjściami
  • Hypnos
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 30, 2013, 04:47:16 pm »
0
Noga jak ktoś mówi nie da się, nie umiem, nie potrafię to pierwsze co przychodzi na myśl to tylko folgowanie sobie ;) A wszelkie tłumaczenie swojej słabości brzmi jak przepraszanie innych za to, że się jest taki i taki :D
Do głowy dochodzi krew pod takim ciśnieniem, że nie widzę sensu żadnego by jeszcze bardziej ją tam wciskać jeśli ona nie ma żadnego problemu tam przepływać. Fakt królowa asan jest bardzo ważna lecz tu nie tylko chodzi o naszą koronę ale także o odciążenie zastawek żylnych w reszcie ciała ( nie w głowie ).

Offline zinka

« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 02, 2014, 01:46:45 pm »
0
Krążenie energii w organizmie można podtrzymać poprzez odpowiednie ułożenie dłoni:

- składanie rąk, jak do modlitwy, pozytywnie wpływa na energię życiową, natomiast złożenie dłoni  i skrzyżowanie palców wywiera przeciwny skutek.

- przy zakładaniu rąk na siebie, kobiety kładą lewą na prawej
                                      mężczyźni  kładą prawą na lewej

- przy krzyżowaniu nóg obowiązuje ta sama zasada co przy krzyżowaniu dłoni :D

Offline zinka

« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 08, 2014, 06:47:17 pm »
0
Rady, porady, wskazówki jak zwał tak zwał, ale rzeczywiście mogą być pomocne.  ;)

29.
Pozycja i narzędzie śnienia.
Poszedlem do lózka, szukajac jedynego pocieszenia, jakie przyszlo mi do glowy - spokoju i ciszy. Kiedys don Juan pokazal mi pozycje ulatwiajaca osiagniecie wewnetrznej ciszy. Nalezalo usiasc na lózku ze zgietymi kolanami i zlaczonymi stopami, które trzymajac dlonmi za kostki, dociska sie jedna do drugiej. Dal mi tez gruby kolek, który zawsze mialem przy sobie, gdziekolwiek sie wybieralem. Kolek byl dociety na dlugosc trzydziestu pieciu centymetrów i sluzyl do podtrzymywania ciezaru mojej glowy, gdy pochylalem sie do przodu; jeden koniec kolka umieszczalem na podlodze, pomiedzy zlaczonymi stopami, na drugim zas, owinietym miekkim kawalkiem materialu, opieralem srodek czola. Za kazdym razem, gdy przyjmowalem te pozycje, zapadalem w sen w ciagu kilku zaledwie sekund.

tak opisuje Castaneda w jednej ze swoich książek ;)

hmm, ciekawe, czy na wszystkich działa, trza tylko odpowiednią podpórkę skombinować pod głowę, skoro komuś udało się w parę sekund, hmmm trza sprawdzić  ::)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2014, 07:07:34 pm wysłana przez zinka »

Offline EosCris

• Global Moderator
  • Powrót do Ducha...
  • Respect: +303
    • Sklep Ezoteryczny
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 08, 2014, 07:08:24 pm »
0
No, bardzo ciekawa pozycja, i ten kołek jest super :) chyba sobie taki skombinuje :D  >:D
Ciekawe czy zapadne w sen w kilka sekund ::) ;) Nic Ziniu, tylko trzeba sprawdzić to na sobie :)

Offline Robert Noble

• Out Of Body Experience
  • Administrator
  • ... by być wolnym.
  • Respect: +467
    • Instytut Roberta Noble
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 08, 2014, 07:20:17 pm »
0
Ok poróbcie fotki swoich kołków :) Założę się, że nie zasnę w ogóle w takiej pozycji a co dopiero po kilku sekundach :D
...i odejdę. Ale ptaki pozostaną, śpiewając:
i mój ogród pozostanie,
z zielonym drzewem, i studnią.
Przez wiele popołudni niebo będzie niebieskie
i pogodne,
i dzwony na dzwonnicy wybiją godziny,
jak robią to tego popołudnia.
Ludzie, którzy mnie kochali, odejdą,
a miasto będzie rozkwitać każdego roku.
Ale mój duch zawsze z nostalgią będzie błądzić
po tym samym, zapomnianym zakątku mojego
kwietnego ogrodu.

Offline EosCris

• Global Moderator
  • Powrót do Ducha...
  • Respect: +303
    • Sklep Ezoteryczny
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 08, 2014, 07:55:45 pm »
0
Haahahhahaha Robert, rozbawiłeś mnie tym :D Ja muszę to sprwdzić bo ja osobiście bardzo lubię taką pozycję i często w niej siedzę. Tylko głowa mnie wqrzała, bo nie miałam co z nią zrobić ;) a teraz jak miło, oprę sobie ją na kołku :D hahahahah
Jak uda mi się  taki kołek wystrugać, to normalnie strzelę fotę  i zamieszczę ją na forum :D :D :D

Share via facebook Share via twitter

xx
OBE POZA CIAŁEM - nowa seria filmów

Zaczęty przez Rafał N.

1 Odpowiedzi
1732 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwiec 02, 2015, 11:27:43 pm
wysłana przez Rafał N.
xx
Moja ścieżka zdrowia

Zaczęty przez Sofia

0 Odpowiedzi