technika pośrednia na OBE Mike'a Radugi (Rosja)

Zaczęty przez Robert Noble, Maj 18, 2013, 09:59:18 AM

« OOBE w stanie nieważkości? | Długi VS krótki SEN »

Robert Noble

Podczas rozmowy mailowej z Mike'm upierałem się, że najlepszą do zastosowania metodą na wyjście bezpośrednie jest technika 4+1. Bez wątpienia jest tak w rzeczy samej, ale gdy już się ma odpowiednio wyćwiczony poziom koncentracji. Michael twierdzi, że najlepsze rezultaty osobom totalnie początkującym zapewnia technika pośrednia. Wykazuje dużą skuteczność osiąganych wyników. Ja sam podchodzę do tych danych nieco z przymrużeniem oka ;)

Poniżej opis techniki pośredniej:

Świadomy sen i eksterioryzacja: najłatwiejsza technika

Cykle technik pośrednich obejmują próby odłączenia się od ciała bezpośrednio po przebudzeniu, a jeśli są nieskuteczne, wówczas szybko należy przechodzić (w ciągu minuty) do innych technik, dopóki jedna z nich zadziała i uda się opuścić ciało. Zazwyczaj jedna do pięciu poprawnie przeprowadzonych prób pozwala na osiągnięcie spodziewanego rezultatu.

Techniki opisane poniżej świetnie działają zarówno po przebudzeniu się po poobiedniej drzemce, , jak również w środku nocy.
Krok 1: Połóż się spać na 6 godzin i obudź się budzikiem

(Możesz pominąć ten krok)

W noc poprzedzającą jakiś wolny dzień, gdy nie musisz wcześnie wstawać, połóż się o zwykłej porze i nastaw budzik, tak żeby spać tylko ok. 6 godzin. Gdy budzik zadzwoni, musisz wstać i wypić szklankę wody, pójść do łazienki i przeczytać jeszcze raz te wskazówki.
Krok 2: Wróć do łóżka z konkretną intencją

(Możesz pominąć ten krok)

Po 3-50 minutach po przebudzeniu wróć do łóżka i skoncentruj się na sposobie wykonywania cykli technik pośrednich po każdym kolejnym przebudzeniu, które mają na celu pomóc Ci w opuszczeniu ciała i wprowadzeniu w życie uprzednio przygotowanego planu. Każde kolejne przebudzenie powinno być naturalne. Jeżeli w pokoju jest zbyt jasno, możesz założyć specjalną maskę na oczy. Jeżeli jest głośno – włóż zatyczki do uszu.

Świadomy sen i eksterioryzacja

Skoncentruj się na tym, jak zamierzasz się obudzić bez poruszania swoim ciałem fizycznym. Nie jest to obowiązkowe, ale istotnie zwiększa skuteczność technik bezpośrednich.

Teraz prześpij się 2-4 godziny, wykorzystując naturalne przebudzenia pojawiające się w tym czasie. Będą one występować częściej niż zazwyczaj. Po każdej próbie (udanej bądź nieudanej) musisz zasnąć z powrotem z tą samą intencją obudzenie się i ponownego spróbowania. W ten sposób możesz podejmować wiele prób w czasie jednego ranka.
Krok 3: Odłącz się w chwili przebudzenia

Za każdym razem, gdy budzisz się ponownie, próbuj nie poruszać się i nie otwierać oczu. Zamiast tego spróbuj odłączyć się od swojego ciała. Blisko połowa sukcesów w technikach bezpośrednich ma miejsce podczas tego pierwszego kroku – tak prostego, że ludzie nawet nie spodziewają się, że to może zadziałać.

Aby oderwać się od ciała, po prostu wstań, wyjdź z łóżka lub lewituj. Spróbuj zrobić to z własnym ciałem subtelnym, ale bez fizycznego poruszania mięśniami. Pamiętaj, że będzie to odczuwane jako normalny ruch fizyczny. Kiedy nadchodzi ten moment, nie myśl o tym zbyt intensywnie. Przez tych pierwszych kilka chwil po przebudzeniu wytrwale staraj się odłączyć od swojego ciała w każdy możliwy sposób. Najprawdopodobniej intuicja podpowie ci jak to zrobić. Najważniejszą rzeczą jest nie myśleć o tym zbyt mocno i nie stracić tych pierwszych sekund po przebudzeniu.
Krok 4: Techniki cykliczne po próbach odłączenia się

Jeżeli natychmiastowe odłączenie nie udaje się (co staje się oczywiste po 3-5 sekundach), zacznij od razu znowu, na przemian z 2-3 technikami, które są dla Ciebie najłatwiejsze, dopóki jedna z nich zacznie działać. I znowu próbuj się odłączyć. Wybierz 2-3 z poniższych pięciu technik, tak żeby można je było przechodzić między nimi w czasie przebudzeń:

Wirowanie

Przez 3-5 sekund spróbuj wyobrazić sobie, że wirujesz wokół własnej osi, tak realnie, jak to tylko możliwe. Jeżeli nie zostanie wywołane żadne wrażenie, przejdź do innej techniki. Jeżeli pojawi się nawet lekkie uczucie wirowania, skoncentruj się na tej właśnie technice i zacznij obracać się jeszcze energiczniej. Gdy tylko uczucie wirowania stanie sie stabilne i realne, spróbuj znowu się odłączyć i potraktuj to jako punkt wyjścia.

