Kundalini

Zaczęty przez zinka, Styczeń 19, 2014, 11:51:15 AM

« Czym jest Joga? | Portals To Inner Space / Musical Chakra Meditation I »

zinka

KundaliniTradycje ezoteryczne dość tajemniczo opowiadają o istnieniu wrodzonej wewnętrznej mocy, która u ogromnej większości ludzi pozostaje w uśpieniu. Ta moc zwana Kundalini - lub twórczą siłą kosmosu mieści się u podstawy kręgosłupa, w miejscu, gdzie kość ogonowa zawija się do przodu. Czasami w trakcie aktu miłosnego Kundalini spontanicznie budzi się i zaczyna wędrować w górę kręgosłupa, rozpalając swym ogniem kolejne czakramy. Tę wędrówkę odczuwa się w postaci uderzenia gigantyczej fali gorąca. Takie przebudzenia są spontaniczne i krótkotrwałe, po a po zakończonym akcie Kundalini ponownie usypia. Zazwyczaj obudzenie Kundalini wymaga odpowiedniego przygotowania i wykonywania wieloetapowych praktyk. Kundalini nosi w sobie dwa przeciwstawne potencjały destrukcji oraz konstrukcji, mówi się, że zniewala głupców a daje wolność jogom.

Gdy moc tę poruszy człowiek o niskich pobudkach co prawda daje mu ona nadnaturalne zdolności, ale też wzmaga jego pożądania i namiętności. Taka osoba nie potrafi okiełznać swej mocy, stając się jej zdeprawowanym niewolnikiem i w efekcie ginie w ogniu destrukcyjnych namiętności. O tym jakie są skutki negatywnego działania opowiadają popularne ludowe baśnie o Babach Jagach.

Zanim więc przystąpisz do jakichkolwiek praktyk umożliwiających poruszenie tak potężnej mocy zastanów się nad prawdziwymi intencjami swojego działania.

Adept Nauk o Miłości wieloetapowo przygotowuje się do przebudzenia Kundalini. Poruszenie wężowej siły pobudza i oczyszcza wszystkie czakry, po kolei wypalając w nich wszelkie zastoiny oraz złogi. Tym samym odmładza i uzdrawia organizm, witalizując każdą komórkę. Daje to człowiekowi poczucie opanowania ciała oraz umysłu, rozwija siłę ducha i budzi w nim zdolności paranormalne, np. jasnowidzenie, czy lewitację. Stare traktaty mówią, ze dla tego kto obudził w sobie kosmiczną siłę nie ma rzeczy nie możliwych, a każdy cel jest osiągalny.

Rozpalanie wewnętrznego ognia

Od zarania dziejów ogień czczony był świętością, gdyż posiadał uzdrawiającą i oczyszczającą moc. Wykonywanie tej medytacji podwyższa poziom energii w ciele i aktywizuje naturalne kanały przepływu energii. W ten sposób twoja aura myje się, a z czakramów usuwane zostają wszystkie zbędne substancje.

1. Usiądź lub połóż się w takie pozycji, w której nic nie będzie krępowało twoich ruchów. Rozluźnij swoje ciało oddychając wolno i równo. Wyobrażaj sobie, że z każdym wdechem do twego ciała dostaje się coraz więcej światła, a z każdym wydechem wypływa z niego coraz więcej brudnych, zbędnych substancji.

2. Kiedy poczujesz, że twoje ciało jest już zrelaksowane zacznij kurczyć i rozluźniać mięśnie miłości, starając się odczuć zbierającą się w tym rejonie krocza energię seksualną. Wyobraź sobie jak w okolicy krocza ( na poziomie pierwszego czakramu) wznieca się intensywnie czerwony płomień ognia. Poczuj moc tego płomienia, rozkoszuj się jego barwą napełniającą cię chęcią do działania, dającą ci siłę fizyczną oraz psychiczną. Wciągaj energię czerwonego płomienia wraz w wdechem. Powtórz to kilka razy, aż płomień zostanie wciągnięty przez drugi czakram. W taki sposób będziesz wprowadzać płomień do wszystkich czakramów.

