Sklep Ezoteryczny szamanskibeben.pl

Autor Wątek: Konto BTC  (Przeczytany 1865 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline robercik101

• Robercik jestem, miło poznać :)
  • Respect: +29
    • Mój blog
Konto BTC
« dnia: Sierpień 20, 2013, 08:38:08 pm »
0
To jest jeden z pomysłów związanych z dofinansowywaniem Instytutu.
Otóż najpierw wyjaśnie (korzystając z Wikipedii) co to jest BitCoin:
Bitcoin – waluta cyfrowa, pierwotnie zaprojektowana w 2009 przez osobę o pseudonimie Satoshi Nakamoto[4]. Nazwa odnosi się także do używającego jej otwartoźródłowego oprogramowania oraz sieci peer-to-peer, którą formuje. „Bitmonety” mogą zostać zapisane na komputerze osobistym w formie pliku portfela lub przetrzymywane w prowadzonym przez osoby trzecie zewnętrznym serwisie zajmującym się przechowywaniem takich portfeli. W każdym z tych przypadków bitcoiny mogą zostać przesłane do innej osoby przez Internet do dowolnego posiadacza adresu Bitcoin.

Tak więc można otworzyć konto BitCoinowe na mtgox.com (oczywiście za darmo) i na nie zbierać datki, następnie te wpłacone cyfrowe monety, wymieniać na złotówki w tym samym serwisie (1 BTC to 376 złotych) i wpłacać na jakieś konto w banku :D

Linkback: http://forum.instytutnoble.pl/seo/13/konto-btc/305/
The trick is to combine your waking rational abilities with the infinite possibilities of your dreams. Because, if you can do that, you can do anything.
Guy Forsyth - Waking Life
Ruch Oneironautyczny

Offline Robert Noble

• Out Of Body Experience
  • Administrator
  • ... by być wolnym.
  • Respect: +469
    • Instytut Roberta Noble
Odp: Konto BTC
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 21, 2013, 04:48:19 pm »
0
Tak więc można otworzyć konto BitCoinowe na mtgox.com (oczywiście za darmo) i na nie zbierać datki, następnie te wpłacone cyfrowe monety, wymieniać na złotówki w tym samym serwisie (1 BTC to 376 złotych) i wpłacać na jakieś konto w banku :D

Robercik, a w jaki sposób zbierać takie datki ? Przecież każdy możne po prostu wpłacić określoną kwotę przez przycisk darowizny i nie ma problemu.
Chyba, że bitcoiny wydaje się łatwiej, niż zwykłe pieniądze, które wspierałyby IRN.
...i odejdę. Ale ptaki pozostaną, śpiewając:
i mój ogród pozostanie,
z zielonym drzewem, i studnią.
Przez wiele popołudni niebo będzie niebieskie
i pogodne,
i dzwony na dzwonnicy wybiją godziny,
jak robią to tego popołudnia.
Ludzie, którzy mnie kochali, odejdą,
a miasto będzie rozkwitać każdego roku.
Ale mój duch zawsze z nostalgią będzie błądzić
po tym samym, zapomnianym zakątku mojego
kwietnego ogrodu.

Offline robercik101

• Robercik jestem, miło poznać :)
  • Respect: +29
    • Mój blog
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 21, 2013, 05:48:13 pm »
0
Po stworzeniu konta, na mtgox.com trzeba wybrać opcje finansowania, domyślnie jest Bitcoins, trzeba zjechać na sam dół i tam będzie adres podobny do takiego - 122MeuyZpYz4GSHNrF98e6dnQCXZfHJeGS, trzeba go wkleić na stronę, jest jeszcze inna opcja trzeba ściągnąć program z bitcoin.org i zainstalować, tam też będzie adres typu jaki podałem wcześniej i go tam trzeba wkleić, ja raczej polecam stworzenie konta na mtgox bo tam od razu można bitcoiny na złotówki wymienić :D
Gdy ktoś chce wpłacić za pomocą aplikacji, lub w mtgox podaje adres i wpłaca jak normalny przelew
Istnieje fajny widżet na strony, zamiast podawania adresu

Zaleta BitCoinów jest taka, że to tak, jakby ktoś wpłacił na konto obcą walutę (np dolary) można sprzedać i mieć więcej, tak samo z BitCoinami, jak ktoś wpłaci na konto Instytutu powiedzmy 100 BTC to po wymianie można otrzymać (teraz) 37820 złotych :D (można sprzedać też te 100 BTC za więcej)

Wada jest taka, że nie każdy używa BitCoinów, można więc umieścić taki widżet, i jak powiedzmy przez rok nikt nie będzie wpłacał to się go usunie

Offline Robert Noble

• Out Of Body Experience
  • Administrator
  • ... by być wolnym.
  • Respect: +469
    • Instytut Roberta Noble
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 30, 2013, 04:16:15 pm »
0
Jak dla mnie to za dużo zachodu. Jest opcja paypala i przelew bankowy i to w zupełności wystarcza. Taka zabawa z bitcoinami mnie totalnie zniechęca. Fajnie robercik, że podzieliłeś się z informacją, ale w moim odczuciu to nie to.

Share via facebook Share via twitter
Tags:

OOBE - Przewodnik