Sklep Ezoteryczny szamanskibeben.pl

Autor Wątek: Oddychanie holotropowe- metodą na OOBE?  (Przeczytany 1597 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline EosCris

• Global Moderator
  • Powrót do Ducha...
  • Respect: +303
    • Sklep Ezoteryczny
Oddychanie holotropowe- metodą na OOBE?
« dnia: Grudzień 15, 2015, 06:23:57 pm »
0
Witajcie, 

tak jak w temacie. Wie ktoś coś na temat oddychania holotropowego i czy próbował to uskuteczniać?

Przeczytałam kilka artykułów na temat oddychania holotropowego i pisali o tym, że jest to również stosowana metoda na OBE. Zaciekawiło mnie to dośc mocno, poza tym można się pozbyć różnych uwarunkowań nagromadzonych przez całe życie. 

Mam zamiar spróbować ale z tego co się doczytałam, to najlepiej przeprowadzać takie sesje we dwoje dla własnego bezpieczeństwa rzecz jasna ;)  

Kiedyś pamiętam taką sytuację, jak jechałam w autobusie do pracy, ni stąd ni z owąd zaczęłam głęboko oddychać. Z ledwością wysiadłam z autobusu i doczłapałam się do stojącej nieopodal ławeczki. Usadowiłam się na niej, nie przestając oddychać. Obrazy zaczęły się zmieniać. Wszystko błyszczało, ludzie, ptaki, drzewa, trawa. Wszystko było srebrne, a moje ciało całkowicie spowiła wibracja. W głowie nastąpiła cisza i tylko byłam w stanie obserwować,co się do okoła mnie dzieje. Spostrzegłam, że siedzę  w powietrzu, bo ławeczka się jakby... rozpłynęła. Byłam zawieszona w powietrzu i srebrzyste  obrazy załały mnie całkowicie. Były wszędzie w koło mnie. Było dość niesamowite uczucie.
Nagle przestałam oddychać tak głęboko i wszystko zaczeło wracać do normalnego stanu rzeczy. Ludzie przechodzili obok mnie, dźwięki zaczęły docierać do mych uszu i były tak głośne, że nie mogłam tego słuchać! Ciało miałam zdrętwiałe, nie mogłam się ruszyć. Siedziałam tak dalej jeszcze kilkanaście minut, zanim doszłam do siebie i ruszyłam w stronę swojego miejsca pracy. 

Nie wiem czy to miało coś wspólnego z oddychanie holo ale tak jak czytałam artykuły z tym związane, to to zdarzenie mi się przypomniało :) 

Może ktoś coś wie i chciało by mu się skrobnąć coś w temacie, była bym wdzięczna :)

Pzdr

Linkback: http://forum.instytutnoble.pl/techniki/19/seo/1161/

Offline Wiatr1000

• Respect: +43
Odp: Oddychanie holotropowe- metodą na OOBE?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 19, 2015, 11:10:24 am »
0
Ciekawe ale widać niezbyt bezpieczne w takich sytuacjach jak twoja :P

Mam zamiar spróbować ale z tego co się doczytałam, to najlepiej przeprowadzać takie sesje we dwoje dla własnego bezpieczeństwa rzecz jasna

A to się wpisuję na listę :))  A serio to trzeba pewnie kogoś doświadczonego ;) Kto już to ćwiczył by nie było komplikacji :P

Offline EosCris

• Global Moderator
  • Powrót do Ducha...
    • Sklep Ezoteryczny
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 22, 2015, 09:20:10 pm »
0
Wietrzyku... wpisujesz się na listę?! :o  no było by mi bardzo miło, jak ktos taki, jak Ty by przy mnie asystował ^-^ 
Ale faktycznie było by dobrze gdyby było to ktoś, kto zna się na rzeczy :) 

No nic, poćwiczymy, zopbaczymy ;) 

Offline OneNight

• Respect: +8
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 23, 2015, 09:14:45 am »
0
Powiariowaliście.

