Instytut Roberta Noble

Portals To Inner Space / Musical Chakra Meditation I

Zaczęty przez iconka, Czerwiec 14, 2014, 11:12:56 PM

« Kundalini | Ładunek siły życiowej »

iconka

Portals To Inner Space / Musical Chakra Meditation I

_________________________________________________________________________
Czas trwania nagrania 1 godzina, 5 minut i 32 sekundy.

Wykonawcy:
Patti Pellerito & Bradford Smith

 Nagranie to nadaje się idealnie do; ćwiczeń Tai Chi, Qigong, jogi, masażu, pracy z energią, medytacji i podróży astralnych.


Jest to medytacja kierująca Cię do Twego wewnętrznego kosmosu, transportująca cię na wyższe poziomy rozszerzonej świadomości. Twoje fale mózgowe spowalniają się dzięki eterycznej melodii harmonicznie drgających mis tybetańskich, które poprowadzą cię w podróż.
Korzystając z systemu czakr, jako przewodnika, rozbudzamy naszą świadomość w połączeniu z nieskończonością wszechświata.


Patti Pellerito, odpowiedzialna za misy tybetańskie i Bradford Smith, odpowiedzialny za flety, śpiew i harmoniczny saksofon sopranowy, wspólnie wprowadzają słuchaczy (uczestników) w doświadczenia medytacyjne obejmujący oddech, ruch i muzykę. To było właśnie na początku ich ideą, która ewoluowała do stworzenia tych utworów / improwizacji na płycie.


O artystach:
 Patti Pellerito studiowała sztukę uzdrawiania, jogi, Qi Gong i medytacji w połączeniu z nauką o rezonansie dźwięku, przynoszącym miłość. Od 16 lat jest terapeutką-masażystką. Z niezwykłym wyczuciem, w celu uzdrawiania, połączyła delikatny dźwięk wibracji mis tybetańskich ze swoją praktyką masażu.

 Bradford Smith jest wokalistą i multiinstrumentalistą. Gra na fletach, saksofonach i instrumentach klawiszowych. Tworzy muzykę, dzięki której odnajdujemy wewnętrze połączenie do naszej duszy. Muzyka ta jest pomocna w procesie uzdrawiania i ułatwia połączenie wiedzy z inteligencją.

 Jak korzystać z tej Musical Chakra Meditation ...

 Dla czystego relaksu:  
 Przytłumcie światło w pomieszczeniu, aby stworzyć przyjemną atmosferę. Połóżcie się wygodnie i po prostu pochłaniajcie dochodzące do Was dźwięki.

 Aktywacja czakr poprzez medytację.
 Usiądź z wyprostowanym, ale nienapiętym kręgosłupem. Rozluźnij się. Wizualizuj kolor każdego, konkretnego centrum energetycznego (czakry), jednocześnie wdychając i wydychając powoli i równomierne powietrze.  Możesz być tak długo interaktywny jak tego chcesz. Poprzez wizualizację, oddech i koncentrację na każdej z cech związanych z każdą z czakr, jesteś w stanie ją odnaleźć i namacalnie poczuć. Możesz też, chcąc powiększyć świadome czucie czakry w ciele, wybrać jedną z nich, poświęcając na nią 10 minut medytacji!

 Siedem głównych czakr ...
 Czakra jest słowem sanskryckim, oznaczającym "koło" lub "obrót" i jest punktem przecięcia, gdzie spotykają się umysł i ciało. W starożytnych Wedach, w których był już opracowany system czakr znaleziono opisy korelacji pomiędzy planetami i naszymi czakrami.
Tutaj pracujemy z 7 podstawowymi czakrami, które są modelem integracji ciała / umysłu / ducha, jako mechanizmu osobistego rozwoju.
 
