Rhodiola

Zaczęty przez Robert Noble, Lipiec 12, 2013, 04:44:01 PM

« Warto przeczytać, spróbować ... nie zaszkodzi | TIHKAL i PIHKAL »

Robert Noble

Rhodiola - to ekstrakt z Różeńca Górskiego to najwyższej klasy ekstrakt z Różeńca Górskiego, standaryzowany na zawartość 5% Rozawin i 60% Polifenoli. Różenie Górski to roślina zaliczana do grupy adaptogenów, czyli takich roślin, które pomagają organizmowi w przystosowaniu się do dużego obciążenia psychicznego i fizycznego.

 

  •   Silnie działanie adaptogenne na stres
  •   Poprawia nastrój i samopoczucie
  •   Wspiera procesy myślowe i sprawność intelektualną
  •   Wspomaga wydolność fizyczną


Now Foods Rhodiola Rosea poprzez regulowanie różnych funkcji organizmu, pomagają dostosować się do różnorodnych stresów środowiskowych i zadań życia codziennego. Preparat pozwala zwalczyć stres fizyczny i psychiczny a także ułatwia osiągnąć równowagę. Jego główne działanie polega na znoszeniu zmęczenia, poprawianiu koncentracji oraz polepszaniu nastroju. Wszystko to przekłada się na lepsze wyniki zarówno na siłowni, jak również w pracy czy szkole.

Współczesność wymaga od nas bycia w doskonałej formie przez cały czas. Żyjemy co raz intensywniej i szybciej. Stawiamy sobie co raz większe wymagania. I co raz częściej nie dajemy rady. Nie mamy czasu na odpoczynek, relaks, chwilę zadumy czy marzeń. Życie w pełnym pędzie, ciągle na najwyższych obrotach skutkuje, niestety, i fizycznym i psychicznym zmęczeniem. Stres. Zniechęcenie. Apatia. Melancholia. Depresja. Proza życia. Szara rzeczywistość. Kłopoty z trawieniem. Problemy z zasypianiem. Niespokojny sen. Brak sił. To twoja codzienność? Dodaj sobie sił. Dodaj radości i kolorów swemu życiu.

Roślinny suplement diety dostarczający organizmowi rozawin, które wspomagają pracę układu nerwowego. Aktywizują naturalne siły organizmu dzięki czemu lepiej znosimy długotrwały wysiłek i nadmierne przeciążenie obowiązkami – jedne z najbardziej stresogennych czynników. Ułatwiają odprężenie i relaks, pomagają nabrać dystansu do otaczającej rzeczywistości. Złoty korzeń nadaje jasnych barw codziennym obowiązkom.

Według badań, suplementacja NOW Rhodiola wpływa korzystnie na zmęczenie i wydolność. Studenci przyjmujący standaryzowany wyciąg z rhodioli wykazali znaczącą poprawę w sprawności fizycznej, funkcjach psychomotorycznych, wydolności umysłowej i ogólnym dobrym samopoczuciu. Studenci przyjmujący wyciąg z rhodioli także zanotowali statystycznie znaczącą redykcję zmęczenia umysłowego, poprawę snu, zmniejszoną potrzebę snu, większą stabilność nastrojów i większą motywację do nauki.


Składniki aktywne:    Ilość w porcji (1 kap.)
Ekstrakt Korzenia Różeńca Górskiego:    500 mg
- w tym: 3% Rozawin    15 mg
- w tym: minimum 1% Salidrozydów    >5 mg


Wielkość porcji: 1 kap.
Ilość porcji w opakowaniu: 60

Dawkowanie i sposóbużycia: stosować 1 kap. NOW Rhodiola Rosea, jeden do dwóch razy dziennie z posiłkiem.

Robert Noble

Biorę Rhodiolę od pewnego czasu. Musze przyznać, że nie połykam regularnie kapsułek, ale na chwilę obecną nie widzę, żeby działała na mnie jakoś antystresowo. Poprawy sprawności umysłowej też nie widzę, pozostaje ciągle na jednakowym poziomie. Gdzieś wyczytałem, że wspomaga również pamięć, nie mogę na tą chwilę tego potwierdzić.

Ogólnie uważam, że trzeba brać jeden suplement, aby sprawdzić czy faktycznie odczuwamy jego działanie. Gdy stosuję naprzemiennie różne suplementy, tak naprawdę nie wiem, który w jakim stopniu przyczynił się do działania. Mam jeszcze ok. 20 kapsułek rhodioli. Będę brał po 2 dziennie  przez okres 10 dni i wtedy napiszę czy coś zaobserwowałem. W między czasie jedyne co wezmę to galantaminę z choliną gdy będę próbował OBE w środku nocy.

Robert Noble

Brałem tydzień regularnie i znowu miałem przerwę. Czasami zapomniałem i brałem tylko jedną kapsułkę. To że zapominałem nie oznacza problemów z pamięcią po prostu podszedłem do tematu za bardzo na luzie. W każdym razie efekt nie jest namacalny. Ciężko jest o weryfikacje suplementu, którego działanie nie jest odczuwalne zaraz po zażyciu. Zawsze możemy zadać sobie pytanie a co by było gdybym w ogóle go nie brał. Stwierdzam, że trzeba od czasu do czasu się wspomóc, ale to bardziej jakieś działanie profilaktyczne niż doraźne. Pozostało mi zaledwie kilka kapsułek rhodioli, a potem zabieram się za wykończenie pozostałych suplementów.


Share via facebook Share via twitter