Punkty energetyczne Ziemi - czakramy Ziemi.

Zaczęty przez Petro, Listopad 25, 2013, 12:27:48 AM

« Złodzieje energii według Dalajlamy | Bioelektryczność czyli Ognisty Wąż Kundalini »

Petro

Rozmyślając ostatnio na temat energii, przypomniałem sobie, że przecież Ziemia również posiada swoje miejsca mocy zwane czakramami. Jak się okazuje, jeden z czakramów znajduje się w Polsce, a dokładniej w krypcie św. Gereona na Wawelu :).
Zapraszam do lektury :)


CytatWedług hinduistycznej filozofii, na kuli ziemskiej znajduje się siedem energetycznych centrów, dających niezwykłą moc. Są to czakramy - gruczoły ziemi. Odpowiadają one siedmiu energetycznym punktom naszego ciała, noszących nazwę czakra. Jeden z czakramów znajduje się w Krakowie na Wawelu (pozostałe to Delhi, Mekka, Delfy, Jerozolima, Rzym i Velehrad).
Na tę osobliwość uwagę zwrócili już grubo przed II wojną światową Hindusi. Przyjeżdżali z odległych stron, prosząc o udostępnienie podziemi w skrzydle zachodnim zamku, w którym znajdowały się relikty romańskie kościoła pod wezwaniem św. Gereona. Oddawali się tu pełnej kontemplacji, zatapiali się w milczeniu, a pełnym godności zachowaniem starali się nie zwracać na siebie uwagi.
W 1959 r. pewien Hindus zwiedzał Wawel i zapytany, co by o tym miejscu wiedział z tradycji rodzinnej, odrzekł, że tutaj zawędrować miał przed wiekami prowadzony intuicją do świętego miejsca jeden ze świętych riszi, wielkich nauczycieli (guru). Owi riszi spisali święte księgi Wedy, co w sanskrycie oznacza "objawienie". Na nich opiera się filozofia czakramów - skupisk skoncentrowanej energii pochodzącej z kosmosu i z ziemi. W zasięgu tej energii, a przede wszystkim w centralnym źródle czakramu, gdzie jest ona najbardziej skuteczna, życie ludzkie, tak pod względem fizycznym jak i psychicznym rozwija się optymalnie.
Pojęcie czakramu nie bardzo mieści się w kategoriach europejskiego myślenia i dlatego w naszej rzeczywistości przyjęła się prostsza i łatwiejsza do wyobrażenia teoria wawelskiego świętego kamienia. Znany miał być już w okresie pogańskim, a jego moc ujawniła się w pełni w ubiegłym stuleciu, kiedy to Wawel pełniąc patriotyczne role pozwolił przetrwać trudny czas niewoli. Kamień ów ma być dla wtajemniczonych źródłem niebywałej mocy, dającej niezwykłą siłę duchową.
Po wojnie przeprowadzono badanie radiacji krypty świętego Gereona. Mgr inż. Władysław Rzepecki, pracownik Instytutu Fizyki Jądrowej równocześnie radiesteta, ustalił, że na głębokości 1200 m pod nią znajduje się silne ognisko promieniowania energetycznego. Stwierdził też radiację pochodzącą z mniejszej głębokości, około 250 m, która potęguje owo pierwsze promieniowanie.
W Londynie w roku 1966 ukazała się książka pod tytułem "The Cracow Occult Center", a później w Turynie w roku 1975 pod tytułem "Il centro occulto di Cracovie", które opisują wawelski święty kamień, uznając go za niezwykły talizman, głęboko zagrzebany pod katedrą w wapiennej skale. Widzą w nim uśpioną wibrację, pulsującą energią napromieniowania kosmicznego. Wibracja ta wydziela specjalną aurę magnetyczną, mającą niezwykłe właściwości oddziaływania na otoczenie.
Obecnie krypta świętego Gereona jest niedostępna, ale by odczuć zbawienny wpływ świętego kamienia wystarczy stanąć w odpowiednim miejscu na dziedzińcu wawelskim i poddać się przypływowi energii. Praktycznie wygląda to w ten sposób, że stajemy przy murze, koło krypty św. Gereona i wyobrażamy sobie, że przez stopy od świętego kamienia wchodzi uzdrawiająca energia, stopniowo wypełnia nasze wszystkie komórki, wypychając do góry złe trucizny, znajdujące się w naszym ciele. W końcu, jak już siła energetyczna dojdzie do głowy to całe zło wydostaje się z głowy na zewnątrz jak czarny dym z komina parowozu, najlepiej z energicznym "pufnięciem". Zostajemy oczyszczeni ze zła i naenergetyzowani dobrem.
Można sobie w ten sposób wyobrazić usunięcie dokuczliwych chorób i wypełnienie organizmu energią uzdrawiającą. Ktoś znerwicowany może pozbyć się nadmiaru chorobliwej energii czy lęków i przyjąć siły uspokajające. Wszystko zależy, co w czasie takiej medytacji chcemy uzyskać.
Wawelski święty kamień strzeże Wawelu, a z nim Krakowa podkreślając sakralność tego miejsca. Być może to właśnie jest ów "genius loci", kształtujący od tysiąca lat kulturę podwawelskiego grodu...