   Czakry postrzegane są, jako portale znajdujące się w ośrodkach nerwowych wzdłuż kręgosłupa. Ich rolą jest przyjmowanie i uwalnianie bioenergii przez nasze ciało. Jest to system, łączący nasze nerwy, hormony i emocje, tworzącym połączenie między naszym ciałem energetycznym i fizycznym. Kanałami łączącymi jest niebo i ziemia, umysł i ciało, duch i materia, przeszłość i przyszłość.

   Ta CD została zaprojektowana, aby pomóc Ci skoncentrować swoją uwagę na 7 głównych czakrach. Doprowadza ona energię do równowagi, dzięki użyciu dźwięków, które reagują z tymi szczególnymi miejscami w naszym ciele. Oznacza to, że wolniejsze, głębsze tony, mają wpływ na czakry korzenia a na odwrót, szybsze, wyższe częstotliwości działają na czakrę korony.

 Przedstawiam tu podstawową charakterystykę, kolor, umiejscowienie, narządy (organy, kończyny), emocje i elementy przynależne do każdej czakry. Dobrze zapoznać się z tym wcześniej, żeby moc skupić się na każdej z czakr podczas medytacji. Na przykład, możesz wyobrazić sobie, że oddychasz energią koloru przedstawiającego tą czakrę, z nastawieniem, że z każdym postępującym oddechem przenosisz równowagę i harmonię do tego konkretnego obszaru ciała.

1. Czakra podstawy
Kolor -czerwony, usytuowana u nasady kości ogonowej. Tożsamość fizyczna, ochrona własna, Element-ziemia. Nogi, stopy, kości, kręgosłup, jelito grube, układ odpornościowy.


2. Czakra genitalna.

Element-Woda, kolor-pomarańczowy. Znajduje się w dolnej części brzucha, poniżej pępka, nad wzgórkiem łonowym. Pragnienie, seksualność, tożsamość emocjonalna, samozadowolenie. Gruczoły rozrodcze, macica, genitalia, nerki, pęcherz moczowy, plecy.

3. Czakra splotu słonecznego.
Element-Ogień, kolor-żółty. Znajduje się na klatce piersiowej, poniżej mostka, między żebrami. Wola, moc, energia, transformacja, poczucie własnej wartości, szacunku dla samego siebie. Trzustka, nadnercza, układ pokarmowy, wątroba, pęcherzyk żółciowy.

4. Czakra Serca.
Element-Powietrze, kolor-zielony, Położona jest w centrum serca. Miłość, oddech, związki uczuciowe, pragnienie pokoju, akceptacja siebie. Grasica, płuca, serce, układ krążenia, ramiona, ręce.

5. Czakra gardła.
Element- dźwięk, kolor-niebieski, komunikacja, kreatywna tożsamość, wyrażanie siebie. Tarczyca, uszy, usta, szyja.

6. Czakra trzeciego oka.
Element-światło, kolor-Indygo, położona między brwiami. Intuicja, wyobraźnia, wizualizacja, autorefleksja, szyszynka, oczy, podstawa czaszki.

7. Czakra korony.
Element- myśl, wiedza, kolor-biały, znajduje się na czubku głowy. Świadomość, informacja, wiedza, transcendencja, medytacja, świadomość siebie, przysadka mózgowa, kora mózgowa.


Zapraszam  :)

Tracks:
1. Earth (9:42)
2. Sun~Moon (9:00)
3. Mars (9:00)
4. Venus  (9:56)
5. Mercury (9:28)
6. Jupiter (8:55)
7. Uranus (9:20)


Robert Noble

Iconka czytasz chyba w moich myślach bo właśnie miałem zamiar zrobić sobie chakra meditation :)

iconka

Ciesze się Robert, że mój wysiłek już zaowocował i znalazł w Tobie czytelnika  <czytaj>  mego wątku jak również wytrawnego słuchacza. <3

Postarałam się tak wiernie, jak to było możliwe, opisać intencje kompozytorów a tym samym wykonawców, które przedstawiają nam w tym albumie muzycznym. :)

