Czy wspomagać czymkolwiek praktykę OBE/LD? - ANKIETA

Zaczęty przez Robert Noble, Styczeń 27, 2014, 04:35:32 PM

« Etherium Gold | Dream Boost »

Czy jesteś za tym, aby wspomagać praktykę OBE/LD?

TAK
7 (50%)
NIE
5 (35.7%)
NIE MAM ZDANIA
2 (14.3%)

Głosów w sumie: 12

Robert Noble

Podane pytanie w ankiecie dotyczy wspomagania za pomocą wszelkich środków do spożycia, albo palenia.

Jestem ciekawy waszych opinii. Z tego co się orientuję zdania są podzielone i mam nadzieję, że ta ankieta nakreśli nam w jakim stopniu.

Oczywiście wątek jest otwarty i można uzasadnić w poście swój wybór. Zapraszam zatem do głosowania i dyskusji.

Świetlisty

Nie.
Gdy uczeń jest gotowy... mistrz sam go znajdzie  ;)

Robert Noble

Ale uczeń w jakimś stopniu jest już gotowy, skoro ma doświadczenia. Czy sportowiec, który już trochę trenuje nie może się wspomóc odżywką ? Trener z pewnością by mu zalecił jakieś węglowodany, aminokwasy i inne białka ;)

Świetlisty

Nie próbujmy poganiać natury... to może nieść złe skutki  :)

Robert Noble

Ja uważam, że trzeba brać sprawy w swoje ręce i korzystać z tego co dobre i służy ku dobremu. Świetlisty w Twojej wypowiedzi zabrzmiało to jakbyśmy chcieli grzebać w swojej genetyce nie wiedząc jaki będzie skutek ;)

Świetlisty

Niestety nie zgodzę się z Tobą, co mi wcale nie przeszkadza, żeby z Tobą rozmawiać...
Powiem więcej..... nawet Cię lubię  :D
Każdy ma prawo do własnego zdania  :D

Robert Noble

Cytat: Świetlisty w Styczeń 27, 2014, 05:13:28 PM
Niestety nie zgodzę się z Tobą, co mi wcale nie przeszkadza, żeby z Tobą rozmawiać...
Powiem więcej..... nawet Cię lubię  :D
Każdy ma prawo do własnego zdania  :D

Cieszę się, że mnie lubisz :) To przecież otwarta rozmowa, nie chodzi o to, żeby się przestać lubić z powodu odmiennych poglądów. Fajnie jest przedstawić swój punkt widzenia. Dlaczego ktoś myśli tak a nie inaczej. Każdy z nas ma przecież inne doświadczenia. W sumie nie oceniamy jak powinno się postępować, bo nie ma ogólnej zasady słuszności. Ale dzięki odpowiedzi w ankiecie, głosujemy tak jak my sami postępujemy.

Linek

Natura to natura lecz skoro ona sama daje nam środki do wspomagania to czy nie jest to naturalnym zachowaniem wspomaganie się?

Sportowcy wręcz muszą się w jakimś stopniu wspomagać ;) Mają powiększone zapotrzebowanie na różne składniki, które są niezbędne dla zdrowego organizmu.

Sebastian

Popieram Linka. :) Wspomaganie się jest dobre i potrzebne, ale do wszystkiego trzeba podchodzić z rozsądkiem. Uważam też, że ktoś początkujący w OOBE/LD nie powinien się wspomagać, dopóki za pomocą własnych zdolności tego nie opanuje.

Lilia

#9
Jestem za :-)

Tego, co się dzieje na tej planecie, od dawna nie można już nazwać "naturą".. Warunki energetyczne bardzo się zmieniły, odkąd na masową skalę pojawiły się źródła dysharmonicznego promieniowania elektromagnetycznego /tzw. smog elektromagnetyczny/. Ziemia, opleciona siecią elektryczną, systemem anten naziemnych i satelit, jest w moim odczuciu niełatwym w tej chwili miejscem. Zgiełk informacyjny jest potężny, dla osób sensytywnych odczuwanie tylu dysharmonicznych drgań bywa naprawdę nieznośne :-) Stąd uważam, że pomaganie sobie w każdy świadomy sposób jest cenne, czy będą to różnego rodzaju falowe urządzenia, czy rośliny i inne substancje.

Po sobie wiem tyle, że moje życie wyglądałoby w tej chwili zupełnie inaczej, gdybym takiej pomocy nie spotkała. Wielu wrażliwych ludzi nawet nie wie, co się z nimi dzieje, dlaczego mają dziwne alergie, chroniczne choroby, problemy z koncentracją, poczucie zamknięcia i braku wyboru, biegunowe nastroje.. Dlaczego nie użyć czegoś, co się sprawdza i poprawia komfort życia, pozwala czuć siebie i dokonywać własnych wyborów? Chyba nie dlatego, że ktoś kiedyś powiedział, że to jest "złe"  :P


A propos natury i zmienionych warunków życia - rozmawialiśmy dziś z przyjaciółmi - badaczami:) i pojawił się wątek telewizji. Czy wiecie, że kiedy po raz pierwszy ludzie widzieli na ekranie w kinie jadący na nich samochód, uciekali? Jaka zmiana w ludzkich umysłach, w percepcji nastąpiła, kiedy ruchomy obraz i telewizor stały się powszechne - co się wtedy wydarzyło, jak to wpłynęło na funkcjonowanie zbiorowego umysłu?..

Powiedziałam tego wieczoru: "co im się musiało w głowach odwrócić, żeby to stało się nową normalnością?" I później przyszło mi na myśl hawajskie widzenie człowieka, odmienne od zachodniego - że tylna strona ciała odzwierciedla jego przyszłość..

Ciekawe wydaje mi się stwierdzenie, że na skutek upowszechnienia tele-wizji, w umysłach ogromnej ilości ludzi odwróciła się uwaga, koncentracja - z tego w głąb siebie - na zewnątrz. Ludzkość pobiera teraz totalne ilości informacji i jest łatwo sterowalna, bo nie ma kontaktu ze sobą, z tym "czymś" wewnątrz, co sprawia, że jest się świadomym tworzenia swojego życia i ma się intuicyjną wiedzę o tym, jak to robić, żeby było dobre, przyjemne..

I jeżeli komuś, na różnych etapach, pomagają różne sprawy, w tym substancje, to jeżeli idzie swoją intuicyjną drogą, która zbliża go do siebie i do dnia, kiedy po raz pierwszy weźmie świadomy wdech TYM MIEJSCEM i poczuje się odnaleziony, szczęśliwy - to super, bo z tego miejsca może już wszystko:)


Share via facebook Share via twitter