Hiperwentylacja powoduje niedotlenienie organizmu - pozorny paradoks. Stan ten powoduje nadmierne wydzielanie dwutlenku węgla przez co wzrasta pH krwi i tlen trudniej uwalnia się do tkanek. Niedotleniony organizm będzie domagał się tlenu, co pogłębi hiperwentylacje.

Nie wiem czemu, ale takiej osobie chyba podają średniej wielkości papierową torbę do oddychania - chyba, żeby zachować tam wydychany CO2 lub zmniejszyć ilość wdychanego tlenu.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2015, 09:21:47 am wysłana przez OneNight »

Offline Robert Noble

• Out Of Body Experience
  • Administrator
  • ... by być wolnym.
  • Respect: +467
    • Instytut Roberta Noble
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 23, 2015, 12:01:42 pm »
0
Temat oddychania holotropowego rzeczywiście jest warty głębszego zbadania. Obecnie mam mało doświadczeń w tym zakresie, ale myślę, że to się zmieni. Dopiero wówczas będę mógł się szerzej wypowiedzieć. Wiem, że długo nie mogłem przekonać się do tej metody, jednak efekty jakie się uzyskuje z jej pomocą są zdumiewające.
...i odejdę. Ale ptaki pozostaną, śpiewając:
i mój ogród pozostanie,
z zielonym drzewem, i studnią.
Przez wiele popołudni niebo będzie niebieskie
i pogodne,
i dzwony na dzwonnicy wybiją godziny,
jak robią to tego popołudnia.
Ludzie, którzy mnie kochali, odejdą,
a miasto będzie rozkwitać każdego roku.
Ale mój duch zawsze z nostalgią będzie błądzić
po tym samym, zapomnianym zakątku mojego
kwietnego ogrodu.

Offline Wiatr1000

• Respect: +43
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 25, 2015, 12:13:49 pm »
0
Ja tam jednak jestem ostrożny i wolę rzeczy robić wolno :P Omijam skrajne, niebezpieczne techniki ;) Ale wiadomym jest, że wizje przy braku tlenu będą :P Ciekawe jak sprawa będzie wyglądać u mnie w dusznym pokoju :))  gdy będę spał ;)

Choć chyba przypominam sobie taki przypadek duszności gdy leżałem i brałem szybkie oddechy ::) później maiłem sen lub wizję właśnie bycia w 2 miejscach na raz :P

Olciu oczywiście będę asystował jako zbiornik tlenowy dla ciebie :))

Offline EosCris

• Global Moderator
  • Powrót do Ducha...
    • Sklep Ezoteryczny
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 25, 2015, 03:28:28 pm »
0
One dlaczego miała bym zwariować ?! ::) Jesteśmy tu po to aby doświadczać życia, dlatego pisałąm, że chcę tego wypróbować z kimś kto się na tyhm zna :) 
\
Ludzie to robią i jakoś nikt nie umiera, a nawet więcej, rozwój duchowy jest "zawrotny" ;)  

Wietrzyku.... a w jaki sposób miał by ten zbiornik wyglądać ? ::)  bo ja mam różne myśli... ;) 

Share via facebook Share via twitter

xx
Złota Wizualizacja oczyszczająca - oddychanie czakramami

Zaczęty przez Sebastian

0 Odpowiedzi
1477 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Styczeń 19, 2014, 10:57:19 pm
wysłana przez Sebastian
xx
Metoda na LD

Zaczęty przez Coldfire899

4 Odpowiedzi
1980 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Styczeń 04, 2016, 09:38:36 am
wysłana przez lays
xx
Metoda Silvy

Zaczęty przez JODŁA

3 Odpowiedzi
1910 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Marzec 20, 2014, 04:45:23 pm
wysłana przez Sebastian
xx
Metoda Olejowa

Zaczęty przez Sagle

6 Odpowiedzi
2841 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Listopad 23, 2013, 04:12:06 pm
wysłana przez EosCris
xx
Metoda regresji jako powrót do snów przeszłych, pamięć podświadomej...

Zaczęty przez m.tumi

0 Odpowiedzi
1357 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czerwiec 12, 2014, 10:21:43 pm
wysłana przez m.tumi

OOBE - Przewodnik