źródło: paranormalne.pl

yogiccp

artykuł b.fajny -w latach 1977-1978 byłem uczestnikiem cyklu wykładów  z ezoteryki na UJ . w Krakowie
Jednym z tematów był Wawelski  Czakram, ale "genius loci", oznacza ni mniej ni więcej : ducha ogniska domowego  (rodzinnego), czy grupy społecznej.  ;) .
Ale + daje,temat istotny :D

piotrek434

Witam,
poza czakramem na Wawelu polecam Białowieżę oraz Górę Słowian - Ślęża. Radiestezyjnie oba miejsca były badane wiele razy - wychodzą nieco gorzej od Stonehenge.

Robert Noble

Jeśli chodzi o miejsca mocy to zaciekawiła mnie Ślęża. W sumie jest to miejsce, które chyba bym miał najbliżej, nie wiem czemu jest tak mało energetycznych miejsc w Polsce zachodniej.

Ślęża woj. dolnośląskie,  pow. wrocławski

Góra Ślęża znajduje się ok. 30 km od Wrocławia. Uznawana jest za jedno z najsilniejszych miejsc energetycznych w Polsce, drugie po Wawelu. Pierwsze miejsce kultu na jej szczycie datowane jest na 1300 rok p.n.e. Niegdyś górę te to nazywano "Śląskim Olimpem". Na górze znajduje się kamienny krąg, w którym oddawano cześć bogu słońca. Jedna z legend mówi, że góra powstała podczas wojny aniołów z diabłami. Dwie strony rzucały w siebie głazami i tak powstała góra, która zagrodziła wejście do piekła.

berczkowa

Okazuje się, że w Polsce jest kilka takich punktów, w których jest magiczna, wielka moc. Chciałabym kiedyś odwiedzić większość z nich. Na razie byłam w dwóch.

EosCris


studentn

Czakramy Ziemii to oczywiscie ss kraków  i  mekka i inne czakramy demonów ktore spadly z nieba ...czarny kamień przyszlosc nawiaze do 11 czaszek ziemii madrosci ,,ziemskiej ''i Biblii madrosci serca
W oobe grzeszymy jak w realu i jazda w oobe niszczenia energia wraca modle sie sercem by to nie wracalo.
Jakim cudem kogos niszczysz energia? Niszczysz swoja sile
Jezus na to nie pozwala tylko dzieki Jezusowi odsuniesz demona

Robert Noble

Studentn gadasz od rzeczy :/ Niestety twoje wypowiedzi są mówiąc kolokwialnie nawiedzine. Jeżeli tak dalej będziesz postępował to usuniemy twoje konto z forum.

Bereczkowa do ciebie jest prośba byś swoje wypowiedzi konstruowała w taki sposób by nie trzeba było zadawać podstawowego pytania "o co ci chodzi?". Odnosi się wrażenie, że robisz wpisy po to by za chwilę wylecieć z jakimś spamem...

Mote

Czakramy Ziemi to miejsca niezwykłej mocy. To z nich emanuje subtelna energia i niesamowity, niewidoczny, lecz wyczuwalny klimat. Chorzy szybciej wracają do zdrowia, przygnębieni odnajdują radość życia, a zmęczeni odzyskują utraconą witalność. Od tysiącleci na całym świecie bardziej lub mniej znane są miejsca pulsujące tą dziwną energią. Kilka z nich znajduje się również w Polsce.

Czakramy Ziemi, czyli miejsca mocy
Ziemskie czakry to miejsca, gdzie dochodzi do szczególnej koncentracji i zacisku stymulujących sił przyrody.
To miejsca, z których pulsuje subtelna, skumulowana z Ziemi i z kosmosu energia.
Dzięki tej energii człowiek rozwija się, uzyskuje harmonię ciała i umysłu, osiąga wyższe stany świadomości, poprawia swoją koncentrację i umiejętność medytacji.