Robert Noble

Pierwszą sesyjkę mam już za sobą. Co prawda przeszkodził mi dzwoniący telefon, ale i tak popadłem w 37 minut przyjemnego relaksu. Muszę przyznać, że dźwięk fletu jest bardzo czysty i całkiem przyjemny.

zinka

Przesłuchałam też, co prawda nie medytując tylko tak do towarzystwa w tle, ale rzeczywiście dzwięk fletu całkiem przyjemny i kojący, za to dźwięki mis, poruszają wnętrze do szpiku kości, przynajmniej na mnie tak działają. 
Kompozycja w jakimś stopniu podobna do ścieżek szamańskich :)

EosCris

 Ziniu kochana na ścieżkach szamańskich również są misy i tego typu instumenty :) 

Robert Noble

Ścieżki to zupełnie inna para kaloszy, nawet jeśli występują misy i flet :) W tygodniu sobie jeszcze raz zapuszczę Portals wyłączę komórkę i mam nadzieję, że uda mi się odbyć w pełni tą medytację.

KazOle

#7
Do ogólnego poprawienia przepływu energii przez czakry polecam Utwór grany na wielu kryształowych misach - So Ham - lik poniżej:
http://www.youtube.com/watch?v=XMWgmV-w6SE
Ściągnąłem muzykę i słucham jej dość często i długo. Nie za głośno, wręcz sączy się cichutko z głośników. Do odsłuchu trzeba jednak porządnych słuchawek lub głośników. Podstawowy dźwięk to F# - dźwięk Serca (o pól tonu wyższy jak czakry serca), chór kobiet po kolei nuci dźwięki odpowiadające poszczególnym czakrom. I tak non stop.
Dźwięk serca, czuć go sercu, jest ten dźwięk jest wykorzystywany we wszystkich religiach świata. W jakim celu wpływają na czakry wiernych w swoich religiach?
Utwory z tym dźwiękiem:
1. Ojcze Nasz - modlitwa w języku aramejskim - oryginalnym języku Jezusa, zaśpiewana po raz pierwszy od 2000 lat w Katedrze Poznańskiej przez franciszkanina z Betlejem. (Trochę utrudnia odsłuchanie pogłos wnętrza Katedry).

2. Ojcze Nasz - modlitwa w języku assyryjskim - ta modlitwa jest według mnie najlepsza.
3.
Ana B'Ko'ach - żydowski  odpowiednik modlitwy Ojcze Nasz w filmiku tylko właściwie (dla mnie) brzmi wersja śpiewana - na początku filmiku.
4. ,,Mahamrityunjaya Mantra"- (Hinduism) - śpiewa  Hein Braat:
5. ,,Ave Maria"– śpiewa Ashana – tu szczególne dźwięki jak dla mnie to brzmienie kryształowych mis na początku utworu jeszcze przed rozpoczęciem śpiewu przez Ashanę.
6. ,,Om Namah Shivaya" - Music for  a Peaceful Planet  - pierwsza minuta utworu, czuć jak precyzyjnie dostraja się wokalista do dźwięku serca śpiewając raz wyżej a raz niżej tego tonu.
Dla miłośników bębnów, bębenków i nie tylko:
7. Hipnotyczny bębenek szamański.
8. Powerful Drums Shaman Magical Mandala Magico Meditation Trance Drumming Native American Fire.
9. Yew Didgeridoo 'Taxus Carmen' in F# by Paul Osborn.
10. Quiet Bear F# - Native American Flute in a Tunnel: One Morning

Robert Noble

No niestety utwór nie jest już dostępny na Youtubie. Jak ktoś znajdzie działający link to proszony jest o wstawienie. Co jakiś czas warto powrócić do nagrania, bo na tą chwilę to nie pamiętam jak to brzmiało :)


Share via facebook Share via twitter

sklep ezoteryczny super produkty rozwojowe misy krysztalowe uzdrawianie strona autorska robert noble strona instytutu roberta noble strona instytutu roberta noble