Wspólne rozbudzanie - pierwszy krok do wspólnego śnienia :)

Zaczęty przez Linek, Grudzień 01, 2013, 09:31:57 PM

« Podróże poza ciałem | Porażenie przysenne (paraliż senny, paraliż przysenny) »

Linek

Może niektórzy zauważyli, że na czacie podałem pewien pomysł. Chodzi mi o wspólne rozbudzenie się w nocy. (WBTB lub 4 +1) Miałoby to mniej więcej wyglądać tak, że umawiamy się na daną godzinę na czacie forum. Wyznaczona osoba sprawdza obecność zapisanych osób na taki wspólny krok do śnienia. Potem wszyscy rozchodzili by się do swoich zajęć na tą przykładową godzinę lub rozmawiali by sobie na forum wszystko potem już by zależało od osobistego kierunku.

Można by było stworzyć specjalny wątek z własnym odrębnym regulaminem, który by posiadał "system" zapisywania się na takie spotkania oraz po każdym spotkaniu była by tam "wywieszona" lista ostatnio obecnych. Oczywiście to najlepiej jakby odbywałoby się w dziale dla zarejestrowanych.

Na początek proponowałbym takie spotkania w weekendy. Ja sam generalnie wstaje każdego dnia i zaprzeczam opinii, że takowa metoda sprawia, że jesteśmy niewyspani ale może to mój osobisty dar :) Jeśli byłoby zainteresowanie to można będzie stworzyć taki "plan zajęć" na cały tydzień i każdy by mógł wybrać dla siebie dzień, który najbardziej mu odpowiada.

Według mojej opinii takie postępowanie by wiele dało początkującym, a nawet tym bardziej doświadczonym :) Działanie w grupie jakiejkolwiek formy jest zawsze bardziej efektowne. Zajdzie też silna motywacja spowodowana POZYTYWNĄ presją grupy, a sami wiecie, że najważniejsze jest walczyć ze samym sobą wykorzystując do tego wszelkie dostępne środki.
Sam tak robiłem kiedyś z swoim bratem. Umawialiśmy się w danym pokoju o danej godzinie tam razem spędzaliśmy tą godzinę i było dobrze :) On ma opory ze wstawanie ale gdy robiliśmy to wspólnie to dawał rade:) 

Napiszcie co myślicie o tym pomyśle i zadeklarujcie swoją chęć uczestnictwa w tym jeśli będzie to dla was atrakcyjne, a może wtedy stworzymy coś ciekawego :) Może to będzie pierwszy krok do wyczekiwanego wspólnego śnienia ;p

zinka

Mnie tam pomysł się podoba, i z chęcią bym się na niego pisała, ale chodzenie po nocy po mieszkaniu i pisanie na kompie, mogłoby być podejrzane i zbyt dużo pytań by było, więc sobie daruje wspólne wybudzanie, coby mnie nie odesłali do psychiatry na leczenie  ;D

Zgon

Podoba mi się. Nie mam jakoś motywacji by wstawać po czterech godzinach snu a takie coś może mi pomóc. Raz tylko to zrobiłem i z nudów i zmęczenia wróciłem do łóżka po 20 minutach więc nie było efektu. Więc jak najbardziej mogę się przyłączyć jako niedoświadczony.

Linek

No to Zgon zaradzimy coś na to :)

Zinka możesz śmiało powiedzieć, że stosujesz przerwy w spaniu dla zdrowia ;) Zrób wykład o śnie polifazowym i masz problem z głowy ;p

zinka

no dzięki Linek, myślę że ten wykład o śnie polifazowym będzie miął  siłę przebicia i będzie przekonujący  ;D  <matrix>

Sofia

Moje spanie jest bardzo na raty, więc napewno się spotkamy w nocy :) Nie chce się umawiać na konkretną godzinę, bo żyję spontanicznie i nie przepadam za planowaniem. Tak czy siak ile razy bym tu nie zaglądała w nocy to i tak zazwyczaj nie ma nikogo, czasem tylko Ola.

EosCris

Ja najczęsciej się rozbudzam między 1 a 2 w nocy więc sie tu pojawiam :) Tak jak zauważyłaś Sofii :)
Też nikogo tu nie widuję o tej porze.... Jakby co mogę i ja spróbować :) Nie wiem czy jakiś sens jest tego przedsięwzięcia? Ale spróbować nie zawadzi. Jak ja to mówię trzeba w życiu wszystkiego spróbować ;)

iconka


Linek, muszę przyznać, że wpadłeś na znakomity pomysł. <brawo> <sun>
Zgłaszam sie!  8) Początkowo tylko na weekendy.  :) Mam nadzieję, że pobudka nie będzie zbyt wcześnie, może tak około 3 albo nawet o 4 nad ranem.

Linek

Sens jest szczególnie dla osób z problemami wstawania... Uwierz Olu, że tacy są. Każdy ma jakiś swój poziom energii Ty Sofia, np ja potrafimy wstać ale czasami ktoś potrzebuje wsparcia i takie wsparcie może wkrótce uczynić go super śniącym lepszym od każdego na tym forum. Istotna jest jedynie ta iskra zapalna, którą ciężko niektórym wskrzesić. Dodam, że praca w grupie uaktywnia wspólny pułap energii.

A z drugiej strony strach przed presją jest podobnym folgowaniem co leniuchowanie w łóżku :) Nasz wewnętrzny wróg atakuje z wielu stron ;p

PS Iconko tak mniej więcej planuje to organizować ;) Już powstają wątki do WRin (wspólne rozbudzanie - instytut noble ) ;p

PS 2 No i doświadczeni będą mogli wbić się także na wyższe energie. Jednostka nie ma tego potencjału co grupa i wiedzieli o tym już dawniejsi śniący.

EosCris

I taka odpowiedź mnie przekonuje Linek :D Powiedziała bym że nawet bardzo :) Ciekawa jestem tej energii....

Linek

W dziale dla zarejestrowanych pojawiły się 2 wątki poświęcone nocnym spotkaniom :) Zainteresowanych zapraszam.(wszystko tam jest nowe i w każdej chwili może się zmienić jeśli ktoś wpadnie na sprawniejszy pomysł )


Share via facebook Share via twitter