Czakramy Ziemi podobnie jak czakry człowieka stanowią dla Ziemi jej siłę witalną, energię, bazę informacyjną oraz utrzymują ją w równowadze.
Każdy kontynent posiada jedną najważniejszą ziemską czakrę.
Istnieją dwie wersje ich lokalizacji.
Pierwsza wersja przedstawia się następująco:
Czakra podstawy – Góra Shasta w Kalifornii;
• Czakra przyjemności – Machu Picchu w Peru;
• Czakra osobowości – Ayer's Rock w Australii;
• Czakra miłości – Avebury i Glastonbury w Anglii;
• Czakra kreatywności – Piramidy Egipskie w Gizie;
• Czakra transcendencji – Góra Kun / Lun / Gobi w Mongolii;
• Czakra absolutu – Góra Cooka na Nowej Zelandii.


Zgodnie z drugą wersją najważniejsze czakramy Ziemi znajdują się w:
Czakra podstawy – Góra Shasta w Kalifornii;
• Czakra przyjemności – Jezioro Titicaca w Ameryce Południowej;
• Czakra osobowości – Uluru w Australii;
• Czakra miłości – Avebury i Glastonbury w Anglii;
• Czakra kreatywności – Piramidy Egipskie w Gizie, Sfinks i Góra Oliwna w Egipcie;
• Czakra transcendencji – Glastonbury i Shafterbury w Anglii;
• Czakra absolutu – Góra Kalisa w Tybecie;
• oraz Czakram Wawelski umiejscowiony w ruinach kościoła św. Gereona na Wawelu.

Energetyczne miejsca w Polsce

Na terenie Polski znajduje się kilkanaście czakramów Ziemi.
Jedne emanują większą energią, inne mniejszą.
Kilka z nich jak np. czakram na Wawelu, w Świętej Wodzie, Białowieskim Parku Narodowym i Ślęży mają szczególną moc.
Poniżej prezentujemy listę energetycznych miejsc w Polsce, które w niewytłumaczalny sposób przyciągają, wspomagają leczniczo, poprawiają samopoczucie oraz rozwijają podświadomość i duchowy potencjał.

1. Kraków – Wawel – woj. małopolskie – to jeden z najsilniejszych czakramów Ziemi w Polsce.
Mimo że dyrekcja zamku zaprzecza jego istnieniu i uważa wszelkie przejawy czerpania energii z tego miejsca (np. dotykanie ścian) za zachowania okultystyczne, radiesteci są zgodni co do tego, że pod wawelskim wzgórzem umiejscowionych jest kilka bardzo silnych punktów promieniowania.
Najsilniejszy znajduje się w obrębie kaplicy św. Gereona.
O cudownej mocy płynącej z Wawelu mówił nawet ojciec Czesław Klimuszko, który głosił, iż energia tego miejsca ma zbawienny wpływ na ludzi.

2. Święta Woda – grota z figurą Matki Boskiej – woj. podlaskie, pow. białostocki – to ponoć drugi najsilniejszy czakram Ziemi w Polsce.
Jego moc umiejscowiona jest w grocie z figurą Matki Boskiej i w wypływającym źródełku.
Miejscowa legenda głosi, że kilkaset lat temu niewidomy szlachcic przetarłszy oczy źródlaną wodą, odzyskał wzrok i w ramach podziękowania za ten cud postawił w tym miejscu kapliczkę.
Z czasem miejsce to stało się punktem licznych pielgrzymek, dlatego wzniesiono tam grotę.