Technika pływaka

Przez 3-5 sekund spróbuj wyobrazić sobie, tak wyraźnie, jak to tylko możliwe, że pływasz, lub że po prostu wykonujesz ramionami pływackie ruchu. Spróbuj to poczuć, nieważne w jaki sposób, tak realnie, jak tylko potrafisz. Jeżeli nie ma żadnego efektu, przejdź do innej techniki. Nie ma powodu zmieniać techniki, jeżeli pojawia się uczucie pływania. Skoncentruj się na pojawiającym się uczuciu. Niebawem pojawi się prawdziwe wrażenie pływania w wodzie. To jest właśnie ta faza (świadomy sen i eksterioryzacja) i nie ma potrzeby odłączania się, gdy już znajdujesz się w tej fazie. Jednakże, jeżeli pojawi się wrażenie, że znajdujesz się w łóżku, a nie w wodzie, to trzeba będzie wykorzystać technikę odłączania. Potraktuj wrażenie pływania jako punkt wyjściowy.

Obserwowanie obrazów

Zanim zamkniesz oczy popatrz przez 3-5 sekund w pustą przestrzeń. Jeżeli nie ma żadnego efektu, przejdź do innej techniki. Jeżeli widzisz jakiekolwiek obrazy, wpatruj się w nie, aż staną się realistyczne. Jeśli już się to udało, od razu odłącz się od ciała i pozwól ,,wciągnąć się" w te obrazy. Ważnym jest, aby podczas przyglądania się obrazom nie badać zbyt dokładnie szczegółów, aby obraz się nie rozmył. Musisz wpatrywać się w obraz, dzięki temu stanie się bardziej realistyczny.

Wizualizacja dłoni

Przez 3-5 sekund wyobrażaj sobie wyraźnie i zdecydowanie, że pocierasz dłońmi w pobliżu swoich oczu. Próbuj, bez względu jak będzie to odczuwalne, aby to zobaczyć, a nawet usłyszeć odgłos pocierania. Jeżeli nie ma żadnego efektu, przejdź do innej techniki. Jeżeli pojawia się któreś z powyższych wrażeń, staraj się je utrzymać przy pomocy jednej z technik i wzmacniaj je, dopóki nie stanie się naprawdę realistyczne. Potem możesz spróbować odłączyć się od ciała, wykorzystując wrażenia pojawiających się w wyniku stosowania techniki i używać tego jako punktu wyjścia.

Wrażenie poruszania się

Spróbuj poruszać przez 3-5 sekund swoimi subtelnymi rękami lub nogami. Pod żadnym pozorem nie poruszaj mięśniami i nie wyobrażaj sobie samego ruchu. Spróbuj na przykład intensywnie naciskać w dół, a potem w górę, poruszyć w lewo i w prawo itd. Jeżeli nie ma żadnego efektu, przejdź do innej techniki. Jeśli nagle pojawi się wrażenie drobnego lub powolnego ruchu, skoncentruj się na tej technice, próbując zwiększyć zakres ruchu na ile jest to tylko możliwe. Gdy już będziesz mógł wykonać ok. dziesięciocentymetrowy ruch, niezwłocznie spróbuj odłączyć się od swojego ciała, rozpoczynając od wrażeń wywołanych tą techniką.

Wszystko, co jest potrzebne przy każdej próbie, to stosowanie kolejno 2-3 technik przez 3-5 sekund każda. Są to cykle technik pośrednich, gdzie zmienia się jedną technikę po drugiej w czasie jednej minuty, poszukując tej najbardziej efektywnej. Bardzo ważnym jest, aby w czasie próby wykonywać nie mniej niż 4 cykle po 2-3 techniki, ale wszystko w czasie nie dłuższym niż jedna minuta.

