Forum IRN - Rozwój Świadomości

Sklep Ezoteryczny szamanskibeben.pl

Autor Wątek: Metoda Silvy  (Przeczytany 2247 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline JODŁA

 • *
 • Wiadomości: 6
Metoda Silvy
« dnia: Marzec 19, 2014, 02:26:10 pm »
Myślę, że dobry dział wybrałem. ;)

Witam serdecznie,w tym wątku chcę podzielić się moimi spostrzeżeniami na temat Kursu Metodą Silvy.

Metoda Silvy.
Metoda Silvy to kurs samokontroli umysłu, podczas którego słuchacze uczą się posługiwać zmodyfikowanymi stanami umysłu w celu efektywnego rozwiązywania problemów. To co wyróżnia Metodę Silvy spośród innych technik czy metod samokontroli umysłu to fakt, iż od samego początku jej powstawania (rok 1944) opierała się ona na mocnych podstawach naukowych. Naukowym fundamentem metody jest odkrycie częstotliwości impulsów elektrycznych generowanych przez ludzki mózg. W wyniku badań wyróżniono cztery podstawowe częstotliwości mózgu. Powyżej 14 cykli na sekundę to częstotliwość typu beta, od 7 do 14 to częstotliwość alfa, od czterech do siedmiu to theta, poniżej 4 to delta. W stanie przebudzenia, w czasie naszych codziennych zajęć dominującą częstotliwością jest częstotliwość typu beta. Cykl alfa na ogół pojawia się w stanie głębokiego relaksu oraz tuż przed zaśnięciem lub zaraz po przebudzeniu. Na częstotliwości theta mózg pracuje na na granicy przebudzenia. Częstotliwości delta charakteryzują głęboki sen./cytat ze strony Silva Polska/
     Poniżej próbka możliwości jakie po ukończeniu kursu mają absolwenci KS. Pozostałe filmy na stronie Silva Polska.http://www.youtube.com/watch?v=YDu1LXeumfc#t=346

    Co  osiągnąłem po ukończeniu KS?
Osobiście, wszystko lub prawie wszystko co osiągnąłem przez 20 lat od ukończenia tego kursu to efekt stosowania poznanych metod ale i wiary. W skrócie akcja = reakcja i dalej to ciąg zdarzeń, „przypadków” Ktoś zapyta a co takiego? Odpowiadam: od spraw związanych z rodziną (żona ,dzieci),pracą zawodową ,skończywszy na zdrowiu własnym i cudzym.Dobre przyciąga dobre! 8) Dla mnie to ogromny osobisty sukces! Wewnętrzny spokój i harmonia. Oczywiście nadal podlegam ziemskim prawom i żądzom. Święty jeszcze nie jestem. O:-)
    Uważam, że należy mieć dystans jak do wszystkiego i nie oczekiwać, że po kursie będziemy jeździć RR , Mercem S itd, Należy pamiętać, że są rzeczy ,o których jeszcze nam się nie „śniło”, rzeczy ,które są ważniejsze dla naszego rozwoju duchowego  niż osobiste aspiracje, ślepe dążenia i pragnienia. Niechaj Bogowie nas prowadzą najlepszą dla nas drogą! <yoga> MS nie jest czarodziejską różdżką dzięki, której osiągamy wszystko co zapragniemy. Poznane techniki są tylko narzędziami, z którymi ćwiczący może osiągnąć sukces. To tak jak 4+1 i OOBE. Zwalanie winy , że metoda jest nieskuteczna to wynik lenistwa i kropka. Ale tego Wam moi mili tłumaczyć nie muszę.
Silva  a Kościół Katolicki. Wiele bzdur napisano na temat MS. Najbardziej zasłużył się znany redemptorysta z radia M, ale oficjalne dokumenty przekazane przez Episkopat Polski wskazują wyraźnie: nie ma zastrzeżeń. KK w tej sprawie jest neutralny. Piszę o tym bo może ktoś ma opory moralne czy ideologiczne. <ksiadz>
     W miniony weekend wraz z moim juniorem powtórzyłem kurs i co? Wraz z wiekiem lepiej widzę, słyszę i pamiętam – nie może być! Mój młody już wyobraża sobie, swoje starty na zawodach sportowych.Za dwa tygodnie jadę z córką na kurs dla dzieci. Kiedyś córka (wtedy 8lat) przyszła do mnie i opisała mi swoje lęki, dotyczyły chodzenia samej po ulicy, jazdy środkami komunikacji zbiorowej, bała się zostawać sama w domu. Nie będąc psychologiem zastosowałem jedną z technik, napisałem i narysowałem rozwiązanie po ok. 3-4 tygodniach mała przyszła, przytuliła się i oznajmiła:” nie boję się” – jak w bajce ???. Po roku zaobserwowałem, że jest bardziej odporna na negatywne bodźce w środowisku szkolnym i sportowym.  Zaznaczam, że gdyby problem nie ustąpił byłem wstępnie umówiony z psychologiem.
    W którymś wątku na forum IRN ktoś zapytał czy należy mówić o OOBE dzieciom,jak wiecie to dzieci nam mogą o tym najwięcej opowiedzieć ;D Ale w kontekście wątku jedna z MS zaleca zapisywanie snów jako sposób na znalezienie np. odpowiedzi na problem.Ale zbieżność technik :D   
Moi drodzy nie reklamuję kursów ani MS. Ja korzystam z waszego doświadczenia a może ktoś skorzysta z mojego. Z czego będę bardzo szczęśliwy. MS dedykuję wszystkim, którzy mają problem z relaksacją i koncentracją (to się nam przyda), niską samooceną, stoją na rozdrożu życia, wydaje  się, że ich zdrowie i życie posypało się bezpowrotnie, uprawiają sport,chcą poprawić komfort swojego życia oraz wszystkim, którzy pragną rozwijać się duchowo i kontrolować swój umysł.

