Instytut Roberta Noble

Krishnamurti - Stan Naturalny

Zaczęty przez Robert Noble, Grudzień 22, 2013, 03:52:36 PM

« CE5 | Magia Chaosu »

Robert Noble

Postanowiłem podzielić się bardzo ciekawym filmem :)
Najbardziej podoba mi się końcówka z którą w pełni się zgadzam ;)




zinka

A ja, tego gościa nie rozumiem, gada o wszystkim i o niczym, nie ogarniam go :(

Linek

Ufff czyli nie tylko ja mam takie odczucie Zinka :D Fakt końcówka jest ciekawa. Podobnie myślę, że dla natury jesteśmy tylko "recyklingiem". Drugim faktem, że rozmyślanie na temat sensu życia jest głupim działaniem lecz jednak podejście w stylu, że nie możemy nic zmienić, wpływać na siebie itp jest równie głupie. Sami jesteśmy tego przykładem, że rozwój poprzez "pracę" istnieje czy to w śnieniu czy nawet w sferze materialnej. Świadomość sama w sobie chce się poszerzać i to jest naturalne.
Fakt sam wierzę w przeznaczenie, los... Ale raczej w myśl słów Don Juana "... ja godzę się ze swoim losem AKTYWNIE jak wojownik, a nie biernie jak IDIOTA ... "

Ten człowiek w świetle słów don Juana jest właśnie takim idiotą...

Robert Noble

Tak to prawda, gada dużo, ale ma racje :) Najlepszy jest tekst o recyklingu, hahaha a jakie zdziwienie tego gościa, który nie może tego zaakceptować.

zinka

Dla mnie ten gościu gada jakimiś dziwnymi schematami, widać zrozumiałymi tylko dla niego a inni tylko udają, że wiedzą o czym on gada, ale faktycznie z tym recyklingiem, to dobrze to ujął  ;)




;D

Robert Noble

Co innego rozumieć intelektualnie to co mówi, a co innego żyć sposobem jaki przedstawia. W sumie miał coś w sobie co mi się podoba, fajny gość.

Linek

No ale Robert on twierdz, że powinniśmy żyć i nic nie zmieniać generalnie...  No OK rozumiem piękno i prostotę takiej idei tylko, że jak spojrzymy na cały świat to takich ludzi jest od groma. Dla niektórych posiadanie rodziny to już spełnienie całkowite i taki człowiek już nie potrzebuje nic więcej do szczęścia. Po prostu sobie pracuje, wychowuje dzieci i patrzy w telewizor i  nie interesuje go dalszy rozwój, nie chce nawet o tym słyszeć ogólnie najlepiej żadnych zmian. No i co taki ktoś jest kimś oświeconym?

zinka

Nie zwracając uwagi na to, co mówi, to można go postrzegać jako człowieka o charyzmatycznej  ciekawej osobowości  :)

Robert Noble

Zinka trafnie to ujęłaś, dokładnie taki Krishnamurti.


Share via facebook Share via twitter

sklep ezoteryczny super produkty rozwojowe misy krysztalowe uzdrawianie strona autorska robert noble strona instytutu roberta noble strona instytutu roberta noble