Przykładowo, cały proces może mieć następujący przebieg: idziemy do łóżka o 23.30 i ustawiamy budzik na 6 rano. O szóstej budzimy się, idziemy do łazienki, wypijamy trochę wody i przypominamy sobie techniki pośrednie oraz interesujący nas plan działania dla tej fazy (np. spojrzenie w lustro i lot na Marsa). O 6:05 wracamy do łóżka z mocnym postanowieniem wejścia w fazę po każdym przebudzeniu. 0 7:35 budzimy się (lub gdy przebudzimy się naturalnie) i od razu próbujemy odłączyć się od ciała. Jeżeli nie uda się to w ciągu 3-5 sekund, zaczynamy obracać się wokół własnej osi, ale jeśli i to nie zadziała w ciągu 3-5 sekund, podejmujemy technikę pływaka; jeśli i to w ciągu 3-5 sekund nie przynosi efektu, przechodzimy do wywołania wrażenia poruszania się, lecz jeśli i to nie jest skuteczne, to po 3-5 sekundach znowu podejmujemy wirowanie, potem technikę pływaka i wrażenie poruszania się (każda próba po 3-5 sekund). Przy trzecim cyklu zaczynamy wirować, a gdy nagle zaczyna to działać, uczucie wirowania narasta. Pozostajemy przy tej technice i wirujemy jak najszybciej możemy; od razu odłączamy się od ciała, korzystając z wrażenia obracania się. Teraz idziemy do lustra, przez cały czas aktywnie dotykając i dokładnie przypatrując się wszystkiemu dookoła z bliskiej odległości, co wzmaga wrażenia. Po przejrzeniu się w lustrze, przechodzimy do techniki translokacji i znajdujemy się na Marsie, ale nagle powracamy do ciała. Wówczas bezzwłocznie staramy się z powrotem opuścić ciało, ale nie dajemy rady; zasypiamy z powrotem z silnym postanowieniem powtórzenia próby po następnym przebudzeniu i dłuższego pozostania) na Marsie itd.

Świadomy sen i eksterioryzacja

Po prostu powtórz powyższe, wykorzystując techniki, które są dla Ciebie najbardziej naturalne, a otworzy się przed tobą zupełnie nowy świat: świadomy sen i eksterioryzacja!

Jeśli poświęcisz 10-30 minut w ciągu dnia na prosty trening technik i postępowania, metoda zostanie lepiej zapamiętana i będzie przynosić lepsze efekty. Przyczyni się to zasadniczo do sukcesu podczas prób po przebudzeniu.

Świadome śnienie jest również uważane za doświadczenie takiej fazy. Jeżeli nagle uświadomisz sobie, że śpiąc śnisz, to znaczy, że właśnie znajdujesz sie w tej fazie. Musisz zatem przystąpić do wdrażania planu działania i ustabilizować ten stan. Jeżeli świadome śnienie narasta, będzie to efekt uboczny praktykowania cykli technik po przebudzeniu. Ten efekt uboczny występuje dosyć często – należy być zawsze na niego przygotowanym.

Jeżeli Twoje wrażenia w tej fazie (świadomy sen lub eksterioryzacja) są słabe (tj. słabo widzialne lub wrażenie fizyczne jest nieefektowne), spróbuj aktywnie dotykać wszystkiego wokół i szczegółowo obserwować każdy detal z bliska. Pozwoli to na bardziej realistyczne doświadczenia. Takie same działania powinny zostać podjęte w celu utrzymania fazy, gdy wystąpią pierwsze symptomy powrotu do ciała (np. gdy wszystko zaczyna być niewyraźne).
Krok 5: Po próbie

Jeżeli możesz, wracaj z powrotem do snu po każdej próbie (udanej, bądź nieudanej), aby podjąć kolejną próbę opuszczenia ciała (wejść w świadomy sen) po następnym przebudzeniu. Tym sposobem, będziesz mógł nie tylko odłączyć się od ciała lub mieć świadomy sen w ciągu jednego dnia, ale także będziesz mógł to wykonać kilka razy już na samym początku!

Nawet najbardziej nieudana próba nie powinna trwać dłużej niż minutę. Jeżeli w ciągu tego czasu nic się nie uda, bardziej efektywnym będzie położyć się znowu spać i spróbować przy następnej próbie, zamiast uparcie usiłować uzyskać rezultaty z próby obecnej.

Robert Noble

#1
Technika ta bazuje na samoistnych przebudzeniach, które mają miejsce po ponownym położeniu się do łóżka. W załączniku przedstawiam schemat cyklu.

Sebastian

Ciekawa i łatwa technika :) W moim przypadku samo kilkukrotne przebudzanie się nad ranem wywołało wiele razy oobe, a zasypiałem ponownie tylko z myślą o wyjściu z ciała, bez żadnego dodatkowego wyobrażania ruchu itp.

NianiaOgg

Cytat: Robert Noble w Styczeń 19, 2014, 05:08:47 PM
Technika ta bazuje na samoistnych przebudzeniach, które mają miejsce po ponownym położeniu się do łóżka. W załączniku przedstawiam schemat cyklu.
już samo założenie że śpię od 12stej do 6stej rano sprawia, że czuję się lepiej, hehe!
no ale coś w tym jest, rzeczywiście, to działa,


Share via facebook Share via twitter