Instytut Roberta Noble

Czy jesteś oświecony?

Zaczęty przez Robert Noble, Styczeń 02, 2021, 03:20:14 PM

Opaska na świadome sny - wykorzystanie sztucznej inteligencji »

Robert Noble

Tak jak w temacie, czy uważasz, że jesteś oświecony? Jeśli tak napisz kilka zdań dlaczego tak uważasz.

Nagual

Witam

Osobiście nie uważam siebie za oświeconego. Jestem na drodze do niej.
Czeka mnie jeszcze bardzo dużo pracy wewnętrznej w tym głębszego poznania siebie.
Ciekawe pytanie Robercie:)
Czas rozwinąć skrzydła i wzbić się w przestworza hehe

Pozdrawiam Nagual

Robert Noble

Ok świetnie. Dobrze, że odpowiedziałeś na to pytanie mimo iż nie uważasz siebie za oświeconego. Każdy głos ma znaczenie :)

Zatem jeśli znajdzie się oświecony to niech powie z czym się to wiąże. Nieoświeceni mogą podzielić się z nami swoimi wyobrażeniami na ten temat.

Rozumiem Nagual, że dążysz do pewnego momentu samopoznania siebie. Dobrze, że walczysz dalej :)

nautiluz

Jestem oświecony jak każdy tylko co dzień wybieram jakieś bzdury które powodują że nie dostrzegam tego światła e pełni, skupiając na nich swoją uwagę  co nie znaczy że światła nie ma i nie świeci- inaczej bym nie żył- nawet jeśli to życie nie jest (W pełni tego światła, które świeci).

Tak długo, jak świecę, mogę dostrzec, skupić swoją uwagę na tym świetle, w całości.

Ale po co przecież to mruży oczy! A tu jest tyle tego piękna, wokół O:-)

Marcin199

a tak myślę, że trochę mam to oświecenie w głowie, ale bez przesady. czasem czuję, że ogarniam życie trochę lepiej niż kiedyś, wiecie? ale to nie żadne wielkie 'aha' czy coś.

no, patrzcie, w miarę życia, zaczynam rozumieć trochę lepiej, co jest naprawdę ważne. nie spinam się już tak bardzo na pierdołach, staram się cieszyć drobnymi chwilami. może to jakaś mała dawka oświecenia?

i tak, wiem, że życie to nie tylko góry, ale i doliny. musisz przejść przez różne sytuacje, żeby się czegoś nauczyć. no i szczerze, czasem potrzebujesz zaliczyć kilka gaf, żeby dojść do tego 'oświecenia'.

ale nie jestem jakimś wielkim guru życiowym, po prostu próbuję ogarnąć to wszystko jak każdy inny. każdy ma swoje własne oświecenie, prawda? więc tak, czuję się trochę oświecony, ale bez przesady, życie ciągle mnie zaskakuje!
 Pozdrawiam, Marcin 😊

Toltec

Raz pewnej nocy nagle nie wiem jak, usłyszałem takie..PSTRYK i stałem się oświecony. Niestety potem , nagle, jakby specjalnie wybuchła wielka wichura, Ziemia drżała, dachy zrywało a moja wewnętrzna istota szarpała się na wszystkie strony rozciągając w cierpieniu swoją istotę do krańców  wszechświata,, fale energii przemierzały moje ciało aż wreszcie nadeszło najgorsze, złamało się drzewo i spadło na kable, i....... była długa przerwa w dostawie prądu. I choć pstrykałem zawzięcie....  już nie byłem oświecony. Ciemność zalała domostwo moje a komornicy jak psy ujadali w przedsionku.
;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D
Sorry nie mogłem się powstrzymać  \>:D  \>:D  :))  :P  ???  8)

Robert Noble

Spokojnie Toltec, każdy ma własną historię do opowiedzenia :) Twoja jest bardzo ciekawa. Aż czuć ten przenikliwy i chłodny wiatr :D Dobrze ją opowiedziałeś, skoro tak plastycznie można to wszystko sobie wyobrazić. To jest właśnie cały urok oświecenia, choćbyś nie wiadomo jak o tym opowiadał i tak nie będziesz w stanie oddać tego co przeżyłeś :) A dlaczego? Odpowiedź zawiera się właśnie w oświeceniu.

Share via facebook Share via twitter

sklep ezoteryczny super produkty rozwojowe misy krysztalowe uzdrawianie strona autorska robert noble strona instytutu roberta noble strona instytutu roberta noble