Keith Barry - Mentalista

Zaczęty przez Robert Noble, Maj 11, 2013, 06:26:11 PM

« Pamięć genetyczna | Eksperyment Ganzfeld i Channeling »

Robert Noble

Bardzo interesujące filmy na temat tego jak działa nasza podświadomość przedstawia Keith Barry - w swoim programie zatytułowanym Magia Umysłu.

Poniżej filmik, gdzie akcja rozgrywa się w salonie samochodowym, całkiem ciekawa sprawa. Warto byłoby znać takie triki :)


Sanctus Diavolos

#1
Szkoda, że Keith tylko jedną serię swojego programu wypuścił, a co do jego umiejętności to w największy zachwyt wprawia mnie to z jaką łatwością posługuje się on błyskawiczną hipnozą i w jaki sposób z biznesmena w dosłownie chwilę zrobił żebraka...Robert Noble

Umiejętności tego typu są bardzo ciekawe, ale jestem ciekaw czy faktycznie w praktyce idzie dojść do takiego mistrzowskiego poziomu. W sumie można obejrzeć sobie filmy, dowiedzieć się, że tak to działa, ale po jakimś czasie w codziennym życiu nawet nie będziemy zdawać sobie sprawy z tego, że ktoś może na nas tak oddziaływać.


arthur_77

#3
Polecam też zapoznać się z Darrenem Brownem :)


W mentalizmie często stosuje się tzw. szybkie indukcje hipnotyczne. To jedna z "tajemnic" mentalizmu. Polega to na podaniu sugestii w taki sposób żeby ominąć świadomość która wszystko analizuje. Podświadomość wykonuje czynności które zna jak gdyby automatycznie i gdy w taki znany schemat wstawi się słowo/sugestie podświadomość wykona ją automatycznie. Oczywiście najtrudniejsze jest "rozproszenie" uwagi żeby świadomość nie miała czasu się skupić i przeanalizować podanej sugestii. Dobry przykład na powyższym filmiku gdzie Darren ciągle zagaduje sprzedawcę :)
Oczywiscie mentaliści są doskonale wyszkoleni w obserwacji, odczytywaniu mowy ciała, hipnozie i iluzji. A to wszystko dopiero składa się na takie pokazy :)


Share via facebook Share via twitter