3. Gdy płomień zagości w drugim czakramie, spraw, aby jego barwa zamieniła się czerwonej na pomarańczową, rozpalając przy tym ogień twego pożądania. Wizualizuj go jako ognisto pomarańczowy słup światła na wysokości podbrzusza. Poczuj, jak pomarańczowy płomień podsyca twoją kreatywność, napełnia cię świadomością własnej płci. Rozkoszuj się swą kobiecością lub męskością, pławiąc się w pomarańczowym płomieniu. Przypomnij sobie najgorętsze chwile swego życia, radość seksu i błogie upojenie jakie niesie ze sobą orgazm. Spal w tym pomarańczowym płomieniu wszystkie swoje kompleksy i obawy oraz seksualne urazy.

4. Następnie wraz z kolejnymi wdechami podciągnij płomień do splotu słonecznego, nadając mu kolor żółty. Wchłoń te żółte płomienie, wzmacniając tym swoje poczucie mocy. Poczuj się wszystkie istniejące w tobie emocje i ogromną słoneczno-żółtą radość. Rozgrzewaj się tą żółtym ogniem, paląc w nim negatywne emocje: złość, nienawiść, bezsilność. Uśmiechnij się do siebie jak beztroskie dziecko, tańczące w wyobraźni taniec radości.

5. W kolejnym etapie żółty płomień dociera do serca, zmieniając barwę na zieloną. Wizualizuj zielone płomienie wnikające do serca. Wdychaj powietrze rozprzestrzeniając zielone płomienie. Poczuj spokój i bezpieczeństwo jakie niesie ze sobą zielony płomień. Odczuj w sobie harmonie przyrody, której częścią jesteś. Wznieć sobie miłość i czułość. Wsłuchaj się w bicie swego serca. Przysłuchuj się temu, co ma ci do powiedzenia. Może uda ci się odczuć Stwórcę, otulającego cię zielenią serca.

6. Ponownie weź kilka głębokich wdechów wciągając zielone światło na poziom gardła, gdzie siłą twojej woli zamieni się w niebieskie płomienie. Poczuj ich temperaturę i relaksuj się w ich świetle. Niebieskie płomienie ożywiają twą zdolność komunikacji, umacniając dar wyrażania siebie na każdym poziomie. Syć się niebieskim światłem, przywołując w wyobraźni te osoby którym bardzo pragnąłeś coś powiedzieć, ale nie potrafiłeś tego zrobić. Mów do nich to co podpowiada ci serce, w niebieskim świetle przyjdzie ci to dużo łatwiej.

7. Kiedy przechodzisz na szósty poziom, płomienie przybierają barwę fioletową. Fioletowy płomień oczyszcza twe Trzecie Oko, uaktywnia twą intuicję i otwiera drogę do jasnowidzenia. Spalić w tym płomieniu wszystkie iluzje, czując jak z twoich oczu opada zasłona, dzieląca cię od prawdziwego pojmowania rzeczywistości. Rozkoszuj się barwą fioletu czując jak z każdą chwilą stajesz się coraz bardziej świadomy, zaczynasz widzieć to, co niewidoczne dla innych.

8. Pod koniec wyobraź sobie jak fioletowy ogień dociera do czubka twojej głowy, zamieniając się w białe płomienie. Poczuj jak ich moc odnawia i pogłębia twoją więź z Bogiem. Poczuj, że jesteś częścią jednej wielkiej całości. Syć się energią białego płomienia oczyszczającą cię na każdym poziomie. A następnie sprowadź to uzdrawiające białe światło w dół kręgosłupa, wracając do czakramu podstawy.

Finiszując wycisz jeszcze raz ciało i umysł oddychając miarowo, we własnym rytmie, a następnie otwórz oczy.

http://www.mistycznabrama.net/tantra-joga/22-kundalini.html

piotrek434

Witam czy ktoś praktykował uruchamianie swojego kundalini?

