Instytut Roberta Noble

Socjonika

Zaczęty przez Negai, Wrzesień 23, 2013, 08:49:24 PM

« Porozmawiam z kimś kto jest w temacie OOBE :) | e-booki, kindle i takie różne, pomocy! »

Negai

Hej Wam :)
Już dawno chciałam napisać ten temat, ale jakoś się za to zabrać nie mogłam :P
Nie wiem czy słyszeliście kiedyś coś o socjonice?
To teoria która zakłada istnienie 16 typów osobowości.
Wszelkie dodatkowe informacje znajdziecie na tych dwóch stronach:
www.socjonika.pl/starastrona/
lub
www.socjonika.pl

Ogólnie nie polecam robić jakiś testów bo one na ogół nie dają prawdziwych wyników, ale jeśli chcecie... :P
Ja dowiedziałam się jaki jest mój typ kiedy po prostu o tym poczytałam, na pierwszej stronie polecam wam wejść w zakładkę: ,,budowa psychiki" (po lewej) oraz sprawdzić wszystkie elementy informacyjne również po lewej stronie.
Następnie na drugiej stronie polecam sprawdzić socjotypy---> nazewnictwo typów

Jak chcecie możecie od razu zobaczyć tą drugą stronę, jednak ja najlepiej odgadłam swój typ kiedy zapoznałam się jeszcze z informacjami na pierwszej stronie.
Na drugiej stronie w socjotypy---> nazewnictwo typów wybieracie czy jesteście bardziej
ekstrawertykiem czy introwertykiem, działacie intuicyjnie czy sensorycznie itp.
A potem jeśli np. wybierzecie że jesteście ekstrawertykami którzy działają intuicyjnie
wyjdzie wam początek waszego typu: EN
i np. jeśli jeszcze posługujecie się uczuciami kiedy podejmujecie wybór to
od feelings wasz typ będzie ENF.
Potem musicie jeszcze pomyśleć czy jesteście raczej irracjonalni czy racjonalni.
Jeśli uważacie że bardziej racjonalni to macie typ ENFj

Oczywiście ja tu tylko podałam przykład :)
Polecam Wam serdecznie ten dział psychologii, prócz tego są jeszcze dychotomie ale to już jest bardziej skomplikowane. Muszę Wam przyznać że ja określiłam swój typ i moja przyjaciółka i faktycznie wszystko się zgadza. Potem możecie poczytać o swoim typie lub innych na drugiej lub pierwszej stronie w dziale ,,socjotypy".

Jest to super teoria, bo pozwala lepiej zrozumieć działania ludzi, ich dobre i złe strony, i pomaga rozwijać się wewnętrznie :)
Piszcie jaki Wy macie typ i co o nim myślicie!
Aha, dodam jeszcze że zanim ja poznałam swój typ, kilka razy źle się typowałam więc jeśli coś Wam się mocno nie zgadza spróbujcie jeszcze raz, poczytajcie, ale w końcu na pewno się określicie.

Osobiście mam typ ENFj :)
Pozdrawiam!

zinka

No ok, ale to trzeba na spokojnie się przebadać, a nie tak na łapu capu i do czego to ma mi być przydatne ?  ::)

Negai

Mi to osobiście jest przydatne do rozumienia psychologii ludzkiej, motywów postępowania i do lepszego zrozumienia drugiego człowieka. Poza tym znając swoje dobre i słabe strony mogę starać się eliminować wady i umacniać zalety :)

zinka

Uświadomienie sobie swoich wad i zalet to już jest jakiś postęp  <ok>


Share via facebook Share via twitter
sklep ezoteryczny super produkty rozwojowe misy krysztalowe uzdrawianie strona autorska robert noble strona instytutu roberta noble strona instytutu roberta noble