Pozdrawiam JODŁA

PS Ale się rozpisałem, mam nadzieję , że Robert nie skróci mnie o połowę…   ;D
   
Linkback: http://forum.instytutnoble.pl/seo/8/metoda-silvy/821/

Offline EosCris

 • Global Moderator
 • *****
 • Wiadomości: 798
 • Płeć: Kobieta
  • Sklep Ezoteryczny
Odp: Metoda Silvy
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 19, 2014, 03:36:26 pm »
Wątek nie wiem czy dobry, bo moderatorem nie jestem ;) Ale myślę, że Robert nic usuwał nie będzie, ale nie powinnam się wypowiadac w jego imieniu   O:-)

Fajnie, że się dzielisz swoim doświadczeniem z nami tu  na forum. Myślę, że może ktoś skorzysta z tego co napisałeś :)

Pisz jak najwięcej, z chęcią poczytam o Twoich doświadczeniach :)
Pozdrawiam

Offline Robert Noble

 • Out Of Body Experience
 • Administrator
 • *****
 • Wiadomości: 1795
 • Płeć: Mężczyzna
 • ... by być wolnym.
  • Instytut Roberta Noble
Odp: Metoda Silvy
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 19, 2014, 04:30:09 pm »
Wątek jak najbardziej interesujący (przeniosłem go do działu umysł/psychologia..). Metoda Silvy bardzo często mnie zaczepiała, ale ja jakoś nigdy nie poświęciłem się jej zgłębianiu. Z tego co opisujesz Jodła wynika, że warto się nią mocno zainteresować zwłaszcza pod kątem praktycznym.

Zdaje się, że jakaś dobra dusza wysłała mi książkę na temat MS i któregoś dnia po nią sięgnę. Póki co lista lektur ciągle przybywa i wskakuje w pozycje tych, które muszę analizować na bieżąco :)

Jodła może podzieliłbyś się z nami jakimiś ciekawymi, konkretnymi technikami? 
...i odejdę. Ale ptaki pozostaną, śpiewając:
i mój ogród pozostanie,
z zielonym drzewem, i studnią.
Przez wiele popołudni niebo będzie niebieskie
i pogodne,
i dzwony na dzwonnicy wybiją godziny,
jak robią to tego popołudnia.
Ludzie, którzy mnie kochali, odejdą,
a miasto będzie rozkwitać każdego roku.
Ale mój duch zawsze z nostalgią będzie błądzić
po tym samym, zapomnianym zakątku mojego
kwietnego ogrodu.


Offline Sebastian

 • *
 • Wiadomości: 13
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Metoda Silvy
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 20, 2014, 04:45:23 pm »
Miałem poruszyć ten temat na forum i tak przekładałem, aż mnie wyprzedzono :D Zdecydowanie popieram praktykowanie Metody Silvy. Dzięki niej można nie tylko rozwinąć zdolności szybkiej relaksacji, wizualizacji itp. ale też nauczyć się kontrolować umysł na bardzo wysokim poziomie, dzięki czemu człowiek jest w stanie rozwiązywać swoje problemy i być w pełni szczęśliwy. A jakie mamy myślenie, takie mamy życie. Osobiście na żadnym kursie jeszcze nie byłem, ale w domu ćwiczyłem z książki "Pomóż sobie metodą Silvy" i muszę przyznać, że bardzo mi to pomogło :)  
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2015, 10:37:21 pm wysłana przez Sebastian »

 


Users found this pages searching for:

metoda oobe silvy met
misy kryszta?owe