Robert Noble

Nie sposób przejść obok kundalini obojętnie. Podejrzewam, że każdy kto zetknie się z Kundalini z pewnością będzie chciał je w sobie obudzić. Niestety nie znam nikogo komu się w pełni udało w sposób kontrolowany pobudzić i wznieść Kundalini. Niektórzy szczęściarze mają spontaniczne przebudzenie tej potężnej energii, co ciekawe zazwyczaj tego nie chcieli. Podobnie ma się sprawa z OBE, zdecydowana większość gdy doświadcza tego w sposób spontaniczny w ogóle tego nie chce...

Świetlisty

Być może sprawa odnosi się w takim przypadku do wzajemnego przyciągania się przeciwności lub kreowania tzw. "chcenia". Chcesz coś osiągnąć, to otrzymujesz w zamian "chcenie" miast tego, czego rzeczywiście chcesz. ;)

Robert Noble

To nie do końca tak Świetlisty. Ci ludzie nie mają w ogóle pojęcia, że takie coś istnieje dopóki u nich to nie wystąpi. Nie ma więc zależności otrzymywania tego czego się nie chce. Chyba, że działa to już w następstwie wystąpienia pierwszego doznania. W takim razie jak ja bardzo nie chce wychodzić z ciała....

Linek

hehe ;) teorię "chcenia" znam od dawna. Też tak jak Robert pisze tak bardzo wielu rzeczy NIE CHCIAŁEM. Myśląc czysto logicznie przecież to genialny sposób na ominiecie systemu :D Choć czas prób i wierzenie dokładność tej teorii można się przekonać, że wszechświat to nie idiota. 
Choć samo chcenie faktycznie nic nie da to jednak jest przedsmakiem zamiaru. To, że wiele ludzi kończy na samym chceniu to raczej problem ich poziomu energii, dyscypliny i prawdziwego zapału. Tyle się mówi o pięknie braku pragnień, że ludzie pragnąć nie mieć pragnień. 
Czym bardziej jesteśmy wolni od nich tym bardziej swobodna jest nasza intencja ale znamy sytuacje Silvio Manuela. 

EosCris

A ja otrzymuję praktycznie wszystko czego "chcę" ;)  >:D 
Ale cóż... czarownice tak mają ;) ha ha ha
Ale prawda jest to, że jak przestajemy mieć pragnienia, przestajemy chcieć bądź nie chcieć, to zaczynają się dziać CUDA WIANKI ;) 
Nie skupiałam się nigdy za bardzo na temacie Kundalini, ale widzę, że u mnie dzieje się już coś od dłuższego czasu :D
Muszę się temu baczniej przyjrzeć.

KazOle

Bardzo ładny opis podnoszenia Kundalini, wizualizacji kolorów i tego za co odpowiadają poszczególne czakry: 1- istnienie, 2 - seks, 3 - emocje, 4- serce itd.
Odnosząc się do jednego z poprzednich postów w którym rzekomo nie widać efektów, na ten temat wspomnę, że początkowo podnoszenie Energii Od dołu do góry zajmuje sporo czasu, no powiedzmy 30 minut, by po trening uzyskać podnoszenie energii z czakry do czakry po każdym oddechu lub szybciej w ciągu jednego wdechu-wydechu.
Można ćwiczyć z kryształem górskim, który przykładamy kolejno do pobudzanych czakr. W moim przypadku nie więcej jak 3-4 minuty na czakrę bo dłużej to rano ból wzdłuż kręgosłupa odczuwałem. Po prostu za dużo energii jak na jeden raz kanałem Szuszumna przepływało. Czyli wszystko należy robić z umiarem i kiedy nie masz chęci ćwiczyć,męczy Cię to to przerwij. Nic na siłę.

Robert Noble

Faktycznie Kundalini nie ma co przyspieszać. Ogromną rolę odgrywa odpowiedni respekt i pokora do tej niebywałej siły. Siłowe wznoszenie kundalini zupełnie mija się z celem. Lepiej jest zaakceptować obecną sytuację...


Share via facebook Share via twitter