Reklamy na forum - ankieta

Zaczęty przez robercik101, Czerwiec 18, 2013, 08:52:13 PM

« Galeria zdjęć i grafik na Forum | Dział ukryty dla zarejestrowanych użytkowników »

Czy na forum IRN mają być umieszczone reklamy?

TAK
6 (75%)
NIE
2 (25%)

Głosów w sumie: 8

robercik101

Można spróbować zastosować Google AdSense do zwiększenia funduszy Instytutu, coraz więcej ludzi tu wchodzi, a kliknięcie w reklamę nie sprawia trudności i może pomóc (zyski z reklam) ;)

Robert Noble

Ostatnio Robercik wspomniał w jednym poście o reklamach google. Z pewnością, jeśli reklamy miałyby dawać jakikolwiek profit, warto byłoby się nimi zainteresować. Wszelkie środki z pewnością wzbogacą działania Instytutu i przyczynią się do lepszej jakości.

Pytanie jest takie: czy użytkownicy naszego forum chcieliby, aby pojawiały się reklamy?

Postanowiłem stworzyć ankietę, w której zagłosujemy czy takie reklamy powinny być na forum czy też nie. Można po prostu przetestować jak to będzie funkcjonowało, jeśli okaże się słabe to można będzie zrezygnować.

Jeśli macie propozycje reklam to piszcie w tym temacie, chyba reklamy google nie są jedynymi.

robercik101

Ja tak tylko trochę technicznie, żeby opisać jak wyglądałoby wdrażanie AdSense na stronę główną ;D (jakie kroki trzeba wykonać, będzie to wyglądało jak tu)

1. Po wejściu do Panelu Głównego trzeba wejść w "Moje Reklamy" następnie jednostki reklamowe i Nowa jednostka reklamowa
2. Trzeba wypełnić pole nazwa, w Rozmiar reklamy wybrać  "Mały Kwadrat (200x200)" w Typ reklamy "Reklamy tekstowe i graficzne/multimedialne"
3. W Reklamy rezerwowe trzeba wybrać "Wyświetl puste miejsce", reszte pozostawić niezmienioną i kliknąć zapisz i pobierz kod, kod który się wyświetli skopiować
4. W WordPresie wybrać Wygląd > Widgety, przeciągnąć w dowolne miejsce widget text, nadać mu nazwę i wkleić kod z AdSense

Robert Noble

Zadziałało konto adsense i mogłem się zalogować. Umieściłem na próbę reklamę na stronie IRN. Znajduje się po prawej stronie pod facebookiem. Niestety nie wiem czemu wyświetla się na razie niebieski kwadracik.

W opcjach konta jest coś takiego jak kanały URL i kanały niestandardowe. Robercik wiesz o co chodzi z tymi kanałami ?

robercik101

Mi też się wyświetlał niebieski kwadracik, trzeba trochę poczekać ;D
Co do kanałów to sam nie wiedziałem co to jest zanim nie spojrzałem do pomocy ;)

Cytat
Za pomocą kanałów niestandardowych można śledzić skuteczność określonych grup jednostek reklamowych. Wydawca sam projektuje swoje kanały niestandardowe i używa ich do śledzenia skuteczności jednostek reklamowych w odpowiedni dla siebie sposób.

Kanał URL to niestandardowa opcja raportowania umożliwiająca śledzenie skuteczności określonej strony lub domeny. Kanały URL można definiować na karcie Moje reklamy
Jakby co odpowiedzi na pytania związane z AdSense można znaleźć tu

Robert Noble

Właśnie jak już napisałem tego posta to znalazłem zakładkę pomoc na adsense i już sobie zdążyłem doczytać :) Czyli generalnie te kanały url nie są aż tak istotne.

Ciągle w miejscu reklamy znajduje się niebieski kwadrat :/

Robert Noble

Co ciekawe teraz nie działa konto, znowu jest jakaś weryfikacja :( Zaczyna mnie google denerwować lecą w kule :)

robercik101

#7
Jeśli niebieski prostokąt (kwadrat) będzie występował dalej, trzeba:
a) Utworzyć nową jednostkę reklamową (poprzednią można ukryć)
b) Zapytać się na  forum produktu Google AdSense ;)

EDIT:
Tu są odpowiedzi na to pytanie ;D

Robert Noble

Problem w tym, że nie mogę zalogować się na konto google adsense, bo znowu jest weryfikacja...

Robert Noble

Ok wszystko jasne, google nie akceptuje strony IRN twierdząc, że jest za mało treści na stronach. Zastanawiające jest to, jakim cudem Robercik u Ciebie zaakceptowali, przecież miałeś praktycznie pustą stronę. W każdym razie google jakoś zraziło mnie do siebie i nie wiem czy chce mi się bawić w ich reklamy. Na tą chwilę strona IRN jest zgłoszona do programu na stronie https://www.adtaily.pl. Jeżeli ktoś chciałby umieścić swoją reklamę na stronie IRN to nie ma z tym żadnego problemu.

Kiedyś znałem taką fajną stronę, dzięki której można było umieszczać reklamy, obecnie jednak chyba zwinęła swój interes - szkoda.

Żeby wstawić reklamy na forum, będzie potrzebny jakiś kolejny mod. Mam nadzieję, że nie spowoduje jakiegoś potrójnego logowania.

zinka

Jakieś reklamy nie zakłócające przeglądania forum mogłyby byc, gorzej z takimi nachalnymi, których nie da się wyłączyc - uciekający krzyżyk, albo takie, które cały czas co się pojawiają, jest to wkurzające i zniechęcające do przeglądania forum.  :(

Robert Noble

Gdzieś czytałem o takich reklamach co przeplatają się miedzy postami :) jak dla mnie jest to nie do przyjęcia. Ale w tym pasku zaraz nad czatem byłoby chyba całkiem dobrze.

zinka

Miejsce odpowiednie, może byc, tylko według mnie, reklama raczej stała, a nie jakaś mrugająca, czy tam ruszająca się.

Coldfire899

To zależy gdzie chciałeś umieścić reklamę i czy podałeś im link do strony czy też do forum. Polityka Google wygląda tak, że jeśli prowadzisz forum i chcesz umieścić na nim reklamę to potrzebujesz tysięcy zarejestrowanych użytkowników, a co do zwykłej strony mają trochę mniejsze wymagania bo uważają, że na forum pojawiają się przeważnie stali bywalcy i w kółko wyświetlają reklamę tym samym osobom. Sprawa zwykłej strony jest prostsza bo treść raz przeczytana nie jest zazwyczaj czytana ponownie, a przyciąga tylko nowych użytkowników. Na jednym z moich for miałem reklamy Google przy ruchu trzech tysięcy stałych użytkowników miesięcznie i zysk z reklamy pokrywał się z opłaceniem domeny i hostingu.

robercik101

Cytat: Robert Noble w Lipiec 18, 2013, 05:33:06 PM
Zastanawiające jest to, jakim cudem Robercik u Ciebie zaakceptowali, przecież miałeś praktycznie pustą stronę.

Jestem w zmowie z szefem Google :P


Share via facebook Share via twitter