3. Białowieski Park Narodowy – kamienny krąg – woj. podlaskie – to kolejny punkt zaliczany do grupy najmocniejszych czakramów Ziemi na terenie Polski.
Umiejscowiony jest na czarnym szlaku Białowieskiego Parku Narodowego. To właśnie tam znajduje się niewielkie wzniesienie porośnięte starymi dębami i kamienny krąg.
Miejsce to promieniuje niezwykłą energią mistyczną, która uzdrawia duszę i ciało, poprawia samopoczucie, odpręża, relaksuje oraz wzmacnia intuicję.
4. Góra Ślęża – woj. dolnośląskie – pow. wrocławski – wyróżnia się szczególną energią.
W dawnych czasach górę tę nazywano ,,Śląskim Olimpem" i stworzono na niej kamienny, monumentalny krąg, który stanowił miejsce kultu boga słońca.
Zdaniem ezoteryków góra ta jest skupiskiem duszy naszej planety i wywiera zbawienny wpływ na okolicę.
5. Błędne Skały – woj. dolnośląskie – pow. kłodzki – to urokliwe miejsce w centrum Gór Stołowych.
Kiedyś stanowiło główny ośrodek pogańskiego kultu.
Według legendy Liczyrzepa zniszczył okolicę, ponieważ sprzeciwił się oddawaniu pokłonów słowiańskim bogom.
Rozlatujące się wszędzie kamienia stworzyły skalny labirynt, który dziś znany jest jako Błędne Skały.
Ponoć wystarczy przytulić się do skały, aby odczuć silne wibracje energetyczne.
6. Wrocław – Katedra Wrocławska, Kościół św. Mikołaja oraz Kościół św. Elżbiety – woj. dolnośląskie – w przepięknym Wrocławiu znajdują się aż trzy miejsca naładowane energetycznie, których zadaniem jest wzmacnianie procesów myślowych, logicznego rozumowania oraz wnioskowania.
Pierwsze miejsce znajduje się w całym wnętrzu wrocławskiej katedry, drugie pod maleńkim kościołem św. Mikołaja, a trzecie przy północnym, wewnętrznym wyjściu z kościoła św. Elżbiety.
7. Ostrów Lednicki – baseny chrzcielne – woj. wielkopolskie – pow. gnieźnieński – w miejscu chrzcielnic, gdzie Mieszko I prawdopodobnie przyjmował chrzest znajduje się niezwykle silny punkt energetyczny.
Stanowi on wzmocnienie dla rozwoju duchowego oraz koi nerwy.
8. Tykocin – okolice synagogi z XVII wieku i ruiny zamku Zygmunta Augusta – woj. podlaskie – pow. białostocki.
9. Białystok – ul. Lipowa – woj. podlaskie – pow. białostocki – na całej długości ulicy rozciąga się silne promieniowanie, które przechodzi nawet przez kościół św. Rocha.
10. Odry (wieś) – kamienne kręgi – woj. pomorskie – pow. chojnicki – energia emanuje z wnętrza 30 kurhanów i 10 kamiennych kręgów powstałych prawdopodobnie za czasów Gotów.
Przebywanie we wnętrzu kręgu rozbudza ponoć zdolność jasnowidzenia i telepatii.
11. Rapa – grobowiec rodziny Farenheidów – woj. warmińsko-mazurskie – pow. gołdapski – w miejscu tym krzyżują się aż trzy linie geomantycznego promieniowania.
Siłę czakramu wzmacnia kształt grobowca przypominający nawet kątem nachylenia piramidę Cheopsa.
12. Węsiory – kamienny krąg – woj. pomorskie – pow. kartuski – to miejsce, które nie tylko naładowuje człowieka dobrą energią, ale także uspokaja i leczy nerwice.
13. Supraśl – cerkiew – woj. podlaskie – pow. białostocki.
14. Knyszyn – Góra Królowej Bony – woj. podlaskie – pow. monecki.
15. Ojcowski Park Narodowy – okolice Groty Łokietka – woj. małopolskie – pow. krakowski.
16. Warszawa – podziemia katedry św. Jana – woj. mazowieckie.
17. Poznań – katedra św. Piotra i Pawła – woj. wielkopolskie.
18. Kruszwica – Mysia Wieża – woj. kujawsko-pomorskie – pow. inowrocławski.
19. Łysa Góra – woj. świętokrzyskie – pow. kielecki.
Czerpanie energii z czakramów Ziemi można uzyskać przez otworzenie się na nie i wyciszenie.
 

 
Najlepszą metodą na pozyskanie wielkiej mocy tych miejsc jest bezpośredni kontakt z nimi, np. dotykania kamienia, stąpanie boso po ziemi, albo też oddanie się modlitwie lub kontemplacji w świętym miejscu.

https://www.odkrywamyzakryte.com/czakramy-ziemi/


Robert Noble

Ślęża zaliczona :) Polecam malowniczy szlak niebieski od strony Tąpadeł. Nie do końca wiem gdzie było to miejsce Mocy, Studniarz wspominał, że coś przy wieży widokowej, natomiast rozważałem jeszcze miejsce gdzie jest rzeźba misia, oraz kamień z napisem "miejsce kultu w starożytności".


Share via facebook Share via twitter